Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zus- praca - renta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 kopp

kopp

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 29 postów

Napisano 05 październik 2005 - 14:14

Jak jest z tym wszystkim. Juz sie troche pogubilam. Ostatnio Zus mi przyslal list abym przedstawila dochody za rok 2004. Wiem ze to mialam zrobic w lutym ale bylam wszpitalu. Przegapilam to. Do tego byla informacja razczej deklaracja czy pracuje w tym roku 2005 i na jakoą umowe przy ktorej sa oplacane sklatki emerytalne spoleczne oraz zdrowotne. W tym roku nie mialam takiej umowy i podpisalam oswiadczenie ze nie pracuje. Pani w ZUS jak by byla tym faktem zmartwiona cyt." no tak jak by pani pracowala to by zabrali jedynke" Nie sprawdzila moich danych do kiedy jest renta.Mam do 2008r. do maja. I pytanko czy to tylko straszenie? Sama nie wiem co o tym myslec? Czy moge pracowac na jedynce???
  • 0

#2 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 05 październik 2005 - 15:45

http://www.k.kapturk...hp?str=17&idw=3
  • 0

#3 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 10 październik 2005 - 10:24

jezeli jednyka oznacza pierwsza gr inwalidza to pewnie ze mozesz pracowac!
  • 0

#4 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 10 październik 2005 - 11:18

ha! nie masz racji doris
jesli jest orzeczenie z miejskiego osrodka do spraw orzekania o st. niepelnosprawnosci to (teoretycznie, prawnie) ma sie zakaz przcy

ja tak mam
mam tez orzeczenie ZUS i I gr inwalidzką
ale w urzedzie pracy nie chciano mnie zarejestrowac jako osobe poszukujaca pracy (w zwiazku z [pozyczka z urzedu marszalkowskiego na otwarcie dzialalnosci o ktora sie staralam)

...

to nie zawsze jest proste ;)
  • 0

#5 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 10 październik 2005 - 17:44

haha co za glupoty opowiadasz!
ja mam 1 gr inwalidzka (calokowicie nie zdolna do pracy i samodzielnej egzystencji) i pracowalam w zpch 5 lat , pracodaca kazal mi przy zarudneniu dostarczyc orzeczenie lekarza orzecznika o tym ze jestem niezdona do pracy po to by moc mnie zatrudnic !!!! i jestem zarejestrowana w urzedzie pracy - specjalny wydzial dla NO we Wroclawiu przy ul. Powstancow Slaskich ,jako berobotna poszukujaca pracy!

kolega tez ma pierwsza grupe ((calokowicie nie zdolna do pracy i samodzielnej egzystencji) i ostatnio zaczal pracowac ...

chyba ze jest inaczej w przypadku gdy renta z ZUS nie jest przyznana na czas nieokreslony.
  • 0

#6 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 10 październik 2005 - 18:30

doris:
orzeczenie lekarza orzecznika to co innego - a decyzja komisji do spraw orzekania o stopniu niepelnosprawnosci to inna sprawa

jesli masz grupę ustalona na podstawie decyzji lekarza orzecznika zus i Igr inwalidzką z calkowita niezdolnoscia do pracy -> mozesz pracowac

jeśli masz takie same orzeczenie od orzecznika komisji do spraw orzekania o stopniu niepelnosprawnosci -> pracować nie możesz

nie ja to wymyśliłam

zapytaj sie w urzedzie pracy - powiedzą ci to samo

a co do bzdur to zdarza mi sie je mówić i pisać także ale nie w tym przypadku

pozdrawiam

Added after 1 minutes:

toczylam walke z urzedem pracy (bezskuteczna walke) w dziale dla ON w poznaniu -> nie chcieli mnie zarejestrować i nie zarejestrowali mnie

WIERZ MI ZE TAK JEST
  • 0

#7 Bob

Bob

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 10 październik 2005 - 19:07

Ja wiem ze mozna pracowac na pierwszej grupie z orzeczeniem o calkjowitej niezdolnosci . Moj kolega ''tetrus'' pracuje w gazecie na skladzie komputerowym-oczywiscie legalnie . Pozdrawiam .

Added after 6 minutes:

Ja od 3 lat jestem zarejestrowany w UP jako osoba poszukujaca pracy . Mam I grupe inwalidzka i orzeczona calkowita niezdolnosc do pracy .
  • 0
Bob

#8 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 10 październik 2005 - 19:10

powtórze jeszcze raz:
są różne komisje
1. komisja ZUS
2.komisja do spraw orzekania o stopniu niepelnosprawnosci

ich orzeczenia brzmią tak samo ale mają inną przesłankę dla UP :!:
  • 0

#9 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 10 październik 2005 - 19:15

jak zwal tak zwal , orzeczenie wydaje jeden organ czyli ZUS.

Cyt: moje pierwsze orzeczenie:

KOMISJA DO SPRAW INWAIDZTWA I ZATRUDNIENIA NR...NR AKT ...

WYPIS Z TRESCI ORZECZENIA Z DNIA ...

1. ZALICZYC PANIA DO PIERWSZEJ GRUPY INWALIDOW.

Pozniej dawali inne odpisy, ktore "zwali": WYPIS Z TRESCI ORZECZENIA LEKARZA ORZECZNIKA ZUS.
  • 0

#10 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 10 październik 2005 - 19:17

paradoksalnie:
mając dla UP zakaz pracy (mam orzeczenie z komisji nr 2) pracowałam po wypadku 4 lata
przy podpisywaniu umowy nikt nie sprawdza tego czy niezdolność do pracy wydana jest przez komisje ZUS (gdzie nie stanowi zakazu pracy) czy przez komisje d.s. orzekania o st. niepełnospr. (która pracy zakazuje)
jednak kiedy udacie się do UP z orzeczeniem komisji nr2 ... UP nie zarejestruje jako poszukujących pracy bo dla UP orzeczenie całkowitej niezdolności do pracy od komisji nr2 równa się zakaz pracy

więc rada: nie zabierajcie ze sobą do UP decyzji komisji do spraw orzekania o stopniu niepelnosprawnosci jesli macie orzeczenie lekarza ZUS :!:
  • 0

#11 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 10 październik 2005 - 19:19

jeszcze nie wprowadzili takiego prawa ze NO z 1 gr nie moga pracowac (na szczescie). Co ty jakies nowe przepisy wymyslasz?
  • 0

#12 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 10 październik 2005 - 19:21

jak zwal tak zwal , orzeczenie wydaje jeden organ czyli ZUS.

NIE
są to różne komisje i komisja nr2 na mojej liście nie jest komisją ZUS !!!!

Added after 1 minutes:

jeszcze nie wprowadzili takiego prawa ze NO z 1 gr nie moga pracowac (na szczescie). Co ty jakies nowe przepisy wymyslasz?

ja pierdo...e
czy ty nie widzisz co ja pisze?

nie wymyslam zadnych "nowych przepisów" ... zadzwoń sobie do urzedu pracy to sie dowiesz ...
  • 0

#13 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 10 październik 2005 - 19:23

jeśli wyprowadzanie ludzi z równowagi jest zabawne to pogratulować tylko ... :evil:
  • 0

#14 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 10 październik 2005 - 19:36

no przeciez ci mowie osiolku ze jestem zarej jako bezrobotna w urzedzie pracy i nikt mi problemow nie robi.

Added after 1 minutes:

jeśli wyprowadzanie ludzi z równowagi jest zabawne to pogratulować tylko ... :evil:


smieje sie bo ZUS jest jedyna instytucja ktora wydaje orzeczenia o niepelnosprawnosci i nadaje grupy inwalidzke.
  • 0

#15 Bob

Bob

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 10 październik 2005 - 19:38

aberade odemnie nikt nie wymagal zadnych dokumentow przy rejestracji , nie wiem moze u Was urzedsy dzialaja inaczej
  • 0
Bob

#16 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 10 październik 2005 - 19:39

znalazlam w necie żeby rozjaśnić. i:

komisja do spraw orzekania o stopniu niepełnosprawnosci orzeka do celów nie rentowych
np w sytuacjach gdy nie ma jeszcze decyzji ZUS (np krótko po zaistnieniu niepełnosprawności) a z jakiś powodów potrzebne jest orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (ja potrzebowałam takiego do potrzeb odszkodowawczych z pzu)

doris .... nie bądz taka nie-fajna bo potem się ludziom dziwisz że cię atakują ....
z tego co się orientuję nie jesteś inspektorem urzedu pracy ani żadnym innym specem w tym temacie więc nie zarzucaj mi opowiadania głupot, bredni, wymyślania itd
  • 0

#17 Bob

Bob

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 10 październik 2005 - 19:42

aberade odemnie nikt nie wymagal zadnych dokumentow przy rejestracji , nie wiem moze u Was urzedsy dzialaja inaczej
  • 0
Bob

#18 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 10 październik 2005 - 20:14

znalazlam w necie żeby rozjaśnić. i:

komisja do spraw orzekania o stopniu niepełnosprawnosci orzeka do celów nie rentowych
np w sytuacjach gdy nie ma jeszcze decyzji ZUS (np krótko po zaistnieniu niepełnosprawności) a z jakiś powodów potrzebne jest orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (ja potrzebowałam takiego do potrzeb odszkodowawczych z pzu)

doris .... nie bądz taka nie-fajna bo potem się ludziom dziwisz że cię atakują ....
z tego co się orientuję nie jesteś inspektorem urzedu pracy ani żadnym innym specem w tym temacie więc nie zarzucaj mi opowiadania głupot, bredni, wymyślania itd


ty tez nie jestes :twisted:
  • 0

#19 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 10 październik 2005 - 20:22

zawsze chcą w UP zaswiadczenia o stopniu niepelnosprawnosci

ja (nie wiedząc że UP uważa orzeczenie komisji do spraw orzekania o stopniu niepelnosprawnosci mówiącą o całkowitej niezdolności do pracy, jako zakaz pracy) wzięłam poza decyzją ZUS także tę decyzję komisji do spraw orzekania o st. niepelnosprawnosci ... i okazało się że to był błąd!!!
bo sam fakt że urzedniczka zobaczyła moją decyzję przekreślił moją rejestracje w UP ... wiem że to paranoja ale tak jest
gdybym nie wzięła tej decyzji i urzedniczka by jej nie zobaczyła zostałabym zarejestrowana, a tak zostało to odnotowane i niestety ...

to co napisałam o tych różnych orzeczeniach z różnych komisji tylko po to napisalam zeby przestrzec osoby które chcą się zarejestrować w UP żeby nie zabierały ze sobą orzeczenia z komisji do spraw orzekania o st. niep. bo ich nie zarejestrują ...

tylko tyle chcialam przekazac ... szkoda że niektórzy chcieli sie powymądrzać i powytykac innym ...

Added after 2 minutes:

doris, nawet nie probuje sie wymądrzac bo nie jestem kompetentna ... chce tylko przekazac swoje doświadczenia żeby inni mogli nie popełnić tego błędu co ja popełniłam ...
  • 0

#20 Alchemia

Alchemia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1234 postów

Napisano 10 październik 2005 - 20:39

zaraz zaraz przeciez kopp pytala tylko czy jej zabiora jedynka jezeli by pracowala a ma rente do 2008 do maja. Jasne jest ze jej nie zabiora bo NO z 1gr moga pracowac, moga jej zabrac oczywiscie, po komisji w 2008 ale maloprawdobodobne, wstrzymac na czas zarobkowania jakby przekraczala sume ktora mozna do renty dorobic lub zmienic grupe, chociaz zalezy na kogo trafi. Po co ta gadaka o tych zaswiadczeniach i o urzedzie pracy, wiele osob jest zarej po to sa urzedy, POPON , po to pracodawcy zostawiaja w urzedach swoje oferty (ja znalazlam prace przez popon) .... uff
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych