Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

STUDENT II - posty archiwalne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4599 odpowiedzi w tym temacie

#4501 cyb14111988

cyb14111988

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 03 czerwiec 2011 - 17:02

Pytanie do osób podlegających do podlaskiego oddziału PFRON:
Prawie 2 tygodnie temu byłem w oddziale dowiedzieć się co z semestrem letnim programu "Student II", bo dodzwonić się niestety nie mogłem... Tam dowiedziałem się tylko tyle, że faktycznie podpisywanie umów się rozpoczęło i trzeba czekać na pismo w tej sprawie. Tylko jak tu spokojnie czekać, jak wszyscy na tym forum praktycznie mają już wyznaczone terminy podpisania aneksów albo spokojnie wydają już przyznane dofinansowanie??? Przecież mogło być też tak, że skoro PFRON coraz częściej wysyła listy zwykłe, a nie polecone, to mógł on zaginąć, a moja sprawa zostać skreślona... :/ Więc moje zasadnicze pytanie brzmi - czy jest tu ktoś z Białegostoku i okolic, kto dostał jakiekolwiek info, ma wyznaczony termin podpisania aneksu, bądź już taki aneks podpisał i czeka na pieniądze? Pomóżcie, uspokójcie, albo co innego zróbcie, ale odezwijcie się! :P

Pytanie do Pracownika:
Jeśli we wniosku pisałem w tabeli na co chcę dostać dofinansowanie (pendrive, dyktafon, siłownia, etc.), a w załączniku nr 1 do umowy mam napisane, że cała przyznana mi kwota jest przekazana na "uczestnictwo w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej, zakup przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę (w tym artykuły biurowe do 250 zł lub pomoc przenośna do 150 zł)" to czy muszę zakupić ostatecznie te pozycje, które wymieniłem we wniosku, czy mogę kupić całkiem inne rzeczy, których nie zawarłem w złożonym wniosku????
  • 0

#4502 kinga1986

kinga1986

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 04 czerwiec 2011 - 09:03

co z dofinansowaniem na siłownie/fitness?
Jest możliwe?
  • 0

#4503 cyb14111988

cyb14111988

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 04 czerwiec 2011 - 10:24

co z dofinansowaniem na siłownie/fitness?
Jest możliwe?


jest możliwe - wyraźnie mówi o tym regulamin programu. Musisz tylko uzasadnić, że zajęcia takie będą miały znaczny wpływ na poprawę stanu zdrowia.
  • 0

#4504 galanonim

galanonim

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 04 czerwiec 2011 - 16:07

Pytanie czy będziesz formalnie studentem uczelni zagranicznej (wtedy składasz wniosek do Oddziału Mazowieckiego PFRON - tak jest wg obecnych! przepisów), czy macierzystą (np. w przypadku ERASMUS-a) będzie uczelnia w Polsce (wtedy do właściwego oddziału).

Różnica, ale istotna: nie opłaca, a tylko dofinansowuje - w wysokości wynikającej z algorytmu. Ile to będzie, nie wiadomo. Ile było, wie każdy kto korzystał z programu... Nic mi nie wiadomo na temat innej (wyższej) wysokości dofinansowania dla osób będących studentami uczelni zagranicznej...

Ad 1: A czy jeśli z formalnego punktu widzenia, bede studentem w PL i studentem uczelni zagranicznej, to czy mogę złożyć 2 wnioski?

czy w uzasadnionym przypadku mogę starać się o większe dofinansowanie, z powodu osiągnięć naukowych? Ten wyjazd zagraniczny jest programem, w którym co roku wyjezdza z polski okolo ~9 osob.

no i najważniejsze TERMINY czy mogę złożyć wnioski wcześniej / później i rozliczać się wcześniej / później / przez kogoś innego, z powodu mojej nieobecności w PL?
Dzięki pracowniku
  • 0

#4505 kinga1986

kinga1986

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 05 czerwiec 2011 - 16:56


co z dofinansowaniem na siłownie/fitness?
Jest możliwe?


jest możliwe - wyraźnie mówi o tym regulamin programu. Musisz tylko uzasadnić, że zajęcia takie będą miały znaczny wpływ na poprawę stanu zdrowia.


mam problem ze sluchem. czy w takim wypadku moge wnioskowac dofinansowanie fitness
  • 0

#4506 raczek0676

raczek0676

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 05 czerwiec 2011 - 17:44

Pytanie do osób podlegających do podlaskiego oddziału PFRON:
Prawie 2 tygodnie temu byłem w oddziale dowiedzieć się co z semestrem letnim programu "Student II", bo dodzwonić się niestety nie mogłem... Tam dowiedziałem się tylko tyle, że faktycznie podpisywanie umów się rozpoczęło i trzeba czekać na pismo w tej sprawie. Tylko jak tu spokojnie czekać, jak wszyscy na tym forum praktycznie mają już wyznaczone terminy podpisania aneksów albo spokojnie wydają już przyznane dofinansowanie??? Przecież mogło być też tak, że skoro PFRON coraz częściej wysyła listy zwykłe, a nie polecone, to mógł on zaginąć, a moja sprawa zostać skreślona... :/ Więc moje zasadnicze pytanie brzmi - czy jest tu ktoś z Białegostoku i okolic, kto dostał jakiekolwiek info, ma wyznaczony termin podpisania aneksu, bądź już taki aneks podpisał i czeka na pieniądze? Pomóżcie, uspokójcie, albo co innego zróbcie, ale odezwijcie się! :P

Pytanie do Pracownika:
Jeśli we wniosku pisałem w tabeli na co chcę dostać dofinansowanie (pendrive, dyktafon, siłownia, etc.), a w załączniku nr 1 do umowy mam napisane, że cała przyznana mi kwota jest przekazana na "uczestnictwo w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej, zakup przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę (w tym artykuły biurowe do 250 zł lub pomoc przenośna do 150 zł)" to czy muszę zakupić ostatecznie te pozycje, które wymieniłem we wniosku, czy mogę kupić całkiem inne rzeczy, których nie zawarłem w złożonym wniosku????


Hej
Jestem z okolic Białegostoku. W ten piątek podpisałam umowę. Rozumiem twoje obawy, gdyż mnie również nękała niepewność.W żaden sposób nie udało mi się dowiedzieć czegoś telefonicznie, więc osobiście do nich poszłam i dopiero wtedy otrzymałam termin podpisania aneksu. Pozdrawiam
  • 0

#4507 cyb14111988

cyb14111988

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 05 czerwiec 2011 - 20:49

Jutro w takim razie przejdę się jeszcze raz i jeśli będą mieli skrzywione miny, to ja też nie będę miał uśmiechu na twarzy... Niedługo kończy się semestr, a ja nic nadal nie wiem! Coś chyba nie jest halo?!
Wielkie dzięki za info, raczek0676! 
Wnioskować możesz zawsze, pomyśl tylko nad dobrym uzasadnieniem i połączeniem swojego problemu zdrowotnego i wpływu fitness na niego ;)


mam problem ze sluchem. czy w takim wypadku moge wnioskowac dofinansowanie fitness


  • 0

#4508 monia92

monia92

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 05 czerwiec 2011 - 21:04

Jestem nowa na tym forum i cieszę się, że ono istnieje, bo dzięki temu mogę przeczytać wiele ciekawych wpisów. Od nowego roku akademickiego podejmuje studia i mam pytanie do Was moi drodzy, czy będę mogła wnioskować do PFRON o pieniądze, które muszę zapłacić zapisując się na studia o tzn. wpisowe, a jak tak to jak? Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam Was serdecznie:)
  • 0

#4509 ilonag

ilonag

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 05 czerwiec 2011 - 21:50

pytanie do prwacownika:
od przyszlego roku bede na II roku studiow i chcialabym jednoczesnie dodatkowo uczestniczyc w jakiejs szkole jezyka obcego, zeby nauczyc się biegle mówić po ang, czy jest mozliwosc dofinansowania kosztow takiego kursu jez ang czy tez innego jezyka. z góry dziekuje za odp
  • 0

#4510 kinga1986

kinga1986

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 05 czerwiec 2011 - 23:24

pytanie do prwacownika:
od przyszlego roku bede na II roku studiow i chcialabym jednoczesnie dodatkowo uczestniczyc w jakiejs szkole jezyka obcego, zeby nauczyc się biegle mówić po ang, czy jest mozliwosc dofinansowania kosztow takiego kursu jez ang czy tez innego jezyka.


nie mozna dofinansowac kursow. poszukaj szkoly policealnej językowej 

Jestem nowa na tym forum i cieszę się, że ono istnieje, bo dzięki temu mogę przeczytać wiele ciekawych wpisów. Od nowego roku akademickiego podejmuje studia i mam pytanie do Was moi drodzy, czy będę mogła wnioskować do PFRON o pieniądze, które muszę zapłacić zapisując się na studia o tzn. wpisowe, a jak tak to jak? Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam Was serdecznie:)


wpisowe nie podlega dofinansowaniu
  • 0

#4511 pracownik

pracownik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 00:19

[quote='Krysztalki lodu' pid='165703' dateline='1307112479']
Pytanie do @pracownika

Jak - TWOIM - zdaniem powinna być opisana faktura za usługi kserograficzne? [/quote]
Wszystko co "wiem" w temacie, już napisałem: http://www.ipon.pl/f...65182#pid165182
Na tym kończy sie moja "wiedza".
[quote='Krysztalki lodu']Czy uznałbyś fakturę potwierdzającą ksero fragmentu książki?
[/quote]Prawdopodobnie TAK - uznałbym.

Jak już kiedyś wspominałem (może nie jako p.), wprowadzenie takich a nie innych ograniczeń co do ksero to istny koszmar. Przepisy absolutnie nieżyciowe (jak np. ZAKAZAĆ kserowania w powiększeniu podręcznika osobie z wadą wzroku?) i to tym bardziej, że same regulacje o prawie autorskim sa niejednoznaczne i rodzą sprzeczności nawet wśród specjalistów. Wystarczy zapoznać się z tematem i poszukać w sieci. Pozostaje jeszcze tzw. dozwolony użytek osobisty. W zasadzie, w przypadku nieuznania faktury VAT za czesne, pracownik proceduralnie powinien zgłosić do właściwych organów podejrzenie popełnienia przestępstwa. Szkoda słów w ogóle...

[quote='cyb14111988' pid='165707' dateline='1307116944']
czy muszę zakupić ostatecznie te pozycje, które wymieniłem we wniosku[/quote]
Nie ma takiej konieczności, aby zakupić wszystko, co wymieniło się we wniosku.

[quote name=''cyb14111988'] czy mogę kupić całkiem inne rzeczy' date=' których nie zawarłem w złożonym wniosku????[/quote']
Nie. Chyba, że zapis w umowie (Załączniku nr 1 do Umowy) na to zezwala. Już wyjasniam o co chodzi. Jeśli np. ktoś podał we wniosku tylko "zakup podręczników", a w umowie znalazł się ogólny zapis (tak jak zdefiniowany jest podział kosztów programie): zakup przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę, to raczej(!) może oprócz książek kupić też np. zeszyty.
Ale jeśli oddział będzie ściśle przestrzegać procedur, to kosztu zeszytów nie powinien uznać, gdyż pomimo ogólnego zapisu, przy rozliczaniu - zgodnie z procedurami - trzeba się odnieść do... Wniosku. A w procedurach stoi m.in., że należy sprawdzić czy kwoty przedstawione do rozliczenia w poszczególnych rodzajach kosztów nie przewyższają kwot deklarowanych we wniosku w odniesieniu do tego samego rodzaju kosztów.
Podsumowując opisaną sytuację: pytanie nie do mnie, ale do "swojego" Oddziału...

[quote='ilonag' pid='165787' dateline='1307307029']
chcialabym jednoczesnie dodatkowo uczestniczyc w jakiejs szkole jezyka obcego, zeby nauczyc się biegle mówić po ang, czy jest mozliwosc dofinansowania kosztow takiego kursu jez ang czy tez innego jezyka. z góry dziekuje za odp
[/quote]
Już kiedyś odpowiadałem. Moim zdaniem jest to absolutnie niezgodne z zasadami programu! Dofinansowaniu podlega ten rodzaj kształcenia, który wynika z zaświadczenia z uczelni (zgodnie z załącznikiem do Wniosku). No chyba, że taki kurs jest warunkiem zaliczenia roku czy nawet ukończenia studiów - powinno to być potwierdzone przez uczelnią. Słyszałem jednak, że są oddziały, które kursy dofinansowują... Za to można całkiem "legalnie" i zgodnie z zasadmi kupić np. multimedialny kurs języka obcego, z którego ma się zajęcia.

[quote='kinga1986' pid='165789' dateline='1307312687']
[quote='ilonag' pid='165787' dateline='1307307029']
czy będę mogła wnioskować do PFRON o pieniądze, które muszę zapłacić zapisując się na studia o tzn. wpisowe, a jak tak to jak? Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam Was serdecznie:)
[/quote]
wpisowe nie podlega dofinansowaniu
[/quote]
Teoretycznie wpisowe (a nawet opłata rekrutacyjna) podlega dofinansowaniu. Ale praktycznie już nie. Dlaczego? Gdyż warunkiem koniecznym uznania tych kosztów jest posiadanie statusu studenta (ucznia) w momencie uiszczania tej opłaty. Kolejny raz ktoś "pomyślał"...
  • 0

#4512 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 06 czerwiec 2011 - 06:11

pytanie do prwacownika:
od przyszlego roku bede na II roku studiow i chcialabym jednoczesnie dodatkowo uczestniczyc w jakiejs szkole jezyka obcego, zeby nauczyc się biegle mówić po ang, czy jest mozliwosc dofinansowania kosztow takiego kursu jez ang czy tez innego jezyka. z góry dziekuje za odp


W moim oddziale w pierwszym roku nauki, była taka możliwość dofinansowania jezyka i nnej szkole niż ja uczeszczałam, jednak musiałabym to uwzglednić we wniosku. Teraz te sumy dofinansowania są sporo mniejsze, więc nawet nie składałąm na to, bo i tak zamknełam się psokojnie w tej kwocie na inne cele.
Tak jak pracownik napisał, że każdy oddział ma swoje zasady dofiansnowania.
Tak sama jest z ustaleniem kosztów, przy podpisaniu umowy, mogłam sobie jeszcze raz zmienić na co chce konkretnie przeznaczyć i np, w tym semestrze, miałam już wiekszą częśc uzbeiranych rachunków, wiec mogłam od razu powiedzieć na co przeznaczam jaką kwotę.
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#4513 Dariaa

Dariaa

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 11:32

Miałam telefon w czwartek (o. mazowiecki) w sprawie podpisania umowy, podpisuję jutro, kazano mi po prostu przyjechać kiedy mi pasuje, bez ustalania konkretnej godziny- umowy mają przygotowane, tylko trzeba się pokazać :)
  • 0

#4514 kinga1986

kinga1986

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 12:38

co do godziny zawsze mozna sie dogadac, ja w pismie mialam godzine 14, bylam o 9 rano i nawet nikt tego nie zauwazyl
  • 0

#4515 cyb14111988

cyb14111988

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 14:16

Dziękuję pracownikowi za pełną odpowiedź! :)
Dzisiaj byłem w swoim oddziale - jutro mam podpisanie umowy!!! :D Także zapytam jak oni do tego podchodzą i napiszę tutaj, a jak nie to w ramach aneksu zmienię też punkty we wniosku... :)
  • 0

#4516 Wiki_f

Wiki_f

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 14:24

Będąc na ostatnim semestrze można na materiały biurowe wykorzystać kwotę 500zł. Czy w związku z tym trzeba mieć jakieś specjalne pozwolenie na to? Czy samo to że się jest na ost. sem obliguje nas do wydania 500zł na mat.biur.?
  • 0

#4517 apostol

apostol

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 68 postów
  • Skąd:podkarpackie

Napisano 06 czerwiec 2011 - 21:05

Miałam telefon w czwartek (o. mazowiecki) w sprawie podpisania umowy, podpisuję jutro, kazano mi po prostu przyjechać kiedy mi pasuje, bez ustalania konkretnej godziny- umowy mają przygotowane, tylko trzeba się pokazać :)


Dariaa, ja też mam podobnie w mazowieckim oddziale, zadzwoniono do mnie i zaproszono na którykolwiek dzień tego tygodnia (sam mogę sobie wybrać), nareszcie mazowiecki ruszył. Tylko mam problem bo u mnie jest trudno na uczelni o zaświadczenie, nie wiem czy mi uznają stare z marca. Oby mi uczelnia wydała nowe.
  • 0

Bo JEZUS skryje mnie w dniu niedoli w szałasie swoim


#4518 nektaryna

nektaryna

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 07 czerwiec 2011 - 15:20

Witam, mam pytanie do osób z oddziału dolnośląskiego: ile dni czekaliście na przelew od dnia podpisania umowy?
  • 0
Śmiać się zawsze i wszędzie. Nie żałować tego, co było i nie bać się tego, co będzie :)

#4519 cyb14111988

cyb14111988

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 07 czerwiec 2011 - 15:22

Ja dziś załatwiłem wszystko sprawnie i szybko! :) Aneks podpisany - info dla osób z podlaskiego PFRON - dysk zewnętrzny jest traktowany jako przenośna pamięć USB! :)
I teraz nasunęło mi się kolejne pytanie - najpierw spróbuję u Was jeśli nie uda się to zadzwonię do swojego oddziału. Pytanie jest następujące: czy długopis zakwalifikowany zostanie do artykułów biurowych gdzie górny limit wynosi 250zł a ja mam już ten limit wykorzystany, czy do przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę, gdzie w tej ogólnej kategorii przedmiotów nie ma limitów ????
  • 0

#4520 Aacha4

Aacha4

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 czerwiec 2011 - 17:24

Hej!jestem z woj.śląskiego, podpisałam umowę tydzień temu 30 maja i nadal czekam na przelew..Czy jest ktoś w podobnej sytuacji? (bo zaczynam się denerwować). I jeszcze jedno pytanie: do kiedy macie termin rozliczenia??
pozdrawiam :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych