Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A

Kto pokocha Twą duszę, pokocha i ciało.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#41 piccola

piccola

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 06 marzec 2013 - 18:17

A moze wlasnie ten negatywizm u Ciebie powoduje, ze ludzie odchodza?  Bycie negatywnym przychodzi latwo, nad pozytywna energia trzeba popracowac. Czasem warto zamknac oczy i popatrzyc sercem.

Zycze powodzenia

 

To prawda. Bycie negatywnym przychodzi bardzo łatwo... przekonałam się o tym na własnym przykładzie. ^_^ Kiedyś byłam negatywnie nastawiona do ludzi, opinii i w ogóle całego świata. Dało się ze mną wytrzymać tylko wtedy, gdy dla mnie było w danym momencie dobrze, gdy mi się układało, gdy byłam zadowolona itd. Nie zdawałam sobie sprawy jak wygląda moje zachowanie, jak ja wyglądam tak z boku, gdy we mnie buzowało, gdy pokazywałam swoje miny, swoje humorki, swoje opinie, przyjmując, że wszystko jest albo czarne albo białe, nic pomiędzy. <_< Teraz wiem, że niektóre sprawy trzeba po prostu wypośrodkować. Nie można mieć klapek na oczach i patrzeć tylko na wprost. Często może być trochę czarnego, trochę białego, a pomiędzy tym trzeba umieć znaleźć hmm... kompromis...? Nie wiem, czy dobrze wyraziłam to, co chciałam przekazać :rolleyes:  bo nie jestem najlepsza w pisaniu-wiem, ale mam nadzieję, że mniej więcej naświetliłam o co mi chodzi :P ;) I może teraz jeszcze coś szczerego... pierwszy zlot ipon cholernie mnie zmienił  :lol:, oczywiście pozytywnie. Po powrocie do pracy, znajomi nie mogli mnie poznać. Nie wiedzieli, dlaczego tak bardzo się zmieniłam. Oczywiście cieszyli się, że zmieniłam się na wielki plus pod względem charakteru, myślenia itd. ale potem bali się, że to na krótko, hehe. Jednak na szczęście, ta zmiana została mi do dziś... Mam nadzieję, że tym swoim wpisem nie zboczyłam z tematu:-)


  • 2
"Miłość to pomieszanie podziwu, szacunku i namiętności. Jeśli żywe jest choć jedno z tych uczuć, to nie ma o co robić szumu. Jeśli dwa, to nie jest to mistrzostwo świata, ale blisko. Jeśli wszystkie trzy, to śmierć jest już niepotrzebna - trafiłaś do nieba za życia." William Wharton

#42 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2013 - 18:59

Aniołku dziękuję za Twój post  :heart: 

mrowciaa nie zboczyłaś ze swoim wpisem, bo zmieniłaś swoją duszę . A dusza to miłośćprzyjaźń, watek otwarty ;) 

 Gloria masz w sobie tyle pozytywnej energii, że zdziałała ona cuda . :)

A ja mam swój świat , moje różowe okulary  

Pozdrawiam 

PS A co warte było by życie bez miłości , a przynajmniej wiary że i nam się kiedyś przytrafi  :heart:


  • 1

#43 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 06 marzec 2013 - 19:50

I znow zrobilo sie milo. Tak trzymac!

 

To prawda, przychodzimy tu po wsparcie i przyjazn,jako ze wlasnych dramatow mamy w nadmiarze. Badzmy dla siebie mili. :heart:

 

mrowciaa, kompromis rowniez, ale oprocz tego przebaczenie, nawet tych rzeczy, ktore wydaja sie niewybaczalne, chowanie urazy to taka spirala negatywizmu.  Zycze dalszych sukcesow w zdobywaniu pozytywnej energii.


Użytkownik Gloria edytował ten post 06 marzec 2013 - 19:54

  • -1

#44 Lilith

Lilith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 423 postów

Napisano 06 marzec 2013 - 20:09

Aniołku oczywiście, że nie :) zwracam uwage na merytoryke i ni lubie łatek... Ty ich nie przyklejasz i za to wielki mam do Ciebie szacunek :)

Pozdrawiam serdecznie.


  • 0

#45 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 06 marzec 2013 - 20:29

Gloria jestem jak najbardziej za, a Twoje posty mają niesamowicie dużo pozytywnej energii , wiesz trochę asertywności z życiu też jest potrzebne . Ja nie raz ściągam moje różowe okulary ( to jest mój taki azyl ), i wówczas staje się asertywna . W moich różowych okularach pamięta, że świat nie jest taki wyidealizowany . Ale to właśnie moje okulary , zmieniają świat 

No to mamy koalicje

Mały książe ma patelnie do spełniania życzeń, ty masz niesamowicie dużo pozytywnej energii, a ja moje różowe okulary  :) 

Pozdrawiam 

 

,PS 

Na forum jesteśmy dla dobrej zabawy, i nawet jeżeli ktoś napisze jedno zdanie i nie zupełnie wiadomo o co chodzi. To nie lepiej napisać koleś masz racje , to jest jego?jej zdanie i niech take będzie  :) 


Użytkownik bea69 edytował ten post 06 marzec 2013 - 20:33

  • -5

#46 Evita

Evita

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 201 postów

Napisano 06 marzec 2013 - 21:18

Nie wiem czy uda mi się wyrazić i przekazać to co mam na myśli, ale spróbuję...


Każdy ma prawo do własnych poglądów i opinii na dany temat, jednak ostatnio, z tego co zauważyłam strasznie dużo pojawia się tutaj krytyki i złości..dlaczego? Przecież nikt tutaj nie jest alfą i omegą..forum jest po to, by wyrazić poprzez nie swoje uczucia, odczucia, myśli czy pragnienia..Dobrze, że się różnimy i mamy odmienne zdania na dane tematy, bo dzięki temu mogą powstać bardzo interesujące tematy, dyskusje..Tylko proszę szanujmy się chociaż trochę..nie atakujmy się..i zanim cokolwiek napiszemy..przemyślmy to dwa razy..bo słowem, tekstem nie tylko można sprawić komuś przykrość, nie tylko można kogoś urazić..ale można także skrzywdzić...
...wracając do samego tematu...


Jeszcze parę miesięcy temu zapewne pisałabym...o miłości jak najlepiej..może nawet udałoby mi się opisać ją wierszem.. :) Tak naprawdę inaczej świat i wiele innych rzeczy widzi człowiek będący w związku, inaczej osoba zakochana, a jeszcze inaczej człowiek zupełnie samotny... Nie mówię, że miłość nie istnieje, bo to byłaby bzdura...Nie mówię, że nie można kochać..bo to nie prawda..Można! I miłośc jest wokół Nas. Tylko...gdyby ludzie tak naprawdę zagłębiali się w duszę innych..nie postrzegali i nie oceniali powierzchownie..to świat byłby o wiele piękniejszy..niestety jest inaczej.. Z wiekiem i z każdym nabytym doświadczeniem, zmienia się nam obraz rzeczywistości...a także samo pojęcie i znaczenie miłości...

Chciałabym mieć takie różowe okulary jak Ty Beo i zobaczyć świat w najpiękniejszych barwach..może kiedyś je od Ciebie pożyczę.. :) Może gdzieś je znajdę i założę, a wtedy wszystko się zmieni.. ;) Na dzień dzisiejszy pozostaję w swojej szarej rzeczywistości..ale z maleńką iskierką wiary i nadziei w sercu.. :) A tym, którzy kochają kogoś miłością piękną i wielką za wszystko..i za duszę i ciało.. życzę po prostu szczęścia i nigdy niegasnącego płomienia..Niech ten płomyczek zawsze się tli w Waszych sercach!...

 

"Gdyby tak można było, kto kim jest zobaczyć,

otworzyć pierś każdego i na serce popatrzyć.
Potem je z powrotem

zamknąć w ciele.

I wiedzieć bez złudzenia,

Kto jest przyjacielem!"

 

"Miej serce i patrzaj w serce!" (A. Mickiewicz)


P.S. Za błędy, niezrozumienie..lanie wody..i w ogóle za całokształt przepraszam ale naprawdę walczę z narastającym... zmęczeniem.. :)  A "coś" musiałam po prostu napisać.. :D   

Pozdrawiam wszystkich serdecznie..


  • 7
"Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nigdy nie gaś światła nadziei..."
(Bob Dylan)

#47 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 07 marzec 2013 - 00:03

Evitko, Ty nie musisz pożyczać różowych okularów, bo je sama pozbierasz z okruchów nadziei, po kawałeczku, każdego dnia, aż wreszcie, w jednym z kawałków ujrzysz tęczę :) - bo życie nie jest czarno-białe, tylko często nie chcemy dostrzegać kolorów, bo chowamy się we własnej skorupie, która ma chronić nas przed zranieniem, a staje się naszym więzieniem. - Czy warto cale życie siedzieć w ciemnej celi własnego strachu przed zranieniem, przed krzywdą, a właściwie - przed życiem?

Wiele w życiu przeszłam, usuwałam się w cień i też czasami życie traciło barwy, ale nie warto długo siedzieć w cieniu, bo tam wszystko traci kolory...

 

Odkryjcie najpierw piękno swojej duszy, bo bez tego nie można być szczęśliwym :)


  • 1
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#48 hanick13

hanick13

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 722 postów

Napisano 07 marzec 2013 - 08:25

"Nie pytaj za co Cię kocham, bo kocha się za nic ..."


Dla Mnie jedyne prawdziwe słowa mówiące o Miłości - nie zauroczeniu, nie fascynacji, nie przyzwyczajeniu - Miłości tej najprawdziwszej tej , która zdarza się raz i jeśli jest to właśnie  uczucie to nawet milczenie potrafi przynieść spełnienie, bo jeśli kogoś się naprawdę kocha można milczeć , nie zaglądać w duszę, nie patrzeć na ciało a i tak jesteśmy szczęśliwi.Ludzie "powstają parami" jak powiedział znany pisarz  i każdy ma gdzieś swoje dopełnienie...dopełnienie duszy, dopełnienie ciała , dopełnienie siebie...Wszystkim życzę aby nie minęli swojego szczęścia i aby mimo przeciwności nie poddawali się  :) 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=JN3cmhtPzik


  • 2

Niektórzy odrzucają marzenia bojąc się, że się one nie zrealizują albo co gorsze że staną się realne


#49 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2013 - 08:41

Evita,nie potrzebne Ci okulary Beaty bo masz swoje.Może tylko słabsze,może trochę świeżo porysowane przez życie.Trzymaj sie tej iskierki a może rozpalisz pożar? :) Kto wie.Czasem ta jedna iskierka wystarczy.Cholernie ważne jet też to,co pisze Kicia.Nie wolno w ciężkiej chwili zamknąć się we włsnym świecie.Obrastamy wtedy tak szybko ogromną skorupą,że często nie zuważamy,że nie jesteśmy już sobą albo ,że wpadliśmy w drogę bez powrotu.Kto to przeszedł,wie co mam na mysli.

Hancik,to prawda,z tą osobą nawet milczenie sprawia rozkosz dla duszy :)


  • 1

#50 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2013 - 08:59

Na Iponie to większość fantastycznych osób jest, zaczynając od samej góry. Ekspertem to może być każdy, nawet i Ty, bo widzę czytając, że łatwo przychodzi Ci ocenianie innych.

[...]

Na szczęście chcę i wierzę w to, że są to niepoprawne wyjątki, nieprzemyślane i zupełnie pozbawione sensu, bo przecież tak nie można postępować. 

Muszę tu jeszcze coś od siebie dodać.Po pierwsze,Aniołki to chyba podają skrzydełko nie rękę? :lol: Masz rację,zbyt wiele osób zapomina,że dla kogoś portal jest oknem na świat i że głupim postem,słowami zatrzaskuje to okno komuś przed samym nosem.Tak nie powinno być.Takich ludzi powinno się izolować bo są aspołeczni,anormalni i ale pop....Pozdrawiam ludzi w oknach :)


Użytkownik kuba edytował ten post 02 wrzesień 2015 - 12:28
Zmniejszono cytat.

  • 0

#51 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2013 - 09:11

A może opatentujcie takie okulary :D :hehe: :hehe: Model dla nieszczęśliwych ludzi. Założą, i po chwili będą skakać do góry z radości.

A tak serio, takie myślenie i widzenie świata miałem z 10 lat temu. Wtedy wszystko wydawało takie proste jak 2 x 2. Ludzie, piękna dusza to jeszcze za mało, aby ktoś kogoś pokochał. Ci, którzy mnie znają z reala, wiedzą jaką mam wadę wymowy. I teraz, uważam,  że zawsze przegram(może to nie właściwe słowo)  z tym, który mówi dużo. I co, mam założyć różowe pingle i udawać, że jest ok?

Dlatego mówię sama dusza to za mało. Jeszcze należy popracować samemu nad Swoim ciałem.


  • 7

#52 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2013 - 09:54

Wiesz co Tommy.Gdybyś pozbył się swojej przekory,nastawienia na nie,uszczypliwości i kilku jeszcze niezbyt przyjemnych cech,to Twoja wada wymowy przestałaby mieć znaczenie,bo chyba to nie wniej jest problem,,,

Pozdrawiam.


  • -6

#53 Gość_Tommy_*

Gość_Tommy_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2013 - 10:18

Czy to nastawienie na "Nie"? Nie,  nie uważam. Mówię jaka jest rzeczywistość.


  • 2

#54 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2013 - 10:55

Oczywiście,że często tak jest.Jednak często nie znaczy zawsze.Są o wiele gorsze rzeczy,które druga strona akceptuje.Mówię z własnego doświadczenia...


Użytkownik Mały książe edytował ten post 07 marzec 2013 - 12:17

  • 0

#55 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 07 marzec 2013 - 12:16

Wtedy wszystko wydawało takie proste jak 2 x 2. Ludzie, piękna dusza to jeszcze za mało, aby ktoś kogoś pokochał. Ci, którzy mnie znają z reala, wiedzą jaką mam wadę wymowy. I teraz, uważam,  że zawsze przegram(może to nie właściwe słowo)  z tym, który mówi dużo. I co, mam założyć różowe pingle i udawać, że jest ok?
Dlatego mówię sama dusza to za mało. Jeszcze należy popracować samemu nad Swoim ciałem.

 
Tommy smutne jest to, że czujesz tą przegraną i gdzieś tam ona żyje w Tobie. Nikt nie mówi, że "coś" jest łatwe, bo nie jest szczególnie w niepełnosprawności, z którą na ogół walczymy, na co dzień. Każdy ma wady, Ty akurat wadę wymowy, ale to tylko wada, a najważniejszym w tym wszystkim jesteś TY sam. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to nie jest wart tego, aby nawet koło Ciebie zwyczajnie usiąść. Jedyne, czego chce to przekazać Ci troszkę nadziei, która by została w Tobie na dłużej. Także niech dużo dobrego, ciepła i nadziei będzie z Tobą i Wami wszystkimi ...
Na dokładkę i dla przypomnienia zostawiam jeszcze ten link:

http://pelnosprawny....ypl-Milosc.html


Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 07 marzec 2013 - 12:17

  • 2

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#56 Gość_bea69_*

Gość_bea69_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2013 - 13:07

Tomy a ja mam na plecach szczyt K2 , amazonka ( bo tak nazywam, kilka sporych blizn na całej długości kręgosłupa , że zrobiło się wyżłobienie ) wielki kanion ( miejsce gdzie miałam brany przeszczep kości ,aby umocować dystraktor) I tylko z tego powodu mam mieć pretensje do całego świata . Dla czego???

A moje różowe okulary, to mój świat , bez bólu, upokorzeń . Jest mi w nich dobrze , a poza tym mają magiczną moc . Pomagają innym i to jest w nich najcudowniejsze 

Piszesz że dusza to za mało, że trzeba popracować nad swoim ciałem, lekarze od 28 lat nad nim pracują . Mojego ciała nie da się już bardziej zreperować . 

Ja zaakceptowałam siebie taką jaką jestem, może ciało nie jest idealne . Ale ja w środku, nie znasz mnie . 

Moja dusza i moje różowe okulary tworzą całość 

Tommy zaakceptuj siebie takiego jaki jesteś , z wadami zaletami . A zobaczysz świat nabierze innych barw 

Pozdrawiam 


  • -3

#57 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 07 marzec 2013 - 13:41

Każdy ma prawo do własnych poglądów i opinii na dany temat, jednak ostatnio, z tego co zauważyłam strasznie dużo pojawia się tutaj krytyki i złości..dlaczego? Przecież nikt tutaj nie jest alfą i omegą..forum jest po to, by wyrazić poprzez nie swoje uczucia, odczucia, myśli czy pragnienia..Dobrze, że się różnimy i mamy odmienne zdania na dane tematy, bo dzięki temu mogą powstać bardzo interesujące tematy, dyskusje..Tylko proszę szanujmy się chociaż trochę..nie atakujmy się..i zanim cokolwiek napiszemy..przemyślmy to dwa razy..bo słowem, tekstem nie tylko można sprawić komuś przykrość, nie tylko można kogoś urazić..ale można także skrzywdzić...
Evita, bardzo dobrze wszystko ujęłaś, mądrze i głęboko, Twoja wypowiedz przywołuje w pamięci słowa słynnej piosenki, ..."że ktoś słowem złym zabija tak jak nożem"...., Słowa są również wizerunkiem człowieka, jak lustro.
Różnorodność opinii to bogactwo, z którego wszyscy możemy czerpać i uczyć się od siebie nawzajem, jeśli tylko te opinie wyrazimy w sposób kulturalny i życzliwy. Różowe okulary? Są w każdym z nas; to uniwersalna energia życia, tracimy kontakt z nią poprzez gniew, brak akceptacji, smutek, itd.  Dostrzegajmy w ludziach dobro, inspirujmy to dobro, bo dobro generuje dobro, a zło generuje zło, ale do tego najpierw trzeba zaakceptować i pokochać siebie, wtedy będziemy zdolni pokochać innych. Modlitwa i medytacja to mój sposób na łączenie się z energia życia, energia Boska. Jeśli, ktoś nie ma swojej metody, to polecam, działa. Tez byłam kiedyś na "nie", wcale nie było mi z tym dobrze, cierpiałam, nie wiedziałam dlaczego.
Tommy, negatywna energia odpycha, jest zimna, pozytywna emanuje ciepłem, przyciąga. Powiem Ci jedno: gdybym spotkała w necie Ciebie i np. Małego Księcia, nie wiedząc nic o wadach wymowy, czy jakichkolwiek innych niedoskonałościach ciała, nie wiedząc jak wyglądacie, to zdecydowanie nie wybrałabym Ciebie. Nie pisze tego, żeby Ci sprawić przykrość, tylko po to, żeby dać Ci przykład jak możesz być postrzegany, jak negatywizm działa na ludzi, spróbuj wyciągnąć z tego wnioski, pozytywne wnioski dla siebie. Piszesz, ze zawsze wygra ten co dużo mówi, ale czy naprawdę ma on zawsze coś do powiedzenia?

Mały Książę, zapomniałeś o  słynnym cytacie, więc dopisze na zakończenie: "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Dobrze widzi się tylko sercem".

Użytkownik __ANIOŁEK__ edytował ten post 07 marzec 2013 - 14:14
Poprawiono cytaty i błędy.

  • 0

#58 Gloria

Gloria

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 446 postów

Napisano 07 marzec 2013 - 13:44

Czy moderator moze poprawic cytaty, bo cos sie nie udalo, nie umiem tego naprawic. Cytat Evity jest tylko jeden, reszta to moja wypowiedz. :(


  • 0

#59 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 07 marzec 2013 - 14:19

Czy moderator moze poprawic cytaty, bo cos sie nie udalo, nie umiem tego naprawic. Cytat Evity jest tylko jeden, reszta to moja wypowiedz.  :(

 

Glorio prosisz i masz. Jedna pomocna uwaga - w takich momentach bardzo pomocny jest tryb BBCode (symbol - koło usuń formatowanie). Gdybyś nadal nie wiedziała, co i jak zapraszam na PW. Uciekam i nie zakłócam, tej pięknej wymiany Waszych myśli i odczuć. Cieszy mnie to i to bardzo :) Pozdrawiam cieplutko :)


  • 2

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#60 Gość_Mały książe_*

Gość_Mały książe_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2013 - 14:41

Tomy a ja mam na plecach szczyt K2 , amazonka ( bo tak nazywam, kilka sporych blizn na całej długości kręgosłupa , że zrobiło się wyżłobienie ) wielki kanion ( miejsce gdzie miałam brany przeszczep kości ,aby umocować dystraktor) I tylko z tego powodu mam mieć pretensje do całego świata . Dla czego???

A moje różowe okulary, to mój świat , bez bólu, upokorzeń . Jest mi w nich dobrze , a poza tym mają magiczną moc . Pomagają innym i to jest w nich najcudowniejsze 

Piszesz że dusza to za mało, że trzeba popracować nad swoim ciałem, lekarze od 28 lat nad nim pracują . Mojego ciała nie da się już bardziej zreperować . 

Ja zaakceptowałam siebie taką jaką jestem, może ciało nie jest idealne . Ale ja w środku, nie znasz mnie . 

Moja dusza i moje różowe okulary tworzą całość 

Tommy zaakceptuj siebie takiego jaki jesteś , z wadami zaletami . A zobaczysz świat nabierze innych barw 

Pozdrawiam 

Pozazdrościć tylko poczucia humoru i dystansu do siebie.Co do pracy nad ciałem przez lekarzy,to po 20 zabiegach wiem o czym mówisz,ale podobno nie jest tak strasznie jak myślę :) 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych