Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Miss na wózku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#1 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 17 maj 2013 - 15:29

http://bartlomiejskr...niepelnosprawne

 


  • 0
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#2 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 18 maj 2013 - 18:19

Moja znajoma startuje ....


  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#3 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 19 maj 2013 - 16:15

Szkoda, że tak późno konkurs trafił do masowych mainstreamowych portali bo ilośc głosujących byłaby dużo większa i mniejsze znaczenie miałoby ilu kto ma znajomych.

 

BTW temat trochę zdublowany.


  • 1

#4 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 19 maj 2013 - 20:01

Lepiej późno jak wcale, ale z imprezami organizowanymi po raz pierwszy zazwyczaj tak jest - na początku nie da się uniknąć błędów. Pogadamy za rok, dwa jak impreza się rozwinie - będzie więcej zainteresowanych wzięciem udziału, będą sponsorzy...

Tylko nurtuje mnie co będzie dalej po zdobyciu tytułu miss i korony? Jak to się przełoży na dalsze życie, karierę...? 


Użytkownik kuba edytował ten post 19 maj 2013 - 20:02

  • 0

#5 Malcolm

Malcolm

    Sufler

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPip
  • 419 postów

Napisano 20 maj 2013 - 06:55

 

Tylko nurtuje mnie co będzie dalej po zdobyciu tytułu miss i korony? Jak to się przełoży na dalsze życie, karierę...? 

 

nic się nie stanie , dostanie dyplom i będzie mogła sobie dziewczyna powiesić na ścianie, wszystko


Użytkownik Malcolm edytował ten post 20 maj 2013 - 08:47

  • 2
"Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej hołoty" - Umberto Eco

#6 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 20 maj 2013 - 08:02

Z założenia pomysł Wyboru Miss dobry ale...
Całe wydarzenie mało dopracowane. Mam wrażenie, że organizatorzy nie do końca przemyśleli jak ma wyglądać konkurs, jakie kryteria powinny spełnić kandydatki i co dalej z finalistkami.
O co mi chodzi, całe wybory przypominały raczej radosne hura, niż poważną imprezę.
Jedyne kryterium dla kandydatek to bycie na wózku, chociaż uważam, że powinny być bardziej określone zasady aby Panie miały równe szanse.

Teraz jedne kobietki miały zdawkowy opis, inne jedno zdjęcie, jeszcze inne zdjęcia z profesjonalnych sesji. Moim zdaniem powinno być określone co ma zawierać opis i ile i jakich zdjęć ma zawierać zgłoszenie np. portretowe, w plenerze itd...
Sposób głosowania też bardziej przypominał konkurs na, kto ma więcej znajomych, niż która jest - NAJ...
Powinno być też pomyślane jak Miss mogłaby reprezentować środowisko kobiet niepełnosprawnych.
Wiem, wiem marudzę.
Pewnie kolejne konkursy będą bardziej profesjonalne.
  • 5
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#7 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 20 maj 2013 - 15:39

Sposób głosowania też bardziej przypominał konkurs na, kto ma więcej znajomych, niż która jest - NAJ...

CZARNYANIELE nie do końca się z Tobą zgodzę :) To przecież dopiero Isza część głosowania - wyłonienie dziesiątki finalistek konkursu.Finał odbędzie się już w realnej rzeczywistości :) Poza tym myślę ,że sporo osób podobnie jak Ja, nie głosowało na swoje znajome ( mimo,że startują w konkursie ) a na dziewczyny , które zasługują na przejście do finału z różnych powodów : czasami było to "coś" co nawet w nieudolnym zdjęciu pokazało wyjątkowość dziewczyny, czasami była  to pasja kandydatki,  o której wiemy z różnych portali, blogów, czasami coś innego...
No cóż najważniejsze ,że pierwszy konkurs właśnie się odbywa a za jakiś czas "amator zmieni  się w profesjonalistę" :) 



 

"nic się nie stanie , dostanie dyplom i będzie mogła sobie dziewczyna powiesić na ścianie, wszystko" 
Malcolm - zapewne masz rację ...niestety ...ale ...właśnie ale :) :
Pytałam jedną z moich  znajomych startujących w konkursie dlaczego startuje i co jeśli nie przejdzie do finału..Odpowiedź :
Najważniejsze, że mogę poczuć się kobietą ,że mogę poczuć to co czują sprawne kobiety startujące w konkursach piękności. Mam i będę miała przede wszystkim satysfakcję, że Ja i Inne kobiety na wózku miały swoje "pięć minut" ...
Dalszy komentarz zbędny ....


Użytkownik hanick13 edytował ten post 20 maj 2013 - 17:31

  • 1

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#8 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 20 maj 2013 - 16:02

A przy okazji skoro zrobiły nam się dwa wątki o wyborach  przypomnę i proszę o głosy na odważne dziewczyny :) :



Do 23 maja możemy głosować raz dziennie na wybraną/wybrane kandydatki. Uwaga - aby głos był ważny należy potwierdzić link otrzymany w mailu.

 

 

 

http://jedyna-taka.p...zestniczki.html


  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#9 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 20 maj 2013 - 16:47

Hania nie neguje pomysłu takich wyborów, idea bardzo dobra tylko trochę brakło profesjonalizmu przy organizacji. Jak pisałam, chciałabym móc obejrzeć kobiety w kilku pozach, dla wszystkich takich samych aby mieć porównanie i opisy powinny być pisane wg. szablonu konkursu. Bo bądźmy szczerzy, ile osób z po za kręgu znajomych kandydatek, ma w sobie tyle samozaparcia, aby przeszukiwać internet w poszukiwaniu dodatkowych informacji.
Podziwiam te dziewczyny, za odwagę ale laureatka oprócz osobistych satysfakcji, mogłaby zrobić wiele dobrego w promowaniu niepełnosprawnych kobiet i dobrze byłoby aby to był jeden z głównych celów tych wyborów.
Być może z czasem konkurs będzie się rozwijał i każde kolejne edycje będą ulepszone :)
  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#10 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 20 maj 2013 - 19:41

To i ja pozwolę sobie trochę pomarudzić. Wybory niepełnosprawnej miss. Popieram pomysł całym sercem. Ale dlaczego tylko na wózku? Dlaczego wykluczono dziewczyny które np. poruszają się o kulach?

Obawiam się że w ten sposób buduje się bzdurny stereotyp że niepełnosprawny = wyłącznie wózkowicz. Zamiast likwidować podziały, tworzy się nowe.


  • 8

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#11 Jaskółka

Jaskółka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 316 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 20 maj 2013 - 21:44

Wiesz Marder, z tym podziałem masz trochę racji. ale myślę, że chodzi tu dlatego o taki podział na wózki, że dziewczyna na wózku, nie wstanie by pokazać się w całej okazałości, nie ważne jak piękną suknię nałoży, nie pokaże w niej tego, co może pokazać dziewczyna o kulach - swojej sylwetki.

I ja chciałam wcześniej zabrać głos w tym wątku, ale nie umiałam tego ubrać w słowa - zrobiła to za mnie CZARNYANIOŁ - zgadzam się z nią, pomysł na wybory jest ok, ale jest cholernie niedopracowany. Groch z kapustą :P Ale można to wybaczyć, bo to pierwsze takie wybory, ja mam wielką nadzieję, że następne nie będą pod hasłem - wygrywa ta, co ma więcej znajomych, tylko niech wygra najpiękniejsza. Wygranej dziewczynie można by zagwarantować udział w jakiejś sesji reklamowej, żeby mogła potem z wielkiego bilbordu powalać niedowiarków na kolana :D


  • 1
- wkłady do pochłaniaczy wilgoci, kadzidełka, olejki - sprawdź sam!

Znajdź siłę w swym sercu , aby biła blaskiem Twych oczu - Jaskółka Uwięziona

#12 amber47

amber47

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 136 postów
  • Skąd:Przemyśl

Napisano 20 maj 2013 - 21:55

To i ja pozwolę sobie trochę pomarudzić. Wybory niepełnosprawnej miss. Popieram pomysł całym sercem. Ale dlaczego tylko na wózku? Dlaczego wykluczono dziewczyny które np. poruszają się o kulach?
Obawiam się że w ten sposób buduje się bzdurny stereotyp że niepełnosprawny = wyłącznie wózkowicz. Zamiast likwidować podziały, tworzy się nowe.

 

Zgadzam się z Tobą, dlaczego wybiera się tylko miss na wozku? To trochę taka "dyskryminacja" wsrod niepelnosprawnych. Każda trapiąca nas, ON, choroba, jest niepelnosprawnoscią.

Jest tyle dziewczyn/kobiet niepelnosprawnych, ktore zapewne tez chcialyby wystartowac w takim konkursie a ten "szczebelek" dyskwalifikuje je. Przecież swoje piękno, urode , może przedstawić nie tylko "wozkowiczka" , ale osoba uzywająca kul, niskiego wzrostu, amputantka, itp...

 Piękno ma bić z osoby a nie tylko z ulożenia i przedstawienia na niej kreacji. :)

Przepraszam za literowkę ale ctrl i alt mi "wariuje" :gaah:


Użytkownik amber47 edytował ten post 20 maj 2013 - 22:04

  • 0

#13 Jaskółka

Jaskółka

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 316 postów
  • Skąd:Białystok

Napisano 20 maj 2013 - 22:23

Amber Kochana,

Wydaję mi się, że kobiety na wózku wyglądają inaczej niż te przepiękne kobiety:

 

https://www.facebook...&type=1

 

każda z nas jest chora, ale każda inaczej, i ciężko jest włożyć wszystkie choroby do jednego worka, żeby tak samo je oceniać, inaczej wygląda kobieta z tą chorobą, inaczej z inną.

 

A teraz powiem coś, co powinnam pewnie przemilczeć, ale ciul z tym :P

 

Piękno ma bić z osoby, ale musi z niej bić a nie wołać o pomoc. Zabijcie mnie za to i tak odrodzę się na czerwcowym zlocie jak Feniks :D

 

 

 


  • 2
- wkłady do pochłaniaczy wilgoci, kadzidełka, olejki - sprawdź sam!

Znajdź siłę w swym sercu , aby biła blaskiem Twych oczu - Jaskółka Uwięziona

#14 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 20 maj 2013 - 23:26

Amber47 rozumiem, że każda z Nas ma trochę próżności w sobie i chciałaby chodź przez chwilę poczuć się jak gwiazda :)
Jednak uważam, że pomysł aby w wyborach mogły brać udział kobiety tylko na wózkach, jest bardzo dobry. Gdyby dopuszczono inne typy niepełnosprawności, to w sumie konkurs straciłby sens, bo każda kobieta z orzeczeniem o niepełnosprawności mogłaby kandydować do miana miss.
Kobiety na wózkach borykają się też w życiu z innymi problemami niż te chodzące, chociażby o kulach. Może głupie porównanie co już podkreśliła Jaskółka, ale kobieta na wózku nawet w kwestii ubioru, ma dużo trudniej, niż jej chodzące koleżanki.
I tu mi się nasuwa pomysł, jakby można było uhonorować laureatkę a jednocześnie w jakimś stopniu rozwiązać problem wielu wózkowiczek. Mianowicie zrobić sesję stylistyczną w jakimś kolorowym czasopiśmie, jak można się pięknie i wygodnie ubrać się, na studniówkę, wesele czy własny ślub. Nawet tu na forum, wielokrotnie Panie pytały w co się ubrać, na wyjątkowe okazje. Więc taka sesja mogłaby nie jednej dziewczynie pokazać, że będąc na wózku, nie musi się ograniczać to spodni i nudnych strojów.
Chciałabym aby te wybory niosły za sobą coś więcej niż satysfakcję dla Miss ale aby ta najpiękniejsza mogła być ambasadorką wszystkich niepełnosprawnych kobiet.
Nie chciałabym aby te wybory były tylko ciekawostką, podaną przez media, jak w przypadku innych tego typu konkursów, miss + 60, miss dożynek itd.

Mam nadzieję, że twórcy i organizatorzy konkursu będą z roku na rok poprawiać niedociągnięcia i ten konkurs stanie się prawdziwym wydarzeniem przez duże - W :)

Użytkownik CZARNYANIOL edytował ten post 20 maj 2013 - 23:53

  • 3
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#15 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 21 maj 2013 - 00:58

Mam nadzieję, że twórcy i organizatorzy konkursu będą z roku na rok poprawiać niedociągnięcia i ten konkurs stanie się prawdziwym wydarzeniem przez duże - W

 

To i ja podpowiem w temacie: np: niepełnosprawna - miss mokrego podkoszulka, jaki problem?  :P

To się szykują atrakcje :D

 

A potem zabiorą się za facetów  ;)

A co, niech też mają swoje pięć minut  :hehe:


  • 5

#16 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 21 maj 2013 - 07:12

niepełnosprawna - miss mokrego podkoszulka, jaki problem?

Nie wiem jak inni, ale ja jestem ZA!

 

 

 

 

 

 

 

 

A w przypadku facetów co będzie? Mister mokrych bokserek? :hehe:


  • 3

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#17 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 21 maj 2013 - 07:50

A ja za tymi bokserkami  :hehe:


  • 0

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#18 misshihi

misshihi

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 716 postów
  • Skąd:Warszawa-Mokotów

Napisano 21 maj 2013 - 09:35

No ale jakby panowie mieli miec konkurs na mistera mokrych bokserek to trzeba by ich polewac ciepłą wodą, bo w zimnej to im się skurczą te ...bokserki.  :hehe:


Użytkownik misshihi edytował ten post 21 maj 2013 - 09:35

  • 2

"W iskier krzesaniu żywem ,   materiał to rzecz główna. 
Trudno najtęższym krzesiwem 
iskry wydobyć z... substancji miękkiej i podatnej" .


#19 amber47

amber47

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 136 postów
  • Skąd:Przemyśl

Napisano 21 maj 2013 - 22:22

Gdyby dopuszczono inne typy niepełnosprawności, to w sumie konkurs straciłby sens, bo każda kobieta z orzeczeniem o niepełnosprawności mogłaby kandydować do miana miss.

 

wlasnie te slowa Twego postu odzwierciedlaja fakt, że do miana miss  może  ubiegac się tylko "wózkowiczka" a dla reszty niewskazane. To jest  wlasnie to, o czym pisalam, że nie jest to sprawiedliwe, dyskryminuje inne kobiety niepelnosprawne, z innymi  choorobami, ktore tez moze chcialyby wystartowac w takim konkursie. :)


  • 0

#20 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 21 maj 2013 - 23:18

Amber47, jak sama nazwa konkursu wskazuje to są WYBORY MISS NA WÓZKU a nie Miss Niepełnosprawnych.
Chyba bardzo Ci zależy na udziale w konkursie ale już kobiety o kulach pisały do organizatorów w sprawie podziałów a ich odpowiedź można przeczytać w tym wątku
http://www.ipon.pl/f...olski-na-wózku/ post nr.5

Nie wiem jak Wy ale ja się cieszę, że w ogóle taka inicjatywa powstała i ktoś chce taki konkurs zorganizować. Z czasem może się rozwinie.
  • 2
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych