Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zus- praca - renta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#41 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 13 październik 2005 - 08:38

nie odpowiadaj jak nie chcesz, nikt ci nie karze , a pisac bede jak bede chciala nikt mi nie moze tego zabronic ;)
  • 0

#42 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 13 październik 2005 - 08:41

a w punkcie 5.
zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze: łóżko ortopedyczne, materac przeciwodlezynowy i ... pieluchomajtki :D hahaha
  • 0

#43 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 13 październik 2005 - 08:49

to we Wrocku zloz ten z zusu.
  • 0

#44 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 13 październik 2005 - 08:52

czy niektorym osobom sie zdaje że jestem ograniczona? albo że nie umiem sobie radzic ?
chyba tak ....
tylko pojawia sie pytanie: DLACZEGO ... czym zasluzylam sobie na to?

doris: ponownie to powiem; nie radz mi bo nie chce twoich rad
  • 0

#45 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 13 październik 2005 - 08:59

nikt tak nie uwaza !!! absolutnie !!! ale zrozum ze nie w kazdej kwestii masz racje.

Nikt ci nie karze sluchac moich czy czyis rad i sugrowac sie nimi, po to jest forum zeby wymieniac podlady i doswiadczenia a ja mam ich troche wiecej niz ty chciazby z tego wzgledu iz "jezdze" duzo dluzej od ciebie.
  • 0

#46 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 13 październik 2005 - 09:07

jestem 5 lat po wypadku nie uważam żeby to cokolwiek znaczyło
wiem jedno:
jestes doroto mniej aktywna i mniej samodzielna ode mnie i nie jestes wszechwiedząca

ja pisze o swoim przypadku i wybacz ... ale tu nie ma "racja" czy "brak racji" ... takie są fakty

mam prawo lubić rozmawiac z kimś a z innym nie ...

GAME OVER

BEZ ODBIORU

  • 0

#47 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 13 październik 2005 - 09:22

jestes doroto mniej aktywna i mniej samodzielna ode mnie i nie jestes wszechwiedząca


nie wiesz czy jestem mniej aktywna czy nie , nie znasz mnie, a jesli ci chodzi o to ,ze ty masz prawko a ja nie, ze ty jezdzisz samochodem a ja nie, i z tego wzgledu jestes bardziej aktywna to sory ale mnie nie stac i nie bylo stac :
po 1 na prawo jazdy (wczesnij rozniez to bylo zwiazane z brakiem czasu (nauka i praca w jednym)) .
po 2 na przystosowanie samochodu i na 2 samochody (maz tez musi czyms dojezdzac do pracy a niestety innej mozliwosci nie ma)
po 3 nie stac mnie przynajmniej narazie na lekki wozek (moj jest za ciezki abym sama moga go do samochodu wsadzic)
po 4 , wlasciewie narazie prawka nie potrzebuje mam "kierowce", szkoda mi zdrowia na szarpanie sie
po 5 bylam, jestem aktywna, bardzij niz ty BO NIE WOZE SIE SAMOCHODAMI non stop, tylko wozkiem zaiwaniam!

a z reszta ...

Added after 4 minutes:

mniej samodzielna hyhyh , nie bede sie tlumaczyc, ale oki niech ci bedzie "mniej samodzilna" ale bardziej sprawna !!! (jak Kuba Bogu tak Bog Kubie)

a wrzechwiedzaca nie jestem i wcale tak nie uwazam to tylko
twoje zdanie i prosze mnie nie obrazac.
  • 0

#48 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 13 październik 2005 - 09:31

doriss24 zapomnialas dac po 5 :D :-D hehe dziewcyny szkoda zdrowia na to co robicie ;) szkoda urody
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#49 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 13 październik 2005 - 09:35

heheh poprawine po 5 hii ja sie nie denerwuje jestem spokjny czlowieczek :D
  • 0

#50 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 13 październik 2005 - 09:41

tak spokojne jestescie jak oni :D :-D


Dołączona grafika



mal
  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#51 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 13 październik 2005 - 09:47

(hihi)
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#52 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 13 październik 2005 - 10:04

:D
  • 0

#53 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 13 październik 2005 - 11:20

złożyłąm wniosek o nową komisję bo to orzeczenie może mi ostro zaszkodzic w przyszłości ... czekam na informacje o terminie komisji .... czekaaaam, czekaaam ....


Podobnie miałem w swojej przeszłości. Zaraz po wypadku orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji, jednak gdy chciałem otrzymać pozyczkę z ówczesnego WOZRON-u na rozpoczęcie działalności gospodarczej, musiałem mieć decyzję iż mogę pracować w jakikolwiek sposób, a dokładnie na specjalnie dostosowanym stanowisku. Więc zostałem wezwany na komisję, która przekartkowała papiery historii choroby, pooglądała mnie sobie i łaskawie, zresztą nie bez błagalnych próśb wypisała mi - całkowicie niezdolny do pracy i samodzielnej egzystencji, a w jednym z poniższych punktów - praca na specjalnie dostosowanym stanowisku pracy i od tamtej pory już nie mam kłopotów. Co do urzędu PUP to o ile sobie przypominam nie odmawiano mi zarejestrowania jako poszukujący pracy bez prawa do zasiłku, pomimo że nie miałem drugiej decyzji.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#54 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 13 październik 2005 - 11:33

urzednicy na ktorych trafilam w UP okazali sie bardziej nieustępliwi ...
poinformowali mnie dodatkowo że gdybym pokazala im tylko decyzje ZUS a nie wziela ze soba decyzji komisji do spraw orzekania o st. niepelnosprawnosci to by mnie zarejestrowali , ale że widzieli już tę decyzję wiec nie mogą tego zrobić ... :shock: ... szczyt paranoi :!:
  • 0

#55 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 13 październik 2005 - 17:16

ehhh oni se moga widzic zanosisz im decyzje zus i juz ... tamto jest stare, niewazne i przeterminowane ! osle laki w tym urzedzie!
  • 0

#56 ann

ann

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 18 październik 2005 - 14:30

Wow ale tu gorąco........;)
Z tego co pamiętam pierwsza gr/stopień niepelnosprawności z wpisem o przeciwskazaniu do wykonywania pracy jest głównym powodem odmowy udzielenia pożyczki na rozpoczęie własnej działalnosci gospodarczej dla ON. Tak bylo jakiś czas temu i tak jest. Boją się, że stan zdrowia osoby z dużą niepełnosprawnościa może ulec pogorszeniu, a przecież pożyczkę trzeba spłacić. I tyle.
Szkoda, że wyszło jak wyszło Aberade. Czasami jest lepszy telefon do załatwiania spraw urzędowych, pozwala na zachowanie anonimowości.
Życzę trafniejszego roztrzygnięcia.
  • 0
;)

#57 marufiko

marufiko

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 19 październik 2005 - 21:38

Wow ale tu gorąco........;)


Fakt, może trochę spróbujmy to uporządkować :)

PCPR orzekają o stopniu niepełnosprawności(znaczny, umiarkowany, lekki)Orzeczenie takie stanowi podstawę do przyznania różnych ulg i uprawnień np.dofinansowanie do turnusu a także służy do celów zatrudnienia.

Natomiast lekarze orzecznicy ZUS orzekają o niezdolności do pracy (całkowitej z niezdolnością do samodzielnej egzystencji, całkowitej, częściowej).Orzeczenie takie wiąże się z przyznaniem świadczenia - renty.

Orzeczenia ZUS traktowane są na równi z orzeczeniami o stopniu
niepełnosprawności,
- o całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji traktowane jest na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności,
- o całkowitej niezdolności do pracy, jest traktowane na równi z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
- o częściowej niezdolności do pracy, jest traktowane na równi z orzeczeniem o lekkim stopniu niepełnosprawności.

poinformowali mnie dodatkowo że gdybym pokazala im tylko decyzje ZUS a nie wziela ze soba decyzji komisji do spraw orzekania o st. niepelnosprawnosci to by mnie zarejestrowali , ale że widzieli już tę decyzję wiec nie mogą tego zrobić ... ... szczyt paranoi


Dokładnie, ale tak niestety jest.
Jeśli w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności(PCPR) jest zapis, że osoba jest zaliczona do znacznego stopnia i, że nie jest zdolna do wykonywania pracy to UP nie zarejestruje jej ani jako poszukującej pracy ani jako bezrobotnej.
Natomiast jeśli ktoś ma orzeczenie o całkowitej niezdolnośći do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji (ZUS) to może się zarejestrować w UP jako poszukująca pracy.
Niby to samo,bo i to i to znaczny stopień niepełnosprawności ale okazuje się, że jednak nie.
  • 0
"Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie czym jest szczęście...zamknij kiedyś czyjąś dłoń w swojej dłoni... i milcz."

#58 ann

ann

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 19 październik 2005 - 21:51

ciąg dalszy porządkowania...

o stopniu niepełnosprawności orzekają powiatowe/miejskie zespoły d/s orzekania o niepełnosprawności - to do celów pozarentowych

Pozdrawiam;)
  • 0
;)

#59 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 19 październik 2005 - 21:55

Jeśli w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności(PCPR) jest zapis, że osoba jest zaliczona do znacznego stopnia i, że nie jest zdolna do wykonywania pracy to UP nie zarejestruje jej ani jako poszukującej pracy ani jako bezrobotnej.
Natomiast jeśli ktoś ma orzeczenie o całkowitej niezdolnośći do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji (ZUS) to może się zarejestrować w UP jako poszukująca pracy.
Niby to samo,bo i to i to znaczny stopień niepełnosprawności ale okazuje się, że jednak nie.

dziekuje :-P
właśnie to chcialam przekazac ale chaos mysli nie pozwolil mi tego sformuowac tak rzeczowo

czyli: nie "wyssałam sobie z palca" tych informacji ... i to cieszy bo już zaczęłam podejrzewać się o niepoczytalność ;)
pozdrawiam
  • 0

#60 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 20 październik 2005 - 20:18

a czy miałeś w tej decyzji "całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji" ?
ja mam właśnie tak napisane i jest przepis który zabrania UP zarejestrować osobę z orzeczeniem takie jak moje jako poszukującą pracy


Ja jestem na I grupie, niezdolna do pracy i samodzielnej egzystencji i orzeczenie mam przyznane z komisji do spraw orzekania i PUP zarejestrował mnie w swoim urzędzie (z całą dokumentacją o stopniu niepełnosprawności) jako poszukująca pracy.

Aniu - może oni ci tego odmówili, bo nie chcieli ci dać tej pożyczki (czy zgody) ?!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych