Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

SPRAWNY DOJAZD I EDYCJA - OSZUKANI !!!!!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 26 luty 2008 - 22:25

Nie za dużo tego narzekania???
Dostajemy komputery, gdzie płacimy około 20% wartości,stypendia specjalne,dofinansowanie do kosztów nauki, teraz samochody-gdzie co by nie powiedzieć większość kwoty płaci Pfron.Nie każdy spełnia kryteria,ale dużo osób skorzystało z takich a
nie innych programów-które mają na celu w jakiś sposób nam pomóc,ułatwić funkcjonowanie. Wtedy były takie a nie inne kryteria-podpisałeś umowę zgodziłeś się na warunki.Wydaje mi się, że to i tak było bardziej korzystne niż zwykły kredyt lub też kupienie samochodu z własnych pieniędzy.
A gdyby warunki były teraz gorsze niż wtedy???
Nie byłoby krzyku...
Naprawdę, nie narzekajmy bo może w tym kraju naszym różowo nie jest,ale...
Pozdrawiam życząc więcej optymizmu :)
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#22 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 27 luty 2008 - 17:59

Z nieoficjalnych źródeł wiem iż jest zbyt wielu chętnych na tą edycję(obniżone wymagania) i ma dojść do zrównania kwoty dofinansowania ponieważ program cały czas ewaluje i jest już dużo odwołań.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#23 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 27 luty 2008 - 18:29

A ja słyszałam zupełnie co innego, że mają dawać samochody prawie wszystkim ze znacznym stopniem niepełnosprawności, z najniższymi dochodami, tym którzy nigdy nie korzystali z dofinansowania ani kredytu na samochód ani nie otrzymali nigdy dofinansowania do oprzyrządowania z PFRON i mieszkają na wsi. :)
  • 0

#24 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 27 luty 2008 - 18:54

Ja nie narzekam tylko czuję się uszukanym przez PFRON i mam do tego pełne prawo.

wiecie co.... troszke to zaczyna byc żenujace... logicznym dla mnie jest że jeśli jest to program PILOTARZOWY to on może mieć 10 zmian na minute. to w taki razie ja tez moge mieć do PFRON żal ... kiedys dokładnie 5,5 roku temu w programie PEGAZ mozna bylo tylko i wyłacznie ubiegac sie o bezprocentową pozyczke na sprzet komputerowy którą trzeba bylo splaćac. ja dostalam taka pożyczkę i ja splacilam. po chyba paru miesiacach program przeewaluował i można było dostać komputer praktycznie dokładając ze swojej kieszeni tylko 20% . sytuacja analogiczna. jak widac nie tylko SPRAWNY DOJAZD ewaluuje... cały czas cos sie zmienia w PFRON-owskich programach i tego sie nie zmieni... moim zdaniem PFRON i tak duzo robi dla ON. tylko że niektórzy nie potrafia tego docenić... a szkoda...
  • 0

#25 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 27 luty 2008 - 19:19

Szkoda że nikt nie widzi tego iż w przeciągu dwóch miesięcy różnica w dofinansowaniu wyniosła 12.000 tyś.
Jeżeli dofinansownia pójdą w tym kierunku to osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności dostaną auta za darmo.
Ja nie narzekam szukam dla siebie logicznego wytłumaczenia takich a nie innych decyzji i narazie ich nie znajduję.

Ja stoję po stronie Panta rei nie dlatego że Wy będziecie mieli więcej ale Program "Sprawny Dojazd" jest programem 3-letnim i powinnien być równy dla wszystkich właśnie przez ten okres.
Dlaczego osoba z 3 gr. inwalidzką która ma paluszek niewładny (nie ubliżając oczywiście nikomu) dostanie więcej o 12 tys. niż np. ja który choruje na postępujący zanik mięśni.
Nie wierzę, że dostaniemy tą różnicę ale jest to niesprawiedliwe.
  • 0

#26 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 27 luty 2008 - 20:06

logicznym dla mnie jest że jeśli jest to program PILOTARZOWY to on może mieć 10 zmian na minute...

życzę aby przy składaniu wniosku ewoulował ci chociaż z dwa razy na minutę to myślę że i tak będziesz zadowolona -:D

Dodano śro 27 lut 2008 20:12:40 CET :
Dodano śro 27 lut 2008 20:12:15 CET :

Ja stoję po stronie Panta rei nie dlatego że Wy będziecie mieli więcej ale Program "Sprawny Dojazd" jest programem 3-letnim i powinnien być równy dla wszystkich właśnie przez ten okres.
Dlaczego osoba z 3 gr. inwalidzką która ma paluszek niewładny (nie ubliżając oczywiście nikomu) dostanie więcej o 12 tys. niż np. ja który choruje na postępujący zanik mięśni.
Nie wierzę, że dostaniemy tą różnicę ale jest to niesprawiedliwe.

Dzięki za wsparcie ale nie mozemy się poddawać ja piszę odwiłanie do Rzecznika Praw Obywatelskich bo to jest dyskryminacja !!!!
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#27 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 27 luty 2008 - 20:13

Dlaczego osoba z 3 gr. inwalidzką która ma paluszek niewładny (nie ubliżając oczywiście nikomu) dostanie więcej o 12 tys. niż np. ja który choruje na postępujący zanik mięśni.
Nie wierzę, że dostaniemy tą różnicę ale jest to niesprawiedliwe.

Cyba coś jesteś mało obeznany z tym programem, bo z dawną III grupą osoby niepełnosprawne nie mogą brać udziały w programie "Sprawny dojazd".
  • 0

#28 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 27 luty 2008 - 20:18

[quote name='Minutka]Cyba coś jesteś mało obeznany z tym programem' date=' bo z dawną III grupą osoby niepełnosprawne nie mogą brać udziały w programie "Sprawny dojazd".[/quote']
Polecam lekturę grudniowej Gazety Prawnej i wypowiedź Prezesa PFRON tak ma być w trzeciej edycji
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#29 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 27 luty 2008 - 20:49

A gdyby babcia miała wąsy to byłaby dziadkiem :D Po co już się "wściekać", że ktoś "za niewładny paluszek" dostanie więcej skoro nie wiadomo jeszcze jakie za rok będą wymagania do programu....takie myślenie jest bezsensowne :P

Ja bym musiała wciąż "płakać" za to, że inni mają taką samą chorobę jak ja, jeżdżą na wózku tak samo jak ja, potrzebują takiej samej pomocy jak ja, środków ortopedycznych jak ja, są w takiej samej sytuacji jak ja a mają przyznaną rentę powypadkową a nie ja, bo akurat choruje od dziecka. Co to za różnica skoro jedziemy na tym samym wózku?!

Takie nastawienie do sprawy jest po prostu krzywdzeniem samego siebie. Dla mnie to paranoja. Nie ma co gdybać, bo do przyszłego roku jak i samego programu jest bardzo daleko.
  • 0

#30 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 28 luty 2008 - 00:24

Szkoda że nikt nie widzi tego iż w przeciągu dwóch miesięcy różnica w dofinansowaniu wyniosła 12.000 tyś.
Jeżeli dofinansownia pójdą w tym kierunku to osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności dostaną auta za darmo.
Ja nie narzekam szukam dla siebie logicznego wytłumaczenia takich a nie innych decyzji i narazie ich nie znajduję.

Ja stoję po stronie Panta rei nie dlatego że Wy będziecie mieli więcej ale Program "Sprawny Dojazd" jest programem 3-letnim i powinnien być równy dla wszystkich właśnie przez ten okres.
Dlaczego osoba z 3 gr. inwalidzką która ma paluszek niewładny (nie ubliżając oczywiście nikomu) dostanie więcej o 12 tys. niż np. ja który choruje na postępujący zanik mięśni.
Nie wierzę, że dostaniemy tą różnicę ale jest to niesprawiedliwe.

Nikt nie mówi o osobie z 3 grupą na dzień dzisiejszy. A poza tym osoby z znaczną niepełnosprawnością mają pierwszeństwo. Jak ktoś dostanie największe dofinansowanie to i tak musi jeszcze dużo dołożyć. Każdy kupuje to na co go stać. Mogliście zakupić mniej "wypasione bryki" to i kredyt by był mniejszy...
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#31 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 28 luty 2008 - 07:03

Najlepiej podajcie swije dokładne dane imię, nazwisko, nr wniosku jeżeli ktoś z PFRON to przeczyta macie autka napewno z max dofinansowaniem :D i =D

fioleczka2 może pięć razy lecz nie pod względem sumy dofinansowanie lecz zmiany dostarczanych dokumentów :P

Dodano czw 28 lut 2008 07:55:08 CET :

Ta rozmowa rzeczywiście jest BARDZO NIEPOWAŻNA!!!
Podpisując umowę w pewnym okresie mieliście jasno określone warunki. Życie toczy się jednak dalej i WSZYSTKO się zmienia..jesteście ludźmi dorosłymi ale niektórzy muszą jeszcze popracować nad DOJRZAŁOŚCIĄ..dla mnie temat zakończony ;)

Dlaczego rzuciliscie się na mnie jak sępy, czy nie mozna renegocjować umowy?
- Państwa renegocjują umowy a Wy mi zabraniacie.
-Dlaczego osoby biorące pożyczki na działalność gospodrczą mogły pisać o umorzenie pożyczki
-dlaczego osoby korzystające z programu Pegaz mogły pisać o umorzenie pżyczki ( wiem że takie są na forum bo był taki temat )

Wiem dlaczego ja nie mogę bo Wy już widzicie te 28 000 tyś dofinansowania

I w swoim egoistycznym podejściu obawiacie się aby nie obcięto wam kwoty dofinansowania, dlaczego wysnuwam taki wniosek, ponieważ najbardziej jestem atakowany przez osoby które teraz skłądają wnioski patrz wątek :SAMOCHóD [z PFRON - sprawny dojazd]
Jednak odzew jest i to mnie cieszy:D i =D
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#32 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 28 luty 2008 - 09:15

Panta rei nie martw sie nikt niedostanie więcej ani mniej niż mu przysługuje bo tu chodzi o dochody i niepełnosprawność. Można było sie odwoływać dlatego ze program uwzględniał taką możliwość...
Jak dostane dofinansowanie to nie omieszkam cię poinformować o kwocie żebyś miał sie na kogo "powołać"...
Według mnie odzew jest na twojego posta bo w niepełnosprawnych sie krew gotuje tych co dostali i nie dostali dofinansowania. Ja sie z tobą nie zgodzę w tej kwestii nie dlatego że komuś zazdroszczę dofinansowania. Tylko uważam że było jasno wszystko powiedziane i opisane czarno na białym podpisałeś umowę.
No chyba że wtedy w chwili podpisywania umowy cierpiałeś na "pomroczność jasną".
Ale to nie mnie już oceniać...
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#33 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 28 luty 2008 - 09:30

Co zabolało ?
Prawda w oczy kole. Jak brak argumentów to najlepiej przypisywać komuś swoje choryby
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#34 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 28 luty 2008 - 10:25

Co zabolało ?
Prawda w oczy kole. Jak brak argumentów to najlepiej przypisywać komuś swoje choryby

To nie są moje pieniądze więc dla mnie a za mnie możesz dostać z PFRON 2 samochody.
Naj bardziej mnie "boli" twoja niewiedza i arogancja.
Życzę ci powodzenia...
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#35 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 28 luty 2008 - 12:40

nou koments :)
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#36 beksa

beksa

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 28 luty 2008 - 16:21

no cóż takie mamy prawo jak parlamentarzystów, a programy takie jak kompetentnych urzędników, popieram że cię to wkurza mnie też, nie chodzi tylko o kwotę dofinnsowania ale również o inne warunki jak np. okres realizacji umowy, ale zawsze podejmujemy w życiu decyzje z których jesteśmy zadowoleni albo ich żałujemy, jak mówi pewne powiedzenie "niewarto się spieszyć...." i właśnie do obecnej sytuacji mozna je odnieść, teraz już nie można nic zrobić jeśli podpisało się umowę i przyjęło warunki w niej zawarte dobrowolnie, ale dobrze że podjąłeś na forum ten temat, bo należy zawsze walczyć o swoje i wyrażać swoje opinie bez obawy, a że inni dostaną teraz więcej no to mają szczęście, ale nie zazdrośmy im tego, ale trzymajmy się razem i oby adresatami programu były osoby mające problemy z poruszaniem się a nie jak w przypadku dzieci wystarczy aby miały orzeczenie bez względu na rodzaj niepełnosprawności, bo w pierwszej kolejności powinny dostac osoby czy też dzieci mające niepełnosprawnośc ruchową a nie np. alergicy, bo czyż można porównac potrzeby dziecka z alergią do takiego które porusza się na wózku, tak więc widzisz pomimo drugiego roku funkcjonowania programu dalej jest w nim wiele rzeczy niedopracowanych
  • 0

#37 Laali

Laali

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 29 luty 2008 - 17:14

Jak ma byc w tej 3 edycji Panta rei?
  • 0

#38 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 29 luty 2008 - 21:12

Jak ma byc w tej 3 edycji Panta rei?

Napewno nie będzie logicznie i na zdrowy rozum.
Najprawdopodobniej dostanie każdy nawet ten co ma odcisk pod stopą, program się zmienia z terenu nadchodzą informacje co by jeszcze w programie zmienić.
W trzeciej edycji nie wychodząc z domu dostaniesz auto z dostawą po drzwi, bedziesz musiał spełnić tylko jeden warunek podać markę samochodu która cię interesuje.Zero wpłaty bez zaświadczeń i żyrantów
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#39 Jofka

Jofka

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 29 luty 2008 - 21:58

Utopista ? raczej realista widzi raj plus węża !!!! :lol:
  • 0

#40 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 29 luty 2008 - 22:14

[quote name='biedruszczak]Jak mogłem zakupić mniej wypasioną brykę' date=' mieliśmy wymagania przez PFRON że samochód z automatyczną skrzynią biegów musi być nowy, to znajdź mi jakiegoś automata nowego za mniej niż 50 tys.[/quote']
nowy automat peugeot 107 5 drzwiowy za 38 900 zł.

http://www.autocentr...1898377049.html

moze nie ma rewelacyjnych parametrów chodzi mi o silnik, ale zapewne kreci kolami ja kos sie toczy :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych