Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

STUDENT II - posty archiwalne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4599 odpowiedzi w tym temacie

#4521 Krysztalki lodu

Krysztalki lodu

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 07 czerwiec 2011 - 19:56

Czy przysługuje dofinansowanie do drukowania oraz oprawiania pracy dyplomowej?

O odpowiedź proszę @pracownika
  • 0

#4522 pracownik

pracownik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 07 czerwiec 2011 - 23:23

Będąc na ostatnim semestrze można na materiały biurowe wykorzystać kwotę 500zł. Czy w związku z tym trzeba mieć jakieś specjalne pozwolenie na to? Czy samo to że się jest na ost. sem obliguje nas do wydania 500zł na mat.biur.?

Niestety nic z powyższego nie jest prawdą. Wyższy limit dotyczy "osób, które w trakcie dofinansowanego semestru przygotowują pracę dyplomową (magisterską licencjacką, doktorską) oraz osób które pobierają naukę równocześnie w ramach kilku form kształcenia[...]
Pobieranie nauki na ostatnim semestrze nie jest z tym tożsame.

Formalnie żadne specjalne pozwolenie (tym bardziej dla osób spełniających domyślne warunki) nie jest wymagane, ale PFRON może i ma prawo czegoś takiego zażądać...

I nie obliguje do wydania 500 zł, ale (ewentualnie) upoważnia...


@cyb14111988 - Można założyć, że w 100% przypadków będzie to artykuł biurowy, ale... Ale to zależy, do czego ten zakupiony długopis służy ;-) Jeśli tradycyjnie do pisania, będzie oczywiście zakwalifikowany do materiałów biurowych; ale jeśli np. zajmujesz się na studiach projektowaniem artykułów biurowych :), wtedy może być również potraktowany jak przedmiot ułatwiający lub umożliwiający naukę.

Czy przysługuje dofinansowanie do drukowania oraz oprawiania pracy dyplomowej?


Tak. Uważam, że jak najbardziej przysługuje. Tyle, że ten rodzaj kosztów nie jest wprost wymieniony w programie i w zasadzie trudno go zakwalifikować do jednego z "programowych" rodzajów kosztów, dlatego należało(by) podać go we wniosku i powinien on być zapisany w Załączniku nr 1 do Umowy. Jeśli tak nie jest, proszę skontaktować się ze swoim oddziałem, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień przy rozliczaniu.
  • 0

#4523 drsport

drsport

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 czerwiec 2011 - 08:55

Witam !
Czy osoby składające wniosek o dofinansowanie w małopolskim PFRON dostały wnioskowaną ilość pieniążków? Jak to wygląda z funduszami w małopolskim PFRON skoro w innych województwach dostaje się całą wnioskowaną kwotę a w moim przypadku jedynie na pokrycie akademika wystarczy co jest 30-40% wnioskowanej kwoty przy osiągnięciach naukowych i bardzo małych dochodach?
  • 0

#4524 kasiad6

kasiad6

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 czerwiec 2011 - 10:47

Witam, mam pytanie do osób z oddziału dolnośląskiego: ile dni czekaliście na przelew od dnia podpisania umowy?


Umowa-środa, kasa-piątek.
Być może zawsze w piątek, bo biorą wszystkie umowy z całego tygodnia i przelewają. Pozdrawiam.

Będąc na ostatnim semestrze można na materiały biurowe wykorzystać kwotę 500zł. Czy w związku z tym trzeba mieć jakieś specjalne pozwolenie na to? Czy samo to że się jest na ost. sem obliguje nas do wydania 500zł na mat.biur.?


Jeśli na tym ostatnim semestrze piszesz prace lic, mgr lub dr możesz wykorzystać na materiały biurowe 500 zł, jest tylko jedno ale, musiało być to uwzględnione we wniosku, czyli materiały biurowe-500 zł. Jeśli we wniosku było napisane 250 zł to wtedy musisz napisać do swojego oddziały pisemko z prośbą o "zwiększenie limitu na materiały biurowe w ramach przyznanej kwoty" ponieważ wtedy automatycznie jeśli zwiększasz to coś innego się musi zmniejszyć bo inaczej kwota dofinansowania by się nie zgadzała. To pismo to tylko formalność, ja też miałam taki problem i Pani przy podpisaniu umowy tak mi powiedziała.
  • 0
...everybody lies...

#4525 nektaryna

nektaryna

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 08 czerwiec 2011 - 12:20

Witam, mam pytanie do osób z oddziału dolnośląskiego: ile dni czekaliście na przelew od dnia podpisania umowy?


Umowa-środa, kasa-piątek.
Być może zawsze w piątek, bo biorą wszystkie umowy z całego tygodnia i przelewają. Pozdrawiam.



Dziękuję za odpowiedź. Pytałam z tego powodu, iż ja podpisywałam umowę w piątek i Pan mi powiedział, że już w poniedziałek będzie przelew. A dziś mamy środę i dalej przelewu nie ma. No nic czekam dalej :)
  • 0
Śmiać się zawsze i wszędzie. Nie żałować tego, co było i nie bać się tego, co będzie :)

#4526 abdul

abdul

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 08 czerwiec 2011 - 19:10

kurde podpisalem umowe 30 maja dzis mamy 8 czerwca a ja dalej nie mam pieniedzy na koncie... jest ktos kto az tyle czekal ? ja z malopolskiego
  • 0

#4527 bez_nazwy

bez_nazwy

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 09 czerwiec 2011 - 09:22

RE: STUDENT II
Czy przysługuje dofinansowanie do drukowania oraz oprawiania pracy dyplomowej?


Powiem tak: dzwoniłam do swojego oddziału (oddział Warmińsko-Mazurski) z takim samym pytaniem, babka wprost powiedziała, że nie przysługuje, ponieważ to jest WYDRUK, a nie np. USŁUGA KSERO.

Pytałam również, czy zwracają opłatę za dyplom, powiedziała, że tak, ale pod warunkiem, że umieściło się to we wniosku.... Ja niestety opłaty nie umieściłam, bo nie wiedziałam, że za dyplom trzeba jeszcze płacić ;/ a niby studia są "bezpłatne".....
  • 0

#4528 Krysztalki lodu

Krysztalki lodu

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 09 czerwiec 2011 - 09:39

Czyli ktoś we wniosku w tabeli z podziałem na koszty powinien jedną linijkę poświęcić na wydruk i oprawę pracy - jeśli chce uzyskać na ten cel dofinansowanie? Jeżeli ktoś to uwzględnił to w załączniku do umowy w tabeli - tam gdzie PFRON rozpisuje koszty, powinno to być uwzględnione?
  • 0

#4529 bez_nazwy

bez_nazwy

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 10 czerwiec 2011 - 06:15

Szczegóły powinien udzielić PFRON, najlepiej tam zadzwonić i porozmawiać z pracownikami. Jeżeli podpisałaś/łeś już umowę, to zobacz na co PFRON przyznał Tobie pieniążki, żeby później przy rozliczeniu nie okazało się, że za wydruk i oprawę pracy PFRON nie zrwóci pieniędzy...

Jeżeli przyznał, to w tabeli powinno być to uwzględnione. Ale znając życie raczej nie przyzna :)
  • 0

#4530 Krysztalki lodu

Krysztalki lodu

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 333 postów

Napisano 10 czerwiec 2011 - 11:00

W tabeli nie mam uszczegółowionego wydruku pracy (załączniku, który zdaje się podczas rozliczania), ale wiem, że wnioskowałam na ostatni semestr o podwojoną kwotę na materiały biurowe, PFRON pewnie zapyta, czy we wniosku zaznaczyłam pracę dyplomową, ja tego nie pamiętam, a nikt w PFRON-ie nie będzie szukał mojego wniosku, by to sprawdzić.
  • 0

#4531 keler

keler

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 10 czerwiec 2011 - 16:42

Mam pytanie: Jeżeli na fakturach VAT, za abonament Internetowy jest adnotacja, że zapłacono gotówką to trzeba jeszcze przedstawiać inne dokumenty (oprócz oryginału faktury) związane z tą zapłatą? Nie wiem KP, paragon itd. Ponieważ nigdy tak nie było a w tym roku PFRON nie chce mi uznać rozliczenia a "provider" wzrusza ramionami.
  • 0

#4532 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 11 czerwiec 2011 - 12:17

Aneks podpisany i kasa już na koncie jest :)
Wielkopolska
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#4533 Student90

Student90

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 11 czerwiec 2011 - 16:09

Aneks podpisany w poniedziałek , a pieniędzy nadal nie ma...
Czy ktoś miał podobną sytuację, ile najdłużej czekaliście na transzę?
  • 0

#4534 pracownik

pracownik

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 12 czerwiec 2011 - 22:34

RE: STUDENT II
Czy przysługuje dofinansowanie do drukowania oraz oprawiania pracy dyplomowej?
Powiem tak: dzwoniłam do swojego oddziału (oddział Warmińsko-Mazurski) z takim samym pytaniem, babka wprost powiedziała, że nie przysługuje, ponieważ to jest WYDRUK, a nie np. USŁUGA KSERO.

Jeśli w ramach programu STUDENT II odmawia się dofinansowania kosztów przygotowania pracy dyplomowej (w tym konkretnym przypadku jej wydruku), która to praca przecież wieńczy cały proces nauki, taka odmowa stanowi dla mnie kuriozum :@

Mam pytanie: Jeżeli na fakturach VAT, za abonament Internetowy jest adnotacja, że zapłacono gotówką to trzeba jeszcze przedstawiać inne dokumenty (oprócz oryginału faktury) związane z tą zapłatą? Nie wiem KP, paragon itd. Ponieważ nigdy tak nie było a w tym roku PFRON nie chce mi uznać rozliczenia a "provider" wzrusza ramionami.

Nie jestem specjalistą od księgowości, ale jeżeli nie było innego powodu, a chodziło tylko o dowód zapłaty i pomimo takiej adnotacji PFRON żąda dowodu zapłaty, to dla mnie jest to absurd :s Taka adnotacja na fakturze VAT stanowi - w mojej opinii - jednocześnie dowód zapłaty i powinna być jak najbardziej wystarczająca.
  • 0

#4535 Student90

Student90

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 109 postów

Napisano 13 czerwiec 2011 - 12:06

Ponawiam pytanie: ile czekaliście na pieniądze po podpisaniu umowy?
  • 0

#4536 kinga1986

kinga1986

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 13 czerwiec 2011 - 15:30

maksymalnie tydzien
  • 0

#4537 nikkita

nikkita

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 13 czerwiec 2011 - 16:58

mam wazne pytanie
Jest taka sytuacja, że dostaje stypendium naukowe, a skladajac wniosek o dofinansowanie, zlozylam je na czesne, weim to sie wyklucza, bo w jakiejes czesci to stypendium pokrywa mi czesne i wlasnie teraz czytam ta umowe i jest taki punkt, że dofinansowanie pokrywa to czego nie pokrywaja inne instytucje czyli np. uczelnia
mieliscie taka stuacje i jak z tego wybrnac?
no bo jak sie dostaje stypendium, to nie powinno sie chciec jeszcze na czesne pieniadze
wiec co o tym myslicie?? albo co powinnam zrobic?? jakies rozwiazanie?? 
sorry chodzi mi o stypendium socjalne nie naukowe
mam nadziej zezrozumieliscie co napisalam
bo jest tak ze na rozne rzeczy mozna sie starac o dofinansowanie nie tylko czesne, jakies materialy ktore sie drukuje
no a stypendium socjalne to wchodzi w ramy czesnego, no moze nie w calosci pokrywa, ale czesc
no to chyba poprostu o ta 2 czesc co stypendium nie pokrywa, moge starac sie o dofinansowanie
rozumiecie??
  • 0

#4538 edyta747

edyta747

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 14 czerwiec 2011 - 09:08

a u mnie na koncie pieniądze były w dzień podpisania umowy! zaskoczenie ogromne
  • 0

#4539 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 14 czerwiec 2011 - 10:16

@nikkita Po pierwsze: Kto to sprawdzi czy dostajesz stypendium socjalne?
Po drugie: Zawsze możesz powiedzieć, że przeznaczasz stypendium socjalne na rzeczy jakich we wniosku nie uwzględniłaś.
Po trzecie: Najważniejsze, jeśli kwestura nie wypłaca Tobie owego stypendium, a pobiera je na część kosztów związanych z czesnym to złóż wniosek, by zamiast tego całość stypendium została przelana na Twój rachunek bankowy.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#4540 kocuraga87

kocuraga87

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 14 czerwiec 2011 - 10:21

Mam problem. Aneks do umowy na semestr letni podpisałam 8 czerwca a semestr mój skończył sie 6 czerwca (zaświadczenie z uczelni) i do tego dnia mam mieć faktury wystawione. Kasa na koncie jest ale nie mam możliwości rozliczenia całej sumy bo brakuje mi faktur na 600 zł. W zeszłym semestrze zrobiłam zakupy na brakujacą sume z pieniążków z pfronu. Ale DUPA ze mnie, co? Nawt nie przypuszczałam że może dojść do takiej sytuacji i nie czytałam zaświadczenia ze szkoły o terminie zakończenia semestru. Wkurzona jestem bo przecież mam obrone 22 czerwca!!! Ale Pani z Pfronu powiedziała, że faktury muszą byc z datą do 6 czerwca koniec i kropka. Czy ktoś coś może mi podpowiedzieć?:(((
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych