Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Miss na wózku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jaskółka

Jaskółka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 316 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 22 maj 2013 - 07:56

Amber, ja nie powiedziałam, że kobieta na wózku jest mniej lub bardziej atrakcyjna od innej niepełnosprawnej kobiety poruszającej się bez wózka. Chodzi mi o to, że każda choroba ma pewien zespół cech, który nakłada się na chorego w pewien specyficzny sposób i to te cechy powinny określać zbiór kobiet uczestniczących w takim przedsięwzięciu. Myślę, że z wózkami jest najłatwiej, bo kobieta na wózku, to kobieta na wózku - jest ten wózek - cecha wspólna, która łączy kobiety i one sobie razem niech startują.

 

Co do tego konkursu, to mam mieszane uczucia, z jednej strony cieszę się, że kobieta na wózku może być piękna i chce to pokazać przed szerszą publicznością, cieszę się, że ktoś zauważył seksapil i urok, których posiadanie wózka w żadnym stopniu nie umniejsza.

 

Ale z drugiej strony takie konkursy zawsze gryzły się z moją skalą wartości i poglądów na społeczeństwo. Bo ja rozumiem zrobić konkurs na najładniejszą krowę albo kobyłę w stadzie, czy nawet w całej wsi, żeby potem właściciel mógł ją sprzedać za dobry pieniądz lub po prostu się pochwalić jej posiadaniem przed innymi gospodarzami, ale żeby robić wybory najpiękniejszej kobiety, to wg mnie jakieś takie "niskolotne" jest.

 

Ale skoro są chętni do wybierania i oglądania najładniejszej kobiety i są kobiety, które chcą brać w tym udział dobrowolnie, to chyba wszystko jest ok, może to tylko ja mam tak popieprzone we łbie i się nie znam ;)

 


  • 0
- wkłady do pochłaniaczy wilgoci, kadzidełka, olejki - sprawdź sam!

Znajdź siłę w swym sercu , aby biła blaskiem Twych oczu - Jaskółka Uwięziona

#22 amber47

amber47

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 136 postów
  • Skąd:Przemyśl

Napisano 22 maj 2013 - 22:29

Amber47, jak sama nazwa konkursu wskazuje to są WYBORY MISS NA WÓZKU a nie Miss Niepełnosprawnych.
Chyba bardzo Ci zależy na udziale w konkursie ale już kobiety o kulach pisały do organizatorów w sprawie podziałów a ich odpowiedź można przeczytać w tym wątku
http://www.ipon.pl/f...olski-na-wózku/ post nr.5

Nie wiem jak Wy ale ja się cieszę, że w ogóle taka inicjatywa powstała i ktoś chce taki konkurs zorganizować. Z czasem może się rozwinie.

oczywiscie, te wspomniane wybory,  to wybory miss na wozku , ale ja piszac pierwszy post do tego tematu nawiazalam i poparlam poniższą opinię Mardera we wspomnianym temacie, Takie jest rownież moje zdanie  :)

 

cytuję:

To i ja pozwolę sobie trochę pomarudzić. Wybory niepełnosprawnej miss. Popieram pomysł całym sercem. Ale dlaczego tylko na wózku? Dlaczego wykluczono dziewczyny które np. poruszają się o kulach? Obawiam się że w ten sposób buduje się bzdurny stereotyp że niepełnosprawny = wyłącznie wózkowicz. Zamiast likwidować podziały, tworzy się nowe.

 

 

 

Chyba bardzo Ci zależy na udziale w konkursie

 

 

hmmm ....zastanowię się ," a nóż widelec" ;) ...wszystkiego trzeba w życiu sprobować :)


Użytkownik amber47 edytował ten post 22 maj 2013 - 23:05

  • 1

#23 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 23 maj 2013 - 08:41

A ja uważam, że przede wszystkim powinno być tam ograniczenie wiekowe...i wymogi co do stroju na zdjęciu...niektóre panie albo nie maja w domu luster, albo znajomi ich kłamią mówiąc im, że są piękne.

 

Malcolm napisał posta, z którym sie w 200% zgadzam :) jaka kariera po wygraniu? :D Będzie dyplom i blaszana korona ze szklanymi kamykami i koniec. Jeśli ktoś liczy na rozgłos i sławę, oraz akcje dobroczynne pomagające głodnym dzieciom z Uzbekistanu to sie zawiedzie.

 

Kolejne, co mnie jakoś tak wnerwia u kandydatek, to to, że prawie każda z nich pisze, że chce udowodnic innym jaka to nie jest kobeca i , że jak ON to nie znaczy, że brzydka. Pytają 10 przypadkowych zdrowych osób a ulicy jestem pewna, że w porywach jedna wie o tym konkursie. Takie gadanie dla mnie jest całkowitym idiotyzmem. Dziewczyna, która by napisała, że startuje bo jest piękna i uważa, że ma na tyle charyzmy oraz pewności siebie aby to wygrać miała by mój głos codziennie. Albo taka, która by napisała, że chce pokoju na świecie i paszy w zime dla jelonków. To przynajmniej byłoby z jajem.

 

http://jedyna-taka.p...a-zagorska.html

 W przypadku tej dziewczyny widać, że to konkurs na ilość znajomych. Piękna dziewczyna. Moim zdaniem powinna być w 10.


Użytkownik Lilith edytował ten post 23 maj 2013 - 10:05

  • 1

#24 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 23 maj 2013 - 14:40

 W rozmowie z znajomym  usłyszałam dzisiaj  :
"Być może uczestniczkom chodzi o to aby dowartościować siebie, aby być zauważoną w swoim , często małomiasteczkowym środowisku a nie o dyplom, rozgłos , koronę ..."  Właśnie.  :) 
A piękno ...piękno zewnętrzne to pojęcie względne.
Konkurs się zakończył  -  mam nadzieję , że dziewczynom startującym w nim wystarczy sama satysfakcja, radość z zabawy , chwilowa adrenalina i ...wspomnienie. :) Od nich samych zależy co z owym wspomnieniem zrobią.
Na zakończenie przytoczę wypowiedź jednej z uczestniczek - szczere, proste  i prawdziwe podsumowanie I części konkursu:
" Kochani jutro skończy się głosowanie, ciśnienie na sukces itp, itd. Jeszcze można poklikać ale już dziś chcę Wam powiedzieć, że każdy jeden głos, który oddaliście na mnie jest dla mnie bezcenny, nie chcę być miss, bo nie o to w tym wszystkim mi chodziło, chcę żeby niepełnosprawni byli częścią społeczeństwa, chcę żeby uczestniczyli w kreowaniu przyszłości. Stąd mój udział, by pokazać, że jesteśmy w gruncie rzeczy tacy sami, i WY kochani to potwierdzacie głosując, pamiętając, udostępniając. Ściskam Was mocno i dziękuję za wszystko co dla mnie i dla innych niepełnosprawnych zarazem robicie .Dziękuję Wam za to ,że nie boję się życia..."


Użytkownik hanick13 edytował ten post 23 maj 2013 - 14:42

  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#25 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 23 maj 2013 - 19:52

http://jedyna-taka.p...a-zagorska.html

 W przypadku tej dziewczyny widać, że to konkurs na ilość znajomych. Piękna dziewczyna. Moim zdaniem powinna być w 10.

Pełna zgoda z mojej strony, tej pani mi osobiście w dziesiątce zdecydowanie będzie brakowało, ale prawda jest taka że o ile foto z grzywką świetne to drugie zdjęcie jakościowo tragiczne. Mozna się było ciut bardziej postarać, szkoda...

 

http://jedyna-taka.p...na-maziarz.html

Ta dziewczyna też z jakiegoś powodu przeszła niezauwazona a w moim prywatnym rankingu byłaby wysoko.

http://jedyna-taka.p...ewiarowska.html

I ta też przepadła??? :o/

 

Co do nagród - wszelkie tam teksty o reprezentowaniu przez miss środowiska wózkowego czy ogólnie niepełnosprawnych są jak dla mnie na wyrost. Myslę że raczej sam konkurs jesli będzie kontynuowany i zyska szersze zainteresowanie zrobi kawał dobrej roboty. Sądzę, że sama satysfakcja z tytułu zadowoliłaby wiekszość kandydatek, ale mam nadzieje że choćby pudło kosmetyków albo jakąś fajna wycieczkę dostanie.

 

No a przede wszystkim ciekaw jestem kto ostatecznie będzie decydował o wyborze spośród finałowej 10-tki, bo o to się może wszystko rozbić.


Użytkownik Janusz74 edytował ten post 23 maj 2013 - 20:21

  • 3

#26 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 23 maj 2013 - 21:51

Wybaczcie ale satysfakcje to można mieć w sypialni. Jeżeli organizuje się konkurs pod dumną nazwą I WYBORY MISS POLSKI NA WÓZKU, to dyplom, tiara i drobne upominki to ciut za mało. A zapomniałam, jeszcze Miss będzie się mogła pochwalić fotką na FB.
Powiecie, że same kandydatki mówią o satysfakcji, tylko to takie baju - baju, bo niby co mają mówić? Dla mnie to jest zrobione na pół gwizdka, dobry pomysł, kiepska organizacja.
Niby dlaczego Miss nie mogłaby być przez rok w jakiś sposób promowana? Przecież nawet wspomniana gdzieś w temacie Miss Mokrego Podkoszulka, ma lepszą promocję. No ale niepełnosprawnej ma wystarczyć, uścisk dłoni i satysfakcja. Ech, życie.
  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#27 adabuk6

adabuk6

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 24 maj 2013 - 13:50

Tak, moim zdaniem tez jest malo wsparcia tych wyborow.

Widzialem tylko 2 moze 3 wstawki w tv ze cos takiego bedzie.

Natomiast inne programy. moim zdaniem tandetne, sa po kilka razy dziennie reklamowane.

Ciesze sie ze są te wybory,,, mam nadzieje ze jesli teraz jest o nich cisza

to bedzie glosno po nich.   Byc moze media sie otworzą wiecej i bedzie wiecej

innych i podobnych imprez z udzialem niepelnosprawnych pokazywane.


  • 2

#28 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 24 maj 2013 - 18:47

A ja jednak wierzę że w tym wypadku nie nagroda była dla nich w pierwszej kolejności magnesem tylko sam tytuł. Serio. I sądzę że posiadanie tego tytułu może samo w sobie mieć realną wartość,  że da się go mniej lub bardziej wykorzystać w życiu.

Oczywiście niechby dostały nawet po Toyocie, nie mam nic przeciwko ale zejdźmy na ziemię, na razie ten konkurs nie ma jeszcze jakiegoś wielkiego prestiżu. Ilu waszych znajomych o nim słyszało? Bo z moich tylko ci którym o tym powiedziałem (nie liczę użytkowników tego forum). Dla nas jakoś tam emocjonalnie związanych z tym co dotyczy ON to jest atrakcja, coś nowego i fajnego ale obawiam sie że ten mokry podkoszulek cieszy się jednak ogólnie większą popularnością. 

Trzymam kciuki za kolejne edycje, wierzę że ten prestiż może w przyszłości wzrosnąć a za tym pójdą i nagrody.

 

P.S. 1 Szkoda, że nie będzie transmisji finału (przynajmniej nic o tym nie wiem), choćby w internecie.

P.S. 2 Przegladam wyniki - finisz  w wykonaniu kilku kandydatek musiał być bardzo ostry, dziewczyna z pozycji 11 wypadła z finału praktycznie na ostatniej prostej.


Użytkownik Janusz74 edytował ten post 24 maj 2013 - 18:57

  • 1

#29 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 24 maj 2013 - 21:02

Trzymam kciuki za kolejne edycje, wierzę że ten prestiż może w przyszłości wzrosnąć a za tym pójdą i nagrody.

P.S. 1 Szkoda, że nie będzie transmisji finału (przynajmniej nic o tym nie wiem), choćby w internecie.
P.S. 2 Przeglądam wyniki - finisz  w wykonaniu kilku kandydatek musiał być bardzo ostry, dziewczyna z pozycji 11 wypadła z finału praktycznie na ostatniej prostej.

Miejmy nadzieję, że sukces pierwszej edycji będzie zachętą do kolejnych edycji - zarówno po stronie organizatorów, sponsorów jak i kandydatek. Pomimo skąpej reklamy i tak osiągnięty został sukces... Kilkudziesięciosekundowy materiał w Panoramie, czy krótkie artykuły w prasie w miejscach zamieszkania kandydatek i tak zgłosiło się sporo osób. Nie mniej, to troszkę za mało... Ale jest to kwestia odpowiedniego marketingu, by w przyszłym roku ustrzec się takich błędów.
Nie spodziewam się, by była pełna transmisja finału w telewizji, pewnie będzie jakiś krótki reportażyk w porze, gdzie nie ma zbyt dużej widowni przed ekranem... Ale jeśli będzie taka możliwość rejestracji imprezy, fajnie byłoby to obejrzeć nawet w necie. I taki krok z zamieszczeniem materiału video będzie musiała chcieć zrobić Fundacja. Chyba, że pojedziesz na imprezę z kamerą do Ciechocinka, nagrasz ją i wrzucisz na youtube'a;). Nawiasem mówiąc, taka transmisja na pewno mogłaby zachęcić i inne kandydatki na następne edycje konkursu. Bo ładnych dziewcząt nie brakuje.
 

Być może media się otworzą więcej i będzie więcej innych i podobnych imprez z udziałem niepełnosprawnych pokazywane.

Obawiam się... Jako społeczeństwo, nie jesteśmy jeszcze na tym etapie rozumienia potrzeb osób niepełnosprawnych... Dopóki niepełnosprawność będzie przedstawiana w sposób negatywny z poziomu cierpienia, płaczu, bólu, niesienia pomocy, zbiórek, a osoby z niepełnosprawnością jako te, które trzeba przytulić i koniecznie pomóc, dopóty tak będzie... 

To co prawda się zmienia, ale stanowczo za wolno. I miejmy nadzieję, że ten finał będzie taką kroplą drążącą skałę ludzkiej obojętności.


  • 5

#30 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 26 maj 2013 - 11:56

Dzien dobry, witam wszystkich Forumowiczów :)

Ja sobie tak myśle,ze nie sądze by cos trzeba było udowadniac..Moze jestem nietypowa...ale kazdy ma swoja wartosc w sobie, przeciez nawet kobiety chodzące na nogach nie maja poczucia kobiecosci...wiec to nie jest związane z wozkiem, mam na mysli nie potrzeba udowadniac KOMUŚ ze sie jest atrakcyjnym..Bo mnie JEJ udowodnianie nie jest do niczego potrzebne..czy kto sie ze mną zgodzi...?


  • 0

#31 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 26 maj 2013 - 17:43

A to chyba rożnie bywa. Oczywiście że nie ma konieczności udowadniania swojej wartości czy atrakcyjności jeśli wystarcza Ci swoje wewnętrzne przekonanie o niech. Jest jednak mnóstwo osób które potrzebują widać poczuć że są tak odbierane przez otoczenie, nie tyle przekonywać co po prostu znaleźć potwierdzenie dla tych swoich zalet. Przypuszczam że to całkiem przyjemne dla atrakcyjnej kobiety poczuć że otoczenie także odbiera ją w ten sposób.

To jak z ogólnie pojętą "normalnością" osób niepełnosprawnych. Też nie czuję potrzeby udowadniania komukolwiek że nie jestem wielbłądem, a jednak przyjemniej jest czuć że ktoś inny też nie patrzy na mnie jak na ufo z powodu wózka.


  • 0

#32 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 26 maj 2013 - 18:05

Ale czemu jak UFO?

Dlatego ze ktos sie chce jakos tam poczuc to trzeba pompować w to spoleczne pieniadze?

Ja mam mieszane uczucia co do tego...bo jesli chce podrozowac, to dlatego ze chce podrozowąc..i tyle.. a nie poczuc sie lepiej..ze niby co? ze inni sa tego pozbawieni?


  • 1

#33 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 26 maj 2013 - 18:06

Janusz74 żartobliwie mówiąc, kobieta jak chce wiedzieć czy jest atrakcyjna, wystarczy, że przejdzie się obok placu budowy :D

 

A poważnie, to jeszcze czegoś mi zabrakło u kandydatek, żadna z nich nie okazała się na tyle ambitna, aby napisać, że chce dzięki konkursowi np. zrobić karierę, że chce zostać zauważona i  odkryta. Przecież wózek nie stanowi problemu aby być fotomodelką czy twarzą znanej firmy kosmetycznej.


  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#34 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 26 maj 2013 - 18:15

.....no to moze w tym problem?...

ze jednak wózek to problem..?

w koncu psychologia mowi nam,ze nie mozemy swej wartosci opierac na wizerunku medialnym..

To jak to jest?


  • 0

#35 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2013 - 18:27

Marcella, Bo niestety ludzie są mało reformowalni i tak patrzą, że jak ktoś jeździ na wózku, z automatu ma przechlapane we wszystkim - masz siedzieć w domu, bąki zbijać, nie pracować, być samotną, aseksualną, itp... Sam byłem przypadkowym świadkiem takiego biadolenia nad dwudziestoparoletnią dziewczyną, która po wypadku wylądowała na wózku...


  • 0

#36 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 26 maj 2013 - 18:31

Przecież wózek nie stanowi problemu aby być fotomodelką czy twarzą znanej firmy kosmetycznej.

Nie? Teoretycznie nie ale ile osób na wózkach jest twarzą jakiejś firmy kosmetycznej? Serio pytam, nie jestem w temacie.

Dlatego ze ktos sie chce jakos tam poczuc to trzeba pompować w to spoleczne pieniadze?

Nie przesadzajmy z tym pompowaniem społecznych pieniędzy, z tego co widzę to są raczej prywatne darowizny dla fundacji lub kasa sponsorów tej imprezy. W porównaniu do wielu napompowanych inicjatyw "integrujących", telewizyjnych kampanii społecznych itp te koszty są jak sądzę minimalne a efekt moim zdaniem może być bardziej widoczny.

 

Trochę nie wiem w czym problem - jest fundacja która zorganizowała konkurs piękności, znalazło się kilkadziesiąt kandydatek które miało ochotę w nim wystartować z jakiegokolwiek powodu dla nich mniej lub bardziej istotnego, no i jest ileś tam osób którym sprawiło przyjemność obejrzenie tych zdjęć i oddanie głosu na dziewczyny które najbardziej pasowały do ich gustu.

No i tyle, co w tym złego. Fajna rozrywka po prostu przy okazji której być może ktoś zauważy że na wózkach też jeżdżą piękne kobiety. Ale jeśli nie zauważy to żaden problem, nie ma się co napinać - po prostu konkurs piękności jak każdy inny, tyle że trochę inny ;)

Jedni to lubią, inni nie. Nie ma przymusu startowania ani głosowania więc...


Użytkownik Janusz74 edytował ten post 26 maj 2013 - 18:51

  • 0

#37 Marcella13

Marcella13

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 26 maj 2013 - 18:34

...no wlasnie - malo reformowalni..dobrze mowisz.

zamiast wiec tracic zyciowa energie na przekonywanie niepokonanych, moze lepiej zając sie ..nie wiem,czym..? nauką? 


  • 0

#38 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2013 - 18:42

Jeśli nie w tym, a w przyszłym pokoleniu ludzie będą przychylniejszym okiem patrzyć na osoby z niesprawnością, to mimo wszystko warto próbować zmieniać świat... Nigdy nie wiadomo, czy samemu nie będzie się ON...


  • 0

#39 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 26 maj 2013 - 19:19

Jeśli nie w tym, a w przyszłym pokoleniu ludzie będą przychylniejszym okiem patrzyć na osoby z niesprawnością, to mimo wszystko warto próbować zmieniać świat...

 

Nie żebym podcinał ci skrzydła, ale kilka pokoleń temu też zapewne tak mówiono :P


  • 1

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#40 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 26 maj 2013 - 19:37

Nie żebym podcinał ci skrzydła, ale kilka pokoleń temu też zapewne tak mówiono :P

Wiesz, ja też nie wiem czy moje wnuki dożyją tych czasów :P


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych