Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Episkopat upomniał przełożonego ojca Rydzyka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

#161 panta_rei

panta_rei

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 12 maj 2006 - 20:00

Emocje i uprzedzenia (sic !) .... tak, to BARDZO trafna konkluzja, a ja jeszcze dodam: zazdrość i pomówienia
----------------
waldik napisał :

o. Rydzyk uważa się za Boga i dlatego tak się zachowuje ja widać to w wiadomościach

a które to wiadomości ???, czy stacje komercyjne goniące za sensacją, niekoniecznie prawdziwą, czy TVP Dworaka ?, czy Gazeta Wybiórcza, o przepraszam - Wyborcza ?
Dziwię się, skąd tyle nienawiści do tego Człowieka ?, czym On Tobie waldik bezpośrednio zaszkodził ?, czy Ciebie oszukał ?

Wszyscy chyba pamiętamy idiotyczną plotkę, powtarzaną przez całą Polskę, o "maybachu" o. Rydzyka. I po co to ? zazdrość w biednym, zagubionym narodzie skutecznie rozpalona, tak ?

Jeżeli ktoś chce dawać ofiary na Kościół lub na R.M. to nie zazdrośćmy im tego, ich sprawa i ich sumienia, nie wyręczajmy Boga w wydawaniu sądów, abyśmy nie byli sądzeni.
Nie wiem jakim autem jeździ o. Rydzyk, ale sądzę, że nie "maybachem", a jeżeli ma "dobre" auto to nie powód do zazdrości dzisiaj.

Jeżeli były "przekręty ?" ze swiadectwami udziałowymi, zostawmy to prokuraturze, Gazeta Wyborcza to perfekcyjnie dopilnuje !!

Przypomnę tutaj, jak skutecznie i niesłusznie został zniszczony prałat H. Jankowski, jeden z ojców "S". Obrzucony błotem modnych (!) pomówień o molestowaniu chłopców przez jedną, chyba niezrównoważoną, matkę przeszedł cały tok spraw sądowych, nic nie udowodniono, ale człowieka skutecznie odpowiedni aparat zniszczył
nikt go nie przeprosił, a błoto pozostało.

cdn
-------------
z wyrazami szacunku
panta_rei
  • 0
-:)

#162 Kosyl

Kosyl

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 13 maj 2006 - 14:03

O zgrozo swego czasu miałem przyjemność spotkać ludzi , których umysłami zawładnął o. Tadeusz uważany przez nich za ponowne wcielenie Jezusa. W latach pierwszych pielgrzymek do Polski JANA PAWŁA II uczestniczyli tylko po to aby zdać uwczesnym władzą relację kto co mówił i jakie transparenty afiszował(chodziło o pocztę polską).
Teraz są fanatycznymi zwolennikami,a nawet zniewolonymi o.Rydzyka.

Co do świadectw udziałowych mających wspomóc stocznię gdańską...no cóż wystarczy posłuchać "głosu ludu".

Reasumując w moim odczuciu o.Tadeusz to swoiste guru sekty bezgranicznie mu oddanej...ale to tylko moje subiektywne odczucie

Added after 58 minutes:

Ps. Episkopat powinien mieć kontrolę nad Radiem Maryja i telewizją Trwam.
  • 0
"...Wehikuł czasu,to byłby cud..." R.R.

#163 panta_rei

panta_rei

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 13 maj 2006 - 17:27

Jest takie piękne słowo , słowo szczególnie na tutejszym forum b. często powtarzane, słowem tym prawie wszyscy sie afiszują, a jednak :
--------------------ozmo

zgadzam sie to nie żadna wiara to wykorzystywanie powinni ich naprawde zlikwidować ale jak?!!!!!!!!!!!!!!!!!!


A może chociażby z szacunku dla bliźnich pohamować taką nienawiść i nie nawoływać do tak zwierzęcych zachowań.

W każdej grupie ludzi są szlachetni i "łobuzy", ludzie którzy kierują się dobrymi intencjami i ludzie o złych intencjach, o czym ozmo zapominasz, albo, w co nie wierzę, nie wiesz, a o czy trzeba pamiętać !

-------------------ozmo

Nie mówie tu o jej wierze tylko własnie o jej wizerunku poprostu żal mi Tej Dzewczynki prubująją zyskać poprzez jej chorobe a to grzech

--------------------

prubująją

- wężykiem

Chyba większość z nas nie oczekuje i nie wymaga od otoczenia litości, pożałowania dlatego, chociażby, Twój żal (o ile szczery ?) jest ostatnią przysługą, jaką oczekiwałaby od Ciebie M. Buczek, aczkolwiek z satysfakcją odnotowuję Twój szacunek dla Niej, co zaznaczyłeś wielkimi literami.

Z wyrazami szacunku
panta_rei


PS
Kosyl
Szkoda, że przyjemnością nazywasz spotkanie grupy ludzi, jak sam piszesz "nienormalnych" - to moja terminologia, ale chyba Twój sens.
A tak na poważnie. Czy sądzisz, że wszyscy słuchacze R.M. to pomyleńcy ??
  • 0
-:)

#164 Kosyl

Kosyl

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 14 maj 2006 - 13:07

PS
Kosyl
Szkoda, że przyjemnością nazywasz spotkanie grupy ludzi, jak sam piszesz "nienormalnych" - to moja terminologia, ale chyba Twój sens.
A tak na poważnie. Czy sądzisz, że wszyscy słuchacze R.M. to pomyleńcy ??


Nigdzie nie nazwałem wszystkich słuchaczy R.M pomyleńcami :!:
A tak na marginesie,to nadzieja w tym,że nie wszyscy co słuchają o. Rydzyka dają się opętać jego "Opisowi Świata"
  • 0
"...Wehikuł czasu,to byłby cud..." R.R.

#165 panta_rei

panta_rei

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 14 maj 2006 - 15:29

ponieważ Kosyl byłeś jedynie łaskaw wspomnieć o słuchaczach R.M. jako o grupie ludzi

Teraz są fanatycznymi zwolennikami,a nawet zniewolonymi o.Rydzyka.

, czyli o ludziach "ograniczonych umysłowowo", a nic nie wspomniałeś, że mogą być również wśród słuchaczy ludzie normalni, dlatego zamartwiłam się zadając tak skrajne pytanie.
Dziękuję za wyjaśnienie moich obaw

Z wyrazami szacunku
panta_rei
  • 0
-:)

#166 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 14 maj 2006 - 17:24

Abstrachując już od całej tej dyskusji,dodam, a raczej uściślę że:
Nie Ania Buczek , tylko Madzia Buczek.


To ja jeszcze bardzej uscisle - Magdalena Buczek :D
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#167 Fibi

Fibi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 636 postów

Napisano 14 maj 2006 - 18:03

[b]ozmo napisał
...''żal mi tej dziewczynki prubują zyskać poprzez jej chorobę...''

Ja mam pytanie, w którym ''miejscu'' oni ją wykorzystują :?:
Myślę,że gdyby była zdrowa i robiła to co robi w tv Trwam,to nikt by nawet nie zwrócil na nią uwagi.Czy to jej wina,że choruje na łamliwość kości i że jej chorba żuca się w oczy :?: Jak ON pokazuje się w tv ,to od razu ktoś próbuje coś uzyskać poprzez kogoś chorobę :?: Podobno to ona założyła kółko różańcowe,więc może tv Trwam zaproponowała jej współprace :?: Uważam,że robi dużo dobrego ta Buczek.Trzeba mieć odwagę i determinację by tak się udzielać i pokazywać w telewizji.
  • 0

#168 Odys

Odys

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 14 maj 2006 - 19:10

Nie mów wszystkiego, co wiesz, ale wiedz zawsze, co mówisz.
------------------------------------------

oj drogi :D pedro
po Twojej wypowiedzi z dn 24-04-2006 godz 7.53 (z którą w większości się
utożsamiam !) i uznania dla Ciebie, zasmuciłeś mnie tutaj ostatnim postem, ponieważ trwonisz czas i swoją energię.

Pozdrawiam
Odys
----------------------------------------------
:-D :-D :-D
  • 0
Niejeden sądzi, że posiada dobre serce, a ma tylko słabe nerwy.

#169 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 14 maj 2006 - 19:44

zasmuciłeś mnie tutaj ostatnim postem, ponieważ trwonisz czas i swoją energię.


Coz, zatesknilem :-D
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#170 Odys

Odys

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 15 maj 2006 - 11:30

massagewarsaw !
--------------------------
Jak widzę (po paru dniach), w nagłówku mojego poprzedniego postu-prośby-pytania do Ciebie, słusznie zaadresowałem do Ciebie jedną z prawd życiowych.

Dodam jeszcze do Ciebie myśl Voltaire'a:

Dobrze jest cytować to, co się nie rozumie, w języku, który rozumie się bardzo licho.

--------------

Pozdrawiam
Odys :-D :-D :-D
  • 0
Niejeden sądzi, że posiada dobre serce, a ma tylko słabe nerwy.

#171 panta_rei

panta_rei

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 15 maj 2006 - 19:26

Wiele moich obaw już rozwiałeś Kosyl, ale daruj, że jeszcze raz sobie pozwolę odnieść się do Twoich refleksji, szczególnie drugiego i trzeciego zdania, które najbardziej bulwersuje:

Teraz są fanatycznymi zwolennikami,a nawet zniewolonymi o.Rydzyka.

Co do świadectw udziałowych mających wspomóc stocznię gdańską...no cóż wystarczy posłuchać "głosu ludu".

Reasumując w moim odczuciu o.Tadeusz to swoiste guru sekty bezgranicznie mu oddanej...ale to tylko moje subiektywne odczucie


Należę do zwolenników NIE FANATYCZNYCH,
należę do zwolenników NIE ZNIEWOLONYCH,
(może niepotrzebnie !) ze wstydem przyznaję się do nie finansowania imperium medialnego o. Rydzyka.

Cenię i bardzo szanuję R.M. - którego nie słucham (jeszcze!!!, bo życie skutecznie mnie nauczyło zasady
"nigdy nie mów nigdy"),
ale wiem, że jest ogromna rzesza słuchaczy, której to Radio jest potrzebne może wbrew Twoim sugestiom bardziej, niż słuchacze ojcowi Rydzykowi.
Oglądam natomiast chętnie, od czasu do czasu, może ok. 2-3 godz tygodniowo, TV "Trwam", ze względu na różnorodność audycji, również politycznych, filozoficznych, savoir-vivre'u itp.
Występują tutaj bardzo ciekawi ludzie, autorytety świata nauki, profesorowie, autorzy ciekawych książek; można swoją wiedzę szeroko uzupełniać i wcale nie być ! indoktrynowanym

Teraz będzie wiadomo, ile osób ogląda telewizję Telewizję Trwam i kim są ci widzowie. Wszystko dlatego, że stacja ojca Rydzyka rozpoczęła sprzedaż swojego czasu antenowego. W związku z tym Firma AGB Nielsen Media Research, zajmująca się sprawdzaniem oglądalności kanałów telewizyjnych, postanowiła wyodrębnić tę stację w swoim oprogramowaniu - informuje "Metro".


Niewiele nowego, albo nic nowego i odkrywczego !!!, jest w powyższym wypracowaniu.

Wracając do tematu, a właściwie
Ad2. do NFI i "głosu ludu"
Mam nadzieję, że nie masz na myśli "Vox populi - vox Dei", ale napewno nie wiem o jakim (czyt. CZYIM ???) głosie piszesz.
Jeżeli opierasz sie tylko na "tzw sondach", to raczej słaba to podstawa :(

Wcale nie twierdzę, że o. Rydzyk to "kryształ";
ale: nikt nie rzuci kamieniem, bo ......... wiadomo.
------------------------
Ale trzeba i należy doceniać Jego zasługi w zorganizowaniu "imperium niezależnych mediów", mediów, które nie boją się mówić prawdy, prawdy tak niewygodnej dla wielu środowisk.

Ad3. (odnośnie guru)
Bywało w "Trwam" wielu filozofów, np. ateista, znany prof. filozofii Bogusław Wolniewicz, który nie "upadłby" tak nisko aby popierać sekty, popierać "szamanów" (czyt. guru) a zdecydowanie ostro bronił istnienia i niezależności R.M.

No ale jeżeli ktoś tutaj uważa się za mądrzęjszego od prawdziwych filozofów, to gratuluję :?: , albo współczuję :( .

Z wyrazami szacunku
panta_rei
  • 0
-:)

#172 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 15 maj 2006 - 21:13

Pedro napisał:

To ja jeszcze bardzej uscisle - Magdalena Buczek :D[/quote]

Pedro! To jest ten styl... wyszydzić i ośmieszyć!
Na tym polega prowadzona tu dyskusja???
Wiesz co, smutno mi... ale Ty, jak widzę, bawisz się świetnie...no cóż,
nic tu po mnie.
  • 0

#173 Kosyl

Kosyl

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 16 maj 2006 - 10:55

No ale jeżeli ktoś tutaj uważa się za mądrzęjszego od prawdziwych filozofów, to gratuluję :?: , albo współczuję :( .

Tak mądrzejszy od prawdziwych filozofów.....to ma być żart czy złośliwość:?: bo jeżeli złośliwość,to chyba raczyłeś zapomnieć,że każdy kij ma dwa końce.
Ztego wynika,że słuchamy tych,których chcemy słuchać i mamy różne opinie- czytaj prawo demokracji.

Ps.mam wrażenie , że powoli odkrywasz swoje karty.....dalsze rozdanie mnie nie interesuje.

Kończąc temat R.M,TRWAM,o.Tadeusz...każdy ma prawo wyrażać swoją opinię-czytaj subiektywną

Added after 49 minutes:

Dlaczego fanatycy....odpowiedź niżej
  • 0
"...Wehikuł czasu,to byłby cud..." R.R.

#174 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 16 maj 2006 - 11:04

niezłe
nawróciłam się po obejrzeniu tego filmiku na jedyną słuszną wiarę - rydzykizm :twisted: :P

a w tv w tle słysze giertycha nawijającego o homoseksualistach pedofilach (bo jakbyście nie wiedzieli to prawie 100% pedofilów to geje)
ale giertych stwierdził że tak samo toleruje młodzież wszechpolską jak homoseksualistów ... nie wybaczą m tegoodcięcia :twisted: :P

co się dzieje w państwie polskim ... :?:
  • 0

#175 panta_rei

panta_rei

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 16 maj 2006 - 15:33

Ztego wynika,że słuchamy tych,których chcemy słuchać i mamy różne opinie- czytaj prawo demokracji.


Szanując Twoją uwagę o braku zainteresowania dodam tylko słowa jednego z największych utorytetów, dziś coraz bardziej !!! uznawanego, św. Tomasza z Akwinu:

Wiele potwierdzaj, mało zaprzeczaj, często rozróżniaj !
to propozycja m. inn. do http://www.youtube.c...eret...wizja 20


Z wyrazami szacunku
panta_rei :-D :-D :-D

---------------------------------------
PS
(mam nadzieję, że to nie będzie uznane za reklamę i jako takie dopuszczalne) :
Jeżeli kogoś zainteresuje dyskusja nt "Kodu Leonarda da Vinci" zapraszam do TV "Trwam" jutro (17-05-2006) godz 18.10 "Rozmowy niedokończone"

Miej odwagę posługiwania się własnym rozumem - Kant
  • 0
-:)

#176 Kosyl

Kosyl

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 125 postów

Napisano 16 maj 2006 - 16:07

Szanując Twoją uwagę o braku zainteresowania dodam tylko [u]słowa jednego z największych utorytetów, dziś coraz bardziej !!! uznawanego,
Wiele potwierdzaj, mało zaprzeczaj, często rozróżniaj !
to propozycja m. inn. do http://www.youtube.c...eret...wizja 20


Szanując Twoje zamiłowanie do Cytatów....oto jeden z nich,specjalnie dla Ciebie

"Błądzenie jest rzeczą ludzką,ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską" - Augustyn Aureliusz.

Ps.
rozmowa dokończona.....AMEN
  • 0
"...Wehikuł czasu,to byłby cud..." R.R.

#177 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3584 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 16 maj 2006 - 17:02

Panta Rei napisał(a):

Szanując Twoją uwagę o braku zainteresowania dodam tylko słowa jednego z największych utorytetów, dziś coraz bardziej !!! uznawanego, św. Tomasza z Akwinu

Pozwolę sobie dodać cytacik Tomasza z Akwinu:

Kobieta jest jedynie pomocą w płodzeniu (adiutorium generationis) i pełni pożyteczną rolę w gospodarstwie domowym.

I jeszcze:

Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna.

I jeszcze jedna perełka:

Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.

Tiaaaa... autorytet jak się patrzy... :twisted: :twisted:

Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#178 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 16 maj 2006 - 17:41

no cóż każdy sam sobie wybiera autorytety. Dla jednych to ojciec dyrektor czy tez tomasz z akwinu, dla innych nie. Ale te perełki mardera bardzo interesujące. Ciekawa jestem co na to Penta Rei ? Czy w tej kwestii Tomasz z Akwinu równiez jest twoim autorytetem ?
  • 0

#179 panta_rei

panta_rei

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 16 maj 2006 - 17:52

Błądzenie jest rzeczą ludzką,ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską" - Augustyn Aureliusz.

Ps.
rozmowa dokończona.....AMEN


Po 1. W/w cytat był na tutejszym forum wielokrotnie (może odrobinkę w różnych wersjach) przytaczany, pomimo to, doceniam Twoje starania.
Po 2. W/w cytat zechciej przyjąć również do siebie.
Po 3. Słowo "AMEN" lepiej zachować na bardziej uroczyste sytuacje życiowe, a tutaj może polskie znaczenie : "niech się stanie" lub "zaprawdę"

Z wyrazami szacunku
panta_rei

----------------------------------------

marder

Szkoda, że uparcie tkwisz w osiągnięciach nauki z czasów T. z Akwinu.
Wielcy filozofowie studiują Jego nauki, Ty szydzisz - jest demokracja - można i tak, ja to uznaję.

Z wyrazami szacunku
panta_rei

-------------------------------
Każdy człowiek znajdzie swe Waterloo
  • 0
-:)

#180 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 16 maj 2006 - 17:54

Panta rei napisał:

słowa jednego z największych utorytetów, dziś coraz bardziej !!! uznawanego, św. Tomasza z Akwinu:

A to ciekawe... nie zauważyłam, żeby ostatnio św. Tomasz z Akwinu był coraz bardziej uznawany... no, chyba że przez tych, którzy mają takie pojęcie o życiu i ludziach, jak ów święty...

Może jeszcze kilka cytatów:

Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych.

Św. Tomasz z Akwinu

Ciekawe z czyjego łona rodzili się mężczyźni?? ;)

Św. Tomasz z Akwinu w “Sumie teologicznej” twierdził, że “o wysokiej randze człowieka stanowi to, że Bóg go uczynił na swój obraz, a to dlatego, że dał mu duszę myślącą, czym góruje nad nierozumnymi zwierzętami.

Tego nie trzeba komentować, bo widać, że ten święty sam sobie przeczył, tak samo, jak wtedy, gdy twierdził, że "trzeba kochać ludzi" i skazywał ich (innowierców) na śmierć...

Ja też jestem ciekawa Pinesko, czy św. Tomasz z Akwinu jest faktycznie autorytetem dla Panta rei, czy też poprostu spodobało mu się parę cytatów owego świętego :)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych