Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

niepełnosprawni są tacy sami jak wszyscy..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#1 barbarka1981

barbarka1981

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 maj 2008 - 07:33

"być kochanym to znaczy być szczęśliwym".. Uważam że można być z osobą niepełnosprawna..i być szczęśliwym... niepełnosprawni nie znaczy inni.. to ludzie którzy poprostu chcą kochać i być kochanym..Pozdrownie i całuski dla Waldka z Oławy..Pozdrawiam równieź wszystkich samotnych i niepełnosprawnych..;)
  • 0
"być kochanym to znaczy być szczęśliwym.."

#2 jumbo00

jumbo00

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 05 maj 2008 - 08:33

Rozmawiałem wczoraj z kumpelą na podobny temat i stwierdziła, że jestem 'niepełnosprawny tylko na papierku poza tym wszystko ok', a ona jest zdrowa.
Zmierzam do też tego, że jesteśmy postrzegani w zależności od tego jaką postawę sobą reprezentujemy (nie chodzi mi tutaj oczywiście o ciężkie przypadki niepełnosprawności). A życie jak życie.....ostatnio zmusiło mnie do dużych zmian myślę na lepsze

KAŻDY MA PRAWO KOCHAĆ I BYĆ KOCHANYM!!!
  • 0
Bartosz

#3 Happy

Happy

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 351 postów
  • Skąd:woj. łódzkie

Napisano 11 maj 2008 - 13:42

przecież miłość do osoby niepełnosprawnej, jak i tej drugiej jest równie wartościowa...
  • 0

#4 donatelka1978

donatelka1978

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano 14 maj 2008 - 11:46

A ja się z wami nie zgodzę. Nie znam żadnej osoby niepełnosprawnej, która jest związana z kimś zdrowym. Mój kolega schizofrenik jest związany ze schizofreniczką, druga osoba chora na SM jest związana też z kimś chorym na SM. Wg mnie prawda jest taka, że tylko ktoś kto przechodzi to samo co my potrafi nas zrozumieć. Trzeba czegoś samemu doświadczyć żeby móc zrozumieć druga osobę.
Kiedyś gdy szukałam osoby cierpiącej na to samo schorzenie jeden człowiek powiedział mi, że wg mojego rozumowania to niewidomi powinni być z niewidomymi, Czarni z Czarnymi, kulawi z kulawymi, itd. Ja widzę w tym sens, on nie widział.
Uważam, że niepełnosprawnym facetom jest łatwiej bo kobiety są bardziej tolerancyjne. A jak zapytasz faceta na co zwraca uwagę gdy spotyka kobietę to 95% odpowie, że na to czy jest ładna. Nie oszukujmy się: wygląd ma bardzo duże znaczenie i to na niego zwaracamy uwagę w pierwszej kolejności.
  • 0

#5 persona 35

persona 35

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 14 maj 2008 - 12:59

a ja się całkowicie zgadzam z felkiem że cyt " Natomiast ma ogronmą jeżeli chodzi o zdabanie o siebie, o czystość i higienę ( to dotyczy oczywiscie także pełnosprawnych). I w tym miejscu niestety, ale niepełnosprawni mają o wiele trudniej. Dlaczego? Zadbanie o siebie ON wymaga niporównywalnie wiecej czasu i zachodu niz u zdrowych osób. Ale to bardzo procentuje. "

Dodano śro 14 maj 2008 14:02:15 CEST :
wprawdzie mówi się że nie szata zdobi człowieka ale jak cie widzą tak cie piszą.Dlatego my niepełnosprawni musimy w sposob szczególny wydobywać swoje zewnętrze atuty by dać się poznać następnie od strony charakteru,psychiki.Ale do tego trzeba zachęcić druga stronę miłym podjeściem,uśmiechem,zadbanym wyglądaem,schludnością.

Dodano śro 14 maj 2008 14:09:59 CEST :
Jestem zdumiona podejsciem Donatelki ze pary powinny łączyć sie pod wzgledem swoich niepełnosprawności.Tu nie ma reguł,a jeśli w zwiazku jedna strona jest sprawniejsza to jedynie ułatwia codzienne życie.Nigdy nie zakładałam ze mój partner musi jak ja jeździć na wózku,po drodze skreślajac chodzących :)
Natomiast trochę a nawet sporo racji ma pisząc że kobiety są bardziej tolerancyjne i łatwiej mężczyźnie niepełnosprawnemu znaleśc żonę .Ale w obserwujac otoczenie widzę ze to się bardzo zmienia na plus,i coraz wiecej par jest "mieszanych" kobieta na wózku a meżczyzna sprawny.Tylko od nas samych zależy czy akceptujemy siebie swoją niepełnosprawnośc i czy będzemy zachowywać się normalnie czy też epatować świat swoim kalectwem a wtedy faktycznie można zniechęcić do siebie ew. chetnych :)
  • 0

#6 niunia125

niunia125

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 173 postów

Napisano 14 maj 2008 - 17:14

A ja się z wami nie zgodzę. Nie znam żadnej osoby niepełnosprawnej, która jest związana z kimś zdrowym. Mój kolega schizofrenik jest związany ze schizofreniczką, druga osoba chora na SM jest związana też z kimś chorym na SM. Wg mnie prawda jest taka, że tylko ktoś kto przechodzi to samo co my potrafi nas zrozumieć. Trzeba czegoś samemu doświadczyć żeby móc zrozumieć druga osobę.
Kiedyś gdy szukałam osoby cierpiącej na to samo schorzenie jeden człowiek powiedział mi, że wg mojego rozumowania to niewidomi powinni być z niewidomymi, Czarni z Czarnymi, kulawi z kulawymi, itd. Ja widzę w tym sens, on nie widział.
Uważam, że niepełnosprawnym facetom jest łatwiej bo kobiety są bardziej tolerancyjne. A jak zapytasz faceta na co zwraca uwagę gdy spotyka kobietę to 95% odpowie, że na to czy jest ładna. Nie oszukujmy się: wygląd ma bardzo duże znaczenie i to na niego zwaracamy uwagę w pierwszej kolejności.

ja mam podobne odcyucia niestety
  • 0
tak mnir skrusz tak mnie złam tak mnie wypal Jezu byś został tylko ty

#7 rafallbn1981

rafallbn1981

    Mruk

  • Zbanowany
  • PipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 14 maj 2008 - 19:43

My nie jestesmy tacy sami jak wszyscy. Przeciez my potrzebujemy miejsc parkingowych, podjazdow, krotszego czasu pracy, rehabilitacji. Mozemy tylko sobie tak mowic ze jestesmy tacy sami jak wszyscy, ale jestesmy inni. Poprostu odbiegamy od normy wygladem, sprawnoscia fizyczna albo intelektualna. Niestety. Bo czy osoba na wozku jest taka sama jak motocyklista czy pilkarz lub aktor? Czy osoba niepelnosprawna intelektualie moze byc naukowcem? Czy osoba z zespolem downa moze zostac miss swiata dla osob sprawnych?? NIE - wiec nie mowmy ze jesesmy normalni.
  • 0

#8 rafallbn1981

rafallbn1981

    Mruk

  • Zbanowany
  • PipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 15 maj 2008 - 09:08

My- czyli niepełnosprawni.
  • 0

#9 donatelka1978

donatelka1978

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano 15 maj 2008 - 11:07

Myślę, że ten cytat oddaje wszystko to co chciałam powiedzieć:

"Świat nie jest dla ludzi normalnych, tylko dla znormalizowanych"
(St. J. Lec)
  • 0

#10 kasieńka22

kasieńka22

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 16 maj 2008 - 12:32

Witam wszystkich!
Dawno nie było mnie na forum, bo byłam zajęta pisaniem pracy licencjackiej. Dotyczy niepełnosprawności, a konkretnie jej postrzegania przez ludzi młodych. Zgadzam się z Wami w całej rozciągłości. Niepełnosprawny, to człowiek, który tak samo ma prawo kochać i być kochanym, jak zdrowi. Nie ważne jacy jesteśmy zewnętrznie, ważne co mamy do zaoferowania innym z naszego wnetrza. Pozdrawiam serdecznie.
  • 0

#11 tajga_77

tajga_77

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 148 postów

Napisano 17 maj 2008 - 07:43

.....niepełnosprawni są tacy sami jak wszyscy....
Znacie piosenke????
Tacy sami a sciana miedzy nami to tyle na ten temat z mojej strony pozdrawiam
  • 0
zofia
nikt za Ciebie nie przeżyje życia

#12 haszczak

haszczak

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 17 maj 2008 - 08:04

Są tacy sami jak wszyscy ale niestety Ci wszyscy czasami inaczej to postrzegają :(
  • 0

#13 rafallbn1981

rafallbn1981

    Mruk

  • Zbanowany
  • PipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 08:35

przeczytajcie ten artykuł.


To wstęp do niego cytuje z artykułu:


"Ludzi oceniamy głównie po wyglądzie, nie łudźmy się, że jest inaczej, i nie okłamujmy samych siebie. Wygląd jest istotny, kiedy idziemy na rozmowę kwalifikacyjną, kiedy idziemy na randkę, kiedy przypadkowo zainteresujemy się kimś w tramwaju. Wszystkie tak zwane wartości wewnętrzne nie mają podczas pierwszego kontaktu żadnego znaczenia."



http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=11160



przeczytajcie ten artykul
  • 0

#14 donatelka1978

donatelka1978

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 13:42

Niestety ale od razu mogę powiedzieć że się z tym zgadzam. Dowodem na to są czaty. Jak wchodzę na czat jednym z pierwszych pytań jest pytanie o zdjęcie. Jak nie chcę przeslać od razu jest bye-bye. Ja wychodzę z założenia że czaty stworzono po to żeby się własnie poznać ze strony innej niż wygląd, ale się myliłam :(
  • 0

#15 don't_believe_me

don't_believe_me

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 12 czerwiec 2008 - 08:27

Rewelacyjny artykuł :)
Wszystkie stwierdzenia uważam za słuszne, a co do egzaminów... święta racja. Co prawda na razie mam za sobą matury ustne, a nie sesję na studiach, ale zauważyłam, że ludzie muszą potrafić się "sprzedać"... Tak, żeby ktoś uwierzył, a nie tylko usłyszał, że wiesz o czym mówisz.
Zdawaliśmy wtedy, kiedy było na dworze bardzo ciepło i większość koleżanek założyło czarne spodnie i lekką, białą bluzkę o stylu pół-sportowym... Ja i kilka koleżanek wcisnęłyśmy żakiet, spięłyśmy włosy... osobiście twierdzę, że to również mi pomogło.
  • 0

#16 ja85

ja85

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 21 czerwiec 2008 - 12:09

A JA NIE JESTEM ANU SPEcjalniw ladna a ni nie. mam czterokonczynowe MPD i mimp wszystko osiagnelam swoisty sukces w dziedzinie jezykow obcych . chce jeszcze wiecej osiagnax. pewnie ze nie wyjde za modela, moze nawet w ogole za nikogo, bo trudno mi sobie wyobrazic kogos kto dobrowolnie pomagalby mi we wszystkich czynnosciach kiedy inni ich partnerzy byliby lepsi i czasem sie tym gryze wiadomo, ale znam mnostwo osob, ktore tez wszystkiego nie maja na przyklad rodziny. najwazniejsze to miwc cos swojego ja mam
  • 0

#17 rafallbn1981

rafallbn1981

    Mruk

  • Zbanowany
  • PipPipPipPip
  • 146 postów

Napisano 15 czerwiec 2008 - 18:16

ja sie z tym artykulem od dawna zgadzalem, i nadal tak uwazam ze tak jest i tak bedzie.
  • 0

#18 donatelka1978

donatelka1978

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano 22 czerwiec 2008 - 13:57

Ja też mam coś swojego: psa i królika. To zadziwijące jak zwierzęta potrafią wypełnić pustkę, którą tworzą wokół ciebie ludzie.
I jeszcze taka uwaga co do tego gadania że niepełnosprawni są tacy sami jak wszyscy. Nie zgadzam się, nikt nie jest taki sam jak wszyscy, każdy jest inny na swój jedyny NIEPOWTARZALNY sposób. Nie wiem jak wy ale ja nawet nie chcę być taka sama jak wszyscy.
Gdzieś czytałam taki cytat, który wypowiedział jeden z muzyków, niestety nie pamiętam kto, ale brzmiał on tak:
"Śmiejecie się z inności podczas gdy wy jesteście wszyscy tacy sami".
  • 0

#19 evelunka

evelunka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 171 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 24 czerwiec 2008 - 22:41

A mnie denerwuję taka niska samoocena. To chyba oczywiste, że jesteśmy normalnymi ludźmi ,może mamy jakieś defekty,ale kto ich nie ma? Tematy typu "jesteśmy tacy sami jak wszyscy" albo "czy mamy prawo do miłości" ,no bez obrazy, ale są prymitywne. A co my zwierzątka jesteśmy (ale te z natury rzeczy mają prawo do wszystkiego) czy jakieś przedmioty,że nie mamy takiego prawa? Więcej świadomości o własnych wartościach :)
  • 0
...myśli spokojne ponad wodami pochyl miłością...

#20 tajga_77

tajga_77

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 148 postów

Napisano 25 czerwiec 2008 - 17:29

hahaha
podobałam sie dawno dawno temu facetowi ale byłam niepełnosprawna i stwierdził ze wrrrrrrrrr
kiedy po latach zobaczył mnie z dzieckiem na reku powiedziała a ja niemyslałem ze z niej moze byc zona i matka i to lepsza od zdrowej
to gdzie ta równośc co
  • 0
zofia
nikt za Ciebie nie przeżyje życia


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych