Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

STUDENT II - posty archiwalne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4599 odpowiedzi w tym temacie

#4541 don't_believe_me

don't_believe_me

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 14 czerwiec 2011 - 10:57

Mam problem. Aneks do umowy na semestr letni podpisałam 8 czerwca a semestr mój skończył sie 6 czerwca (zaświadczenie z uczelni) i do tego dnia mam mieć faktury wystawione. Kasa na koncie jest ale nie mam możliwości rozliczenia całej sumy bo brakuje mi faktur na 600 zł. W zeszłym semestrze zrobiłam zakupy na brakujacą sume z pieniążków z pfronu. Ale DUPA ze mnie, co? Nawt nie przypuszczałam że może dojść do takiej sytuacji i nie czytałam zaświadczenia ze szkoły o terminie zakończenia semestru. Wkurzona jestem bo przecież mam obrone 22 czerwca!!! Ale Pani z Pfronu powiedziała, że faktury muszą byc z datą do 6 czerwca koniec i kropka. Czy ktoś coś może mi podpowiedzieć?:(((


Pani z PFRON-u ma rację, ja również mam tak z terminami. Obrona za 2 tygodnie, semestr skończył mi się w połowie maja.
Pytanie, czy robiłaś przelew, czy wpłacałaś gotówką?

Jeśli przelew, to sprawa jest bardzo prosta :)
Drukujesz z własnego konta w necie potwierdzenia przelewu (wyszukasz w archiwum) w pdfi-e. Tam będzie data wpłaty. Następnie idziesz do dziekanatu i prosisz o zaświadczenie, w którym będzie informacja o tym, że w dniach takich a takich dokonałaś zapłaty na taki i taki cel. Zaświadczenie może być wystawione w dniu każdym do ostatniego dnia rozliczenia.

Jeśli dokonałaś wpłaty gotówkowej... Hmm. Masz jakieś kwitki z tego, typu paragon/małą karteczkę, jakikolwiek dowód wpłaty nie będący fakturą? Mi raz zaliczyli taki kwitek zczepiony zszywką z zaświadczeniem potwierdzającym wpłatę.

Bez jakiegokolwiek kwitka/faktury z dnia w trakcie semestru będzie trudno... Troszkę faktycznie głupio postąpiłaś, nie biorąc faktur. Ja się nauczyłam przezorności, jeśli chodzi o PFRON. Nie wiem, czy będę miała dofinansowanie, ale nie mam decyzji na "nie", więc na wszelki wypadek prowadzę dokumentację.

No, ale jakby co, to i tak załatw zaświadczenie, gdzie dokładnie będzie opisana i wpłata i na jaki cel i w jakiej kwocie. Może a nuż Ci ktoś to zaliczy bez faktury/potwierdzenia przelewu? 

mam wazne pytanie
Jest taka sytuacja, że dostaje stypendium naukowe, a skladajac wniosek o dofinansowanie, zlozylam je na czesne, weim to sie wyklucza, bo w jakiejes czesci to stypendium pokrywa mi czesne i wlasnie teraz czytam ta umowe i jest taki punkt, że dofinansowanie pokrywa to czego nie pokrywaja inne instytucje czyli np. uczelnia
mieliscie taka stuacje i jak z tego wybrnac?
no bo jak sie dostaje stypendium, to nie powinno sie chciec jeszcze na czesne pieniadze
wiec co o tym myslicie?? albo co powinnam zrobic?? jakies rozwiazanie?? 
sorry chodzi mi o stypendium socjalne nie naukowe
mam nadziej zezrozumieliscie co napisalam
bo jest tak ze na rozne rzeczy mozna sie starac o dofinansowanie nie tylko czesne, jakies materialy ktore sie drukuje
no a stypendium socjalne to wchodzi w ramy czesnego, no moze nie w calosci pokrywa, ale czesc
no to chyba poprostu o ta 2 czesc co stypendium nie pokrywa, moge starac sie o dofinansowanie
rozumiecie??

Jeśli wiesz, że będziesz miała dofinansowanie z PFRON-u lub może będziesz mieć, zawsze składaj wniosek o stypendium socjalne/naukowe tylko jako wpłatę na konto! (zawsze jest taka możliwość, ale szkoła najpierw podtyka druczek, że na poczet czesnych bo im to bardziej pasuje!)

PFRON tego nie sprawdza i nie ma jak sprawdzić. Ja tak robiłam przez cały okres w szkole.

Teraz spróbuj dogadać się w dziekanacie tak, byś wpłaciła całą kwotę za czesne (i tę fakturę pokaż PFRON-owi), a potem złóż podanie w dziekanacie o zwrot nadpłaty.
  • 0

#4542 phoenix

phoenix

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 14 czerwiec 2011 - 12:04

mam wazne pytanie
Jest taka sytuacja, że dostaje stypendium naukowe, a skladajac wniosek o dofinansowanie, zlozylam je na czesne, weim to sie wyklucza, bo w jakiejes czesci to stypendium pokrywa mi czesne i wlasnie teraz czytam ta umowe i jest taki punkt, że dofinansowanie pokrywa to czego nie pokrywaja inne instytucje czyli np. uczelnia
mieliscie taka stuacje i jak z tego wybrnac?
no bo jak sie dostaje stypendium, to nie powinno sie chciec jeszcze na czesne pieniadze
wiec co o tym myslicie?? albo co powinnam zrobic?? jakies rozwiazanie?? 
sorry chodzi mi o stypendium socjalne nie naukowe
mam nadziej zezrozumieliscie co napisalam
bo jest tak ze na rozne rzeczy mozna sie starac o dofinansowanie nie tylko czesne, jakies materialy ktore sie drukuje
no a stypendium socjalne to wchodzi w ramy czesnego, no moze nie w calosci pokrywa, ale czesc
no to chyba poprostu o ta 2 czesc co stypendium nie pokrywa, moge starac sie o dofinansowanie
rozumiecie??


Idź do działu księgowego w swojej uczelni i spróbuj tam to załatwić - wytłumacz jaka jest sytuacja. Wiem z doświadczenia (z drugiej strony - pracuję w szeroko rozumianej księgowości), że papier jest bardziej elastyczny niż mogłoby się wydawać, a ta elastyczność zależy jedynie od (dobrej) woli człowieka.
Więc idź i pogadaj. Najlepiej w cztery oczy z kierownikiem księgowości uczelni. 

Teraz spróbuj dogadać się w dziekanacie tak, byś wpłaciła całą kwotę za czesne (i tę fakturę pokaż PFRON-owi), a potem złóż podanie w dziekanacie o zwrot nadpłaty.


Jeżeli jeszcze nie opłaciłaś czesnego (w co wątpię, bo semestr się s/kończy/ł) - to zrób tak jak radzi Sunflower. Ale jeśli już zapłaciłaś, wątpię aby dziekanat w czymkolwiek pomógł. Dziekanat nie zajmuje się kwestiami finansowymi, fakturami itd.
  • 0
tak, z mojego prawego ucha wylatuje ptak

#4543 abdul

abdul

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 14 czerwiec 2011 - 17:14

14 dzien od podpisania aneksu i pieniedzy dalej nie ma... zawsze byly na koncie tego samego dnia... MAŁOPOLSKIE
  • 0

#4544 czes583

czes583

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 14 czerwiec 2011 - 17:28

witam czy w pozycji w ktorej jest dofinansowanie na materiały do nauki mogę kupic tusz do drukarki i go rozliczyć? 
jescze jedno pytanie kwote mam taka sama jak w poprzednim semestrze ale nie mam wyszczegolnionych dojazdów to znaczy ze z dojazdów tym razem nie moge sie rozliczyc?
  • 0

#4545 konrad3883

konrad3883

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 15 czerwiec 2011 - 08:05

Witam,
Obecnie PFRON pokrywa mi czesne jednego kierunku z nadwyżką na pozostałe koszty. Te studia licencjackie już kończę.

Czy PFRON dofinansuje czesne za dwa kierunki studiów?

Czy kwota dofinansowania będzie większa u mnie niż do tej pory i pokryje mi w całości sumę obu czesnych? Słyszałem, że PFRON pokrywa czesne w całości.

By otrzymać dofinansowanie trzeba składać jeden a może dwa wnioski?

Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
  • 0
Lód rozpuszcza się w blasku Słońca...

#4546 nati_tm

nati_tm

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 15 czerwiec 2011 - 17:56

Aneks podpisany 7 czerwca. Do dziś nie ma pieniędzy na koncie...czy ktoś miał podobną sytuację? WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
  • 0

#4547 iwonq

iwonq

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 293 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 10:06

Aneks podpisany 7 czerwca. Do dziś nie ma pieniędzy na koncie...czy ktoś miał podobną sytuację? WOJ. DOLNOŚLĄSKIE


ja podpisałam 6 czerwca i na koncie pusto,a dodzwonić się nie idzie... pewnie znów piją kawe i śmieją się na całego :|
  • 0

#4548 nektaryna

nektaryna

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 10:19

Aneks podpisany 7 czerwca. Do dziś nie ma pieniędzy na koncie...czy ktoś miał podobną sytuację? WOJ. DOLNOŚLĄSKIE


Ja czekałam równy tydzień na pieniądze (to samo województwo).
  • 0
Śmiać się zawsze i wszędzie. Nie żałować tego, co było i nie bać się tego, co będzie :)

#4549 kocuraga87

kocuraga87

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 13:29

ja umowę podpisywałam w środę a w piątek juz miałam kaskę na kocie:)
  • 0

#4550 nati_tm

nati_tm

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 13:41


Aneks podpisany 7 czerwca. Do dziś nie ma pieniędzy na koncie...czy ktoś miał podobną sytuację? WOJ. DOLNOŚLĄSKIE


ja podpisałam 6 czerwca i na koncie pusto,a dodzwonić się nie idzie... pewnie znów piją kawe i śmieją się na całego :|


Ja się dzisiaj dodzwoniłam. Powiedzieli, że jeszcze dziś, albo jutro pieniądze będą... mam nadzieję, ja sie musze już powoli rozliczać, a tymczasem pieniędzy nie dostałam :huh:
  • 0

#4551 777

777

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 18:52

A co sie dzieje z mazowieckim, czy nadal sa osoby tak jak ja ktore nie podpisaly aneksu jeszcze na tamten semestr? chyba trzeba osobiscie ie pofatygowac i wydusic informacje na emat wniosku. Jestem ciekawy jaka jest kolejność podpisywanych umów, pewnie po nazwiskach zamiast od kolejnosci nierozliczonych osob
  • 0

#4552 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 16 czerwiec 2011 - 22:51

Witam,
Obecnie PFRON pokrywa mi czesne jednego kierunku z nadwyżką na pozostałe koszty. Te studia licencjackie już kończę.

Czy PFRON dofinansuje czesne za dwa kierunki studiów?

Czy kwota dofinansowania będzie większa u mnie niż do tej pory i pokryje mi w całości sumę obu czesnych? Słyszałem, że PFRON pokrywa czesne w całości.

By otrzymać dofinansowanie trzeba składać jeden a może dwa wnioski?

Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

Nie wiem czy dobrze zrozumiałam twojego posta, chciałbyś obecne studia kontynuować na magisterce i zacząć kolejnego licencjata, czy zrobić magisterium na innym kierunku ?
W pierwszym przypadku sprawa wygląda tak że owszem dofinansowują czesne na dwóch kierunkach , ale wtedy jest to tylko i wyłącznie czesne i to wcale nie w całości , choć to pewnie zależy od kwot za poszczególne studia. Wniosek składasz jeden wpisując w nim 2x czesne
Jeśli chodzi o drugi przypadek to moim zdaniem spokojnie możesz składać, masz prawo zmienić kierunek na magistrskich.

Post edytowany, poprawiony cytat, (nieporawnie wyedytowany)
moderator

  • 0

#4553 konrad3883

konrad3883

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 17 czerwiec 2011 - 06:20

@mysza20 chodzi mi o 2xmagisterskie.
Czesne na jednym kierunku to 1575zł
Czesne na drugim 3000zł.
Myślisz, że w całości by dofinansowali?
Jak mam wypełnić jeden wniosek skoro jest pole w tym wniosku tylko na jedną uczelnię wyższą?
  • 0
Lód rozpuszcza się w blasku Słońca...

#4554 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 17 czerwiec 2011 - 23:08

@mysza20 chodzi mi o 2xmagisterskie.
Czesne na jednym kierunku to 1575zł
Czesne na drugim 3000zł.
Myślisz, że w całości by dofinansowali?
Jak mam wypełnić jeden wniosek skoro jest pole w tym wniosku tylko na jedną uczelnię wyższą?


Tą stronę gdzie jest miejsce na wpisanie uczelni kserujesz 2x i wpinasz do wniosku, zresztą poczytaj instrukcję wypełniania i procedury tam jest wszystko napisane :) Co do wysokości dofinansowania to myślę że powinieneś dostać w całości, ja dostałam w tym roku więcej, ale to wszystko zależy od tego ile będą mieli wniosków, a z jakiego oddziału jesteś?
  • 0

#4555 cyb14111988

cyb14111988

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 18 czerwiec 2011 - 15:15

Trochę z innej beczki:
zostało mi do wydania 30zł na semestr letni i kompletnie nic mi nie przychodzi do głowy, na co mógłbym je spożytkować... :s
Pomożecie??? :) Rzućcie jakieś pomysły, albo napiszcie co kupiliście, a nóż widelec może coś fajnego padnie? :)
Zaznaczam, że limity na materiały biurowe i pamięć przenośną USB mam już wykorzystane, zakupiłem też niezbędne mi podręczniki.
Ratujcie! :)
  • 0

#4556 galanonim

galanonim

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 18 czerwiec 2011 - 22:33

Zostałem poproszony o potwierdzenie wykonania przelewu za fakturkę z PFRON przy rozliczaniu studenta. Jak wygląda ta kwestia w przypadku płatności gotówką?
  • 0

#4557 cyb14111988

cyb14111988

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 09:59

Ja miałem taką samą sytuację - potwierdzasz tylko przelewy, drukując potwierdzenia ich wykonania z konta internetowego, płatności gotówką nie potwierdzasz, bo na fakturze jest napisane, że zapłacono gotówką i nie ma czego potwierdzać... :)
  • 0

#4558 kinga1986

kinga1986

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 11:49

czy mozna pobierac z uczelni stypendium dla niepelnosprawnych i styp student z pfronu?
  • 0

#4559 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 19 czerwiec 2011 - 14:42

czy mozna pobierac z uczelni stypendium dla niepelnosprawnych i styp student z pfronu?


Stypendia nie są wliczane w dochód, toteż się ich nie sumuje (tak mi powiedziano).

Mam pytanie,
- czy Ktoś wie jakiej wysokości PFRON w stosunku do I semestru przyznaje teraz?
Ja jestem umówiony na poniedziałek, aby podpisać aneks. - Pfron jest czynny do 17:00??? ;> ...
  • 0

==================

 

&->


#4560 kinga1986

kinga1986

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 16:13

kujawsko-pomorski jest czynny do 15. nie wiem jak inne
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych