Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Atrakcyjność ON


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
233 odpowiedzi w tym temacie

#1 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 13 sierpień 2004 - 12:00

Zawsze interesowało mnie, czy ktoś na wózku lub z bardzo widoczną niepełnosprawnością może być ogólnie uważany za atrakcyjną kobietę czy mężczyznę przez "zdrowe" społeczeństwo. Czy jego niepełnosprawność (wózek, kule, brak kończyny itd.) ma na to duży wpływ. Na początku mojej drogi jako ON dostałem parę dobrych rad od swoich nauczycieli życia na wózku. Wszystkie dot. wyglądu, higieny itp., min. zawsze staraj się wyglądać schludnie, ogolony i wypielęgnowany, bowiem gdy gdziekolwiek w tłumie ludzi pojawi się zapach moczu lub oznak braku higieny, będzie tłum zdrowych ludzi w tym Ty (na wózku) to większość będzie podejrzewać Ciebie. Ale troszkę oddaliłem się od tematu. Więc czy ON może konkurować w atrakcyjności "zewnętrznej" ze "zdrowym"? czy jego niepełnosprawność na "starcie" skazuje go na porażkę.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#2 Aga30

Aga30

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 13 sierpień 2004 - 12:53

Myśle że może :) I pomijam tu wszelkie niezdrowe zainteresowanie zdrowych osobami niepełnosprawnymi, bo to żenada :twisted: Przecież dziewczyny na wózkach też zostają modelkami :-D
A wracając do tzw. życia codziennego, to tak naprawde o atrakcyjności człowieka świadczy to czy potrafi być dla kogoś interesujący. Oczywiście liczy sie pierwsze wrażenie więc trzeba sie troszkę postarać i zadbać o siebie ale tu akurat nie różnimy sie w niczym od osób zdrowych :D

Tak w ogóle to idiotyczne żeby atrakcyjność uzależniać od tego czy ktoś jest ON czy nie, choć niestety większość społeczeństwa tak to rozumie :( Na szczęście mam gdzieś ową większość :twisted: Ja tam swoje wiem :D :-D :D :-D
  • 0
Jeśli chcesz zobaczyć tęcze musisz cierpliwie znieść deszcz :)

Tylko to co nieważne jak krowa się wlecze,
najważniejsze tak prędkie, że nagle się staje :-D :) :-D

#3 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 13 sierpień 2004 - 12:58

zawsze staraj się wyglądać schludnie, ogolony i wypielęgnowany

no to sie chyba odnosi w ogole do kazdego człowieka :)
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#4 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 13 sierpień 2004 - 13:15

Oczywiście, że tak Nilfheim, jednak akurat ta uwaga dot. tego, że często ON odpuszczają sobie dbanie o wygląd, czasem dlatego, że zbyt im jest trudno to robić, czasem że uważają że jest to niepotrzebne, bo po co dla kogo.

Swego czasu szukałem osób zajmujących się modą dla ON, a dokładniej krawców/owe, które mogą i znają się na szyciu ubrań, min. dla ON na wózkach i z przykrością zauważam, że ciężko jest znależć takową osobę.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#5 Aga30

Aga30

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 13 sierpień 2004 - 13:22

Dodam jeszcze że mierzenie atrakcyjnoci tym czy ktoś jest zdrowy czy nie jest troche ... hmmm głupie :twisted:
Bycie ON nie oznacza automatycznie braku atrakcyjności :) I odwrotnie. Nie każda zdrowa osoba jest automatycznie atrakcyjna przez sam fakt braku uszczerbku na zdrowiu :twisted:
Trzeba mieć w sobie "to coś" ;)
  • 0
Jeśli chcesz zobaczyć tęcze musisz cierpliwie znieść deszcz :)

Tylko to co nieważne jak krowa się wlecze,
najważniejsze tak prędkie, że nagle się staje :-D :) :-D

#6 Calibraa

Calibraa

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 13 sierpień 2004 - 13:36

W myśl atrakcyjności ON dla osoby zdrowej powiem jedno znam masę facetów na wózkach , którzy mają takie kobiety , gdzie niejeden " zdrowy " by im pozazdrościł .
I jakże zazdroszczą - mówią , że to pieniądz ich trzyma razem lub wymyślają inne niestworzone historie... podobno miłość jest ślepa ... oj jest -nawet nie wiecie kiedy i z kim los Was połączy - miłość nie wybiera starych , czy młodych ,zdrowych , czy niepełnosprawnych po prostu to się staje .........................
  • 0
Żeby było ciepło, nie zimno...
Żeby nikt nie zgasił światła...
Żeby dotknąć niedotkniętych chwil...
I żeby widzieć przyszłosć i przeszłość...

#7 Aga30

Aga30

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 13 sierpień 2004 - 13:46

...często ON odpuszczają sobie dbanie o wygląd, czasem dlatego, że zbyt im jest trudno to robić, czasem że uważają że jest to niepotrzebne, bo po co dla kogo.


Jeśli nie ma dla kogo to ... może właśnie na początek warto zrobić coś dla siebie? Od czegoś trzeba zacząć :) Nigdy nie wiadomo kiedy to sie może przydać :)

Pozdrawiam
  • 0
Jeśli chcesz zobaczyć tęcze musisz cierpliwie znieść deszcz :)

Tylko to co nieważne jak krowa się wlecze,
najważniejsze tak prędkie, że nagle się staje :-D :) :-D

#8 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 13 sierpień 2004 - 14:00

Aga :) z tym , ze oczywiscie niepełnosprawnosc niepełnosprawnosci nie rowna Szczerze powiedziawszy istnieja takie formy niepełnosprawnosci które moga odrzucic
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#9 Aga30

Aga30

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 13 sierpień 2004 - 14:10

Masz racje :) Wszystko zależy od tego co jesteśmy w stanie zaakceptować a czego nie. Nie tylko w kwestii niepełnosprawności ... ale w ogóle :)
  • 0
Jeśli chcesz zobaczyć tęcze musisz cierpliwie znieść deszcz :)

Tylko to co nieważne jak krowa się wlecze,
najważniejsze tak prędkie, że nagle się staje :-D :) :-D

#10 Karoll

Karoll

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 13 sierpień 2004 - 15:06

Niezwykle trudno zrobic ON piewrsze dobre wrazienie a szczegolnosci osobie z DPM. A wiec pierwsze wrazienie odpada musimy zdac tylko na wlasna inteligenje.
  • 0

#11 kkax

kkax

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 13 sierpień 2004 - 15:22

Owszem, może, i to nawet bardzo :) Podpisuję się pod większością z wypowiedzi;) Wiem z autopsji - sama beznadziejnie zadurzyłam się w niepełnosprawnym mężczyźnie. Co więcej - nie jestem jedyna. Jest w nim coś, czego nie ma żaden inny facet, którego spotkałam. Coś w oczach, w tym, jak mówi... To nie zależy od sprawności fizycznej, ale od tego "wewnętrznego ognia"... (love)
  • 0
"Gdybym nie pragnął rzeczy niemożliwych, nigdy bym ich nie osiągnął"

#12 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 13 sierpień 2004 - 17:47

Pierwsze wrażenie u ON jest niestety w większości podobne, czyli moim zdaniem złe, bowiem w większości najpierw widać niepełnosprawność, a raczej najpoierw widzą niepełnosprawność. Długo trzeba pracować nad tym aby to zmienić.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#13 kkax

kkax

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 13 sierpień 2004 - 18:56

To jeszcze zależy, czy się uznaje niepełnosprawność za "złą" rzecz i, jak pisali Aga30 i Nilf - jej stopnia. Widzialam wielu mężczyzn, który byli atrakcyjni mimo swej niepełnosprawności i wielu sprawnych, którzy nie mieli w sobie absolutnie nic a może nawet mniej.
Antysemicie bedzie przeszkadzać żydowski typ urody, rasiście inny kolor skóry... ale nie wszyscy zwracają na to uwagę.
  • 0
"Gdybym nie pragnął rzeczy niemożliwych, nigdy bym ich nie osiągnął"

#14 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 13 sierpień 2004 - 19:04

zgadza się kkax, nie jesteś jedyna, ja nie zamieniła bym mojego Ptysia na żadnego innego. Ponadto dodam, ze jest bardzo atrakcyjny, zarówno biorąc pod uwagę pierwsze wrażenie - a wiec głównie wyglad fizyczny bo coby nie mówić, to przynajmniej widząc kogoś pierwszy raz ma to znaczenie. O innych zaletach nie będę wspominać, bo nie wiem, kiedy bym skończyła :-). Jak najbardziej ON mogą i są atrakcyjni. Prawdą jest jednak i to, że trudniej nam spotkać osoby dla których jesteśmy na tyle atrakcyjni, ze są skłonni być z ON (dłużej niż na chwilę). Wynika to zarówno z własnych obaw jak i osób zdrowych. Błedem jest częsty brak szczerości miedzy ON a osobami zdrowymi, bariery. ON czuje się czesto mniej atrakcyjny, a osoby zdrowe nie mając wcześniej kontaktu z ON czesto boją się urazić ON ich niewiedzą, zainteresowaniem, pytaniem o chorobę itp. W wyniku tego rezygnujemy my (ON) lub też druga strona. Ale jak to w świecie bywa ile ludzi tyle przypadków, dlatego bedą i tacy, którzy uznają zdrowe osoby w związkach z ON za niezbyt zrównoważone, mało odpowiedzialne itp. To chyba jak w życiu - jeden woli rybkę, drugi ..... Jedni marzą o pieknej blondynce z długimi nogami, inni o ciepłej, okrągłej brunetce (lub odwrotnie, żeby nie być stereotypowym), niektórzy szukają stabilnosci finansowej, inni nie. Ludzie w różny sposób oceniają, co dla nich stanowi "atrakcję". Jest też w końcu kwestia przyjętych zachowań, norm społecznych. Bywa, że rodzina osoby związanej z ON jest przeciwna takim zwiazkom. W tym przypadku też można mówić o atrakcyjnosci ON w oczach całego społeczeństwa a nie osoby zakochanej i to jest chyba większy problem, bo jak się kocha, to nawet pewne niedoskonałości przestają mieć znaczenie. Może wiec bardziej zastanawiajace jest co mozna zrobić, zeby społeczeństwo zaczęło traktować ON na równi ze wszystkimi - w szkole, w pracy, w życiu. czy gdybyśmy mieli równe szanse byli byśmy bardziej atrakcyjni ?

a tak mało poważnie - czy pupa meżczyzny moze być atrakcyjan ?
  • 0

#15 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 13 sierpień 2004 - 19:10

i jeszcze jedno odnośnie powyższego. czy nie jest też trochę tak, że ON również myślą podobnie i dla nich osoba zdrowa też jest bardziej atrakcyjna.
  • 0

#16 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 13 sierpień 2004 - 19:28

własciwie to kto z IPONków czuje się atrakcyjny i dlaczego ?
  • 0

#17 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 13 sierpień 2004 - 19:38

Czy pupa faceta może być atrakcyjna?? myślę, że bardzo, przynajmniej w tym utwierdzało mnie parę kobiet, ale ja się nie zastanawiam nad tym, bowiem o atrakcycjności mogę rozmawiać tylko wobec kobiecych pup, to tak jak dla faceta kobiece pośladki są bajką to dla kobiety męskie (przynajmniej tak chciałbym). Mimo wszystko znam wiele kobiet, które zresztą jak wielu mężczyzn, zwraca uwagę na pupę. Co prawda jeśli chodzi o pupę tetrusa, to wysiedziana latami, nie może być pewnie atrakcyjna (jak moja) ale przecież zawsze jest pod spodem.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#18 Aga30

Aga30

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 13 sierpień 2004 - 19:43

Właściwie to ja czuje sie atrakcyjna :D :D :D A dlaczego? Bo jestem... :-D :-D :-D
Zresztą nie mnie to oceniać :) ;) :P

Tak naprawde ładne jest nie to co ładne ale to co sie komu podoba :D
  • 0
Jeśli chcesz zobaczyć tęcze musisz cierpliwie znieść deszcz :)

Tylko to co nieważne jak krowa się wlecze,
najważniejsze tak prędkie, że nagle się staje :-D :) :-D

#19 tomaszek

tomaszek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 827 postów
  • Skąd:wyspa Wolin

Napisano 13 sierpień 2004 - 21:58

[quote="Karoll"]Niezwykle trudno zrobic ON piewrsze dobre wrazienie a szczegolnosci osobie z DPM. Zgadzam sie z tym atwierdzeniem,czesto jest tak ze ON siedzi np.w kawiarni,i wielu osobom wydaje sie aktrakcyjna,dopiero jak wstanie i gdzies idzie to widac spojrzenia,ale on czy ona chodzi,czyli w tym przypadku pierwsze wrazenie wypadło pozytywnie,a nastepnie nastąpiło zaskoczenie.Wiele tez zalezy od stopnia i rodzaju niepełnosprawnosci.A gdybym miałbym sie tylko kierowac pierwszym wrazeniem,to nie poznałbym pewnej osoby z ktora sie spotykam.
  • 0
Eunuch i krytyk z jednej są parafi....obaj wiedzą jak trzeba-żaden nie potrafi. (Boy-Zeleński)

#20 kkax

kkax

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 13 sierpień 2004 - 22:36

Pierwsze wrażenie bywa zwodnicze w każdym przypadku - nie tylko ON, ale wszystkich ludzi. Kierowanie sie nim w żadnym razie nie jest wskazane :)
Faktem jest, że ludziom, uznawanym za "pięknych" czy "atrakcyjnych" automatycznie przypisujemy mnóstwo pozytywnych cech... w wielu przypadkach ich oni nie posiadają i tym większe rozczarowanie...
To chyba jeden z głównych problemów ogólnoludzkich :D
( i tematów romansów )
  • 0
"Gdybym nie pragnął rzeczy niemożliwych, nigdy bym ich nie osiągnął"


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych