Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

renta socjalna, ile można dorobić ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#61 Długi

Długi

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 20 listopad 2007 - 23:02

Jeśli będziesz pilnował kwoty, którą możesz dorobić w twoim przypadku nikt ci nic nie zabierze Ale uważaj, bo nawet grosz sie liczy.
Na następnej komisji życzę ci powodzenia. Nie rezygnuj z niej, bo "a nóż a widelec" /jak to się mówi w Wielkopolsce/ Ci się uda. Jeśli teraz masz możliwość i siły, żeby pracować - zarabiaj. Nigdy nie wiesz co cię czeka dalej.
  • 0
Nic nie boli, tak jak życie......

#62 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 13 grudzień 2007 - 15:27

Dudi brawo! W końcu ktoś zauważył problem. Ja dopiero zaczynam przygodę z pracą zawodową, ale nie mogę się pogodzić z tym, że muszę tyrać za marną kasę by nie stracić renty. Mam za małe doświadczenie by znaleźć pracę za którą wynagrodzenie mnie zaspokoi. Jeśli ktoś mieszka z rodzicami to nie jest to dla niego jakiś większy problem, bo nie musi się martwić czy wystarczy na czynsz lub parówki...o musztardzie nie wspomnę.... :P
  • 0

#63 Ivellios

Ivellios

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 styczeń 2009 - 23:14

[quote name='Kicia]Warto też wiedzieć' date=' że 1126 zł brutto, to tylko 797 zł netto (przy umowie o pracę) - ale kokosy :rolleyes: ale dobre i 200 zł więcej niż obecnie.[/quote']
Mam pytanie. Czy te 797 zł to jest kwota na miesiąc, czy na kwartał?
  • 0

#64 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 30 styczeń 2009 - 13:51

Na miesiąc.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#65 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 31 styczeń 2009 - 00:02

Do renty socjalnej możesz dorobić 30% średniej krajowej czyli na ten kwartał:
890,6 złotych brutto miesięcznie.

http://www.zus.pl/de...t.asp?p=1&id=52
  • 0

#66 Paweł 3114

Paweł 3114

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 31 styczeń 2009 - 00:12

Ok, dzięki.Ale ta renta rodzinna nie będzie brana do tego dodatkowego zarobku? i czy te 890.60 zł brutto będzie rozliczane z Zusem za każdy miesiąc osobno, czy może po kwartale czy po roku, bo np w styczniu zarobie 200 zł brutto a w lutym 950 zł brutto.
  • 0

#67 interpio

interpio

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 31 styczeń 2009 - 02:11

Pawel wydaje mi sie, ze rente socjalna stracisz, do renty rodzinnej moze zarobic cos okolo 2300 brutto bez zmniejszenia, a powyzej 3.500 zl. renta rodzinna ulegnie zawieszeniu.
  • 0
London is wonderful place to be :)

Kocham swojego Burmistrza... Borisa Johnsona :D

#68 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 01 luty 2009 - 14:24

A ja napiszę co wiem, a nie wydaję mi się (bez obrazy interpio)...
Paweł 3114, do renty socjalnej możesz dorobić 890,6 zł NA MIESIĄC! Nie może być tak, jak pytałeś, że jednego miesiąca zarobisz mniej, to innego możesz więcej - to wykluczone, bo za każdy miesiąc, w którym przekroczysz (choćby o 1 grosz) wyznaczoną przez ZUS sumę, musisz oddać całą! rentę socjalną spowrotem do ZUSu.
Jeśli przekroczysz wyznaczoną kwotę - renty socjalnej nie tracisz!!! Rentę socjalną można wtedy zawiesić (po oddaniu kwoty renty za dany miesiąc), ale według mnie, lepiej oddawać kwotę renty do ZUSu, zamiast zawieszać, ale to już indywidualna decyzja każdego, kto jest w takiej sytuacji.
Zwróć uwagę na kwoty podawane przez ZUS (Lenio podawał/a linka do stronki), bo zmieniają się one co kwartał - niestety, czasem zmniejszają się... Obecna suma 890,6 zł jest ważna do końca lutego.

W zbiegu renty rodzinnej i socjalnej, ta druga jest pomniejszana, więc czasem opłaca się zarobić większą kwotę, niż ustalona przez ZUS i rentę socjalną oddawać. - Jednak, decyzja należy do Ciebie.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#69 zbyszekhz

zbyszekhz

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 12 luty 2009 - 02:41

Post moderowany.
Forum służy do dyskusji, a nie do bezsensownego wklejania samych cytatów.
Proponuję dokładniej zapoznać się z regulaminem forum.
Admin

  • 0
Co tam Filipińscy uzdrowiciele
mamy lepszych w ZUSie

#70 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 20 lipiec 2010 - 08:20

Witam!
Otóż mam rente socjalna przyznaną na 3 lata i podobno mozna do tej renty dorobic 870 zlotych. A czy jeśli podejmę pracę {umowa o prace na czas określony} przypomne że kwota wynagrodzenia będzie wynosić 1000 złotych i czy w tym przypadku ZUS może odebrać rente?
  • 0

#71 versus

versus

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1351 postów

Napisano 20 lipiec 2010 - 11:38

mandacik11, rodzaj umowy nie ma tu nic do rzeczy. Przeczytaj 3 posty wyżej wypowiedź Kici.
ps. temat wałkowany już tyle razy. Przeczytaj ten temat od pierwszej strony do końca a wszystko stanie się jasne.
Poza tym przydatny link > KLIK
  • 0
There is something behind the throne greater than the King himself.
William Pitt The Elder, Lord Chatham

#72 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 20 lipiec 2010 - 18:46

Obecna kwota, do której można zarobić, żeby nie trzeba było oddawać renty socjalnej (w całości) lub jej zawieszać, wynosi:

od 1 czerwca 2010 r. do 31 sierpnia 2010 r. 995,00 zł

Jest to kwota brutto!

Poza tym nic się nie zmieniło i to, co napisałam kilka postów wyżej, jest nadal aktualne.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#73 Gość_lonka_*

Gość_lonka_*
  • Gość

Napisano 13 sierpień 2010 - 18:54

Idąc do ZUSu w celu zawieszenia renty socjalnej, trzeba mieć ze sobą jakieś konkretne dokumenty (oprócz dowodu osobistego oczywiście)?
  • 0

#74 wi

wi

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 27 sierpień 2010 - 15:42

ewentualnie legitymację albo spisany nr renty
  • 0

#75 Gość_cumpela_*

Gość_cumpela_*
  • Gość

Napisano 29 sierpień 2010 - 09:59

Na miesiąc.

Witaj Rafałek.O jaki tekst ci chodzi?:D
  • 0

#76 kasia30149

kasia30149

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 03 wrzesień 2010 - 19:12

witam nie mogeznalesc watku dotyczacegi pracy wiec pisze tutaj,,, mam dwa pytanka bylam na stażu 9 miesiecy mam rente socjalna zostalo mi 3 miesiace do tego aby staz trwal 12 miesiecy moje pytanie brzmi czy moge isc jeszcze na kolejny staż ? trwajacy np.6 miesiecy? [rosze o pomoc kasia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych