Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

SPRAWNY DOJAZD I EDYCJA - OSZUKANI !!!!!!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#1 jumbo00

jumbo00

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 27 luty 2008 - 22:22

Ta rozmowa rzeczywiście jest BARDZO NIEPOWAŻNA!!!
Podpisując umowę w pewnym okresie mieliście jasno określone warunki. Życie toczy się jednak dalej i WSZYSTKO się zmienia..jesteście ludźmi dorosłymi ale niektórzy muszą jeszcze popracować nad DOJRZAŁOŚCIĄ..dla mnie temat zakończony ;)
  • 0
Bartosz

#2 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 27 luty 2008 - 22:28

życzę aby przy składaniu wniosku ewoulował ci chociaż z dwa razy na minutę to myślę że i tak będziesz zadowolona -:D

od poczatku dopuszczam myśl że nie koniecznie dostane te 12 tyś więcej niż uczestnicy I edycji po pierwsze dlatego że program może ewaluowac nawet 5 razy na minute nie tylko dwa :) a po drugie jest podobno bardzo dużo wniosków i PFRON będzie musiał zapewne przeznaczone na ten program środki podzielic miedzy tych którzy złozyli wnioski i spełniaja wszystkie kryteria- a takich osób jest bardzo bardzo dużo, wiec nalezy sie liczyc z tym że mimo wniosku o maksymalne dofinansowanie czyli 28 tyś można poprostu dostać 15 tyś (co nota bene moze stać się maksimum).

Dodano śro 27 lut 2008 22:30:21 CET :

Ta rozmowa rzeczywiście jest BARDZO NIEPOWAŻNA!!!
Podpisując umowę w pewnym okresie mieliście jasno określone warunki. Życie toczy się jednak dalej i WSZYSTKO się zmienia..jesteście ludźmi dorosłymi ale niektórzy muszą jeszcze popracować nad DOJRZAŁOŚCIĄ..dla mnie temat zakończony ;)

w tej kwestii popieram jednak jumbo00
  • 0

#3 Gość_biedruszczak_*

Gość_biedruszczak_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2008 - 18:29

Szkoda że nikt nie widzi tego iż w przeciągu dwóch miesięcy różnica w dofinansowaniu wyniosła 12.000 tyś.
Jeżeli dofinansownia pójdą w tym kierunku to osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności dostaną auta za darmo.
Ja nie narzekam szukam dla siebie logicznego wytłumaczenia takich a nie innych decyzji i narazie ich nie znajduję.

Ja stoję po stronie Panta rei nie dlatego że Wy będziecie mieli więcej ale Program "Sprawny Dojazd" jest programem 3-letnim i powinnien być równy dla wszystkich właśnie przez ten okres.
Dlaczego osoba z 3 gr. inwalidzką która ma paluszek niewładny (nie ubliżając oczywiście nikomu) dostanie więcej o 12 tys. niż np. ja który choruje na postępujący zanik mięśni.
Nie wierzę, że dostaniemy tą różnicę ale jest to niesprawiedliwe.

Nikt nie mówi o osobie z 3 grupą na dzień dzisiejszy. A poza tym osoby z znaczną niepełnosprawnością mają pierwszeństwo. Jak ktoś dostanie największe dofinansowanie to i tak musi jeszcze dużo dołożyć. Każdy kupuje to na co go stać. Mogliście zakupić mniej "wypasione bryki" to i kredyt by był mniejszy...

Jak mogłem zakupić mniej wypasioną brykę, mieliśmy wymagania przez PFRON że samochód z automatyczną skrzynią biegów musi być nowy, to znajdź mi jakiegoś automata nowego za mniej niż 50 tys.
  • 0

#4 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 27 luty 2008 - 17:23

Szkoda że nikt nie widzi tego iż w przeciągu dwóch miesięcy różnica w dofinansowaniu wyniosła 12.000 tyś.
Jeżeli dofinansownia pójdą w tym kierunku to osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności dostaną auta za darmo.
Ja nie narzekam szukam dla siebie logicznego wytłumaczenia takich a nie innych decyzji i narazie ich nie znajduję.

Hej, po czesci masz racje ale musze Ci zwrocic uwage ze kwota dofinansowania w I edycji programu byla juz znana w sierpniu ub. roku, a obecny program uaktualniono a styczniu, wiec raczej nie 2 a conajmniej 5 miesiecy.
I edycja programu jak sie tutaj wiele osob wypowiadalo miala wiele wad byla ona pilotrażowa i chciano ja koniecznie wprowadzic w ub roku nie miano duzej ilosci pieniadzy wiec i dlatego byly takie a nie inne warunki programu byc moze dla niektorych dosc trudne do spelnienia
Jesli ktos chcial to mogl zlozyc wniosek , a nawet jesli dostal juz pieniadze nie musial tej umowy podpisywac gdyz czasu na zakup auta bylo dosc niewiele.
Oddzialy PFRON gromadzą i przekazują do Biura PFRON informacje niezbędne do ewaluacji programu, dlatego tez program bedzie ulegal modyfikacji i ciaglym zmianom tak aby moglo z niego korzystac jak najwiecej osob i aby byl on jak najbardziej przyjazdny.
Byc moze masz racje ze w przyszlym roku takze osoby z III grupą bedą zakupywac auta.
ale na pewno nie wynika to z checi tylko zakupu takiego auta lecz takze glownie z checi jego korzystania ze wzgeldu na swoją niepelnosprawnosc.
zakup auta to takze inne dodatkwoe koszty zwiazane z pozniejszymi oplatami OC i AC oraz z przegladami czy kosztami paliwa.
Dlatego tez zostala obnizona kwota udzialu wlasnego jak i rowneiz podniesiona kwota dofinansowania.
Jesli cos ulega modyfikacji , polepszeniu to jest wiadomo ze czesto będą wystepowac osoby poszkodowane, ale takei ejst zycie.
Kilka lat temu aby uzyskac wlasne auto trzeba bylo brac pozyczki z PFRON, obecnie mamy dofinansowania, a w przyszlosci moze takie auta bedą oferowanym tym najbardziej potrzebujacym za symbiliczną złotowke tego w sumie nikt nie wie.
Dlatego mimo ze jestes poszkodowany to jednak uwazam ze nie masz racji i nei sadze aby nawet twoje odwolanie bylo pozytywnie rozpatrzone gdzyz ogolnie wszystko idzie do przodu i ma to sluzyc nam niepelnosprawnym , ogolnie wiekszosci a nie tylko jednemu.
Pozdrawiam i glowa do gory, nie mysl tak bo za 6 lat moze sie okazac ze dostaniesz auto za darmo a wtedy tez sie znajdą inne osoby co za nie musialy wiecej zaplacic.
  • 0

#5 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 26 luty 2008 - 08:15

Witam.
Sprawa dotyczy osób z pierwszej edycji programu SPRAWNY DOJAZD.

W obecnej edycji dofinansowanie sięga 30 średnich krajowych, wkład własny 20% osoby w pierwszej edycji dofinasowanie 19 średnich krajowych, wkład własny 50%.
Dysproporcja jest znaczna tym bardziej że sytuacja (warunki) uległy zmianie w przeciągu 1 miesiąca. To jest po prostu nie w porządku do nas osób niepełnosprawnych.

Podobno zarząd PFRON stara się wynegocjować w ministerstwie zwrot różnicy dofinansowania dla osób z pierwszego programu, jednak ministerstwo odmawia.

Jednak jeszcz NIC STRACONEGO tylko każdy z nas musi napisać pismo do Rzecznika Osób Niepełnosprawnych RP oraz do prezesa PFRON. Dlaczego osoby z pierwszej edycji programu podobno najbardziej poszkodowane którym w pierwszej kolejności należała się pomoc PFRON zostały ponownie pokrzywdzone tym razem nie przez los lecz instytucję która powinna im pomagać czyli PFRON.

Ja na zakup samochodu w pierwszej edycji brałem kradyt który będę spłacał przez cztery lata, na obecnych zasadach obeszłoby się bez kredytu.
Mam chyba prawo czuć się oszukanym przez PFRON.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#6 effa

effa

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 luty 2008 - 10:01

Witam
wpełni popieram ,ja też będe pisać ,też mam kredyt na trzy lata.Bardzo dobry post.
Pozdrawiam
  • 0

#7 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 26 luty 2008 - 10:55

Witam.
Sprawa dotyczy osób z pierwszej edycji programu SPRAWNY DOJAZD.

W obecnej edycji dofinansowanie sięga 30 średnich krajowych, wkład własny 20% osoby w pierwszej edycji dofinasowanie 19 średnich krajowych, wkład własny 50%.
Dysproporcja jest znaczna tym bardziej że sytuacja (warunki) uległy zmianie w przeciągu 1 miesiąca. To jest po prostu nie w porządku do nas osób niepełnosprawnych.

Podobno zarząd PFRON stara się wynegocjować w ministerstwie zwrot różnicy dofinansowania dla osób z pierwszego programu, jednak ministerstwo odmawia.

Jednak jeszcz NIC STRACONEGO tylko każdy z nas musi napisać pismo do Rzecznika Osób Niepełnosprawnych RP oraz do prezesa PFRON. Dlaczego osoby z pierwszej edycji programu podobno najbardziej poszkodowane którym w pierwszej kolejności należała się pomoc PFRON zostały ponownie pokrzywdzone tym razem nie przez los lecz instytucję która powinna im pomagać czyli PFRON.

Ja na zakup samochodu w pierwszej edycji brałem kredyt który będę spłacał przez cztery lata, na obecnych zasadach obeszłoby się bez kredytu.
Mam chyba prawo czuć się oszukanym przez PFRON.

Dla mnie to jest irracjonalne zachowanie.
Może Ci co ich nie było nawet stać na kredyt powinni wnieść roszczenie do "Tych" co już jeżdżą samochodami rok...
Zakwalifikowały sie osoby podpisały umowę godząc sie tym samym na warunki.
Wszystko podlega zmianie za rok może być znowu inaczej i co też będą "poszkodowani"?
Trzeba sie cieszyć tym co sie dostało i z czego sie korzysta. Bo równoznaczne nic mogło by nie być i też by było.
Prawda jest taka nigdy nikomu sie nie dogodzi a tym bardziej niepełnosprawnej osobie.
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#8 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 26 luty 2008 - 11:20

Wszystko podlega zmianie za rok może być znowu inaczej i co też będą "poszkodowani"?
Trzeba sie cieszyć tym co sie dostało i z czego sie korzysta. Bo równoznaczne nic mogło by nie być i też by było.
Prawda jest taka nigdy nikomu sie nie dogodzi a tym bardziej niepełnosprawnej osobie.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, z tego co piszesz wnioskuję iż nie brałeś udziału w pierwszej edycji.

Piszesz że wszystko podlega zmianie za rok może być znowu inaczej - być może za rok ale nia przez dwa miesiące ja na tych zmianach jestam 12.000 zł potocznie mówiąc w plecy.
Dgyby wszysty tak jak ty cieszyli się tym co dostaną i nie mieli większych ambicji to do dziś w Polscy byłby PRL.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#9 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 26 luty 2008 - 11:31

Wszystko podlega zmianie za rok może być znowu inaczej i co też będą "poszkodowani"?
Trzeba sie cieszyć tym co sie dostało i z czego sie korzysta. Bo równoznaczne nic mogło by nie być i też by było.
Prawda jest taka nigdy nikomu sie nie dogodzi a tym bardziej niepełnosprawnej osobie.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, z tego co piszesz wnioskuję iż nie brałeś udziału w pierwszej edycji.

Piszesz że wszystko podlega zmianie za rok może być znowu inaczej - być może za rok ale nia przez dwa miesiące ja na tych zmianach jestam 12.000 zł potocznie mówiąc w plecy.
Dgyby wszysty tak jak ty cieszyli się tym co dostaną i nie mieli większych ambicji to do dziś w Polscy byłby PRL.

Ja w tamtym roku nie składałem ponieważ nie miałem fundusy i dla mnie ten program wtedy nie był "przystępny". Znam osoby które dostały w tamtym roku pobrały kredyty i nie szukają dziury w całym. Nie wpadajmy w "paranoje".
Tyle w tym temacie. Ciekaw jestem jakie inni w tym temacie mają zdanie ci co dostali i nie dostali...
Pozdrawiam
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#10 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 26 luty 2008 - 12:04

Jeszcze nikt się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. I nie można mówić, że PFRON kogoś oszukał czy pokrzywdził.
Kiedyś były pożyczki z PFRON-u na zakup samochodu, które trzeba było oddać co do złotówki. Rok temu było dofinansowanie w 50% do samochodu, gdzie nie trzeba PFRON-owi oddawać ani złotówki i tu też można powiedzieć o niesprawiedliwości.

Teraz są takie zasady, a nie inne. Nigdy nie wiadomo czy w kolejnych latach będzie większe czy mniejsze dofinansowanie. Jak komuś zasady nie pasują, to niech nie składa wniosków i czeka np. kolejne 10 lat, bo może akurat za darmo dadzą samochód.
Cieszmy się z tego co jest i przestańmy narzekać
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#11 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 26 luty 2008 - 12:14

A ja napiszę krótko. W tamtym roku nie starałam się o samochód z PFRON bo wiedziałam, że nie stać mnie na niego, na jego opłaty i ewentualny kredyt - po prostu nie stać. Teraz jest zupełnie inaczej, chociaż i tak muszę pożyczyć pieniędzy. Uważam, że osoby z tamtego roku musiały poważnie o tym programie pomyśleć zanim z niego skorzystały. Jeżeli wzięły kredyt, wiedziały że jakoś to przeżyją...etc.

A pamiętacie program Pegaz z kilku lat wstecz, który nie dawał dofinansowania bezzwrotnego tylko kredyt na samochód? W takiej sytuacji to chyba oni są najbardziej poszkodowani, ale jakoś się nie zgłaszają.
  • 0

#12 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 26 luty 2008 - 12:20

Ja nie narzekam tylko czuję się uszukanym przez PFRON i mam do tego pełne prawo.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#13 123456

123456

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 26 luty 2008 - 14:45

Ja uważam że nikt nie został oszukany,było wyraźnie napisane jakie są warunki do spełnienia i jeśli ktoś chciał to skorzystał z tego dofinansowania.Ile jest osób którzy by chcieli kupić auto nawet teraz lecz ich nie stać mimo takiego dofinansowania.A co będą pisali wszyscy ci którzy w tym roku wezmą samochody ,a za rok będą jeszcze lepsze warunki.Samo AC wyniesie przez 5 lat ~~10tys.zł plus spadek wartości auta.Ktoś kto korzysta z tego dofinansowania powinien się zastanowić czy go będzie stać na spłatę.Ja też miałem korzystać z tego programu,miałem podjąć pracę w firmie Mikrotech od 01.03.lecz dowiedziałem się że mają pierwszeństwo w marcu osoby z wadą wzroku po to by nikt nowo przyjęty nie złożył wniosku o samochód.A na początku lutego pani z firmy powiedziała że będę przyjęty od marca,wczoraj powiedziała że od kwietnia.Pozdrawiam.
  • 0

#14 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 26 luty 2008 - 15:43

Link do Pełnomocnika Rządu ds Osób Niepełnosprawnych piszcie walczcie o swoje:

http://www.mps.gov.p...dex.php?gid=745
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#15 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 27 luty 2008 - 06:51

Szkoda że nikt nie widzi tego iż w przeciągu dwóch miesięcy różnica w dofinansowaniu wyniosła 12.000 tyś.
Jeżeli dofinansownia pójdą w tym kierunku to osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności dostaną auta za darmo.
Ja nie narzekam szukam dla siebie logicznego wytłumaczenia takich a nie innych decyzji i narazie ich nie znajduję.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#16 Elemele

Elemele

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 27 luty 2008 - 09:29

W zeszłym roku, na samym początku programu "sprawny dojazd" byłem nim zainteresowany. Po wnikliwym zapoznaniu się z nim w "necie" udałem sie do pfronu dowiedzieć się o szczegóły. Podczas rozmowy z kompetentnym i miłym pracownikiem, zwróciłem uwagę że warunki programu są raczej nie do spełnienia dla przeciętnego "rentowicza". Pani zgadzała się ze mną w 100% oraz mówiła że pracownicy oddziałów regionalnych cały czas wysyłają do centrali spostrzeżnia o wadach programu i co by można poprawić. Poinformowała mnie także że program trwał będzie do 2009 roku.
Pierwszy "sprawny dojazd" był niejako na próbę żeby żeby rozpoznać potrzeby i możliwości ON oraz z jakim odzewem sie on spotka.
O tym wszystkim poinformowany byłem w PFRON - myśl żeby poczekać sama się nasuwała :)
Nawet na tu na forum poruszano sprawę że z pierwszą edycja była szybko i źle przygotowana z dużą ilością niedociągnięć.
  • 0

#17 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 26 luty 2008 - 20:20

Złościsz się bo jesteś o 12 tys. do tyłu ...
Ale to nie zmienia faktu ,ze ktos Cię oszukał ... ja mysle ze to nie jest wcale zadne oszustwo ze strony PFRON-u ...

To podobnie jakby się kupiło plazmowy telewizor np. za 4 tys.zł ,a za tydzień ten telewizor kosztowałby... 2 tys.zł ... i co ? wtedy miałabym leciec do sklepu i mowic ze mnie oszukali ? Albo rozsyłać petycje do Rzecznika Praw Konsumenta ?
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#18 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 26 luty 2008 - 20:22

W zupełności się z tobą zgadzam Zaraźliwy. Fakt, telewizor za 4 tys. to nie to samo co samochód i jego kwota, ale nikt nikogo nie oszukał - wtedy były takie warunki i podpisując umowę człowiek świadomie się na nie zgodził, bo nie sądzę żeby PFRON pisał jakimiś kruczkami lub coś ukrywał - wszystko było czarno na białym. Teraz jest nowy rok i PFRON ma prawo zmienić regulamin. Za rok może zrobić to samo.
  • 0

#19 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 26 luty 2008 - 20:57

Poczekam na wasze posty jak poskładacie wnioski i dostaniecie decyzje, jestem ciekaw czy wtedy też tak bedziecie bronili decyzji PFRON.
PFRON może, ma prawo itd :P
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#20 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 26 luty 2008 - 21:07

No ja wiem ze telewizora nie porownuje sie z samochodem, ale daje tylko taki przykład :)
Panta rei ---> wtedy to człowiek będzie szczęśliwy, że dostał dofinanowanie :)
A nikt pochopnie nie podpisuje umów w tak powaznych sprawach ... :P
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych