Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Fotomodelka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#61 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 06 grudzień 2007 - 19:31

Kaśka jej zazdrości to taka nasza kobieca cecha
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#62 Jamisia

Jamisia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 141 postów

Napisano 06 grudzień 2007 - 19:41

Czytajac Wasze posty odnosze wrazenie ze sami swoim realizmem ucinacie slrzydla a to chyba nie o to chodzi. Czasem rzeczy "niekonwencjonalne" robimy po to aby miec sdile wstac z lozka i powiedziec przezyje nowy wspanialu dzien.

Pozdrawiam
  • 0
Nie daj mi Boże, broń Boże skosztować tak zwanej życiowej mądrości dopóki życie trwa, dopóki życie trwa/ A.Osiecka

#63 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 06 grudzień 2007 - 21:05

ja nie wiem co z Wami ludzie jest jak ja powiedzialam ze ta modelka mi sie nie podoba posadzaliscie mnie o zazrdrość, kaska wyrazila swoją opinie - z którą rózniez nie do końca sie zgadzam, gdyż szczęśliwy czlowiek to czlowiek, który robi to co lubi a nie to co musi - to tez ja posądzacie o zazdrość ,ehhh
  • 0

#64 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 06 grudzień 2007 - 21:17

Ale Alchemio, kto powiedział Kaśce, że to co robi Agata nie sprawia jej przyjemności? i dlaczego pisze, "że bawi się w kogoś kim nigdy nie będzie". Ona już jest tym kimś...Fakt mało jej widać w mediach, ale czy często oglądacie ON w tv?
  • 0

#65 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 06 grudzień 2007 - 21:37

no to wynika z tego że dzwczyna jest poprostu troche zazdrosna :P
  • 0

#66 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 07 grudzień 2007 - 13:01

Odpowiadam na posty powyżej
Difra nie popadajmy w skrajności Modeling to jest taki zawód do którego nawet zdrowym kobietom trudno sie dostac,wejść w ten świat i nie porównuj "wielkiego świata mody" z DPSem Bycie logopedką to jest bardzo fajny zawód naprawde i najważniejsze że się w nim realizujesz (i nie posądzajcie mnie teraz o nieszczerość) ale wymaga dużo mniej świateł i kamer niż moda Też znam parę osób niepełnosprawnych które pracują ale siedzą sobie cicho w tej swojej pracy Dla mnie chyba ważna jest w życiu skromność (powiecie mi skąd wiem że Agata jest nieskromna) bo my jako O.N musimy być skromni bo prędzej czy później będziemy zależni od drugiej osoby Świat mody sam w sobie skromny nie jest Minutko napisałam że Agata się bawi bo dla mnie modelka żeby zaprezentować np suknię musi iść dumna i wyprostowana
Nie jestem zazdrosna i nie jestem przeciwko O.N pracującym tylko może niekoniecznie w modzie bo mi sie to kojarzy tak Patrzcie jestem O.N. i jestem w wielkim świecie Przeciez gdyby nikt o Agacie nie wiedział to nawet tej dyskusji by nie było Skromność i pokora Jeśli są wśród Was osoby w pełni zależne od kogoś drugiego to mnie rozumiecie
Evita pytasz mnie o moją role w życiu Nie mam masz racje ale jak bede ją miała to będą o niej wiedzieć tylko najbliższe mi osoby A może jak znajde tą role to zmienie zdanie (podobno tylko krowa nie zmienia poglądów :)
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#67 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 07 grudzień 2007 - 13:15

Skromność wymyśłiły miernoty.To czy będziesz zależna od innych kiedyś to Też zależy od Ciebie.Nie obraź się ale widze że masz kompleksy z powodu byciaON.Wybacz jeśłi Cię uraziłam ale zTwoich postów tak wynika.Mamy być skromni bo itak kiedyś będziemy od kogoś zależni HAHAHAHAHAH.Przepraszam czyli co mamy dawać sobie w kasze dmuchać i nie widzieć swoich zalet? Kobieto więcej wiary w siebie.Taka jeszcze dobra rada jak Ty bedziesz pewna siebie to ludzie nie będą Cie traktować jak biedną niepełnosprawną.No ale musimy być skromni taaaa Kaśka ludzie kiedyś z taką postawą zrobą z Ciebie robaka .Pozatym nie ma kobiety brzydkich sa tylko nie zadbane .Dziewczyny ON są też ładne i tak samo wartościowe a to że ktoś jest ON to nie jego wina to nie powinno stanowić o człowieczeństwie i o aktrakcyjności.Tak wiem nie jestem skromna i nie będe bo znam swoja wartość.Pozdrawiam Jeśłi kogoś uraziłam przepraszam ale lubie ludzi epewnych siebie i chciałam zarazic tą pewnością siebie
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#68 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 07 grudzień 2007 - 14:50

Zamykam dyskusje Nie obraziłam sie ale po prostu może macie racje Mam w cholere swoich problemów związanych ze swoją niepełnosprawnością i może to dlatego..... ale ze skromności sie nie wycofuje
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#69 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 07 grudzień 2007 - 21:46

Kaska jak mozesz pisac ze Agata udaje "kogoś kim nie jest " lub ze jest "wlozona w nie swoja skore". Zkad u Ciebie taka 100 % pewność ?? Czy znasz ja osobiscie ? ze tak wnioskujesz ???
Ja np.Agate bardzo podziwiam , pomimo swojej niepelnosprawnosci realizuje marzenia i lubi robić to co robi. Na tych zdjeciach widac ze jest szczęśliwa :) , nie sprawia jej to zadnego kłopotu ,ani nic z tych rzeczy . <--- pewnie wiekszość forumowiczów tak sądzi :)
Jesli natomiast chodzi o to jak Agata usiadla na tym krzesle - to nie jestescie lekarzami zeby to oceniac :P
Agata nie robi to dla ludzi tylko robi to przedewszystkim DLA SIEBIE !!! chce udowodnic ze pomimo swojej niepelnosprawnosci mozna cos w zyciu osiagnac ... :D
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#70 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 07 grudzień 2007 - 23:23

ja sie ciesze ze sie dziwczynie udalo i ze robi to co chciala i co lubi, jednak czasami zastanawiam sie czy zostalaby modelka nie bedac chora, lub majac inne schorzenie np. takie ze nie mialaby figury modelki, bo nie ukrywajny ze taka jest prawda , ze przez chorabe ma taka figure jaka ma , jest szczupla itp. wiecie ile wyzeczen kosztuje utrzymanie takiej linii jaka ona ma, przez zdrowe kobiety, modelki? Bedac po urazie kregoslupa mialaby brzuszek, chude nogi itp , wtedy watkpie czy udalo by sie jej osagnac to co osiagnela bo tak naprawde jej choroba - zanik miesni - utrzymuje jej figure modelki - mimo to moim zdeniem i tak jest za chuda i nieproprsjonalna :P, jednak mimo wszstko ciesze sie ze jest doceniana i udalo sie jej cos w zyciu osiagnac, za to ja podziwiam :)
  • 0

#71 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 08 grudzień 2007 - 00:27

trzeba nie jesc tyle czekolady, chipsow i nie pic piwa :P

znam szczuplutkie dziewczyny po urazie kregoslupa...:)
  • 0

#72 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 08 grudzień 2007 - 11:06

ja znam tylko dwie szczupłe, jedna ze spastycznością i jest jakby " anorektyczka" nic nie je caly dzien, a druga wiotka,lubi wypić i tez z tego co wiem prawie nie je. Pozatym cieżko znalźć szczupłą dziwczyne na wozku z wieloletnim stażem wozkowicza, chyba że twoje kolażanki są spastyczne albo uprawiaja jakis sport :rolleyes:
  • 0

#73 Melancholia

Melancholia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 73 postów

Napisano 08 grudzień 2007 - 11:24

Alchemio apropo Twoich "prawdziwych prawd". Agata prawdopodonie w tej chwili ma dobra pracę, rewelacyjne zdięcia w szufladzie, fajnego chłopaka przy sobie, dużo dystansu do siebie - ujmując protolinijnie- jest szczęśliwa. I najmniej ja obchodzi Twoje jej krytykowaie, bo nawet nie wie o Twoim istnieniu i to jest podstawowa różnica między Wami. A różnica wzieła się nie stąd, że ona jest "chuda, umie rozszerzyć (niewidomo jakim cudem!) nogi i przez swoje kalectwo osiągneła tyle, co osiągneła", różnica jest w tym, że Ty siedzisz na d...e i szukasz dziury w całym, a ona działa :)
Twoja postawa: "Nie no ja do nic nie mam, jest wporzo, ale i tak jej wbiję pare szpileczek", mnie powala :)

Pozdrawiam :)
  • 0

#74 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 08 grudzień 2007 - 12:25

Melancholia ma racje trzeba się cieszyć z tego że jej się udało bo dzięki takim osobą wizerunek ON mam nadzieje zmieni się w społeczeństwie chyba wiecie o co mi chodzi?
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#75 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 08 grudzień 2007 - 12:54

A może spróbowalibyśmy w tej dyskusji odróżnić dwie rzeczy, żeby tak pochopnie nie rzucać oskarżeń o zazdrość, a mianowicie:
1) opinie wynikające z poczucia estetyki, z wzorców piękna jakie każdy z nas gdzieś w sobie nosi,
2) prawo do realizacji własnych pragnień, bez względu na …patrz punkt powyżej ;)
Wg mnie, zawód modelki/ modela nieodłącznie wiąże się z „wystawianiem” siebie na oceny i komentarze oglądających. Przecież komentujemy urodę innych zdrowych modelek z całkowitą swobodą, nikomu nie przychodzi do głowy żeby posądzać o zadrość kogokolwiek, kto twierdzi, że np. Linda Evangelista ma końską twarz a Cindy Crowford ma za szerokie ramiona. Co najwyżej możemy się z tymi opiniami nie zgadzać i przechodzimy nad tym do porządku dziennego. Agata też prezentuje się na wybiegu z tą róznicą, że na niego wyjeżdża a nie wychodzi. Czy w związku z tym ma otrzymywać jakieś przywileje, jakąś kartę ulgową w traktowaniu jej jako modelki ? Bo jest niepełnosprawna? Czy ona życzyłaby sobie być traktowana ulgowo? Trzeba byłoby ją o to zapytać, ale podejrzewam, że nie chciałaby…Jeśli ma w sobie na tyle odwagi, aby łamać pewne stereotypy myślowe i utarte drogi kariery w tym zawodzie, to chyba nie przejmie się faktem, iż ktoś stwierdzić, że wg niego jest wręcz nieładna  Wchodzimy tu na grząski grunt pt. gusta, a o nich, jak trąbi się wciąż wkoło, nie należy dyskutować, a już na pewno kłóćić ;)
Inną kwestią jest łamanie w sobie oporów, pokonywanie wewnętrznych barier, nie stawianie sobie ograniczeń z własnej woli w życiu itd. Te sprawy są ważne dla wszystkich ludzi, choć szczególnie dla osób niepełnosprawnych – wszyscy wiemy, że tak jest. Bo jesteśmy inni fizycznie, bo zwracamy na siebie większą uwagę z racji rozmaitych ułomności, bo się peszymy, wstydzimy, bo wiemy że generalnie świat „preferuje” zdrowie i urodę. Z takiej sytuacji są dwa wyjścia: albo się z tym pogodzić i ułożyć sobie życie zgodnie z tymi niepisanymi zasadami, albo im się przeciwstawić jeśli stoją ona nam na drodze do realizacji swoich marzeń. Agata wybrała to drugie wyjście, choć chcę zaznaczyć, iż wg mnie opcja pierwsza wcale nie musi oznaczać ciche siedzenie jak mysz pod miotłą. Po prostu można sie realizować na różne sposoby w życiu. Ale póki co mówimy o modelingu a więc urodzie fizycznej...Agata mimo niepełnosprawności stara się zaistnieć jako modelka. A może ona – poprzez swój wybór – chce „powiedzieć” coś więcej, a mianowicie: mimo niepełnosprawności można starać się pokazać swoją urodę i zostać – przynajmniej przez pewną część osób – docenioną nawet w zawodzie modelki, który z gruntu jest zarezerwowany dla osób zdrowych (tak przynajmniej przywykliśmy o tym myśleć ;) I w tym kontekście, działania Agaty podobają mi się …żeby być dobrze zrozumianą…podoba mi się sama ISTOTA tych działań a więc łamanie barier, ograniczeń ale…ale nie podoba mi się fizycznie, tzn. jako kobieta…i w dodatku czuję pewien dyskomfort, który trudno mi tu opisać słowami, a który powoduje, że nie traktuję jej „poważnie” jako modelki własnie z racji obszaru, na którym stara się zaistnieć…Co dokładnie mam na myśli? A mianowicie to, że każdy z nas ma głeboko w w sobie zakorzenione poczucie estetyki, które m.in. MOŻE nie pozwalć nam w pełni zaakceptować osób ułomnych fizycznie w zawodzie modelki/ modela – nawet jeśli sami jesteśmy niepełnosprawni i nie ma to NIC wspólnego z zazdrością, skromnością, siedzeniem na własne życzenie w kącie, ubijaniem marzeń innych itd. itp. Po prostu tak jest, że jak świat stary, ludzie kojarzą z PIĘKNEM FIZYCZNYM w pierwszym rzędzie ZDROWIE. Mówię to o pięknie fizycznym postrzeganym obiektywnie, a więc jeśli nie wchodzą w grę żadne uczucia, emocje. Bo wiadomo, że jeśli w grę wchodzą takie uczucia jak miłość, przyjaźń to sposób postrzegania innych osób jest bardzo subiektywny i trudno tutaj dyskutować bo to są sprawy bardzo intymne i indywidualne. Ale postrzeganie subiektywne danej osoby dotyczy ograniczonego kręgu osób ( w sensie liczbowym) a w zawodzie takim jak modeling trudno wymagać, aby rzesze oglądających patrzyło na modelkę np. przez pryzmat cech jej charakteru… Czego zwykle się szuka na wybiegu? NAJCZĘŚCIEJ szukamy tam piękna fizycznego, gracji i elegancji w poruszaniu się, smukłych, zwinnych dziewcząt czy bardzo przystojnych chłopców ;) Co nie oznacza, że każdy z nas musi tam właśnie to znaleźć ;)
Zdaję sobie sprawę, że moja wypowiedź może wydać się innym na pozór sprzeczna...że z jednej strony TAK ale z drugiej NIE...od razu to wyjaśnie. Ja naprawdę staram się pozytywnie widzieć działania innych, które zmierzają do uszczęśliwienia tych osób ale w związku z tym nie zmienię siebie tak dogłębnie, aby zaprzeczyć sobie, swoim wyobrażeniom, swojemu poczuciu piękna i estetyki i nie powiem, że uwielbiam oglądać ON na wybiegu. Mogę to zobaczyć jak ciekawostkę, jako być może zapowiedź zmian w tej dziedzinie w przyszłości - kto wie, ale i tak póki co wolę oglądać na wybiegu ludzi zdrowych, i nic na to nie poradzę :)
Masz rację Melancholio, Agacie nie szkodzi krytyka jej urody ale też nie można wymagać, że wszystkim się ona będzie podobać ;)
To tyle co chciałam w tej sprawie dodać od siebie i naprawdę nie jestem zazdrosna, w dodatku staram się dbać o linię ze względu na zdrowie, bo mam endoprotezę, więc nie powinnam tyć. Stąd nie jem w ogóle chipsów, rzadko pije piwo, czekolady odamawiam sobie jak mogę, a z tą wagą ciała i tak różnie bywa. Chyba mam kiepską przemianę materii ;)
  • 0

#76 Difra

Difra

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 437 postów

Napisano 08 grudzień 2007 - 13:18

hej Marzenko :)
masz- w istocie- dużo racji w tym, co piszesz. Ale rzecz jest jakby innej natury, jeśli mowa o Agacie Jabłońskiej. Ona startowała w konkursie dotyczącym twarzy. Tylko TWARZY. Ktoś lub grupa ktosiów zdecydowała, że to twarz Agaty znalazła się na szczycie. Wtedy okazało się, że jest niepełnosprawna. A ktoś inny zaproponował potem i sesję, i wybieg, i karierę modelki. Nie wszystkim musi się to podobać, ale każdy ma prawo realizować własne marzenia.
Jeśli ja np. nie lubię mleka lub nie lubię muzyki disco polo, to nie protestuję przeciw mleku w sklepie spożywczym lub osobom słuchającym danej muzyki. Mają one swoich odbiorców... i dobrze. Dobrze, że jesteśmy różni, bo inaczej świat byłby bardzo nudny ;)
Pozdrawiam cieplutko :)

  • 0
Pies szczeka- karawana idzie dalej!

"Albo jest idealizm, albo jest materializm, albo nie ma ku.wa nic śmiesznego" [W.Dymny]

#77 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 08 grudzień 2007 - 13:22

Melancholio

Alchemio apropo Twoich "prawdziwych prawd". Agata prawdopodonie w tej chwili ma dobra pracę, rewelacyjne zdięcia w szufladzie, fajnego chłopaka przy sobie, dużo dystansu do siebie - ujmując protolinijnie- jest szczęśliwa. I najmniej ja obchodzi Twoje jej krytykowaie, bo nawet nie wie o Twoim istnieniu i to jest podstawowa różnica między Wami. A różnica wzieła się nie stąd, że ona jest "chuda, umie rozszerzyć (niewidomo jakim cudem!) nogi i przez swoje kalectwo osiągneła tyle, co osiągneła", różnica jest w tym, że Ty siedzisz na d...e i szukasz dziury w całym, a ona działa
Twoja postawa: "Nie no ja do nic nie mam, jest wporzo, ale i tak jej wbiję pare szpileczek", mnie powala

:angry: przepraszam Cie ale ten post chyba mial odnieść sie do kogoś innego, ja nie napisałam że krytykuje Agate a wrecz przeciwnie, przeczytaj moja wypowiedz dokladnie a pozniej komentuj.

Twoja postawa: "Nie no ja do nic nie mam, jest wporzo, ale i tak jej wbiję pare szpileczek", mnie powala

to nie jest moja wypowiedz prosze ustosunkowac sie do autora postu, nie do osoby która go nie napisala :angry:

Dodano sob 08 gru 2007 13:28:35 CET :

[b]hej Marzenko :)
masz- w istocie- dużo racji w tym, co piszesz. Ale rzecz jest jakby innej natury, jeśli mowa o Agacie Jabłońskiej. Ona startowała w konkursie dotyczącym twarzy. Tylko TWARZY. Ktoś lub grupa ktosiów zdecydowała, że to twarz Agaty znalazła się na szczycie. Wtedy okazało się, że jest niepełnosprawna. A ktoś inny zaproponował potem i sesję, i wybieg, i karierę modelki. Nie wszystkim musi się to podobać, ale każdy ma prawo realizować własne marzenia.

pamietam artykul z gazety to bylo jakos w latach 97/98 i z tego co pamietam to byl konkurs na dziwczyne Wroclawia, na zdjeciach byla pokazana nie tylko twarz Agaty
  • 0

#78 Difra

Difra

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 437 postów

Napisano 08 grudzień 2007 - 14:57

byl konkurs na dziwczyne Wroclawia, na zdjeciach byla pokazana nie tylko twarz Agaty


czy było wtedy widać, że jest ON? Była na wózku?

  • 0
Pies szczeka- karawana idzie dalej!

"Albo jest idealizm, albo jest materializm, albo nie ma ku.wa nic śmiesznego" [W.Dymny]

#79 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 08 grudzień 2007 - 18:09

nie, pamętam zdjecie przy rowerze treningowym, ale pisało że okazało sie ze jest ON dopiero po fakcie.
  • 0

#80 __Lilith

__Lilith

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 12 styczeń 2008 - 00:15

Hahahahhahahahaha Alchemia nie wiesz sama o co Ci biega w ogole...buahahahahahaha nie no ona jest spoko ale ze sie pokazala..i to niepelnosprawna...a jeszcze ktos tam napisal ze on nie powinni byc modelami..masakra po prostu.....ja bardzo chetnie wzielabym udzial w takim pokazie lub w sesji bo wiem ze brzydka nie jestem i chcialabym sie sprawdzic...przeraza mnie fakt ze ON mowia takie rzeczy...co wy tu robicie????!!!!!!! Dziewczyna jest sliczna szczesliwa i udalo jej sie osiagnac to co Wam zapewne sie nioe uda bo nie wierzycie w siebie i zal wam dupe sciska po prostu....zal mi takich ludzi na prawde...i te teksty..jak ona usiedziala..a na szelkach ja przypieli co za roznica?? Gdyby nie chaiala to by sobie takiej sesji nie robila. Diferko popieram Cie w cales rozciaglosci :*:*:*:*:*

Dodano sob 12 sty 2008 00:16:50 CET :
zamiasty posladki mialo byc piii :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych