Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zus- praca - renta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#61 blue

blue

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 20 październik 2005 - 20:29

Ja jestem na I grupie, niezdolna do pracy i samodzielnej egzystencji i orzeczenie mam przyznane z komisji do spraw orzekania i PUP zarejestrował mnie w swoim urzędzie (z całą dokumentacją o stopniu niepełnosprawności) jako poszukująca pracy.

Jestem w tej samej sytuacji i także zostałam zarejestrowana, bez najmniejszego problemu... Co UP to obyczaj :?: (E)
  • 0
Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.

#62 marufiko

marufiko

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 20 październik 2005 - 21:09

Ja jestem na I grupie, niezdolna do pracy i samodzielnej egzystencji i orzeczenie mam przyznane z komisji do spraw orzekania i PUP zarejestrował mnie w swoim urzędzie (z całą dokumentacją o stopniu niepełnosprawności) jako poszukująca pracy.

Jestem w tej samej sytuacji i także zostałam zarejestrowana, bez najmniejszego problemu... Co UP to obyczaj :?: (E)


Dziewczyny cobyśmy się dobrze zrozumiały :)

Jeśli macie orzeczenie "niezdolna do pracy i samodzielnej egzystenji " lub I grupa bo tak też pisali (do 1998r. jak się nie mylę)to jest to orzeczenie przyznane przez ZUS (do 1998r. orzekały komisje teraz orzecznicy).

W orzeczeniu z komisji do spraw orzekania o stopniu niepełnosprawności (PCPR) było by napisane stopień znaczy.
  • 0
"Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie czym jest szczęście...zamknij kiedyś czyjąś dłoń w swojej dłoni... i milcz."

#63 x

x

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1542 postów

Napisano 21 październik 2005 - 07:35

ja mam to o czym pisze marufiko .. z KOMISJI DO SPRAW ORZEKANIA O STOPNIU NIEPELNOSPRAWNOSCI
mysle ze mozna zakonczyc te dyskusje ... dla mnie wszystko bylo jasne i klarowne zanim ona jeszcze sie zaczela, nie umialam jedynie ubrac tego w słowa ...
wierzcie mi ... JESLI MACIE DECYZJE "ZNACZNY" " NIEZDOLNOŚĆ DO PRACY I SAMODZIELNEJ EGZYSTENCJI" WYDANE PRZEZ ZESPÓŁ DO SPRAW ORZEKANIA O STOPNIU NIEPELNOSPRAWNOŚCI a macie przy okazji podobną decyzję ALE OD ZUS to zabierzcie ze sobą do UP tylko decyzję ZUS

minutko - to nie UP daje pozyczki - daje je urzad marszalkowski - UP przyczepil sie nie ze wzgledu na pozyczke
  • 0

#64 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 21 październik 2005 - 11:59

Achaaaa ;)
Nie czytałam wszystkich postów zbyt uważnie, bo dużooo ich tu powstało zanim wróciłam. :)
  • 0

#65 blue

blue

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 22 październik 2005 - 17:53

Moja wypowiedź jest aktualna: mam zarówno orzeczenie ZUS o całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji oraz orzeczenie o niepełnosprawności - stopień znaczny - wydane przez Powiatową Komisję d/s orzekania o stopniu niepełnosprawności, a mimo to zostałam zarejestrowana w UP jako osoba poszukująca pracy.
  • 0
Bezmyślnym życiem żyć człowiekowi nie warto.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych