Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Student - program PFRON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

#21 czaki26

czaki26

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 20 wrzesień 2007 - 13:05

Hej Hej!:)
Czy ktoś wie czy program Studen będzie kontynuwany w roku 2008? Pytam bo w tekście programu wyraźnie jest napisane: "Program będzie realizowany na terenie całego kraju, przez okres 6 lat, od dnia 1 stycznia 2002 roku."

Dodano czw 20 wrz 2007 14:07:09 CEST :
Hej Hej!:)
Czy ktoś wie czy program Studen będzie kontynułowany w roku 2008? Pytam bo w tekście programu wyraźnie jest napisane: "Program będzie realizowany na terenie całego kraju, przez okres 6 lat, od dnia 1 stycznia 2002 roku."
  • 0

#22 Elemele

Elemele

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 21 wrzesień 2007 - 07:50

W PFRON Jest gotowy program "student II" który z grubsza jest kontynuacją studenta(Tak z ciekawości spytałem pracowniczkę gdy się rozliczałem w czerwcu).
W umowie jest napisane że umowa nie dotyczy powtarzania roku.
  • 0

#23 adibak20

adibak20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 21 wrzesień 2007 - 10:41

Ale jeszcze chyba nie ma tego programu "student II" bo nic nie ma na stronie PFRONu.
  • 0
"Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu..."

#24 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 22 wrzesień 2007 - 19:38

Prosze powiedzcie mi czy to prawda i co ja mam w tej sutuacji zrobic otoz:
Poszlam do swojego PFRON-u zlozyc dokumenty na program "Student" i co sie okazalo ... w PFRON-ie powiedzieli mi ze musze jechac do tego miasta gdzie bede studiowac i tam zalatwic formalnosci.
Moj problem polega na tym ze po 1. Ja bede studiowac eksternistycznie (na odleglosc)
2. Jestem ON 3. Uczelnia miesci sie 400 km ode mnie 4. Nie stac mnie zeby specjalnie jezdzic do Wa-wy zeby w PFRON-ie Mazowieckim zlozyc papiery na program Student.
Czy ktos jest moze w podobnej sytuacji ?
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#25 adibak20

adibak20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 22 wrzesień 2007 - 20:44

Moze wyslij pocztą
  • 0
"Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu..."

#26 haliczanka

haliczanka

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 98 postów

Napisano 22 wrzesień 2007 - 23:34

2. Jestem ON

Nie jesteś wyjątkiem. Zasadniczo program "Student" jest przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. Ktoś kto nie jest niepełnosprawny, nie dostanie dofinansowania. Epatowanie niepełnosprawnością jest w tym wypadku nieskuteczne.

4. Nie stac mnie zeby specjalnie jezdzic do Wa-wy zeby w PFRON-ie Mazowieckim zlozyc papiery na program Student.

Z tego co rozumiem stopa zwrotu poniesionych kosztów będzie dość wysoka... Mogłabyś to potraktować jako dobrze płatną pracę. Raz jedziesz do Wa-wy i dostajesz kilkaset złotych na naukę (zważywszy na to, że pieniądze musisz wcześniej zainwestować, czepianie się różnicy w postaci kosztów podróży i noclegu w jakimś akademiku wydaje się małostkowe). Ja bym się chyba poświęciła, ale pomysł z pocztą wydaje się być rozwiązaniem. Poradziłabym Ci nie zapomnieć o opcji listu poleconego.
Trochę się rozgadałam, ale właściwie to chciałam dopytać czy Ty rzeczywiście nie zamierzasz się pojawiać w tej Warszawie. Na prawdę istnieją studia, które nie wymagają W OGOLE przyjazdu do uczelni???
  • 0
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota
Albert Einstein

#27 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 20 maj 2008 - 18:33

A ja dostałam dziś przelew - oddział zachodniopomorski :)
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#28 Gisia

Gisia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 23 wrzesień 2007 - 18:25

co do programu student to można to wszystko załatwić pocztą :) nie raz tak robiłam dla oszczędności czasu i pieniędzy:) nawet faktury wysyłałam :)
i było wszystko ok :)

Dodano nie 23 wrz 2007 19:26:42 CEST :
co do programu student to można to wszystko załatwić pocztą :) nie raz tak robiłam dla oszczędności czasu i pieniędzy:) nawet faktury wysyłałam :)
i było wszystko ok :)
  • 0
...and mirror says " Everybody is beautiful"...

#29 adibak20

adibak20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 23 wrzesień 2007 - 18:43

Wlasnie tak pisalem wczesniej :)
  • 0
"Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu..."

#30 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 24 wrzesień 2007 - 15:46

Owszem można wysłać wniosek pocztą i liczy sie wtedy data stempla pocztowego. Ale ja wybrałem te 2 opcje i dostarczyłem osobiście ale tylko ze względu iż nie ufam tej PP miałem z nią już przykre doświadczenia.
Mam pytanie czy rozliczał ktoś z was może zwrot kosztów dojazdu własnym samochodem??
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#31 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 24 wrzesień 2007 - 19:36

Halineczko:
Sa to studia eksternistyczne na Collegium Varsoviensis w Wa-wie.
Wyklady dostajesz co 2 tyg. na płytach CD, a na egzaminy jezdzi sie do Wa-wy (dwa razy w roku :) no chyba ze cos nie wyjdzie to rowniez na poprawkowe).
Collegium Varsoviensis ma wiele filii w Polsce :)
Jest to Uczelnia niepanstwowa.
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#32 adibak20

adibak20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 24 wrzesień 2007 - 20:14

Zwrot kosztów podroży jest bez faktur. Jest wyliczanie ilość kilometrów na uczelnie razy dwa razy 1,50(podajrze ale nie jestem pewny) razy dni w ktorych masz zajecia
  • 0
"Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu..."

#33 JudgmentDay

JudgmentDay

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 24 wrzesień 2007 - 23:15

W PFRON Jest gotowy program "student II" który z grubsza jest kontynuacją studenta(Tak z ciekawości spytałem pracowniczkę gdy się rozliczałem w czerwcu).

Osobiście nic nie znalazłem o programie Student II. :rolleyes:

W umowie jest napisane że umowa nie dotyczy powtarzania roku.

Co do programu "Student" i powtarzania roku akademickiego: §5 pkt.7

Dopuszcza się możliwość wypłaty dofinansowania w sytuacji powtarzania roku szkolnego lub akademickiego przez wnioskodawcę z zastrzeżeniem, iż może to nastąpić tylko jeden raz w ciągu trwania nauki

Widzę, że temat się rozwinął, złożył ktoś już ten wniosek ?
Ja jeszcze kompletuje dokumenty :D
Dziwnie trochę, że w ciemno trzeba inwestować najpierw swoje fundusze, a następnie "może" zostaną one zwrócone.
  • 0
Raz tylko na tym świecie jesteś, więc przeżyj życie swoje jak tylko zechcesz.

#34 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 25 wrzesień 2007 - 07:40

Widzę, że temat się rozwinął, złożył ktoś już ten wniosek ?
Ja jeszcze kompletuje dokumenty :D
Dziwnie trochę, że w ciemno trzeba inwestować najpierw swoje fundusze, a następnie "może" zostaną one zwrócone.

Tak ja złożyłem 10 września i czekam na odzew z PFRON-u.Przecieram szlak w tym temacie:D
Według mnie powinno sie składać wnioski z wyprzedzeniem na semestr letni w wrześniu a zimowy w lutym.Bo to co powstało to paranoja skąd wiadomo czy będzie niepełnosprawnego o niskich dochodach stać na poniesienie takich kosztów (nie małych).
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#35 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 11:17

Ja także wysłałam poleconym w dniu 10 września papiery na Studenta. Teraz też czekam na decyzję i jakikolwiek odzew z Pfronu. Na razie od października będę zbierać faktury za benzynę, a resztę dokupię jak już będę miała oficjalną decyzję.
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#36 Melancholia

Melancholia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 73 postów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 17:58

A ja mam pytanie, czy moja renta też się wlicza do dochodów rodzinnych? I czy mam ją zawżeć w rozliczeniu dla STUDENTA? I jak mam udowodnić czy moja mama nie pracuje, skoro nie jest zarejestrowana jako bezrobotna? Proszę o odpowiedz, będe wdzięczna :) A i jeszcze mam jedno pytania, jak to jest z dofinansowaniem do sprzętu komputerowego, jak byłam PFRON to pani pwoeidziała,ze moge złożyć takie podanie także, potem na stronkach intenetowych wyczytałam, że jest to program dla osób niedowidzących lub niewidomych. Ja nie należe do tej "kategorii", zatem przysługuje mi dofinansowanie czy nie? :)
  • 0

#37 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 18:12

Melancholia, Twoja renta wliczana jest do dochodów, tak samo jak źródła dochodu pozostałych członków rodziny. Ale tylko ten wykaz musi być za 3 miesiące poprzedzające złożenie wniosku czyli czerwiec, lipiec, sierpień (jeśli się składa we wrześniu). Natomiast skoro Twoja mama nie pracuje, i nie jest zarejestrowana to mi się wydaję, że nie uwzględniasz jej we wniosku jeśli chodzi o dochody. Ale "szanowne panie w Pfron" mogą nie uwierzyć, że Twoja mama nie pracuje i nie jest zarejestrowana, bo to by oznaczało, że nie ma ubezpieczenia zdrowotnego.
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#38 Melancholia

Melancholia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 73 postów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 20:10

Dziękuje Ci Balbina za odpowiedz :) Mam jeszcze jedno pytanie, jakiej kwoty nie może przekroczyć się na dochód rodzinny? Mam takie dane , że 1.078 zł brutto, ale nie jestem pewna czy to ta kwota jest.
  • 0

#39 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 25 wrzesień 2007 - 20:16

[quote name='Melancholia]I jak mam udowodnić czy moja mama nie pracuje' date=' skoro nie jest zarejestrowana jako bezrobotna?[/quote']
W takim konkretnym przypadku wliczasz Mamę do gospodarstwa domowego i dzielisz cały dochód przez ilość członków w gospodarstwie. A osoba niezarejestrowana i niepobierająca żadnego wynagrodzenia pisze odpowiednie oświadczenie... A nie możesz jej nie uwzględniać w oświadczeniu. Dopytaj jeszcze w PFRON ale bynajmniej tak powinno być. Ja jak zajmowałem się przydziałem stypendium socjalnego dla dzieci to w zaistniałych przypadkach w ten sposób była sprawa rozwiązywana...
Pozdrawiam i powodzenia życzę...
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#40 Melancholia

Melancholia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 73 postów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 20:50

Dzięki sucherro, mam pytanie jeszcze o ten dochód 1.078 zł brutto na członka rodziny, czy to jest taka kwota?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych