Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Palicie papierosy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
162 odpowiedzi w tym temacie

#121 harietta

harietta

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 14 kwiecień 2009 - 17:39

Apropo subiektywności uczucia smrodu - ja zwykłam popalać, ale smród papierosów a zwłaszcza kiepow doprowadza mnie do silnych mdłości :/
  • 0

#122 ryszard1316

ryszard1316

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 14 wrzesień 2009 - 16:01

Minęło 8 miesięcy jak przestałem palić zwykłe papierosy a pociągam elektronicznego. Teraz dopiero czuję jak śmierdzą papierosy gdy ktoś przy mnie zapali, nie zdawałem sobie sprawy z tego, że tak mogą śmierdzieć papierosy. Żartowałem, że można wietrzyć mieszkanie czy prać odzież, bo papierosy nie śmierdzą. Nie wierzyłem, że po prawie 50 latach palenia i przechodzenia wielu kuracji odwykowych dopiero teraz stwierdzam, że o wiele lepiej się czuję nie paląc papierosów a jedynie zaspakajając głód nikotynowy wspieram się e-papierosem mam nadzieję, że jeszcze kilka miesięcy i zakończę ten nałóg.
Pozdrawiam niepalących a palącym polecam m.in. mniej smrodu dla siebie i otoczenia.
  • 0

#123 moncia

moncia

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 18:18

jesli chodzi o papierosy to ja paliłam przed wypadkiem bo miałam wtedy faceta i paliłam z nim ale to było przed wypadkiem a po tym wypadku to musiałam sie uczyc na nowo jesc i ic i zapomniałam juz jak to sie pali na moje szczescie i teraz juz nie pale choc przyznam ze mam czaqsem ochote zapalic ale to tylko wtedy gdy mnie cos na maksa wkurzy to sobie zapale jezeli mam papierosa ale teraz to juz troche zmadrzałam i staram sie nie palic bo to taki głupi i drogi nałóg
  • 0

#124 Alehandro

Alehandro

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 29 wrzesień 2009 - 20:03

pale i to raczej teraz bardzo obciachowe i wieśniackie, ale zaczne walczyc z tym, bo czuje sie naprawde niekomfortowo wsrod coraz wiekszej liczby ludzi nie palacych. w moim otoczeniu juz dwie osoby z powodu palenia maja raka, a to daje do myslenia. co z tego ze lubie, chyba sie okłamuje, bo jak mozna lubic ten odor z pyska i ogolnie syf w buzi po paleniu.
walcze..
  • 0

#125 Rozowy mis

Rozowy mis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 30 wrzesień 2009 - 10:36

Oj Odor I syf To bardzo trafne okreslenie ! Szczegolnie po nocy ! ale jak pozbyc sie tego wstretnego nalogu? A ta nie pokorna reka ktora chwyta za papierosa? Jak pozbyc sie tego odruchu?
  • 0

#126 Korner

Korner

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 186 postów

Napisano 01 październik 2009 - 12:43

Papierosek? Oj kurna w pewnym wieku jest lepszy niż ciupcianko hihihi.

Pozdrowionka
  • 0
"Miłość nie zna pór dnia, nadzieja nie ma końca, a wiara nie zna granic. Tylko wiedza i niewiedza skrępowane są czasem granicami."

Gunter Grass

#127 Rozowy mis

Rozowy mis

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 78 postów

Napisano 01 październik 2009 - 18:10

A czy wiek ma znaczenie ?
  • 0

#128 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 18 wrzesień 2011 - 23:37

Czy palicie papierosy (tytoń)?
Jesli nie, to czy przeszkadza Wam, gdy ktoś dmucha Wam dymem w twarz?


Nie, nie palę...i nie znoszę jak ktoś dmucha dymem w twarz. Nie pozwalam też palić w swoim domu.
Mama paliła 40 lat ... po 30 papierosów dziennie.

Kiedyś zrobiłam ogromne płuca, okleiłam bibułka i pomalowałam węglem, czerwona farbą napisałam jakieś hasło o szkodliwości palenia, nakleiłam to na główną ścianę w pokoju Mamy.. i w swojej dziecięcej naiwności wierzyłam, że tym razem Mama na pewno rzuci palenie... rzuciła ale dopiero dwa lata temu, tak po prostu z dnia na dzień...bez problemu... i dziś żałuje, że tyle pieniędzy i zdrowia przepaliła ;)
  • 0

#129 Brigid

Brigid

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 255 postów

Napisano 19 wrzesień 2011 - 00:08

Nie palę. Nie rozumiem o co chodzi z tym dmuchaniem w twarz. Przecież coś takiego to szczyt chamstwa, oczywiście że chamstwa nie toleruję.

Jednocześnie nie domagam się od palaczy rzucania palenia - ich sprawa, niech sobie palą, byle nie przy mnie.

A swoją drogą niektórzy rzucili tą metodą, że policzyli, ile wydają na palenie. Wyszło im, że po roku niepalenia będą mogli wyjechać na super wakacje :)
  • 0
Mój awatar jest legalny :) Autor: Andika18 | Dreamstime.com
Prawo autorskie wymaga podania autora i źródła.
Będę wdzięczna za nie usuwanie żadnego z tych fragmentów z podpisu.

#130 Valeska

Valeska

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 376 postów

Napisano 19 wrzesień 2011 - 00:17

Ja tylko wieczorami, albo w nocy w dzień jakoś mnie nie ciągnie, lubię zdrowo się sztachnąć i patrzeć przy tym na gwiazdy, normalnie odlot...
  • 0

#131 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 19 wrzesień 2011 - 09:00

Dla mnie paczka na dzień to mało. ostatnio w aptece chciałem kupić tabletki co podobno pomagają ale mi nie chcieli sprzedać bez recepty,więc pewnie mocne. Zamierzam rzucać,już kolejny raz,ale tym razem z tabletkami. Ja się psychicznie męczę jak nie pale,fizyczne skutki uboczne to tylko obżarstwo i takie uczucie jakby mi żołądek do gardła podchodził :D Gorzej ze skutkami psychicznymi
  • 0

#132 gadula123

gadula123

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 wrzesień 2011 - 10:56

pale ale nie chce
  • 0

#133 marco

marco

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 281 postów

Napisano 19 wrzesień 2011 - 16:27

Ja może bym i palił ale co z tego ; jeden da a drugi nie. To co to za palenie. Aż palić się odechciewa.:hehe:
  • 0
Dubito ergo cogito,cogito ergo sum...

#134 ula820

ula820

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 321 postów

Napisano 21 wrzesień 2011 - 09:57

Paliłam, palę i palić będę.
  • 0

#135 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2011 - 10:44

Ja nie palę papierosów. Zwyczajnie mi nie smakują i nie umiem się przełamać żeby je regularnie palić. Mnie to przerasta... Jak miałam 18 lat to spróbowałam z każdego rodzaju po jednym (z różnych marek, miętowe, z filtrem i bez) na zasadzie sępienia od palących znajomych żeby mi dali na próbę jednego :P :P :P Była kupa śmiechu z tym, bo oczywiście nie umiałam się tym zaciągnąć i dusił mnie ten ,,smog'' podczas palenia, ale dzielnie walczyłam i zawsze wypaliłam tego jednego do końca :D :hehe: Teraz jak już spróbowałam prawie wszystkich rodzajów to już mi się nie chce męczyć i nie biorę tego wcale.
Chce mi się trochę śmiać jak słyszę, że ktoś ma problem z rzuceniem palenia, bo dla mnie coś takiego nie stanowiłoby żadnego problemu. Inaczej się u mnie ma sprawa z alkoholem :D bo chyba serduszko pękłoby na pół jakby wszyscy dookoła mnie pili a ja nie mogłabym ani kropelki.... ehhh :)

Odnośnie tego: ,,jak ktoś pali obok mnie" to powiem szczerze, że mi to totalnie nie przeszkadza, jedynie co mnie drażni to to że mi ubranka tym smrodem czasem przejdą jak stoję zbyt blisko takiego palacza :(
  • 0

#136 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 14 październik 2011 - 13:25

Palenie papierosów jest czymś wstrętnym zabija życie,a pozatym jest to bardzo drogi interes bo zakładając że dziennie palacz wypala 1 paczkę o wartości 10 zł.a takie dzisiaj ceny papierosów są to m-cznie musi wydac 300 zł.a gdy pali więcej niż 1 paczkę to sobie można już policzyc samemu.Niedośc że 1/2 wypłaty idzie na tą używke to jeszcze narażamy się na wszelkiego rodzaju choroby z tym związane np.raka płuc,krtani i wielu innych i żyjemy przez to znacznie krócej lekarze twierdzą że to nawet jest 12 lat.krótszego zyca (brzmi strasznie).Oczywiście wybor należy do każdego z nas,ja nie palę i polecam to innym :)
  • 0

#137 amiek

amiek

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 październik 2011 - 10:51

Masakra, niektórzy ludzie mają gdzieś, że dymią komuś w twarz, np. paląc idąc chodnikiem... i nie robią sobie nic z przepisów
  • 0

#138 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 20 marzec 2012 - 14:26

Rzuciłem palenie 1 stycznia. Żona mi kazała :D. Teraz jak przebywam z palaczem to ze zdziwieniem stwierdzam, że dym papierosowy strasznie œśmierdzi. Wczeœniej mi nie œśmierdział :)

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

A palaczy uważam za patriotów, którzy dotują pañstwo podatkami i niepobieraniem (albo krótkim pobieraniem) emerytury. Od niemal czterech miesięcy jestem patriotą jakby nieco mniejszym...
  • 0

KNP


#139 Gość_bodzio2_*

Gość_bodzio2_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2012 - 13:24

Nie palę wogóle, tak jak u mnie w rodzinie nikt nie pali. Szkoda zdrowia i pieniędzy. :)
  • 0

#140 zmotoryzowana27

zmotoryzowana27

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Skąd:Kwidzyn (Pomorze)

Napisano 21 marzec 2012 - 21:50

ja nie palę. Z mojej kochanej rodzinki tylko moje rodzeństwo nie pali a tak rodzice szwagier i mój chłopak palą. Chociaż jak byłam w gimnazjum to jak bylam na wagarach z moją klasą to koledzy tak długo mnie namawiali aż sie przekonałam i sztachnełam 2 razy potem jeszcze dwa razy mi się zdarzyło jak koleżanki wyciagneły mnie na spacer ale po tym stwierdziłam że palenie to nie dla mnie i dobrze mi z tym:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych