Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Miss na wózku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#61 Gość_kuba_*

Gość_kuba_*
  • Gość

Napisano 05 sierpień 2013 - 11:19

I jeszcze jeden link - bardziej lokalny ;) : http://www.pomorska....STA05/130809683


  • 0

#62 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 06 sierpień 2013 - 08:39

a to i Ja dodam coś od siebie http://wojciechlazar...#f84549088ba624


Użytkownik sucherro edytował ten post 06 sierpień 2013 - 08:43

  • 1

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#63 Janusz74

Janusz74

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 248 postów

Napisano 06 sierpień 2013 - 18:31

Czytałem to wczoraj i miałem mieszane uczucia. Nie mam pojęcia jak wypadła sama impreza bo nie byłem i nie widziałem, ale jak czytam że (upraszczam główną myśl autora) impreza była gettowa a prawdziwą integrację mielibyśmy gdyby dziewczyny na wózkach startowały ze zdrowymi bo przecież Monka Belucci siedząc wygląda pięknie a więc nie ma przeciwwskazań, to mam wrażenie że autor jest trochę pięknoduchem oderwanym od rzeczywistości.

Obawiam się że jednak ocenianie występu dziewczyny na wózku wśród pełnosprawnych byłoby dosyć trudne, ale ok - życzę i sobie i kandydatkom by do tego doszło. Nie jest to faktycznie niemożliwe do wyobrażenia, tylko rzeczywistość jest taka, że jak dotąd żadnego takiego przypadku nie pamiętam. Jeśli kiedyś do tego dojdzie to moim zdaniem także dlatego, że odbyły się te "gettowe" wybory.

A czy faktycznie była to impreza "gettowa"? Być może, ale jeśli tak to nie z winy organizatorów ani uczestniczek które się postanowiły zamknąć w getcie tylko dlatego że w ogóle takie zjawisko jak getto niepełnosprawnych istnieje.


  • 1

#64 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 06 sierpień 2013 - 20:51

Marder no bez przesady, jednak coś się zmieniło. Nikt nie topi chorych noworodków ... .

 

Topić nie topią bo teraz abortują - efekt ten sam. Wystarczy badanie usg i niepotwierdzona diagnoza.

Co to wyborów to mam tylko dwa zdania:
Niestety to tylko pogłębia stereotyp, że niepełnosprawny to tylko na wózku.
Wiszą mnie te wybory jak i wybory wszelakiego typu miss - koncert próżności opakowań :-)


  • -1
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#65 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 01:59

Topić nie topią bo teraz abortują - efekt ten sam. Wystarczy badanie usg i niepotwierdzona diagnoza.

 

Aborcje były, są i będą a wyrywanie jednej frazy ze zdania jest delikatnie mówiąc niepoważne.

 

Nic te wybory nie pogłębiły, raczej pokazały, że kobiety na wózkach nie tracą nic ze swojej kobiecości i seksapilu.

 

A jak coś komuś wisi to nie ma przymusu wypowiadać się w temacie.


  • 2
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#66 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 16:51

Czarny Aniele - ale aborcja dzieci podejrzewanych o chorobę Downa lub inne, a topienie już narodzonych z tymi samymi chorobami to jest to samo. Kiedyś się topiło bo nie było badań prenatalnych, teraz "pozbywa" się takich dzieci kilka tygodni wcześniej. Morderstwo jest morderstwo - a tutaj mamy jedną i tą samą przyczynę - niepełnosprawność :(


  • 0
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#67 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 18:44

JacentyK wybacz ale podyskutować z Tobą o aborcji nie zamierzam bo ani temat ku temu ani ochoty nie mam. Wiem, że w pewnych kręgach jest to temat sztandarowy więc o jedno mogę tylko  prosić, Wasza walka o życie poczęte niech nie kończy się w chwili narodzin. Kiedy zaczniecie walczyć o godne życie narodzonego człowieka, wtedy z chęcią podejmę dyskusję z Tobą i Tobie podobnymi ludźmi.


  • 3
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#68 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 20:14

Widzisz - bo ja wtrąciłem się i tylko zauważyłem, że nie zmieniło się w tej kwestii na lepsze (sama napisałaś o topieniu), tylko zastąpiono jedno (topienie) drugim (aborcją ze względu na wykryte schorzenie). Jedno i drugie mają ten sam skutek :-(.


  • -2
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#69 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 20:35

JacentyK ja nie rozumiem po co wcinasz wszędzie tą aborcję? Jaki msz cel w tym? Wiesz, że jest to śliski temat na iponie (i nie tylko). Chcesz w ten sposób wywołać kolejny dym na forum? Może to zwykłe bicie piany? Już tyle razy tu to było przerabiane...aż do zrzygania. Nikogo nie przekonasz do swoich racji ani inni nie przekonają Ciebie do swoich, wię zakończ juz.


  • 0

#70 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 20:39

Och JacentyK, dlaczego ludzie Twojego pokroju, widzą tylko jedną tą ciemną stronę medalu.

Wiesz ile dzieci zostało uratowanych dzięki badaniom prenatalnych? Dlaczego tego nie dostrzegacie, że te badania dają dzieciom szanse na normalne zdrowe życie  np gdy zostaje wykryty w okresie płodowym rozszczep kręgosłupa. Można już wówczas przeprowadzić operację, która da dziecku szanse, że będzie sprawne. Takich przykładów jest więcej.

A o topieniu niepełnosprawnych noworodków napisałam w odniesieniu do historii, gdzie prawi katolicy uważali takie dziecko za pomiot Szatana lub karę Boską, niegodną życia wśród bogobojnych obywateli.

 

Więc daj sobie JacentyK spokój z nawracanie, kogokolwiek i głoszeniem pustych haseł.


  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#71 JacentyK

JacentyK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 315 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 20:46

Nie wiem, co was zabolało - nie jestem przeciwnikiem badań prenatalnych - nie pisałem tego nigdzie - tylko przyrównałem aborcję do topienia z tego samego względu, choroby dziecka i tyle.

 

Jak was boli, że gro ludzi (nie tylko katoli) uznaje aborcję za morderstwo to nie jest mój problem tylko wasz.


  • 0
Jacek Kruszniewski ( JacentyK vel stary_smok :) )

"Serce rozważne szuka mądrości, usta niemądrych sycą się głupotą."
(Prz 15:14)

#72 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 20:58

Nikt nie napisał że go coś boli. Mam gdzieś co myślą inni o aborcji. Ja mam o niej swoje zdanie i tyle w temacie. Ja napisałam, że wcinasz tą aborcję wszędzie gdzie tylko możesz i robisz tym zamieszanie na forum. Za każdym razem. Po co? Przecież tyle razy było to juz omawiane i nikt nikogo do swojego zdania nie przekonał. Więc po co to robisz?


Użytkownik Lilith edytował ten post 07 sierpień 2013 - 21:16

  • 0

#73 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 07 sierpień 2013 - 21:06

JacentyK ponieważ dyskusja z Tobą ni jak ma się do tematu, myślę, że pora zakończyć tą bezsensowną i nic nie wnoszącą do tematu wymianę zdań.


  • 1
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#74 karollina78

karollina78

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 143 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 12 sierpień 2013 - 20:45

Prawda jest taka,że  ON nie mają się co równać z OP,są dla nas organizowane paraolimpiady to i konursy piekności też są specjalnie dla nas. I bardzo dobrze,bo jest dużo pięnych dziewczyn na wózku. :)


Użytkownik karollina78 edytował ten post 12 sierpień 2013 - 20:46

  • 0

#75 Difra

Difra

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 437 postów

Napisano 12 sierpień 2013 - 21:37

Wróćmy do tematu, bo nie chce mi się moderować i ciąć wątku... :P


  • 1
Pies szczeka- karawana idzie dalej!

"Albo jest idealizm, albo jest materializm, albo nie ma ku.wa nic śmiesznego" [W.Dymny]


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych