Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

SPRAWNY DOJAZD I EDYCJA - OSZUKANI !!!!!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#41 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 01 marzec 2008 - 10:50


nowy automat peugeot 107 5 drzwiowy za 38 900 zł.

http://www.autocentr...1898377049.html

moze nie ma rewelacyjnych parametrów chodzi mi o silnik, ale zapewne kreci kolami ja kos sie toczy :)

Autko co prawda fajne , ale ze wzgeldu na swoje wymiary raczej nie warte swej ceny, wiec nie wiem czy nie szkoda kasy. Moze przy cenie ok 30tys warte jest uwagi, podobnie jak inne modele typu C-1 oraz Toyota Aygo. Pozatym na rynku wtórnym w przypadku pozniejszej checi sprzedazy trudno go sprzedać, dlatego aby nie stracic zbyt mocno na wartosci w zasadzie trzeba go miec do samego konca.
Nie wiem takze czy dla osob na wozku nie jest zbyt male. generalnie autko dla dwoch osob i glownie po miescie, chociaz fajne i z tej serii mi sie rowniez podoba:)
  • 0

#42 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 01 marzec 2008 - 14:45

Bagażnik 130 l na walizkę pełną rozczarowań.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#43 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2008 - 15:01


nowy automat peugeot 107 5 drzwiowy za 38 900 zł.

http://www.autocentr...1898377049.html

moze nie ma rewelacyjnych parametrów chodzi mi o silnik, ale zapewne kreci kolami ja kos sie toczy :)

A wiesz jak było z dostępnością tego autka, bo przeważnie po 3 miesiące trzeba było czekać a czasu to wiesz chyba ile mieliśmy to raz.
Dwa to do takiego autko to wózek mi nie wejdzie do bagażnika i trzy mam rodzinę jeszcze - żona, syn i dziecko także za małe autko jak na moje potrzeby, dla singla może by było dobre ale pytanie co z wózkiem.
  • 0

#44 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 01 marzec 2008 - 16:18

biedruszczak...
napisałeś żeby ci pokazać autko z automatem za mniej niz 50 tys wiec pokazalam... wiekszej specyfikacji nie podales... nie wiedzialam że jeździsz na wózku. ale to prawda autko jest dla singla lub dla kobiety i napewno nie jest dla osoby poruszajacej sie na wózku...bo faktycznie ma maleńki bagażnik.

panta rei...
jeśli ktoś nie jezdzi na wózku to i 130 l wystarczy... czy trzeba od razu jeździć Passatem z salonu lub inna wypasiona bryką?... wydaje mi sie że chyba nie... ważne aby czym kolwiek jeździć. a po drugie male autka takie jak peugeot 107 dosć mało palą i są ekonomiczniejsze w utrzymaniu szczególnie dla kogoś kto ma tylko rente na swoim koncie...
  • 0

#45 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 01 marzec 2008 - 18:37

Jestem za a nawet przeciw.D i =D
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#46 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 01 marzec 2008 - 19:14

Jesli chodzi o spalanie to masz jednak racje, tutaj te male modele mają duzy plus.
Jednak to tylko jedyny plus. Nie kazdy musi jezdzic duzym autem ale ten model jest zbyt malo funkcjonalny.
Podpisuje sie umowe na 5lat o srodki z PFRON nie mozesz wystepowac czesciej jak po 6latach wiec w sumie takie autko bedzie nam sluzylo na conajmniej ten 6letni okres.
Lepiej radze pomyslec o czyms wiekszym. Przeciez nawet singiel przez ten okres moze zmienic swoj stan:) no i kazdemu tez moze sie powiekszyc rodzinka.
Dobrym polączeniem funkcjonalnosci i zuzycia paliwa wydaje sie Toyota Yaris, szkoda ze tylko nie jest ona tansza o jakies 5tys.
Generalnie z montazem alarmu dodatkiem w postaci lakier metalic oraz multilock bo chyba to przy ubezpieczeniu takiego auta jest konieczne wyjdzie w granicy 55tys. plus ubezpieczenie pewnie ok 2-3 tys.
Swoją drogą kolego Bedruszczak chyba juz troche wiecej przejechales km, jestem ciekaw jak obecnie sie kształtuje zuzycie paliwa w Twym aucie.
Na necie znalazlem ze przy tej skrzyni pali 8,1l. Ktos na necie pisal chyba ze ma takie zuzycie paliwa w praktyce , jednak zostało to zdementowane nowym autem i stylem jazdy, dlatego jestem ciekawy jak to u Ciebie kolego sie uklada:)
  • 0

#47 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 03 marzec 2008 - 19:18

To wszystko nie zmienia faktu że PFRON ludzi z terenów wiejskich traktuje po macoszemu.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#48 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 02 marzec 2008 - 19:49

Swoją drogą kolego Bedruszczak chyba juz troche wiecej przejechales km, jestem ciekaw jak obecnie sie kształtuje zuzycie paliwa w Twym aucie.
Na necie znalazlem ze przy tej skrzyni pali 8,1l. Ktos na necie pisal chyba ze ma takie zuzycie paliwa w praktyce , jednak zostało to zdementowane nowym autem i stylem jazdy, dlatego jestem ciekawy jak to u Ciebie kolego sie uklada:)

Mam przejechane 4 tys.
Te auta z tą skrzynią palą mniej niż manuale ponieważ elektroniczne sprzęgło przełacza biegi na niskich obrotach i jak delikatnie ciśniesz to przy 50 km/h masz już 5 bieg :-)
Mam do pracy 23 km z czego połowa w mieście (szczyt-korki) pali od 6,7do 6,9 litra z prędkością max. do 130-140 km/h.
Jestem bardzo zadowolony z obsługi jaka mnie czekała w salonie jak i z samego autka.
POLECAM Yariskę.

Ps. Wózek aktywny składany krzyżakowo wchodzi bez demontażu kół.
  • 0

#49 belwegor

belwegor

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 21:25

Witam Was wszystkich!
Od kilkunastu dni czytam Wasze posty i dziwię się bardzo.
Każdy z Was szuka gruszek na wierzbie i ich nie znajdzie.
Zacznę od siebie:
Jestem osobą niepełnosprawną z MPD ( cztero kończynowe porażenie ).
Otóż w 2005 roku szukałem dla siebie samochodu i żaden dealer w Polsce nie mógł sprostać moim wymaganiom ( pomimo że większość dealerów w ofercie miała to, co ja chciałem), ale po podpisaniu umowy i otrzymaniu zaliczki, dealerzy po kilkunastu dniach wycofiwali się z umowy i zwracali zaliczkę.
Tak trwało to prawie cały 2005 rok i w rezultacie nie kupiłem samochodu.
Natomiast za zachodnią granicą w każdym salonie mogłem dostać taki samochód, jaki tylko chciałem.
Problem polegał na tym, że musiałbym w Polsce jeździć na zachodnich tablicach i przeglądy robić za granicą.
Oczywiście z tej opcji też nie skorzystałem.
Dopiero w 2006 roku znalazłem dealera, który zamówił mi samochód w fabryce.
Czekałem nawet niedługo, bo tylko prawie trzy miesiące, ale mam samochód, jaki chciałem.
Najlepsze w tym wszystkim jest to, jak się potem okazało, że ten samochód ma typowe wyposażenie, jakie jest w ofercie każdego dealera w Polsce.
Chodzi mi o konkluzję ( jak się chce, to się znajdzie ).
Wracając do tematu, to ja osobiście uważam, że program " Srawny dojazd " wogóle nie jest skierowany do osób niepełnosprawnych. Przy rentach i minimalnej płacy, jaką dorabiają tylko niektóre ON ( zaznaczam tylko niektóre ), jest utopią.
Kwota 28 tys. zł, a w zasadzie tylko 22 tys. zł, to za takie pieniądze prawie żadna osoba niepełnosprawna nie jest w stanie kupić 3-letniego samochodu, nie mówiąc już o nowym.
Uważam, że my ON powinnyśmy wystosować petycję do Rządu ( przecież mamy w Sejmie trzy ON na wózkach ), niech one coś zaczną robić dla środowiska ON ( SWOJEGO ŚRODOWISKA ). Może w 2009 roku ten program będzie bardziej skierowany do ON niż w tym roku.
Natomiast, jeżeli chdzi o te gruszki na wierzbie, to chciałbym zaznaczyć, że w 1993 roku można było otrzymać pożyczkę z PFRON na zakup samochodu do wysokości prawie 100% i po spłaceniu 50% można było pisać o umorzenie reszty pożyczki.
Warunki były tak dostosowane, że prawie każdą ON było na nią stać.
W tej chwili jest to niemożliwe i na ten program mogą pozwolić sobie ON, które są dobrze sytuowane, a takich osób jest bardzo mało.
I to by było na tyle.
  • 0

#50 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 22:24

[quote name='belwegor]po podpisaniu umowy i otrzymaniu zaliczki' date=' dealerzy po kilkunastu dniach wycofiwali się z umowy i zwracali zaliczkę.[/quote']
A dlaczego? Co było tego powodem?

[quote name='belwegor]Kwota 28 tys. zł' date=' a w zasadzie tylko 22 tys. zł[/quote']
Skąd te obliczenia 22 tys. z 28 tys? To zależy od tego co kto chce. Jeżeli komuś zależy na na używanym samochodzie to jego wybór, wtedy niestety nie dostanie tych 28 tys.
  • 0

#51 belwegor

belwegor

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 03 marzec 2008 - 12:00

Witaj Minutka!
Odpowiem Ci na wątpliwości.
Otóż gdy podpisywałem umowę, to było zaznaczone że ma to być automat w benzynie, a dealerzy na siłę mi wciskali automat w ropie i do tego te samochody, które były w salonie.
Natomiast, jeżeli chodzi o kwotę 22 tys. zł, to zależy od dochodów ON.
  • 0

#52 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 03 marzec 2008 - 12:42

[quote name='belwegor]Otóż gdy podpisywałem umowę' date=' to było zaznaczone że ma to być automat w benzynie, a dealerzy na siłę mi wciskali automat w ropie i do tego te samochody, które były w salonie.[/quote']
Może po prostu źle była sporządzona umowa (bez jakiejkolwiek kary za wycofanie się z niej ze strony salonu)?
  • 0

#53 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 03 marzec 2008 - 16:37

No to faktycznie byl problem, i skoro chciales na benzyne to takie auto byc powinno.
Chociaz zalezy to od typu silnika, bo obecnie auta na olej napedowy palą o wiele mniej, wiec to raczej byloby z korzyscią dla siebie.
Domyslam sie ze jednak byla dosc spora jednak roznica w cenie.
Masz wiec racje obecnie na rynku jest na tyle duza konkurencja ze dealerowi powinno zalezeć na kliencie , jednak sie okazuje ze moze byc inaczej.
Mogłbys jeszcze napisac jaka to firma bo az jestem zaskoczony tym co napisales.
Pozdrawiam
  • 0

#54 belwegor

belwegor

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 03 marzec 2008 - 20:31

Witaj Mlutek!
Były to: Hyundai, Honda, Nissan, Toyota, Śkoda i Ford.
  • 0

#55 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 03 marzec 2008 - 20:59

Witaj Mlutek!
Były to: Hyundai, Honda, Nissan, Toyota, Śkoda i Ford.

Nie wiem dlaczego tak z Tobą postąpili, ja kupiłem Toyotę i nie było żadnego problemu.
Kiedy to było i czym teraz jeździsz?
  • 0

#56 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 03 marzec 2008 - 21:14

To wszystko pewnie zależy od samej miejscowości salonu, chociaż marka taka sama w całej Polsce. Sama to zauważyłam.
  • 0

#57 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 03 marzec 2008 - 23:09

[quote name='Minutka]To wszystko pewnie zależy od samej miejscowości salonu' date=' chociaż marka taka sama w całej Polsce. Sama to zauważyłam.[/quote']
No wlasnie masz tu chyba racje, bo ja nawet mieszkjac w duzym miescie jak sie czasem zapytam jakiegos dealera o auta dla niepelnosprawnych badz jakeis programy upusty z tym zwiazane nie maja pojecia. O programie Toyota Mobility dowiedzialem sie z netu i najlepiej sie skontaktowac i cos najpierw poszukac na necie niz do pierwszego lepszego dealera, bo czasto Oni to zamiast pomoc prowadzają w blad.
  • 0

#58 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 06 marzec 2008 - 16:47

WITAM.PIERWSZY RAZ NA FORUM.CHCIAłAM ZAPYTAć CZY SKłADAJąC WNIOSEK O DOFINANSOWANIE SAMOCHODU PODAWALIśCIE JEGO CENę ,
JEżELI TAK TO JAKą

Wszystko zależy od tego jakie autko chcesz kupić a PFRON i tak zrobi swoje.

Dodano 12.03.2008 12:29:

Swoimi decyzjami o różnym traktowaniu osób niepełnosprawnych PFRON chce doprowadzić do skłócenia środowiska ON , już w tym wątku osoby które składają wnioski na drugą edycję stoją murem za decyzjami PFRON niektóre nawet gotowe na zmiany kryteriów co pięć minut ( śmiechu warte) aby tylko dostać dofinansowanie, osoby z pierwszej edycji czują się pokrzywdzone decyzjami PFRON.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#59 nerwus

nerwus

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 marzec 2008 - 11:26

Tak Panta rei masz rację popieram cię ja też pisze odwołanie do Zarządu PFRON im będzie nas wiecej tym mamy wieksze szanse na zmianę tej decyzji, tym bardziej ze zmiany były znaczące w bardzo krótkim czasie.
Ludzie to są wasze pieniądze nie chowajcie głowy w piasek piszcie odwołania.
  • 0

#60 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 21 marzec 2008 - 13:36

Wiecie co ja też chyba wystąpie do PFRON-u z pretensjami bo kupując auto otrzymałam pożyczkę w 100% zwrotną.(zaznaczam, że to było kilka lat wstecz) To normalnie jest skandal, że następne edycje polegały na przydzielaniu bezzwrotnych pożyczek. A tak na marginesie czy kiedykolwiek będziecie zadowoleni że cokolwiek dostaliście? Nie poprzewracało się czasem w główkach???
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych