Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Student - program PFRON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

#41 adibak20

adibak20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 22:22

tak to jest ta kwota. Ja skladam w piątek na STUDENTA :D pierwszy raz :)
  • 0
"Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu..."

#42 Melancholia

Melancholia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 73 postów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 22:34

A ja mam jeszcze jedno pytanie:) czy od dochodu brutto odlicza się ubezpieczenie zdrowotne? Bo coś takiego teraz wyczytałam, że od dochodów brutto odlicza się kwoty składek na ubezpieczenie społeczne ( czy to to samo co ubezp. zdrowotne?) i odlicza się też koszty uzyskania przychodów ( co to jest???)

Dziękuje za odpowiedzi, też składam to pierwszy raz i się roche połapać nie moge.
  • 0

#43 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 26 wrzesień 2007 - 11:56

Hmm ja też składam pierwszy raz wniosek, i do papierów wpisałam dochód brutto z zaświadczenia, każdego członka rodziny (wcześniej co mi Zus przysłał), a potem wyliczyłam im ile przypada brutto na jednego członka gospodarstwa domowego. żadnych składek na ubezpieczenie nie odliczałam.
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#44 wiolagorczycka

wiolagorczycka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 maj 2008 - 06:57

Witam wszystkich na forum oddział lubelski jak narazie wogóle nie wysyła pism o podpisaniu umowy może po 15 czerwca coś będzie wiadomo a ja jutro mam ostatni zjazd akademicki nie wiem jak to będzie czesne nie zapłacone kupę dlugów (internet) aż szkoda gadać
  • 0

#45 czaki26

czaki26

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 28 wrzesień 2007 - 17:16

Witam
I jeszcze raz powtażam swoje pytanie czy będzie kontynułacja programu student w 2008?
  • 0

#46 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 28 wrzesień 2007 - 18:01

czaki26, a skąd my to mamy wiedzieć?? Skoro na stronie Pfron nie ma wzmianki na ten temat, to jeszcze nic nie wiadomo. Sprobuj zadzwonić do oddziału w Twoim województwie i się spytać...znając życie to nic nie beda wiedzieli i odeślą Cię na infolinie, a tam także nic nie wiedzą :evil: ale powodzenia :cool:
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#47 JudgmentDay

JudgmentDay

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 29 wrzesień 2007 - 20:28

To ja mam do Was pytania: [Infolinia nie działa podczas weekendu :(]
1) Jeżeli czyjś dochód wynosi 0zł za ostatnie trzy miesiące, to trzeba pisać jakieś zaświadczenie?
2) Można się ubiegać o dofinansowanie równocześnie czesnego na studiach oraz dofinansowanie nauki (np. książki, materiały na studia, wynajem mieszkania)?
DzięX ;)
  • 0
Raz tylko na tym świecie jesteś, więc przeżyj życie swoje jak tylko zechcesz.

#48 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 29 wrzesień 2007 - 21:18

JudgmentDay jak na moje, to musisz napisać takowe oświadczenie. Można się ubiegać odofinansowanie: czesnego, pomocy naukowych (książki, artykuły biurowe, słowniki oczywiście związane z kierunkiem,oprogramowanie, czyste nośniki, faktury za xero itp), dojazdy na uczelnie. Jesli chodzi o dofinansowanie do wynajmu to na 100% nie jestem pewna czy można, bo na 100% musisz mieć fakturę, że ponosisz taki koszt, a raczej osoba wynajmująca takiej faktury Ci nie wstawi...Najlepiej zadzwoń w poniedziałek i o ile bedą wiedzieć na infolinii to Ci powiedzą jak zrobić z tym wynajmem :)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#49 JudgmentDay

JudgmentDay

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 29 wrzesień 2007 - 22:22

Dzięki Balbina ;) Już sobie takie oświadczenie napisałem na komputerze.
Lepiej w razie czego mieć.

Wiesz/Wiecie może:
Czy jeżeli ktoś się stara o dofinansowanie nauki na dwóch kierunkach, to musi złożyć dwa wnioski, oddzielnie dla poszczególnych kierunków?

Np. w sytuacji gdy na jednym kierunku dofinansowane jest czesne, a na drugim koszty nauki?

1) koszty „dodatkowego” czesnego powinny zostać ujęte we wniosku dotyczącym kosztów nauki w szkole wyższej, na kierunku studiów, na którym (zgodnie z wyborem Wnioskodawcy) poza czesnym mają zostać dofinansowane inne koszty nauki

2) jeżeli Wnioskodawca ubiega się o dofinansowanie w ramach programu wyłącznie kosztów czesnego na wszystkich kierunkach studiów (nie ubiega się o dofinansowanie innych kosztów nauki), składa do właściwego Oddziału jeden wniosek uwzględniający koszty czesnego na poszczególnych kierunkach studiów

Moim zdaniem, z tego wynika, że trzeba złożyć dwa wnioski.
Jeden na dofinansowanie tylko czesnego, drugi na dofinansowanie tylko kosztów nauki.
Ale może się mylę :images2:

Może ktoś składał wnioski o takie dofinansowanie?
W Poniedziałek się dowiem, ale może już ktoś coś wie :|
  • 0
Raz tylko na tym świecie jesteś, więc przeżyj życie swoje jak tylko zechcesz.

#50 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 29 wrzesień 2007 - 22:52

Wiecie co żenada normalnie nic dodać nic ująć...
Jak widzę niektóre posty z powtarzającym się pytaniem w tym temacie. Ufiki (niepełnosprawni) czy wy nie umiecie czytać wcześniejszych odpowiedzi oraz myśleć perspektywicznie???
Nikt wam na tacy nic nie poda niestety...
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#51 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 30 wrzesień 2007 - 00:00

To ja mam do Was pytania: [Infolinia nie działa podczas weekendu :(]
1) Jeżeli czyjś dochód wynosi 0zł za ostatnie trzy miesiące, to trzeba pisać jakieś zaświadczenie?
2) Można się ubiegać o dofinansowanie równocześnie czesnego na studiach oraz dofinansowanie nauki (np. książki, materiały na studia, wynajem mieszkania)?
DzięX ;)

Oj jest specjalny do wyliczenia formularz i ten formularz po prostu wypelniasz, rozumiesz, nie trzeba zadnych oswiadczen, Troche dziwne ze piszesz ze masz zerowe dochody kto w takim razie Ciebie utrzymuje i karmi? nie mozna prowadzic samodzielnego gospodarstwa domowego majac zerowe dochody przeciez to nei ejst logiczne rozumiesz....jesli wiec mieszkasz z rodzicami, opiekunami to musisz ogolnie podac przychody srednie z gospodarstwa w ktorym mieszkasz, Mozna miec zerowe dochody ale nie w gospodarstwie domowych, bo kto Ciebei wtedy zywi???....
jesli chodzi o szkole to nie wiem, chyba ze studiujesz na dwoch kierunkach to wtedy moze mozesz skaldac dodatkowy wniosek, chociaz chyba wszystko jednak piszesz w jednym w nisku, chyba ze studiujesz na dwoch kierunkach w roznych miastach wtedy podobno mozna skladac wnioski do dwoch roznych oddzialow PFRON-u ale nie ejstem tego pewny...
Z tego co piszesz to wynika ze studiujesz na jednym kierunku i w ramach tego wyszczegolniach wszystkie koszty ktore bedziesz musial poniec w ciagu semestru rozumeisz, wiec ejst to zarowno czesne i inne pomoce,, Z tego co sie orientuje jest jakas gorna kwota dofinansowania chyba 5 minimalnych wynagrodzen czyli ok 4500zl o takie koszty mozna sie ubiegac na jednym kierunku ale i tak tyle na pewno Ci nei dadza bo to jest wyliczane w/g algorytmu...
Nie ma tez sensu skaldac o wyzsza kwote w ciagu semestru jesli sie jej nie wyda rozumeisz, bo czesto moga Ci pofinansowac nauke ale ze wszystkiego i tak musisz sie pozniej rozliczyc a rozniece wplacic jesli nie masz na to pokrycia. Czy naprawde to az takie trudne do zrozumienia? pozatym chyba na stronie PFRON-u jest regulamin programu wiec zawsze szczegoly mozna sobie rpzeczytac:) tak wiec pozdrawiam i zycze powodzenia:)
  • 0

#52 JudgmentDay

JudgmentDay

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 59 postów

Napisano 30 wrzesień 2007 - 00:23

Czy naprawde to az takie trudne do zrozumienia?

Dzięki za odp bo się trochę rozpisałeś ; o )

Co do zerowych dochodów, to owszem, mam zerowe dochody.
Przy wypełnianiu wniosku są rubryki dla poszczególnych osób z gospodarstwa domowego oraz rubryka, w której jest napisane że dochód trzeba udokumentować. Dlatego się pytałem w jaki sposób mam udokumentować swój (nie rodziców) BRAK DOCHODU.
Może oświadczenie być potrzebne, nie wiem, dowiem się w Poniedziałek o ile ktoś nie da szybciej znać co i jak.

Studiuję na dwóch kierunkach i właśnie będę prawdopodobnie potrzebował dwóch wniosków: jeden na sfinansowanie czesnego, drugi na sfinansowanie innych kosztów studiowania.

A kwota o którą można się ubiegać to jest bodajże: 4,680 zł

Dzięki za podpowiedzi, mam nadzieję że jakoś przyjmą i pozytywnie rozpatrzą mój wniosek;)
Tyle papierków, wypełniania, załatwiania ... :mad:

Powodzenia również :D
  • 0
Raz tylko na tym świecie jesteś, więc przeżyj życie swoje jak tylko zechcesz.

#53 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 30 wrzesień 2007 - 00:54

no ja nie skaldam zadnych wnisokow slyszalem tylko od innnych osob:) ok co do dwoch kierunkow to sie mzoesz dowiedziec w Pfron-ie ale chyba jesli to sie znajduje w jednym oddziale to tylko walsnie mozna do kwoty tej co napisales. dochody moga sprawdzic ale dopiero w momencie podpisywania umowy wiec za okolo 2-3 miesiace bo najczesciej do konca grudnia chyba sie musi PFRON rozliczyc z funduszy. bo w momencie skaldania wniosku nei slyszalem o czyms takim aby trzeba bylo poza oswiadczeniem cos im jeszcze skaldac.. a jesli faktycznie ktos bedzie chcial Ciebie sprawdzic to wtedy byc mzoe bedzie potrzebne osiwadczenie ze nigdzie nie pracujesz lub nie masz innych dochodow...No i zbieraj rachunki przez caly semestr, Kwota dofinansowania zalezy od grupy inwalidzkiej i od kosztow o ktore sie ubiegasz, nie wiem jakie masz te koszty nauki w sumie.. Nikt na pewno nie da Ci tej maksymalnje kwoty nie slyszalem o tym najczesciej ejst to ok 50-75% kwoty w przypadku ubieganai sie o maksmalne dofinansowanie, w przypadku nizszych kosztów kwota ta jest zblizona do deklarowanych kosztow nauki , ale generalnei warto sie ubiegac pieniadze w tym programie bo sa one dosc znaczne i przy niskim ogolnie czesnym mozna pokryc wszystkie wydatki zwiazane z nauką, tak wiec wsztscy chetni uczcie sie dalej i studiujcie... bo po Nowym roku wchodzi ponownie program studenta tylko jeszcze nei wiadomo na jakich zasadach, Jesli oczywoscie bedą pieniadze i nic sie nei zmieni w rzadzie bo jak wiadomo z tym roznie moze byc i trudno to przewidziec
  • 0

#54 adibak20

adibak20

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 30 wrzesień 2007 - 21:39

Podobno w tym semestrze Panstwo ma dac wieciej na studenta bo ja w piątek składałem. A pytam dlaczego a pani na to przeciez wybory :D
  • 0
"Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu..."

#55 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 01 październik 2007 - 08:57

Nie koniecznie bo wszystko pójdzie na kampanie wyborcza bilbordy i spoty telewizyjne...;)
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#56 Wiki_f

Wiki_f

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 26 postów

Napisano 05 październik 2007 - 21:40

Witam, Mam pytanie. Na pewnej stronie wyczytałam, że przyznane w ramach programu Student dofinansowanie może obejmować między innymi zakup przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę, w tym sprzętu komputerowego i komputerowych programów edukacyjnych. Więc jeśli przedstawię im fakturę na komputer zwrócą mi całkowity koszt? Wiem, że jest tam jasno napisane, ale czy to prawda, czy ktoś z was miał taką możliwość. Czasem jest napisane, ale w oddziałach mówią co innego. Dzięki za odpowiedź.
  • 0

#57 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 05 październik 2007 - 22:04

Komputer nie wchodzi w grę. Programy owszem ale sam nie wiem jakie mają na myśli bo nie jestem tym zainteresowany i nie pytałem.
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#58 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 05 październik 2007 - 22:05

w punkcie V. podpunkt 5) jest napisane: m.in: " zakupu przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę, w tym komputerowych programów edukacyjnych" nie jest tu napisane, "komputer"...Hmmm, nie wiem, ale wg. mnie komputer nie przejdzie. Ja się pytałam o drukarkę ze skanerem i mi powiedzieli, że urządzeń zewnętrznych nie dotyczy dofinansowanie. Nie wiem, może się mylę...Sama jestem ciekawa. Może ktoś z Was miał taki przypadek o jaki pyta Wiki_f :|
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#59 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 06 październik 2007 - 09:23

Oj chyba wlasnie komputer niestety nei wchodzi do tego programu. a nawet jesliby przedstawiłono taka fakture to jedynie tylko częsc z tej faktury bedzie rozliczona.
W ramach programu chyba Pegaz mozesz otrzymac takie dofinansowanie tutaj wchodzą ew programy wspomagające i inne rzeczy. Po prostu piszesz kosztys i na tej podstawie dostaniesz dofinansowanie Pozatym większa cześc otrzymasz na czesne a pozostała kwote na inne rzeczy. Nie znam szczególów programu, ale slyszalem to od osoby z PFRON-u zajmującej sie tym tematem, bo nawet jakbys dostal dofinansowanei do Studenta w kwocie maksymalnej ok 4500zl to i tak tylko z tego ok 1000zl moze byc przeznaczone na inne rzeczy poza czesnym, gdyz to ono tutaj stanowi głowny punkt przyznawania dofinansowania a nie inne rzeczy wspomagającej nauke.
  • 0

#60 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 06 październik 2007 - 10:14

jakbys dostal dofinansowanei do Studenta w kwocie maksymalnej ok 4500zl to i tak tylko z tego ok 1000zl moze byc przeznaczone na inne rzeczy poza czesnym, gdyz to ono tutaj stanowi głowny punkt przyznawania dofinansowania a nie inne rzeczy wspomagającej nauke.

A jeśli mi czesne odpada, bo studiuje w państwowej uczelni (a ono tak jak napisałaś stanowi główny punkt dofinansowania) to, jeśli moje "inne rzeczy" związane z kierunkiem studiów przekraczają powiedzmy 3000 tys, to mam rozumieć, że "dostanę" tylko ok. 1000?:| Według mnie, nie ma reguły, na to kto ile dostanie. To jest jak chybił trafił..zależy od posiadanych przez Pfron środków, dobrego dnia pani "Krysi", ładnej pogody za oknem oraz wielu innych czynników :P A nie, ktoś coś powie, co wcześniej przypadkiem usłyszał w autobusie komunikacji miejskiej :P Nie można, przyłożyć szablon, i każdy wniosek określać wg. tego szablonu :)
Najlepiej by było jakby się wypowiedziały w tym temacie osoby, które już z takiego dofinansowania korzystały, np. ile wpisali we wniosku a ile w rzeczywistości otrzymali.
Takie jest moje zdanie :)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych