Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

niepełnosprawni są tacy sami jak wszyscy..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#21 rzepałka3

rzepałka3

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 03 sierpień 2008 - 21:58

A ja uważam ,że niepełnosprawność to nic innego i nic nas nie wyróżnia,nie odróżnia bo jesteśmy tacy jak wszyscy.Bo postęp i technika stwarza warunki by przybywało niepełnosprawnych ob.Czyli każdy może się nim stać więc z kąt te różnice się biorą ,że jest taki podział.Dziś moje a jutro twoje jak mówi przysłowie Pozdrawiam
  • 0

#22 Zbyszek8)

Zbyszek8)

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 13 wrzesień 2008 - 10:11

Nie jestemy tacy sami i nie bedzimy denerwije mnie pojecie tacy sami jak inni a jeden z forumowiczow mial racje nie nie bedziemy mogli wsiasc na motor czy grac w pilke bo niby jak
  • 0

#23 maniek33

maniek33

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 13 wrzesień 2008 - 14:46

czesc wszystkim ja sie niezgodze z waszymi opiniami ze niepelnosprawni zwiazuja sie z takimi samymi jacy sa .ja jestem osoba poruszajaca sie na wozku inwalidzkim i wczoraj wziolem slub z zupelnie zdrowa dziewczyna juz zona wiec kazdy moze zwiazac sie z kim chce tylko musi dobze szukac jaznalazlem moje szczescie i bardzo sie kochamy glowy do gory
  • 0

#24 Zbyszek8)

Zbyszek8)

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Napisano 13 wrzesień 2008 - 18:04

No to gratuluje ja nie wierze w milosc Ale wierze w milosc do samochodow jeeeeee niech zyje drift i samochodoy tylno napedowe BMW
  • 0

#25 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 13:27

Taaaaa "nikt mnie nie lubi, nikt mnie nie kocha bo jestem ON" BZDURA może lepiej się zastanowić czy problem nie wynika z czegoś innego np:" nie lubi, nie kocha" bo jestem marudny/na, bo się nie uśmiecham, ciągle podkreślam jaki to jestem poszkodowany/na, no i najważniejsze ma się tę roszczeniową postawę typu: mnie się należy, więc mnie kochaj a ja pomarudze. Spotkałam w życiu wiele takich osób i tłumaczenia nic nie dały, nadal uważają, że są pępkami świata.
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa

#26 dadi:)

dadi:)

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 14:20

Ja przyznam tu racje Babie, jeżeli Wy nie zaakceptujecie tego jakimi jesteście to jak inni maja to zrobić? Jeżeli przed nowo poznaną osobą zaczniecie tylko marudzić i narzekać to niestety to odstrasza od razu i odpadacie w przedbiegach. Wiadomo, że każdy ma jakieś problemy, ale nie każdy życzy sobie by dobijać go jeszcze cudzymi. Czy Wy polubilibyście lub nawet pokochali kogoś kto non stop narzeka i marudzi jak to mu źle? Nie lepiej przebywa się w towarzystwie osoby uśmiechniętej i cieszącej się z każdego dnia?
Bo przecież nigdy nie jest tak źle by nie mogło być gorzej, prawda? Także zamiast marudzić jacy wy to nie jesteście to pomyślcie jak poprawić relacje nazwijmy to międzyludzkie...
  • 0
Kazdy bezsens ma swój sens bo bez sensu nie ma sensu...

#27 Ewalina

Ewalina

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 14 wrzesień 2008 - 14:56

[quote name='Baba]Taaaaa "nikt mnie nie lubi' date=' nikt mnie nie kocha bo jestem ON" BZDURA może lepiej się zastanowić czy problem nie wynika z czegoś innego np:" nie lubi, nie kocha" bo jestem marudny/na, bo się nie uśmiecham, ciągle podkreślam jaki to jestem poszkodowany/na, no i najważniejsze ma się tę roszczeniową postawę typu: mnie się należy, więc mnie kochaj a ja pomarudze. Spotkałam w życiu wiele takich osób i tłumaczenia nic nie dały, nadal uważają, że są pępkami świata.[/quote']
Madzia, zgadzam się z Tobą w zupełności. Rozstrzyganie czy jesteśmy tacy sami jak wszyscy, czy inni, moim zdaniem jest stratą czasu. Jesteśmy i już. Niepełnosprawność jest tylko czymś, co na pewno wyróżnia nas z tłumu, ale niekoniecznie musi być złym, odpychającym "wyróżnikiem". To zależy od nas. Znam wiele sprawnych osób, którzy omijani są wielkim kołem (nie tylko przeze mnie), bo nie wiadomo dlaczego są wiecznie niezadowoleni, nieszczęśliwi, wokół siebie roztaczają złą energię. To dotyczy także ON. Zarówno sprawnym jak i sprawnym inaczej, trudno jest lubić kogoś, kto nie lubi sam siebie, trudno jest akceptować kogoś, kto nie akceptuje siebie [nie mylić z pogodzeniem się z niepełnosprawnością] bez względu czy jest ON czy nie. Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli ja zapominam o tym, że jestem ON, to inni też zapominają. Oczywiście zdaję sobie sprawę z ograniczeń wynikających z mojej niepełnosprawności i uświadamiam je innym, ale one w żaden sposób nie przekreślają mnie jako kobiety, żony, przyjaciółki, kumpelki. A jeśli chodzi o związki... Jeśli ktoś chce być z przysłowiową lalką Barbie - szuka lalki Barbie, jeśli ktoś marzy łazić z partnerką po górach, na pewno mnie nie wybierze i nie mam o to pretensji. Jest jeszcze tylu innych mężczyzn, kto wie... . Trzeba zwyczajnie trafić na TĘ osobę i tyle.
  • 0

#28 maniek74

maniek74

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 76 postów

Napisano 17 kwiecień 2010 - 08:51

No na lato, to na pewno, w końcu przez ten islandzki wulkan ma podobno być raczej chlodne... A tak powaznie, to nie chodzi o to, by się zaraz zamykać, albo coś w tym typie. Owszem, zasada ograniczonego zaufania do ludzi jak najbardziej wskazana, ale nie przesadzajmy... Chodziło mi o to, że ON nie mają za wiele powodów do śmiechu, gdyż bardziej niż zdrowi, muszą się skupić na walce z przeciwnościami losu, które bardziej nam się we znaki dają, niż zdrowym. Oni zawsze sobie jakoś poradzą, i dlatego mają czas, i ochotę się śmiać. No a my mamy gorzej, niestety, i dlatego mamy mniej czasu, i ochoty na chichy śmichy...:|
  • 0
Souvent femme varie, bien fol est, qui s'y fie

#29 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2009 - 00:52

Madzia calkowita racja!!!!! Nie jestesmy tacy sami jak inni bo nikt nie jest taki sam......dlatego na swiecie jest tak ciekawie bo kazdy jest inny hehehe ale pofilozofowywalam hahahahaha
  • 0

#30 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 18 wrzesień 2009 - 10:16

Każdy człowiek jest inny,czy sprawny,czy niepełnosprawny.
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#31 Banerx

Banerx

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 28 wrzesień 2009 - 14:13

Z wypowiedziami typu nie jesteśmy tacy sami się nie zgodzę nawet zaryzykuje stwierdzenie że niekiedy jesteśmy lepsi od pełnosprawnych. Podam przykład który osobiście przeżyłem robię kurs na prawo jazdy i jakież było zdziwienie kolegów pełnosprawnych jak im to powiedziałem. Pierwsze pytanie jak ty robisz prawo jazdy kolejne czy ty dajesz sobie rade z prowadzeniem auta ja odpowiedziałem że tak sami zgadnijcie jak wyglądały ich twrze. Owszem w Polsce trzeba dużo zmienić pokazać społeczeństwu, że osoby niepełnosprawne istnieją i mogą swoją postawą determinacją odwagą rzetelnością i oddaniem udowodnić społeczeństwu że nie są wcale gorsi. To społeczeństwo wywiera na "nas" takie a nie inne podejście i nie przypadkowo dałem nas w cudzysłów bo prawda jest taka że to też niepełnosprawni strzelają sobie gola do swojej bramki mówiąc nie dam rady nie potrafię jestem nikim. Kończąc tą wypowiedź dam wam rade drodzy userzy nie wygląd sie liczy nie kasa lecz to co człowiek ma w środku a niepełnosprawni mają więcej do zaoferowania niż pełnosprawni. Zacznijmy zmieniać pogląd w społeczeństwie a nie ukrywać się i traktować "nas" jak 5 koło u wozu.
  • 0

#32 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 28 wrzesień 2009 - 19:21

Banerx nie zgodze sie z Toba.....kazdy czlowiek jest tak samo wartosciowy ale nie kazdy jest taki sam mylisz pojecia. I dlaczego uwazasz ze jestesmy lepsi?? Egoizm przez Cieprze przemawia nie ma lepszych czy gorszych....jesli chodzi o wartosc czlowieka to kazdy jest taki sam tu sie zgodze z tematem tego watku ale jesli chodzi o cala reszte jestesmy inni ...i nie mowie tu ze inni bo niepelnosprawni...po prosytu kazdy czlowiek jest inny i dobrze bo by bylo nudno bardzo :)
  • 0

#33 Banerx

Banerx

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 28 wrzesień 2009 - 19:38

Źle mnie kolega zrozumiał nie przemawia przez mnie egoizm. Gdyby tak było powiedziałbym to inaczej nie czuje sie lepszym a ni gorszym to że napisałem że jesteśmy lepsi jako ON to naprawde tak jest może nie osiągamy tego samego co pełnosprawni od razu ale osiągamy.Owszem zgadzam się a nawet więcej na Ziemi zyje 6,4 miliarda ludzi i tyle samo odmiennych charakterów. Także sam odpowiedziałes sobie na pytanie
  • 0

#34 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 28 wrzesień 2009 - 22:45

Banerx hmmm jestem kobieta :D hehehe to tak na marginesie a co do watku podtrzymuje swoje zdanie nie jestesmy w niczym lepsi ani gorsi jestesmy rowni tylko niektorzy z nas uwazaja sie za gorszych. :)
  • 0

#35 Banerx

Banerx

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 28 wrzesień 2009 - 22:50

Przepraszam najmocniej za kolegę jakoś nie skojarzyłem po nicku że to może być jednak koleżanka za offtopa przepraszam
  • 0

#36 rafallbn1981

rafallbn1981

    Mruk

  • Zbanowany
  • PipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 07:02

jestesmy inni. pod jakim wzgledem jerstesmy tacy sami jak sprawni? oni chodza, a my jezdzimy na wozkach zwyklych, elekrtrycznych, inni sa pchani przez rodzicow, a jeszcze inni leza w lozkach. jedni maja wysoqie iq a inni maja stwierdzony debilizm czyli maly stopien iq. no i w czym jestesmy podobni? W pracy tez jest dyskryminacja, alba tworzone sa getta np wtz czy zaz czy zpchr, a na otwarty rynek male grono sie dostaje. po za tym do budynku samemu nie wejdziesz wiec musisz sie prosic, a zdrowy sie nie prosi bo sam wchodzi. to jest ta nasza innosc.
  • 0

#37 moncia

moncia

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 03 październik 2009 - 19:22

no niby niepełnosprawni sa tacy sami jak wszyscy tylko ze juz nas traktuja inaczej no albo ja poprostu nie mam szczescia aby spotkac kogos kto mnie zaakceptuje taka jaka jestem i poprostu nie wiem gdzie mam szukac takich ludzi chyba wsród niepełnosprawnych? bo ci zdrowi mnie nie zawsze akceptuja
  • 0

#38 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 04 październik 2009 - 15:17

monica zdrowi tez nie akeptuja zdrowych ..... to normalne jest nie kazdy kazdego musi lubiec.....trzeba sie z tym pogodzic. Takie jest zycie i jednostki tego nie zmienia.
  • 0

#39 rafallbn1981

rafallbn1981

    Mruk

  • Zbanowany
  • PipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 04 październik 2009 - 15:54

czemu na sile tlumaczycie sie " ze zdrowi" ? jestesmy inni i koniec, tylko niektorzy niedopuszczaja tego do siebie.
  • 0

#40 POChP(Tomek)

POChP(Tomek)

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 październik 2009 - 16:08

Tacy sami jak wszyscy????? Przecież każdy jest inny. Żółto-szary albo jakiś inny. Koniec tematu!!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych