Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

STUDENT II - posty archiwalne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4599 odpowiedzi w tym temacie

#4561 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 19 czerwiec 2011 - 17:29

ouł faq! - mi ktoś powiedział, że jest dłużej (sam się zdziwiłem :| )... ;/ (Ktoś coś wie na temat katowickiego?)
będę musiał znów rano zapewne zadzwonić ;/ ...
  • 0

==================

 

&->


#4562 konrad3883

konrad3883

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 20 czerwiec 2011 - 07:08

Rozliczenie - jak wypełnić? W którą rubrykę/kategorię mam wpisać wysokość następujących kosztów?

Gdzie mam zakwalifikować wydruk i oprawę pracy dyplomowej?
a) pomoce naukowe
B) materiały biurowe
c) inne (czesne, dojazdy, zakwaterowanie, rehabilitacja, wyżywienie)

Gdzie mam zakwalifikować opłaty za egzamin dyplomowy i dyplom?
a) czesne
B) pomoce naukowe
c) inne (materiały biurowe, dojazdy, zakwaterowanie, rehabilitacja, wyżywienie)

@mysza20 ja jestem z mazowieckiego. 
Rozliczenie - jak wypełnić? W którą rubrykę/kategorię mam wpisać wysokość następujących kosztów?

Gdzie mam zakwalifikować wydruk i oprawę pracy dyplomowej?
a) pomoce naukowe
B) materiały biurowe
c) inne (czesne, dojazdy, zakwaterowanie, rehabilitacja, wyżywienie)

Gdzie mam zakwalifikować opłaty za egzamin dyplomowy i dyplom?
a) czesne
B) pomoce naukowe
c) inne (materiały biurowe, dojazdy, zakwaterowanie, rehabilitacja, wyżywienie)

@mysza20 ja jestem z mazowieckiego. 
Rozliczenie - jak wypełnić? W którą rubrykę/kategorię mam wpisać wysokość następujących kosztów?

Gdzie mam zakwalifikować wydruk i oprawę pracy dyplomowej?
a) pomoce naukowe
B) materiały biurowe
c) inne (czesne, dojazdy, zakwaterowanie, rehabilitacja, wyżywienie)

Gdzie mam zakwalifikować opłaty za egzamin dyplomowy i dyplom?
a) czesne
B) pomoce naukowe
c) inne (materiały biurowe, dojazdy, zakwaterowanie, rehabilitacja, wyżywienie)

@mysza20 ja jestem z mazowieckiego.
  • 0
Lód rozpuszcza się w blasku Słońca...

#4563 vikki

vikki

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 20 czerwiec 2011 - 12:31

Witajcie,

mam bardzo ważne pytanie - sytuacja jest niezwykle pilna!

Co zrobić, gdy PFRON wysłał rozliczenie I sem. wraz z umową najmu, na podstawie której się rozliczałam, listem zwykłym i ów list nie dotarł do adresata - a co za tym idzie - umowa zaginęła?
Nie mam możliwość załatwienia teraz kopii umowy - właściciel jest na miesięcznym wyjeździe.

Rozliczenie II semestru muszę przedstawić do dnia 29.06. Dofinansowanie mam tylko na zakwaterowanie, posiadam oświadczenia wynajmującego o zapłacie przeze mnie czynszu i wszystko, co potrzebne, by rozliczyć II sem. Jednak nie mam teraz umowy, gdyż list po prostu zaginął!

Dzwoniłam do PFRON-u, miła Pani kazała 'czekać' i 'nie martwić się na zapas". Problem w tym, że owego 'zapasu' mam zaledwie 9 dni.

Bardzo proszę o pomoc
  • 0

#4564 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 20 czerwiec 2011 - 13:59

@mysza20 ja jestem z mazowieckiego.


Mysza20 jeśli już...
No to trafiłeś najgorzej jak mogłeś, bo oni mają tam najwięcej wniosków , a co za tym idzie są niższe dofinansowania.
  • 0

#4565 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 20 czerwiec 2011 - 15:48

YYYYhm: - mi powiedziano, że rozliczenie II sem. - do końca września ;| ??

ale mało! - LOOOOL...

czwartkowe (dzień 1) popołudnie,
PFRON (Pr.acowniczka): - drrrryń (dzwoni do mnie).
Ja: - Halo?
Pr: - Czy Pan nam dosłał swoje orzeczenie?
Ja: - Tak, w lutym t.r. ...
Pr: - YyYy? - Mogę prosić o przesłanie FAKSem?
Ja: - Oczywiście, ale dzisiaj jestem poza domem. - Jutro?
Pr: - Bardzo dobrze. Numer: XXXXXXX, a jak Pan prześle jutro to orzeczenie, to zapraszamy do podpisania aneksu w poniedziałek.
Ja: - E? - Nie dostałem powiadomienia żadnego, ale oczywiście. - Do której godziny czynne?
Pr: - Do 17. Zapraszamy.
Ja: - Dziękuję. Jutro prześlę faksem dokument, a do zobaczenia w poniedziąłek! :)

Piątkowy poranek:
Ja: - [FAX WYSŁANO] - [Dzwoni do PFRON:] - Moje orzeczenie mialo dzisiaj dojsc do Panstwa faksem, - czy odebrali Państwo je i czy poniedzialek jest aktualny?
PFRON: - Tak doszło, zapraszamy.
Ja: - Dziękuję, do zobaczenia :)

WEEKEND: IPON FORUM - [Kwokka! - Piszecie, że PFRON tylko do 15... ?? - Pani mi powiedziała, że do 17 przecież...? - LOOOL... ]

Poniedziałkowy poranek:
Ja: [wyjazd do PFRON]
Pr: - witam,
Ja: - Dzień dobry, Pani mi powiedziała, że mam dzisiaj podpisać aneks?
Pr: [delikatne zdziwienie?] - a dostał Pan wiadomość listowną?
Ja: - Nie, ale to Pani z numeru XXXXXXXX - mi powiedziała, że jeżeli doślę orzeczenie faksem, mam dzisiaj przyjechać podpisać (co wzbudziło moje wątpliwości, lecz no skoro tak powiedziano...)??
Pr: - EęEęĘe? - No dobrze, skoro Pan już tutaj przyjechał [ja z daleka :P] - Proszę zaczekać...
Ja: - [ok.30minut w baaaarze...] - Jupi! Jupi! Jaj!! ;D - Aneks przygotowany.
Pr: - :)
Ja: - [strzela hieroglifowy autograf, jak to ja pięknie maluję xD] - Dziękuję!
Pr: - Dziękuję. Do widzenia!
Ja: - :)
TheEnd...
Rozliczenie do końca września. Jeżeli drugi kierunek, to ponownie napisać 2 wnioski. END.

Ekipa miła i kulturalna,
lecz - czy tak zupełnie przemyślana??? ...



PS. - Czynne tam mieli do 15... ;/
  • 0

==================

 

&->


#4566 kropelka

kropelka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 20 czerwiec 2011 - 21:34

Cześć jestem tu nowa ... mam do Was wielką prośbę, muszę rozliczyć się z PEFRON i nie wiem co jeszcze mogę kupić alby mi to zaakceptowali. W umowie mam jeszcze do dyspozycji książki, które są nie dostępne w księgarniach a z materiałów biurowych nie wiem co kupić, bo wszystko co mogłam kupiłam w I semestrze . Bardzo Was proszę o jakieś rady :)
  • 0

#4567 cyb14111988

cyb14111988

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 16:03

Cześć jestem tu nowa ... mam do Was wielką prośbę, muszę rozliczyć się z PEFRON i nie wiem co jeszcze mogę kupić alby mi to zaakceptowali. W umowie mam jeszcze do dyspozycji książki, które są nie dostępne w księgarniach a z materiałów biurowych nie wiem co kupić, bo wszystko co mogłam kupiłam w I semestrze . Bardzo Was proszę o jakieś rady :)


Widzisz kropelko, jak chodzi o papierologię, etc., czyli o to, co zrobić, żeby wyrwać jak najszybciej kasę, to wtedy to forum jest żywe, ale jak ktoś prosi o pomoc, bo z programu korzysta po raz pierwszy i naprawdę zostaje mu kilkanaście złotych do wydania bez pomysłu, to "starzy wyjadacze" się nie odzywają, bo po co... Zawiodłem się :dodgy:
To co mogę Ci powiedzieć odnośnie wydatkowania to wpadłem na pomysł, żeby kupić może jakąś lampkę biurkową albo torbę. Ja mam problem bo ciągle nie dostałem faktury na 60zł za prenumeratę kwartalnika naukowego (jakaś paranoja!), więc jeśli nie dojdzie, to wtedy do wydania będę miał 90zł i chyba sobie właśnie fundnę taką torbę na studia ;)
  • 0

#4568 neo

neo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 56 postów
  • Skąd:zewsząd

Napisano 22 czerwiec 2011 - 16:43

Sprzedawcy obowiązkiem jest zapytać: "faktura, czy paragon?" - Wystawienie dowodu zakupu jest naczelną sprawą, o której wręcz żądanie, powinni być Klienci zmuszeni...: "prosić".

Co jak później do domu się Waszego by wtargnął z Policjantem za plecami z oskarżeniem o: kradzież bądź przywłaszczenie?? ... :) [tak tylko, jako przykład :P ]

Co do faktur:
- benzyna (PP/OPLEN/PEKAEZ/.... miliony jest stacji, na których za zakup paliwa benzynowego do pojazdu - od których o fakturę proszą hmmm..: 5-15% Klientów?? - Prawda, że wszystko obsypane jest podatkami, toteż dziś szukają metody płacenia Ich mniej...[milczy_jak_grób])
- akc.komputerowe (tusze do drukarki, pendrivey, dyski smart przenośne, płytki cd/dvd, myszka, klawiaturka, touchpad?.........)
- akc.biurowe (papier, długopisy,zeszyty,notesy,kalendarz,taśma klejąca, klej (:P), nożyczki, koperty,naklejki............?)
- Internet (abonament, instalacja?...)
- czasopisma ( - w/w propozycja żądania potwierdzenia zakupu...)
- może abonament telewizyjny? - jeśli Ktoś ma jakiegoś cyfraka, to może napisać w uzasadnieniu, że kanał Discovery Planet,zawarty w wykupionym abonamencie, z którego Abonent (na rachunku np.Rodzic) podpisał umowę tylko dlatego,żeby pomóc mojej osobie w edukacji.... - porusza tematy związane z poruszanymi zagadnieniami, bądź było tematem pracy - np. prezentacji/wypracowania?
- hmm... - może i tabletki: SESJA?? [nie wiem bo nie brałem :P, lecz może Ktoś próbował?? (serio pomagają?) ],
- torby na sprzęt komputerowy/plecak na książki/bagażyk (na przeprowadzki pomiędzy domkiem swym, a domem studenta??).
.......................................

Jeżeli Ktoś pomyśli, to dojdzie do wspólnego wniosku: można wszystko, tylko należna odpowiednia argumentacja...
  • 0

==================

 

&->


#4569 kropelka

kropelka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 21:27


Cześć jestem tu nowa ... mam do Was wielką prośbę, muszę rozliczyć się z PEFRON i nie wiem co jeszcze mogę kupić alby mi to zaakceptowali. W umowie mam jeszcze do dyspozycji książki, które są nie dostępne w księgarniach a z materiałów biurowych nie wiem co kupić, bo wszystko co mogłam kupiłam w I semestrze . Bardzo Was proszę o jakieś rady :)


Widzisz kropelko, jak chodzi o papierologię, etc., czyli o to, co zrobić, żeby wyrwać jak najszybciej kasę, to wtedy to forum jest żywe, ale jak ktoś prosi o pomoc, bo z programu korzysta po raz pierwszy i naprawdę zostaje mu kilkanaście złotych do wydania bez pomysłu, to "starzy wyjadacze" się nie odzywają, bo po co... Zawiodłem się :dodgy:
To co mogę Ci powiedzieć odnośnie wydatkowania to wpadłem na pomysł, żeby kupić może jakąś lampkę biurkową albo torbę. Ja mam problem bo ciągle nie dostałem faktury na 60zł za prenumeratę kwartalnika naukowego (jakaś paranoja!), więc jeśli nie dojdzie, to wtedy do wydania będę miał 90zł i chyba sobie właśnie fundnę taką torbę na studia ;)


dziękuje Ci za podpowiedz ale obawiam się ze u mnie lampka ani torba nie przejdą bo o tym myślałam.W pierwszym semestrze kazali mi 40 zl zwrócić a do dziś nie wiem czemu bo kupilam same materialy biurowe papier do drukarki i toner :) Oby Tobie ta faktura dotarła. Pozdrawiam
  • 0

#4570 cyb14111988

cyb14111988

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 23 czerwiec 2011 - 09:17

może po prostu przekroczyłaś limit 250zł do wydatkowania na materiały biurowe i dlatego musiałaś dopłacić???
Ja nie miałem problemów z rozliczeniem biurka, więc i z tym nie powinno być, sama Pani od obsługi programu powiedziała, że w sumie można kupić wszystko :)
  • 0

#4571 anhelika

anhelika

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 czerwiec 2011 - 09:07

Małopolskie

Czy ktoś otrzymał już przelew II transzy dofinansowania?
U mnie nadal cisza, nie wiadomo, czy czekać, czy się niepokoić
  • 0

#4572 michu29

michu29

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 15:06

Witam,
proszę o pomoc. Chcę rozliczyć się za II semestr z paliwa. Załączony arkusz mówi o rozliczeniu za paliwo, a ja dojeżdżam samochodem na gaz. Faktury również mam za gaz. W jaki sposób mam się z tego rozliczyć?
Prosze o pomoc...
Pozdrawiam
  • 0

#4573 mysza20

mysza20

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 176 postów

Napisano 27 czerwiec 2011 - 15:17

Do ludzi z dolnośląskiego, dostaliście ten arkusz rozliczeniowy przy podpisywaniu aneksu?
  • 0

#4574 warczanek

warczanek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 11:40

Witam

Jestem tu nowy
przyznali mi 1000 zł
Na materiały biurowe mogę wydać 500 zł bo piszę pracę licencjacką ( i tu nie ma problemu z wydaniem tych pieniędzy)
Problem pojawia się bo zostało mi ok 300 zł i nie wiem na co to wydać , resztę poszło na bilety miesięczne .
1. Jak napisać wniosek (może macie jakieś przykłady , bo zginął mi pendrive , bo w umowie piszę że tylko raz można brać w trakcie całego programu.
2. jak już brałem oprogramowanie antywirusowe w poprzednim semestrze to czy mogę wziąć teraz?
3.Na co wydać te pieniądze bo ani biurka , krzesła nie mogę wziąć bo już brałem ?
4. co z internetem , mieszkam z rodzicami ale abonament jest na mamę i tatę czy mogę takie faktury rozliczyć ?
Kiedyś chciałem brać plecak ale mi faktury nie uwzględnili , co z myszką np do pc , albo podajcie jeszcze jakieś przykłady . oddział małopolski
  • 0

#4575 Kaneta

Kaneta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 261 postów
  • Skąd:Powiew Jodu... :)

Napisano 28 czerwiec 2011 - 12:06

Internet musiałbyś mieć na siebie przepisany, wtedy nie byłoby problemu z rozliczeniem się, a tak nie kombinuj, bo rzadko przechodzi to.
Proponuje Ci abyś wziął sobie oryginalny pakiet Office i po bólu :).
Poza tym nie wiem czy masz rozpisane na co masz przyznane pieniądze, bo i np basen w ramach rehabilitacji wchodzi.
  • 0
Najpiękniejszych chwil nie zaplanujesz, one przyjdą same...

#4576 warczanek

warczanek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 16:45

Brałem już kiedyś pakiet office , jaki można jeszcze program brać
  • 0

#4577 warczanek

warczanek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 czerwiec 2011 - 16:45

Brałem już kiedyś pakiet office , jaki można jeszcze program brać
  • 0

#4578 phoenix

phoenix

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 21:18

Witam,
proszę o pomoc. Chcę rozliczyć się za II semestr z paliwa. Załączony arkusz mówi o rozliczeniu za paliwo, a ja dojeżdżam samochodem na gaz. Faktury również mam za gaz. W jaki sposób mam się z tego rozliczyć?
Prosze o pomoc...
Pozdrawiam


http://pl.wikipedia.org/wiki/Paliwo
  • 0
tak, z mojego prawego ucha wylatuje ptak

#4579 codename47

codename47

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 22:25

Hej :)

Gaz jest paliwem :) Rozliczenie nie jest trudne. W oświadczeniu które jest konieczne do rozliczenia dojazdów piszesz o tym, że twój samochód posiada instalację gazową i sprawa załatwiona.

Jak ja rozliczałem dojazdy prywatnym samochodem to w swoim oświadczeniu miałem:
- trasa przez jakie miejsca (miejscowości na trasie)
- długość trasy, w jedną stronę i z powrotem :) (x2 po prostu ;) )
- Informacje o samochodzie: marka, rocznik, rodzaj silnika (jak duży), spalanie podane przez producenta. Piszesz ile benzyny na 100, ale podajesz także ile gazu, z reguły jest to 2l więcej, zależy od instalacji.
- jak często jeździsz trasą :)
to chyba wszystko :)
Do dokumentacji zawsze załączałem ksero dwóch stron dowodu rejestracyjnego. Instalacja gazowa winna być tam wbita więc jest to dowód na jej posiadanie :)

No i najważniejsze ;) faktury na twoje imię z widniejącym gazem lpg ;)

Mam nadzieję, że to pomoże ;)
  • 0
Shit happens

#4580 sylwia21serce

sylwia21serce

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 210 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 23:23

Cześć wszytskim, Mam problem gdyż dali mi dofinansowanie na podreczniki, materialy biurowe, ksero lecz podczas roku szkolnego musialm zaplacic za egzamin zawodowy czy moge w rozliczeniu dopisac ta oplate za egzamin zawodowy? Czy mi to uznaja? A jesli nie uznaja to czy mozna sie odwolywac? Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych