Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Info o firmie Mikrotech SA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2459 odpowiedzi w tym temacie

#81 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 17 styczeń 2006 - 19:45

Widze że moje pytanie na temat Mikrotechu nadal wywołuje wiele emocji, szkoda tylko że aż tak bardzo negatywnych

mój post był skierowany do boba który wyraźnie coś do mnie ma

Nie wiem dlaczego Aniu uważasz że ktoś chce traktować Mikrotech jako instytucję harytatywną.Uważasz ludzi za aż tak głupich i że szukając pracy myślą że będą płacili nam za frajer?

nie uważam że ktoś tak traktuje te firmę - to było tylko porównanie/przykład
nie uważam ludzi "za aż tak głupich" (skąd ten pomysł?) ale uważam niektórych ludzi za roszczeniowych i nie biorących pod uwagę faktu że ich sytuacja życiowa nie jest szeroko rozumianą normą, oczekujących od otoczenia że będzie się do nich doginać

Chodzi tylko o to by dopasować prace do swoich możliwości a nie zapychać się innymi a jeśli praca którą ktoś nam oferuje jest ponad te możliwości to poprostu jej nie przyjmować.

twoje wczesniejsze posty a takze posty innych uzytkownikow forum wyrazaly cos zupelnie innego niż to co cytuję powyżej
poczytaj - na pewno dostrzezesz różnicę

Jeśli chodzi o moją osobę to napisałam że było to nieporozumienie i sprawa się wyjaśniła

nie twierdze że jest inaczej
powtórzę: mój post był odpowiedzia na post boba a nie twój

Aniu czy ciebie naprawdę jeszcze nikt w życiu nie oszukał? Jeśli tak to jesteś szczęściarą

wyobraź sobie że moje straty spowodowane oszustwami względem mnie przekraczają czterokrotność wartości mojego samochodu i sory - ale wyobraź sobie że oszustwa to dzień jak codzień i ja żadną szczesciarą nie jestem

Życzysz zmiany postawy życiowej. Może i Tobie przydałoby się inne spojrzenie na ludzi i nie ocenianie ich po pozorach.

ja nie mam czegos takiego jak postawa życiowa - staram się być elastyczna - czasem aż do bólu
ale nie jestem w stanie tolerować braku wyobraźni

nie oceniam nikogo - a tym bardziej po pozorach

ale mam prawo do wyrażania swojego zdania jak kazdy inny uzytkownik tego forum

Added after 3 minutes:

traktuję "sprawę" mikrotech honorowo bo ja zamieściłam informacje o nich na tym forum po tym jak sprawdziłam tę firmę

nie zamieszczalabym czegos czego nie bylabym pewna - dlatego będę ich bronić
takie mam zasady - sory ale nie bede przepraszac za moje zasady - dzieki nim jestem kim jestem i jestem z tego dumna
  • 0

#82 Bob

Bob

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 17 styczeń 2006 - 21:00

aberade , ale nikt tej firmy nie nazywa ''oszustami czy naciagaczami'', przynajmniej ja.Stasia tak trzymaj . Pozdrawiam.
  • 0
Bob

#83 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 17 styczeń 2006 - 21:03

jezeli stasię masz za nikogo to rzeczywiście tak jest ...

Poprostu jeżeli mówi mi sie ze to jest praca w domu ,przy komputerzew internecie to tak powinno byc a nie mam sie włóczyć po sądach czy kancelariach. Jeżeli to jest prawda (bo może firma zatrudnia ludzi jeszcze na inne stanowiska) to jest to delikatnie mówiąc oszustwo

http://forum.ipon.pl/viewtopic.php?t=5339&start=0 a tam znajdziesz dziesiątki innych stwierdzen a oszustwie i naciąganiu ...
  • 0

#84 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 17 styczeń 2006 - 22:47

a co tam, też się wtrące. :D
Powiem tak. Jak tylko co pojawił się temat pracy i ogłoszenie Mikrotech pierwsze co się dało zauważyć to przede wszystkim podejrzenia nie tylko stasi, ze to pewnie jakaś przekrętna firma, ale jakby zliczyć po wypowiedziach na forum to chyba wiekszości osób. Co lepsze szczególnie duzo do powiedzenia na temat tych przekrętów i oszustw mieli osoby, które w żaden sposób tego nie sprawdzili i cos tam sobie jedynie w głowach roili, a roili dlatego, że albo nie zatrudniono ich albo nie odpowiadało im, ze trzeba jeździć do komorników a wiec to nie jest praca w domu.
Wg mnie skoro nie muszę codziennie zjawiać się u pracodawcy w firmie a zlecone zadania wykonywać w swoim domu, to jest to właśnie praca w domu. Wg mnie informacja że jest to praca w domu nie była zatem żadnym oszustwem, co jedynie pewnie nie wszyscy tak wyobrażali sobie pracę w domu, zatem conajwyżej mozna tu mówić o nieprecyzyjnym określeniu co ma sie na mysli pisząc praca w domu.
Ja podobnie jak Ania nie rozumiem takiej postawy i takiego podejścia ludzi do pracy.
Mało tego, uważam, że niestety takie podejście (mam na myśli podejście roszczeniowe) jest dość częste wśród ON. Takie podejście często niestety obserwuję chociażby w firmie w której pracuje i pomijając to, że napewno są wśród ON ludzie którzy są świetnymi pracownikami, to gdybym ja miała zatrudnić niepełnosprawnych ludzi naprawdę pięć razy bym sie zastanowiła czy warto. Nie dziwię się szczerze mówiąc, że firmy nie chcą zatrudniać ON, nie dziwi mnie to, bo chyba poniekąd zasłużylismy sobie na nienajlepszą opinię. Inna rzecz, że tworzy się takie kółko zamknięte, ON nie są zbyt mobilni bo zwykle traktuje sie ich jak gorszych pracowników, daje najniżesz wynagrodzenie, dyskwalifikuje pod wieloma względami a taki stan rzeczy powoduje również to, że często gesto zwyczajnie ci ludzie się opierdalają jak tylko mogą. Byc może gdybym ja miała pracowac za 600 zł i robic to samo co osoba zdrowa za powiedzmy 1200 też bym się za bardzo nie paliła do pracy ale niezależnie kto jest temu winny to takie są fakty.

Poza tym w obecnej chwili mamy troche dziwny jak dla mnie system doboru pracowników. Własciwie wykształcenie, umiejętności w przypadku ON przestają mieć znaczenie. Liczy się przede wszystkim grupa inwalidzka. Co najważniejsz przestaje mieć znaczenie to, czy pracodawca rzeczywiście potrzebuje pracownika do pracy czy tylko pracownika do wymaganej statystyki zatrudnienia. Coraz częście niestety tylko to drugie. No i dochodzi do tego, że coponiektórzy uważają, że skoro mają I czy II grupę inwalidzką to się nadają do pracy. Tymczasem w normalnym świecie zwykle bywa tak, że albo pracodawca ma zastrzeżenia albo ewentualny kandydat na pracownika.
Zatem jeśli komus nie odpowiada np. system pracy, bo trzeba od czasu do czasu gdzies podjechać no to nie musi tej pracy podejmować ale niech nie chrzani odrazu głupot o oszustach etc.

A i powiem jeszcze, że jak dla mnie 600 zł za to, że raz w tygodniu czy nawet nie miałabym podskoczyć na powiedzmy godzinke do jakiegoś sądu czy komornika to byłoby super wynagrodzenie. Jeśli nie byłoby to mozliwe ze wzgledów zdrowotnych albo bym zwyczajnie zrezygnowała i uznała, że praca jest fajna ale nie dla mnie albo np pokombinowała, być może znalazły się ktoś wśród bliskich, kto mógłby tę pracę naprawde niezbyt uciążliwą jak sądzę wykonać za mnie.

Radze zatem zmienić trochę podejście.
Byłam ostatnio na gali rozdania nagród w konkursie LODOŁAMACZE, gdzie odbyła się debata m.inn z Pawłem Wypychem - Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Powiedział jedno jak dla mnie mądre zdanie. Chciałby, żeby ON w pracy najpierw była postrzegana jako naprawdę potrzebny pracownik mający jakieś zadania do wykonania a nie jako osoba poprawiająca statystyki w ZPCH>
  • 0

#85 auger

auger

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 18 styczeń 2006 - 01:22


a co tam, też się wtrące. :D
Powiem tak. Jak tylko co pojawił się temat pracy i ogłoszenie Mikrotech pierwsze co się dało zauważyć to przede wszystkim podejrzenia nie tylko stasi, ze to pewnie jakaś przekrętna firma, ale jakby zliczyć po wypowiedziach na forum to chyba wiekszości osób.

[...]
Byłam ostatnio na gali rozdania nagród w konkursie LODOŁAMACZE, gdzie odbyła się debata m.inn z Pawłem Wypychem - Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Powiedział jedno jak dla mnie mądre zdanie. Chciałby, żeby ON w pracy najpierw była postrzegana jako naprawdę potrzebny pracownik mający jakieś zadania do wykonania a nie jako osoba poprawiająca statystyki w ZPCH>



Nic dodac, nic ujac... (E)
  • 0
"Ścieżka sprawiedliwości wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi.
Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności.
Bo on jest stróżem brata twego i znalazcą zagubionych dzieci. I dokonam na tobie srogiej pomsty w zapalczywym gniewie i na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci. I poznasz, że ja jestem Pan, kiedy wywrę na tobie swoją pomstę."

#86 Stasia

Stasia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 144 postów

Napisano 18 styczeń 2006 - 14:27

Zawsze myślalam że "Kto pyta nie błądzi" Teraz jednak widze że trzeba było w ogóle nie podejmować tematu na forum a od razu zadzwonić do firmy i wyjaśnić sprawę.Zrobiłam to za późno i zaczynam żałować,bo użądziliście tu coś w rodzaju palenia czarownic na stosie .Ludzie odrobine ematii. Za jedno glupie stwierdzenie, za które w dodatku przeprosilam jestescie w stanie skakać sobie do oczu. To przykre.Wyrywacie słowa z kontekstu i ciągniecie to nie wiadomo po co. Moglabym tak jak wy cytować swoją i innych wypowiedzi tylko wjakim celu?Macie w tym jakąś frajde?Jeśli tak to życze miłej zabawy przy obrzucaniu sie błotem.
Jednego sie dzieki wam nauczyłam, jeśli masz wątpliwości bądź problem to radź sobie sama.Jednym słowem Umiesz liczyć, licz na siebie! Dzękuje wam bardzo!
Pozdrawiam :(
  • 0
Perla

#87 Bob

Bob

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 18 styczeń 2006 - 17:43

Stasia , jak mowisz -kto pyta , nie bladzi - i dobrze mowisz .Jestes poprostu ostrozna i szukasz wszedzie informacji , by byc na 100% pewna.Nie przejmuj sie przytykami w swoja strone , zycie juz takie jest . A teraz na temat pracy :moj znajomy - czesty bywalec czata IPON - pracuja w firmie Mikrotech od trzech dni i jak na razie jest z tej pracy zadowolony . Prace jaka musi wykonywac: jest zbieranie informacji nt.firm w necie , wiec nie musi latac po roznego rodzaju instytucjach .Wiec Stasia glowa do gory i zycze powodzenie . Pozdrawiam . A'propos pracy w mikrotech , sam sie staram o prace w tej firmie .Jakie beda tego efekty , zobaczymy , powiadomie o nich . Papa.
  • 0
Bob

#88 Stasia

Stasia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 144 postów

Napisano 18 styczeń 2006 - 19:24

Dzięki już wszystko sie wyjasniło tak jak pisalam a co bedzie potem to sie okaże.Nie przejmuje sie tylko dziwi mnie tyle jakichs negatywnych emocji.Po co to wszystko .Zycie i tak jest trudne.Pozdrawiam i dziękuje za wsparcie Bob Pa pa
  • 0
Perla

#89 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 18 styczeń 2006 - 21:04

Za jedno glupie stwierdzenie, za które w dodatku przeprosilam jestescie w stanie skakać sobie do oczu.

Ja nie zauważyłam, żeby ktokolwiek skakał sobie do oczu.
 

Macie w tym jakąś frajde?Jeśli tak to życze miłej zabawy przy obrzucaniu sie błotem.

 

nie sądzę, żeby komukolwiek chodziło o frajde Stasiu. Nie widzę też tu żadnego obrzucania się błotem czy dyskusji nie na poziomie. A to, że inni mogą mieć inne podejście do kwestii osądzania innych (firmy Mikrotech) (jak dla mnie zbyt szybkiego, łatwego i niczym nie uzasadnionego w tym przypadku) , nazywania oszustwem czegoś co nim nie jest, podejrzliwości i negatywnego moim zdaniem podejścia jakie zdarza się nawet wśród On nie jest wg mojej oceny nieżyczliwością, brakiem zrozumienia czy jakąś nagonką i zabawą dla uciechy innych ale zwykłą dyskusją. tak się zdarzyło akurat, ze tym zapalnikiem była poniekąd twoja wypowiedź, co wcale nie oznacza, żejakies tam uwagi muszą się odnosić bezposrednio do twojej wypowiedzi.

Added after 11 minutes:
 

 

Stasia jak mowisz - kto pyta, nie bladzi - i dobrze mowisz. Jestes po prostu ostrozna i szukasz wszedzie informacji, by byc na 100% pewna


racja, kto pyta nie błądzi. Dlatego lepiej byłoby najpierw zapytać i wszystko sprawdzić a dopiero potem wypowiadać ewentualne wnioski. Może wówczas słowo oszuści itp w stosunku do w/w firmy by nie padały. A ostrożność oczywiście nie zaszkodzi, tylko po co używać słów, osądów, które mogą nie być prawdziwe, jeśli nie ma się żadnych argumentów. To moze być bardzo krzywdzące chociażby dla firmy Mikrotech. Czy ktoś z was chciałby, zeby bezpodstawnie podejrzewać was o jakieś nieuczciwe zachowanie ?


  • 0

#90 Bob

Bob

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 19 styczeń 2006 - 21:07

Wiec uprzejmie Wam donosze , ze otrzymalem prace w Mikrotech . Praca nie wymaga wychodzenia z domu , informacje trzeba wyszukiwac w necie (jak na razie). Pozdrawiam wszystkich.


  • 0
Bob

#91 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 19 styczeń 2006 - 21:36

Gratulacje, Bob!
I to mógłby być najlepszy komentarz do dyskusji :lol:
Pozdrawiam!
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#92 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 19 styczeń 2006 - 21:46

Jeszcze troche i wszystkie ON beda tam pracowac :D moze jakies firmowe spotkanko ?? :D
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#93 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 20 styczeń 2006 - 13:09

Jeszcze troche i wszystkie ON beda tam pracowac :D moze jakies firmowe spotkanko ?? :D

Niestety, dzwonilem do Krosna dwa dni temu, powiedzialem ze mam druga grupe, i spytalem, czy lepiej zebym mial pierwsza to Pani powiedziala ze przyjmuja tylko z pierwsza grupa :(((
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#94 Stasia

Stasia

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 144 postów

Napisano 20 styczeń 2006 - 19:46

Bob Gratulacje i powodzenia w pracy.Mam nadzieje że wszystko będzie jak najbardziej ok. :) Pozdrawiam :-D
  • 0
Perla

#95 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 20 styczeń 2006 - 20:35

Bob,
powodzenia w pracy, :idea:
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#96 Bob

Bob

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 22 styczeń 2006 - 17:02

Dzieki za zyczenia . Pedro , czemu nie.Pozdrawiam .
  • 0
Bob

#97 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 22 styczeń 2006 - 23:15

Ja jestem w trakcie kompletowania dokumentow do pracy w tej firmie jednak zastanawia mnie to ze wymagaja ksera nr NIP :? , ksera zatwierdzonego z oryginalem dowodu osobistego i orzeczenia o grupie rowniez potwierdzonego za zgodnosc z oryginalem :? i podania nr konta (ostatnio jak sie zatrudnialam to przelew wyplaty na konto zalatwialam w banku). hmm juz sama nie wiem ... powiedzcie co o tym myslicie czy jest jakies ryzyko zwiazane z podaniem im w/w danych?
  • 0

#98 olimpia

olimpia

    Podpowiadacz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPip
  • 227 postów

Napisano 23 styczeń 2006 - 08:10

Doris, nie wydaje mi się, aby ich wymagania były ponad miarę. Wcale nie dziwi mnie fakt uwierzytelnienia wiarygodności tych dokumentów, jakby nie było załatwia się to na odległość , więc w inny sposób nie mogą tego sprawdzić. Taki sposób postepowania napewno wziął się z ich dotychczasowego doświadczenia. A zapewne ze względu na to, iż otrzymują refundację kosztów z PFRON-u muszą podawać sprawdzone dane.
Co do nr konta to rzecz jest tym bardziej oczywista, że zakład pracy chcąc Ci przesłać wynagrodzenie musi znać jego numer i to Ty musisz wskazać firmie, gdzie mają Ci je przelewać .

Pozdrawiam.

olimpia :)
  • 0
"Pamiętaj, szczęście nie zależy od tego, kim jesteś i co wiesz. Zależy wyłącznie od tego co myślisz" (Dale Carnegie)

#99 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 23 styczeń 2006 - 08:46

wyslalem formularz i czekam



mal
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#100 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 23 styczeń 2006 - 11:24

kochani dzwonilam wlasnie do wydzialu gospodarczego sadu rejonowego w Krosnie i dowiedzialam sie ze firma Mikrotech SA jest firma wiarygodna dzialajaca od dlugiego czasu na naszym rynku, nie jest zadluzona, nie toczy sie wobec niej zadne postepoanie, nie jest spolka upadlosciowa czyli walic do MIKROTECH !!! wszystko jest ok :D !!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych