Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Muszę komuś to powiedzieć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
419 odpowiedzi w tym temacie

#141 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 24 luty 2008 - 23:11

Witam!

Oj, troszkę się u nas namieszało - Adaś wylądował w rejonowym szpitalu. Może od początku - dr audiolog zapisała antybiotyk - miał "niewyraźne" trąbki słuchowe. Od antybiotyku zrobiły się jakieś grzyby - wysoka gorączka i mały trafił na oddział. Żona "ruszyła" do pracy także pełniliśmy "dyżury" przy łóżeczku Adasia na zmianę.
Teraz mały jest już w domu i zaczyna wracać do normy. Na szczęście jutro kończy się podawanie antybiotyku, na szczęście, bo jest to droga przez mękę - Adaś wypluwa płyn.
Obie siostry małego są "przygwożdżone" do łóżka - jakiś dziwny wirus - wymioty i wysoka gorączka.
Chyba będzie trzeba mimo Wielkiego Postu "ku zdrowotności" - częściej się odkażać :)
Pozdrawiam.
ZAWAŁ

Poniżej szpitalne fotki.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Naszej Bejrze też nie było wtedy "do śmiechu"

Dołączona grafika
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#142 mazinka

mazinka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 17 marzec 2008 - 19:25

Broń Boże nie porównujcie Adasia z innymi dziecmi. Zwłaszca zdrowymi i w pełni sprawnymi. Po pierwsze - każde dziecko rozwija się we własnym tempie i to wcale nie książkowym - jedne funkcje rozwija szybciej, inne wolniej.I to jest norma. Dzieci z zD rozwijają się wolniej od rówieśników, dlatego najlepsze obserwacje czyni się jak się porównuje rozwój dziecka z nim samym. Dlatego warto robic takie "podsumowania" co +/- 3 miesiace - wtedy zauważa się, jakie postepy robi dziecko. Jest taka fajna skala Brunet-Lezine do oceny rozwoju psychomotorycznego dzieci w wieku 0-5lat. Do 3 lat jest bardzo dokładna - przedziały co 3 miesiące. Jak się ją stosuje, można zauwazyć, gdzie dziecko wolniej się rozwija i co jeszcze poćwiczyć.
Ostatnio czytałam, że na Zachodzie dzieci z zD potrafią skończyć studia, przy odpowiedniej rehabilitacji. Czego i Adasiowi szczerze życzę :) bo patrząc na Wasze zaparcie w rehabilitacji, oceniam, że Młody zajdzie daleko, niezależnie od jego wyjściowego potencjału :)
  • 0

#143 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 10 marzec 2008 - 20:54

Dziękujemy Mazince za posta powyżej - przy okazji podpytamy naszą p. dr o wspomniany lek.
Jak wcześniej pisałem, Adaś już wychodził "na prostą" po kolejnym antybiotyku, niestety przyplątała się kolejna infekcja. Tym razem p. dr odsunęła antybiotyki - Adaś leczony był syropkami i teraz jest już w miarę dobrze - pozostał tylko katarek i czasami kaszelek.
Wiosna idzie całą parą to może wirusy "odlecą" gdzieś indziej.
Mały ma już półtora roku, jeszcze nie chodzi, ale czasami wstaje na nogi na moment przy fotelu. Dużo śmieje się, "buźki" przesyła na lewo i prawo, przy muzyce wesoło podryguje.
Widać znaczne opóźnienie w stosunku do rocznego kuzyna, z którym czasem bawi się Adaś u babci, trochę nas to "dołuje" i jednocześnie bardziej dopinguje do pracy nad usprawnianiem Adasia.
Adaś bardzo lubi "kursować" po podłodze na brzuchu.

Dołączona grafika

Jednym z ulubionych zajęć Adasia jest karmienie Bejry chrupkami. Gryza dla Bejry i gryza dla Adasia. Gryza dla Bejry i gryza dla Adasia itd :)

Dołączona grafika Dołączona grafika

Pozdrawiam
ZAWAŁ
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#144 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 17 marzec 2008 - 22:04

Broń Boże nie porównujcie Adasia z innymi dziecmi. :)

Trudno nie porównywać, kiedy kuzyn Adasia jest od jakiegoś czasu prawie codziennie dwa pokoje dalej. Mało ostatnio się "spotykają" bo naprzemiennie walczą z infekcjami. Jak minie okres przeziębień - będą "spotykać" się często i to będzie też wspaniała rehabilitacja dla naszego juniora. Chociaż porównywanie ich dokonań będzie się zawsze mimowolnie nasuwać.
Ostatnio na "Wczesnej Interwencji" w Olsztynie (ubiegła sobota) mały był wychwalany przez wszystkich specjalistów. Największe wrażenie wywarł Adaś na dr od rehabilitacji. Podczas kiedy mama rozmawiała z panią dr mały ściągnął skarpetkę i powtórnie ją "ubierał", a prawie "powalił na kolana";) panią dr żegnając gestem "pa,pa"obiema rączkami.

Mamy w rodzinie dwoje nauczycieli zajmujących się dziećmi niepełnosprawnymi. Jedna z nich "dała nam cynk", że podobno ruszył od niedawna program "Wczesne wspomaganie" obejmujący również dzieci poniżej trzeciego roku życia. Z telefonicznych informacji w Rejonowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej wynikało że Adaś może skorzystać z tego programu dopiero od trzeciego roku życia. Dopiero osobista wizyta żony sprawiła że panie w poradni obiecały rozeznać się w sprawie i nadać jej korzystny, mamy nadzieję, dla Adasia tok. Panie, nawiasem mówiąc bardzo miłe, nie ukrywały że żona i nasz Adaś jest dla nich problemem, bo przecieramy jeszcze nie wydeptane ścieżki.
Piszę o tym, bo prawdopodobnie posty te czytają inni rodzice dzieci niepełnosprawnych i dlatego żeby wyrazić swoje niezadowolenie z opieki państwa nad dziećmi niepełnosprawnymi.
Przecież to instytucje powinny szukać, informować i wspierać dzieci niepełnosprawne i ich rodziny. Jak na razie to rodzice muszą szperać w Necie, biegać po różnych urzędach, gdzie tak jak moja żona, są traktowani jak "zło konieczne".
Mam nadzieję że idzie ku lepszemu, to że programem "Wczesne wspomaganie" zostały objęte młodsze dzieci to już jakieś "światełko w tunelu"

Dołączona grafika

Pozdrawiam wszystkich - Mazince dziękuję za wsparcie.
ZAWAŁ
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#145 mazinka

mazinka

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 18 marzec 2008 - 22:54

A propos dokonań dzieci zdrowych i z zD - miałam kiedyś pacjenta Maciusia, l. 7-8 (nie pamiętam dokładnie, ale chodził już do szkoły). Oczywiście z zD. Maciuś dużo czasu spędzał w bibliotece i czytał - pochłaniał książki. Głównie z geografii i zoologii. Kiedy więc przyszedł do mnie do gabinetu i zaczęliśmy rozmowę, miałam jakieś niejasne poczucie, że chyba w niektórych dziedzinach to jestem lekko w tyle w porównaniu do Maciusia :) Maciek miał taką wiedzę, że mnie szokował. Nie zmieniało to faktu, że nie potrafił liczyć i jeszcze mnóstwa innych rzeczy, jakie potrafili jego zdrowi rówieśnicy. Ale jego wiedza z zakresu tych wybranych przez niego przedmiotów była naprawdę duża. Jego rodzice poświęcali mu dużo czasu i należeli do grona tzw. rodziców trudnych, czyli "upierdliwych" ;) - wciąż szukali, pytali, stwarzali problemy urzędnikom. I za to ich lubiłam :) Ale mieli nagrodę - Maciek w wielu przypadkach rozwijał się lepiej, niż inne dzieci.
  • 0

#146 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 09:16

Zdjęcia są cudne :)
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#147 AGATAwroclaw

AGATAwroclaw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 110 postów

Napisano 19 marzec 2008 - 12:56

Zawał, pozwoliłam sobie zrobić kopie fatki(dokarmianie psiaka) Adasia i wstawić na pulpit, jest tak słodki KOCHANY, ściskam Was mocno i WESOŁYCH ŚWIĄT, ŻYCZĘ :)
  • 0
zawsze możesze [you] na nas liczyć.

#148 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 14 kwiecień 2008 - 16:00

Jak zwykle fantastyczne zdjęcia! A jak się Adaś dogaduje z labkiem? :-)
  • 0
Daga

#149 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 20 marzec 2008 - 22:05

Witaj, Zawał!
Jeśli chcesz porównywać Adasia z kuzynem, weź pod uwagę, o ile dłuższą drogę do tego akurat momentu życia musiał przebyć twój syn. Dodaj tygodnie ćwiczeń, płacz przy usprawnianiu i tak dalej, i tak dalej. Bądź obiektywny! Adaś jest wspaniały! To dzięki wam! I tak jest moim idolem!
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#150 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 22 marzec 2008 - 01:26

Witam!
Obiecałem sobie (po poście Mazinki) że będę wystrzegał się porównywania. No może ostatni raz... :) Adaś od dawna robi kupę (i nie tylko) na nocniku - nie pamiętam kiedy było ostatnio "w pampera" (kupa). U kuzyna pamper to na razie norma. Od dziś koniec porównań :angry:.

Pozdrowienia dla wszystkich "fanek i fanów" naszego juniora - dzięki za miłe słowa.
Zawał
p.s. buźki Adaś zdecydowanie chętniej rozdaje płci przeciwnej (fankom).
Wiadomość z ostatniej chwili - pojawiły się dwa ząbki u góry po bokach (ala wampirki)

Dołączona grafikaDołączona grafika
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#151 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 22 marzec 2008 - 01:40

Wesoły nam dzień dziś nastał...
Błogosławionych, zdrowych, pełnych radości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, mokrego dyngusa i smacznego jajka, wszystkim odwiedzającym to forum i ich rodzinom życzy Adaś z rodzeństwem i rodzicami.

Dołączona grafika
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#152 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 14 kwiecień 2008 - 21:06

A jak się Adaś dogaduje z labkiem? :-)

Raczej dobrze - czasami "wytrzepie" Bejrę po pysku, czasami pogłaszcze, podzieli się jedzonkiem. Labladorka jest w stosunku do Adasia bardzo delikatna - nie było jeszcze jakiegoś zadrapania na rączce w czasie karmienia, chociaż mały wkłada jej wtedy rękę do pyska.
Największymi faworytami Bejry jednak są żona (przez żołądek do serca :) ) i Asia - najwięcej się z nią bawi. Jak obie są w szkole to pies czasami siada jak na załączonym obrazku.

Dołączona grafika

Ostatnim hitem są wspólne kąpiele z ulubioną siostrą Asią (mają ze sobą najwięcej "wspólnych tematów").
Woda pryska po całej łazience - żona sugerowała żeby aparat foto dla bezpieczeństwa włożyć do worka foliowego. :D

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Pozdrawiam.
ZAWAL
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#153 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 14 kwiecień 2008 - 08:56

Witam po długiej przerwie.
Tak krótko, dla mnie zaczął się sezon weselny i jest dużo pracy.
Adaś jakoś przebrnął przez okres przeziębień, co prawda ostatnio przyplątał się katarek, mamy nadzieję że minie tak szybko jak się pojawił.
Coraz częściej wstaje przy meblach, z czym wiążą się częstsze upadki - chyba będzie trzeba kupić kask.
Bardzo chętnie bawi się kulami (od chrzestnej) które rzuca i za nimi "biega".
Jest bardzo "porządkowy". "Porządkuje" wszystko co się da u nas i u babci z którą czasami przebywa. Na słowa "nie wolno" jeszcze szybciej zabiera się za "porządkowanie" - pierwsze problemy wychowawcze :)

Pozdrawiam
ZAWAŁ

Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#154 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 21 kwiecień 2008 - 09:43

Witam!
Myśleliście już o wiosennych porządkach?? - Adaś "porządkuje" i "przymierza" swoje ciuchy dosyć często - chyba będzie trzeba szafę zablokować. :)

Dołączona grafika

Wiosna idzie - pojawiają się nowe pytania i problemy. :)

Dołączona grafika

Pozdrawiam.
ZAWAŁ
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#155 kaska_zaborze

kaska_zaborze

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1418 postów
  • Skąd:z wnętrza.

Napisano 21 kwiecień 2008 - 11:18

Zielony mu sie podoba :) Dobry ma gust Współczuję sprzątania potem
A to drugie zdjęcie to rozumiem zgaduj zgadula :P Patrząc na minę psiny nic smacznego to nie jest :)
Pozdrawiam
  • 0
Wciąż ma się mało lat a już się tyle przeżyło.Powoli dogasa blask tych co już nie wrócą dni.
Piotr Bukartyk.

#156 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 21 kwiecień 2008 - 12:49

Zielony mu sie podoba :) Dobry ma gust Współczuję sprzątania potem
A to drugie zdjęcie to rozumiem zgaduj zgadula :P Patrząc na minę psiny nic smacznego to nie jest :)
Pozdrawiam

Mama wróciła z pracy i jak myślicie? Komu się dostało? Tatusiowi - bo nie upilnował - będzie trzeba szafę zabić gwoździami, bo mama powiedziała - jeszcze raz... to się wyprowadzę :(
Drugie zdjęcie chciałem nazwać "polowanie na muchę", ale do Bejry taki tytuł nie pasuje. Ona nawet muchy nie skrzywdzi dosłownie i w przenośni. Ograniczała się tylko do wnikliwej obserwacji.
Pozdrawiam
Zawał
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#157 Długi

Długi

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 21 kwiecień 2008 - 14:29

Adaś - "elegancik", po prostu przegląda szafę, żeby sprawdzić czy tej wiosny jego ciuchy jeszcze są w modzie, czy musi zabrać rodziców do firmowego salonu i coś wystrzałowego dokupić. :)
A kto ma za niego to zrobić. Sam najlepiej wie, w czym mu do twarzy.
Rodzice, szykujcie tę złotą kartę ;)
  • 0
Nic nie boli, tak jak życie......

#158 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 17:53

Adaś - "elegancik", po prostu przegląda szafę, żeby sprawdzić czy tej wiosny jego ciuchy jeszcze są w modzie, czy musi zabrać rodziców do firmowego salonu i coś wystrzałowego dokupić. :)
A kto ma za niego to zrobić. Sam najlepiej wie, w czym mu do twarzy.
Rodzice, szykujcie tę złotą kartę ;)

Prawdopodobnie jest tak jak piszesz, ale starszym siostrom Adaś i tak nie jest w stanie dorównać :/

Dołączona grafika
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.

#159 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 19:01

Omatko, no, cudne, cudne to zdjęcie!! Zawale, uwielbiam zdjęcia Adasia, szczególnie z psem. :D To takie promyczki radosne.
  • 0
Daga

#160 Zawał

Zawał

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 181 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 19:52

[quote name='Daga]Omatko' date=' no, cudne, cudne to zdjęcie!! Zawale, uwielbiam zdjęcia Adasia, szczególnie z psem. :D To takie promyczki radosne.[/quote']
Mówisz - masz. :D
Pozdro

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
  • 0
Pomóż Adasiowi i przekaż 1% swojego podatku na jego rehabilitację. Z góry dziękujemy - rodzice.
Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa "Bardziej Kochani" KRS 0000032355 dla Adama Ziętarskiego.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych