Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Fotografia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#61 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 15 październik 2005 - 20:45

Góry super też bym chciała, ale z naszym schorzeniem to tylko większe miasta na szlak nie bardzo a szkoda


Fotografia industrialna też ciekawa jest. :) Wystarczy sobie przypomnieć klasyków, np. Doisneau. Albo współczesnego Bogdana Konopkę. Jego porównania fotograficzne, I rozdział albumu "De rerum natura" - mistrzostwo świata!

Cała sztuka polega na wyszukaniu tematów, albo na dostrzeżeniu ich tam, gdzie ich pozornie nie ma. Mam kolegę, który to potrafi świetnie i pilnie się od niego uczę. :)
http://www.piotrbuda.gsi.pl/
  • 0
Daga

#62 buli

buli

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 15 październik 2005 - 21:10

Kolega ma na pewno aparat cyrówkę lustrzankę z dodaktowym obiektywem makro stawiam na to :!: :-D Inaczej takie zdjęcie nie wyjdą, są super!!!!!!!!
  • 0

#63 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 15 październik 2005 - 21:13

Kolega ma na pewno aparat cyrówkę lustrzankę z dodaktowym obiektywem makro stawiam na to :!: :-D Inaczej takie zdjęcie nie wyjdą, są super!!!!!!!!


Ma lustrzankę, ale nie cyfrową. Analogową. I w ogóle twierdzi, że na cyfrówkach się nie zna. Ale tematy wyszukuje bezbłędnie! :D A jest amatorem, studentem medycyny. :)
  • 0
Daga

#64 buli

buli

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 15 październik 2005 - 21:19

Z tego co zdążyłam się już dowiedzieć to cyfrówkami nigdy nie zrobi się takich zdjęc jak lustrzanką analogową no ale coś za coś. Fotografowie z National Geographic też uzywanją NIKONa analogowego, ale te obiektywy ;) Tylko pomarzyć o takim cudzie. Do jutra.
  • 0

#65 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 15 październik 2005 - 21:23

Duza kasa = dobra cyfrowka lustrzanka i tyle. Masz ograniczone fundusze, a aspiracje na super fotografa - kupujesz lustrzanke, jestes amatorem i chcesz dobre amatorskie zdjecia - kupujesz dobra cyfrowke.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#66 Gość_Tygrysek_*

Gość_Tygrysek_*
  • Gość

Napisano 19 październik 2005 - 20:57

Ja także mam cyfrówke i można poogladać np. moja papużke w sekcji zwierzęta iponków. Lubie robić zdjęcia i jak mama oglada te zdjęcia to mówi zawsze że mam oko do robienia zdjęć.
Parę dni temu robiłem zdjecia mojej dziewczynie ;) (kto wie kim ona jest to nie trzeba mówic ;) ) Też mi piękne wyszło jedno zdjecie z czego się cieszę.
Ludzie bierzcie za aparaty i róbcie zdjęcia. To daje zadowolenie że coś zrobiliśmy i jest tylko nasze.
Czekam na efekty Waszej pracy:)

Ps. dział o zdjęciach amatorkich przydałby się. Toto masz dobry pomysł, zgadzam się z Toba ;)
  • 0

#67 buli

buli

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 20 październik 2005 - 18:21

jeśli w galerii ktoś byłby zaintersowany zdjęciem zrobionym przez aparat którym się bawię to pod hasłem doris zapraszam
  • 0

#68 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 19 listopad 2005 - 23:11

Nic wielkiego, tylko parę zdjęć kompresowanych automagicznie przez Portę (bo oczywiście PSuć jeszcze nie umiem :D), ale jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć, to zapraszam: http://www.galeria.w.pl
Wszystkie fotki, poza fotkami psa, robiłam Lumixem FZ5.
  • 0
Daga

#69 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 09 luty 2006 - 10:47

Daga obejrzałam :)
zdjęcie pani przy grobie swojego kogoś jest bardzo dobre.
ładnie to zrobiłaś...tak po cichu, z wyczuciem.
są emocje,jest naturalne świetnie złapana chwila.

te z morzem też mi się podobają ale nie wszystkie :)
  • 0

#70 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 09 luty 2006 - 14:21

Dzięki, Natalio...
Nie lubię morza, przez cały pobyt lało, robiłam zdjęcia bez serca, a jak bez serca, to nie mogą być dobre... :(
  • 0
Daga

#71 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 09 luty 2006 - 16:10

A ja wkladam cale serce i pol śledziony i nic mi nie wychodzi:(
Ale podobno jest juz troche lepiej...oby na zlocie choc jedno zdjecie mi sie udalo:)
Pozdro!
  • 0

#72 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 09 luty 2006 - 16:59

A ja wkladam cale serce i pol śledziony !


watrobe uruchom i beda swietne.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#73 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 09 luty 2006 - 17:11

Polecam jeszcze pobawic sie Photoshopem lub innym programem tego typu do obróbki obrazu. Same zrobienie zdjecia to 60% sukcesu.
  • 0

#74 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 09 luty 2006 - 17:29

Majonez, no co Ty! Żadnego PSa! Jeśli już, to po to, żeby horyzont wyprostować, albo na B&W zmienić. W fotografii PS jest potrzebny, żeby poprawić błędy fotografa, ale takie, które rózwnie dobrze można poprawić za pomocą samego aparatu, gdyby się fptpgraf w chwili robienia zdjęcia bardziej postarał. :-)
Inna ingerencja to już grafika. :-) To też fajna zabawa, ale do fotografii jej dość daleko. :-)

Maskot, fotografia to sposób patrzenia na świat. Jeśli masz to coś, to technika jest już kwestią wprawy - wyrobisz się. :-) Pokazałabym Ci pierwsze zdjęcia mistrza na pocieszenie, ale by mnie chyba zabił. :-)
  • 0
Daga

#75 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 09 luty 2006 - 18:05

No wybacz Daga, ale ja już jestem tak zboczony, ze nie wyobrazam sobie zycia bez korekcji koloru, albo jakies poprawy kompozycji. Chocby nie wiem jaki sprzet, opcje, filtry to i tak cos tam zawsze jest do poprawienia. Zobacz jak jest w obrazie ruchomym, gdyby operatorzy wylacznie polegali na swoim sprzecie to obraz bylby tak fatalny jak w naszym "polskim kinie". Na zachodzie wszystkie produkcje podlegaja korekcji, u nas natomiast to cos irracjonalnego. Jedynie ze znanych mi filmow polskich ktore "podciagnieto" to: "Quovadis", "Ogniem i mieczem", "Przedwiosnie" i moze jeszcze kilka by sie znalazlo..Dlaczego nawiazalem do filmu? Bo sekwencja to ciag klatek, a klatka to obraz.

ps.
Chyba łatwiej cos zmienic na kompie, przy pomocy jakiegos programu, niz kupowac sprzet za 20 tys zl? Zboczony jestem juz i nic na to nie poradze :)
  • 0

#76 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 09 luty 2006 - 18:29

Ale po co zaraz za 20 tysięcy? Zwykłym Zenitem można robić dobre zdjęcia.

A grafiki to już inna sprawa. Jestem na etapie uczenia się takich zabaw, ale nie oszukuję się, że to zdjęcia. :-) Zdjęcie to jest to, co robisz aparatem, nie to, co robisz PhotoShopem. :-)

Naprawdę wolę, żeby kolory były rzeczywiste, niż żeby były bajkowo kolorowe, ale nieprawdziwe - na zdjęciu oczywiście. Bo z grafiką można się pobawić bez granic. :-) Tylko że to nie ten topic. :-)
  • 0
Daga

#77 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 09 luty 2006 - 19:54

Oczywiście, że nawet zenitem mozna robic fajne zdjecia. Ale powiedz mi jedno, czy ten Twoj kolega nie stosuje kompa do poprawy swoich zdjec?
( http://www.piotrbuda.gsi.pl/ ). Bo jesli mi powiesz ze "nie", to nie uwierze w to. Widze ze te zdjecia sa super podbajerzone, no rewelacyjny kolorek, super nasycenie i kontrast.
  • 0

#78 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 09 luty 2006 - 19:57

Majonezie, bo zdjecia to trza umiec robic;)
Ja ostatnie umiescilem kolezanke na czarnym tle przy pomocy "picu na wode, fotomontarzu", bo wyszla ladnie ale na tle mojego pokojowego balaganu, Daga zgrzeszylem?
  • 0

#79 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 09 luty 2006 - 20:00

Oczywiście, że nie stosuje. Ja też nie, a na kolory nie mogę narzekać. Piotr stosuje czasami filtry, które też i ja zacznę, jak wreszcie zmienię aparat. :-) Toż to oczywiste. I na zdjęciach Piotra doskonale widać, jakiego filtra używał przy jakim zdjęciu. U niego to najczęściej polar. Tak po prostu.

Added after 3 minutes:

Majonezie, bo zdjecia to trza umiec robic;)
Ja ostatnie umiescilem kolezanke na czarnym tle przy pomocy "picu na wode, fotomontarzu", bo wyszla ladnie ale na tle mojego pokojowego balaganu, Daga zgrzeszylem?


Eeee, przecież przerabianie zdjęć nie jest grzechem! Kwestia tego, co się chce osiągnąć i po co.
Grafiki też mnie intereszą bardzo i też możemy o nich pogadać. O PSie też - jak mnie nauczysz różnych zabaw, to ja jestem pierwsza chętna. :-) Pobawiłabym się np. w przerabianie zdjęcia na takie stare, z lat 30. To fajne jest i czasami genialne prace z tego wychodzą. Ale wkurza mnie, jak ktoś wtedy mówi, że "takie zdjęcie piękne zrobił". To nie fotograf je zrobił, tylko PS. :-)
  • 0
Daga

#80 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 22 maj 2006 - 16:02

Hejka

Ludziki, poradźcie mi jakiś model, z zoomem ok 8x, do tysiąca zł - ceny Allegro.
Poradzicie?
A może miał ktoś z was styczność z Pentagramem Photon 484 lub 584?
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych