Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Fotografia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#41 misio71

misio71

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 22 wrzesień 2005 - 14:54

Owszem, polubiłem makro, szczególnie jak blisko w ogrodzie jest co fotografować ;)

Nie miałem okazji odkryć jeszcze tych miejsc, ale wszystko przede mną, mam nadzieję.

Nie umieściłem portretów z prostej przyczyny, nie chcę tego robić bez zgody zainteresowanych osób, a takiej nie otrzymałem i pewnie nie otrzymam bo to rodzina :)

Niestety nie znam osób, które chciałyby mi pozować do portretów więc w galerii nie ma takich zdjęć.

Pozdrawiam,

Piotr.
  • 0
www.piotrsajnog.pl

#42 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 22 wrzesień 2005 - 19:05

Doskonale rozumiem Twoją rodzinę. :twisted: Rozumiem też, jak okropny może być brak obiektów ludzkich. :twisted: A poważnie, kiedy się bawiłam Zenitem E, też ich nie miałam... robiłam więc portrety mojemu psu. Niestety, większość filmów została zniszczona - Zenit zrywał perforację i tylko kilka zdjęć dało się uratować.

To moje dwa ulubione:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A największą frajdę miałam, fotografując szczury! Gdybyś miał ochotę poganiać za tak ruchliwymi, ale wdzięcznymi obiektami, to zapraszam. :twisted:

Added after 57 minutes:

Jeszcze wygrzebałam taki Zorkowy collage - wszystkie zdjęcia robione Zenitem E, bez lampy błyskowej, bez statywu.

Dołączona grafika

Added after 2 hours 38 minutes:

NIe nie moje, to fotki jednego kaliningradzkiego fotografa :)


Pawełku, a gdzie można obejrzeć więcej prac tego autora? Nawiązują do klasycznej szkoły z początku XX wieku, kojarzą mi się z Doisneau, a takie lubię. :D
  • 0
Daga

#43 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 22 wrzesień 2005 - 19:11

W granicach 1000 pln nie kupisz w Polsce nic przyzwoitego Jesli juz sie wydaje pieniadze w tym przedziale to po co przepłacać ? Lepiej juz kupić najprostszy model HP bo ma niezła optyke :) a zoom x3 daje tyle samo co brak zoom-u


HM, wlasnie do 1000 PLN kupilem 14 sierpnia 2005 aparat cyfrowy HP PhotoSmart R507, obiektyw Firmy Pentax, zoom optyczny 3x, matryca 4,1 Mpic, zom cyfrowy 7x, nie wiem skat na ponizszym portalu jest cena 1387 PLN za HP Photosmart R507 + drukarka Photosmart 375 + bateria + torba poniewaz kupilem HP czyli sam aparat cyfrowy za 486,78 PLN i Karte 512 Kingstom za 189,10 PLN.

http://www.recenzje....photosmart_r507

http://www.recenzje....otosmart_r507.1

oraz

http://www.dcviews.com/_hp/507.htm

Na powyzszej stronie jest napisane ze HP ma wbudowanej pamieci 32 Mb, moj HP ma 16 Mb.

Jest to nieewielki aparat ze stylowym, metalowym frontem obudowy i z praktycznym, profilowanym uchwytem. Wykonuj realistyczne fotografie dzięki rozdzielczości 4,1 megapiksela, zoomowi całkowitemu 21x (obiektyw Pentax, zoom optyczny 3x, zoom cyfrowy 7x) oraz technologiom HP Real Life, w tym Adaptive Lighting.
Dotam, że aparacik HP R507 jest modelem dużo lepszym od R607 ponieważ ma ustawienia parametrów fotografowania automatyczne i manualne, podczas gdy R607 posiada TYLKO ustawienia manualne.
Z doświadczenia wiem, że ustawienia automatyczne dużo bardziej się sprawdzają, są wygodniejsze i praktyczniejsze, chyba że lubimy bowić się 5min ustawieniami przed zrobieniem każdego zdjęcia (są to ustaiwenia m.in. ostrości, balansu bieli, oświetlenia, czułości oświetlenia, otoczenia i mnustwo innych).

W aparacie HP R507 możemy bawić się samemu tymi ustawieniami lub poprostu włączyć tryb AUTO i aparacik sam za nas to wszystko sobie poustawia. Model R607 niestety jest pozbawiony takowej automatyki.

Przyznaje, aparat potrzebuje wiecej swiatla aby robil zdjecia w nocy, ale coz, ogniskowa od 5,8 do 17,4 wiec codow nie mozna wymagac.
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#44 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 22 wrzesień 2005 - 20:49

Dzis bawilem sie lustrzanka cyfrowa NIKONA D70, boze bajka :!: mam casio 3x optyk, 2x cyfra, 3.3 matryca, na ta chwile patrze z powatpiewaniem na swoj stary :( Ile cudownej elektroniki jest i nie dziwie sie fascynatom gdy przesiadaja sie z malucha na mercedesa w sprzecie.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#45 misio71

misio71

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 22 wrzesień 2005 - 22:06

Mam ten sam model Nikona w pracy od paru dni. Rzeczywiście fajna zabawaka, ale poza moimi możliwościami finansowymi. Można tylko pomarzyć.

Jak narazie mój OLYMPUS musi mi wystarczyć na ładnych parę lat i myślę, że tak będzie bo jestem z niego bardzo zadowolony.

Zjęcia wcale nie wychodzą gorsze niż z tej lustrzanki, tyle, że można robić mniejsze odbitki bez utraty jakości, ale plakatów raczej nie zamierzam drukować.

Pozdrawiam,

Piotr.
  • 0
www.piotrsajnog.pl

#46 buli

buli

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 23 wrzesień 2005 - 14:54

ja od roku bawię się cyfrówką HP945. bardzo fajny aparat, poręczny dla tetra, chcę załadować zdjęcia ale nie umiem starą metodą jaką stosuję może ktoś podpowie jak to zrobić?
  • 0

#47 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 14 październik 2005 - 14:44

A ja mam pytanie do fachowców: Co byscie mi polecili za ok 1500 zl? Mam nadzieje ze za taką kase mozna już kipic cos fajniejszego niz aparat do robienia zdjec a urodzinach cioci Heli...
Pozdro
  • 0

#48 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 14 październik 2005 - 19:03

A ja mam pytanie do fachowców: Co byscie mi polecili za ok 1500 zl? Mam nadzieje ze za taką kase mozna już kipic cos fajniejszego niz aparat do robienia zdjec a urodzinach cioci Heli...
Pozdro


Zdecydowanie Lumixa
http://www.cyfrowe.p...aparaty&id=706#

A jak odliczysz VAT (ja tak zrobiłam), to wyszło tanio, jak za ten aparat. Ma znakomite szkło (Leica). Testuję od 3 dni i szaleję z (i za) nim - jest boski! Niestety, ma wadę - jest dość ciężki (obiektyw waży), ale nie tak jak lustrzanki.
  • 0
Daga

#49 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 15 październik 2005 - 10:05

No to się pochwal jego mozliwosciami. Chce zobaczyc biegające ogonki:)
  • 0

#50 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 15 październik 2005 - 10:11

No to się pochwal jego mozliwosciami. Chce zobaczyc biegające ogonki:)


Proszę bardzo:
http://www.virtus3.v...galeriaszczury/

Pierwsze 7 zdjęć to Coolpix. Reszta to Lumix. Anti-shake jest bardzo przydatny. Teraz jeszcze potrzebuję statywu, bo nie jestem w stanie utrzymać aparatu tak, jak chcę. Ale generalnie nawet po dużej kompresji widać na tych zdjęciach, że ostrośc to on ma jak żyletę i kolory oddaje wiernie jak diabli.

Twojego ogonka też chcę zobaczyć!!
  • 0
Daga

#51 buli

buli

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 15 październik 2005 - 17:52

Daga ładne wychodzą te zdjęcia ale Hp 945 lepeij wg mnie no i mozliwości manualnych ma więcej zdecydowanie HP niż ten a cena jest jednak niższa. Szkło zgadza się LEICA bardzo dobre, ale aparat jako Panasnic to miałabym wiele zastrzeżeń. Przede wszystkim jest to nowość i nie wiadomo ja sprawdzi się w profesjonalnych zdjęciach, ale czas pokże. Hp to też nie nikon, olympus ale wg mnie robi lepsze zdjęcia ale to już wybór kolegi.
  • 0

#52 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 15 październik 2005 - 18:22

A ja mam pytanie do fachowców: Co byscie mi polecili za ok 1500 zl? Mam nadzieje ze za taką kase mozna już kipic cos fajniejszego niz aparat do robienia zdjec a urodzinach cioci Heli...
Pozdro


Krzysio, ja znawcą nie jestem, sam się przymierzam do kupna aparatu, ale zdecydowałem że na zimę kupował nie będę, lecz rozważył bym między Canon S1 a Minolta Z3 lub Z5. Ewentualnie jakiś Fuji w zbliżonej cenie.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#53 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 15 październik 2005 - 19:04

Daga ładne wychodzą te zdjęcia ale Hp 945 lepeij wg mnie no i mozliwości manualnych ma więcej zdecydowanie HP niż ten a cena jest jednak niższa. Szkło zgadza się LEICA bardzo dobre, ale aparat jako Panasnic to miałabym wiele zastrzeżeń. Przede wszystkim jest to nowość i nie wiadomo ja sprawdzi się w profesjonalnych zdjęciach, ale czas pokże. Hp to też nie nikon, olympus ale wg mnie robi lepsze zdjęcia ale to już wybór kolegi.


Wiesz, do profesjonalnych zdjęć, to ja jednak zawsze polecam lustrzanki, najlepiej cyfrowe. Bez dwóch zdań.

A jakie masz zastrzeżenia do Panasonica? Co prawda dla mnie już po ptokach... :) Ale może inni niech się dowiedzą przed zakupem. Ja póki co mam tylko jedno - jest ciężki (ale też bez przesady).

Cyfrówek do zabawy testowałam sporo, Panasonic z nich najlepszy, dlatego go wybrałam. Ale ja nie będę robić zdjęć profesjonalnych - za małą mam sprawność. Więc mnie w zupełności wystarczy.

Added after 2 minutes:

Krzysio, ja znawcą nie jestem, sam się przymierzam do kupna aparatu, ale zdecydowałem że na zimę kupował nie będę, lecz rozważył bym między Canon S1 a Minolta Z3 lub Z5. Ewentualnie jakiś Fuji w zbliżonej cenie.


Minoltę też rozważałam - to dobry aparat. W ogóle do Minolt mam sentyment. Podobnie jak do Coolpixów. Jeśli można troszkę dołożyć, to może lustrzankę, Dynaxa jakiegoś, 700 na ten przykład? Jest rewelacyjna!
  • 0
Daga

#54 buli

buli

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 15 październik 2005 - 19:05

Canon S1 tak, ale Minolta strzeżcie się przed Minoltą a wogóle przed Z3 większego g nie widziałam. Oprócz nazwy nic sobą nie reprezentuje. Nawet Minolta Z2 która weszła rok temu dobry na rynek ( z systemem anty shake). Robie zdjęcia takie że powalają, ale nie dobrą jakością a wręcz przeciwnie. Na zdjęciach jest wiele szumów i to bardzo często, a kolory oddane pozostawiają wiele do zyczenia. Poważnie zastanwócie się zanim wyrzucicie pieniadze na ten aparatPoręcznośc też wiele pozostawia do życzenia ( kamera :-D). Znam kogoś kto kupił ją sobie ponad pół roku temu w tek chwili nie wytrzymał nerwowo z tym aparatem i go sprzedał, z wieleką radością.
  • 0

#55 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 15 październik 2005 - 19:24

Ja do Z5 nie miałam większych zastrzeżeń.

A w ogóle to jest tak. Najpierw trzeba określić dokładnie, do czego ten aparat ma służyć. Bo np. Coolpix nie nadaje się do fotografowania szczurów. Ma za słabe makro. Panasonic się nadaje lepiej. Itd. Trzeba rozważyć KONKRETY.

A potem można w sklepie wziąć aparaty do ręki i DOSTOSOWAĆ je do swojej niesprawności - kształt, waga, sposób obsługi.

Można też sobie pooglądać przykładowe zdjęcia, np. tutaj:
http://www.dpreview.com/

Opinii na forach fotograficznych raczej bym nie słuchała - każda jest inna, a żadna nie jest prawdziwa. :) Zdecydować się trzeba tak naprawdę samemu.
  • 0
Daga

#56 buli

buli

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 15 październik 2005 - 19:46

Daga do panasonica nie mam nic bo to dośc nowy aparat, ale ta firma i aparaty :?: (E) trochę mi nie pasuje. Co do profesjonalnych to faktycznie najlepsza byłaby lustrzanka cyfrowa, ale to już koszt pod 3 tyś zł. Ja jesli miałabym 1500 zł w ręce to roważyłabym jeszcze kupno tego Nikona Coolpix 8700, a tryb makro ma 3 cm~nieskończonośc więc jakby go tak za 1850 to wart się zastanowić., oczywiście na allegro sa też tańsze ale bardziej chodzi mi o specyfikację jaka podana jest przy tym.
http://www.allegro.p...p?item=67586320
  • 0

#57 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 15 październik 2005 - 19:54

Coolpixy, które ja akurat prywatnie bardzo lubię, mimo że mają takie makro w specyfikacji, nie sprawdzają się w realu. Widziałaś zdjęcia w moim linku. Dlatego z nich zrezygnowałam. :( Poza tym są OK.

Panasonic i aparaty? Czemu nie? Panasonic robi dobry sprzęt. Nie brałam go przecież w ciemno, zasięgnęłam opinii zaufanego znajomego, który go używa, i jeszcze paru innych zaufanych _profesjonalistów_ tym razem. Mimo że ja tego aparatu profesjonalnie wykorzystywać nie będę. Chociaż kto wie. Portrety robi bardzo ładnie, rewelacyjnie wręcz. I jeśli dam radę, to poszaleję na konferencji Mickiewiczowskiej - może mnie literaci nie przegonią za fotografowanie ich twarzy. :D

Ale najpierw muszę go do końca poznać, a ja na razie jestem na etapie poznawania ustawień AF i pół-MF. :> W każdym razie poprawiam ręcznie jego ustawienia automatyczne - i to jest fajne. Aparat ma gwarancję 2-letnią, a po 2 latach pewnie będę miała inny, o ile jeszcze będę mogła robić zdjęcia, więc niczym praktycznie nie ryzykuję. :)
  • 0
Daga

#58 buli

buli

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 15 październik 2005 - 20:19

Mam prośbę jak będziesz miała jakieś zobione zdjęcia w trybie Makro to wyslij mi proszę, ale faktyczne makro bo na szczurach to mało widać, a z coolpixem szczerze nie ma większej róznicy. Jak miałabym pieniądze to najbardziej chciałabym mieć Olympusa E1, ale to już cena ponad 3500.
Ja do swojego Hp musiałabym dokupić jeszcze obiektyw szerokokątny i filtr. Ten Twój Panasonic jaki ma obiekty jesli się nie mylę to również zwykły z mozliwością rozszerzenia na szerokokątny.
Na tej stronie jest pokazany HP z tym rozszerzeniem na które się szykuję ( 4 zdjęcie) http://www.dcresourc...iew/index.shtml
  • 0

#59 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 15 październik 2005 - 20:30

A różnica jest kolosalna - właśnie na szczurach widać. Coolpixem można robić tylko z takiej odległości, a nawet wtedy zdjęcia są nieostre. :( Poza tym dołożyłam dziś tam nowe zdjęcia. Zostawiłam nawet te źle wykadrowane, właśnie po to, żeby można było obejrzeć ostrość w trybie makro - każdy włosek w futerku widać, a wszystkie zdjęcia bez lampy!

Obejrzyj zdjęcie, na którym Ryfka mi wsadziła mordkę w obiektyw hyhy. Zostawiłam je, bo widać włoski wokół jej oczka.

Wydaje mi się, że wadą Panasonica jest to, że w AF nie umie ustawić odpowiednio krótkiego naświetlania, kiedy obiekt jest w ruchu - też tam widać. Myjąca się Helenka jest nieostra. Ale to nic, następnym razem przełączę na MF i sama nastawię parametry. Takie zdjęcia, takie zbliżenia nie są możliwe z Coolpixem.

Panasonic ma makro 5 cm i rzeczywiście tyle jest. To, co jest w tej odległości od obiektywu, jest ostre, to, co bliżej - już nie. Zaraz Ci wyślę rosiczkę, na której to dokładnie widać. I kaktusa. ;) A najlepiej jest ustawić pokrętło na makro i używać zoomu - jednocześnie hyhy. Jak mi się obiekty ludzkie zgłoszą do portretów, to Ci wyślę parę zdjęć. ;)

Z obiektywem jest, jak mówisz. Ale ja z nim nic robić nie będę. Prawdę mówiąc, to chciałabym pofotografować góry, ale zapewne już nie będę miała okazji.
  • 0
Daga

#60 buli

buli

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 15 październik 2005 - 20:37

Góry super też bym chciała, ale z naszym schorzeniem to tylko większe miasta na szlak nie bardzo a szkoda
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych