Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Fotografia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#21 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 04 wrzesień 2004 - 23:23

Hihihi Cannon A60 :D To shit Tym zoomem to sobie mozna porobic Zblizenia własnych paznokci u stóp :P Nie mówiac ze ten badziew nawet stabilizera nie ma Taki shit to jest dobry na fotki u cioci na imieniny
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#22 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 04 wrzesień 2004 - 23:27

zdjęcia są naprawdę dobre, chetnie obejrzę nowe


Proszę bardzo :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zgadnijcie co przedstawia zdjęcie poniżej

Dołączona grafika

A to krzyż na bocheńcu górującym nad
miastem zwanym Brzesko ;)
jeśli jeszcze nie kojarzycie co to za miasto
to wspomnę że piwo Okocim/Calsberg/Harnaś
tam powstaje między innymi :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeśli się zdjęcia nie ładują [co nie znaczy ze ich nie ma ani nie będzie]
to wybaczcie bo są na serwerze interii a tam jest
godzinny i miesięczny limit transferu :(

...
Może ktoś jeszcze umieści swoje zdjęcia, chętnie obejrzę :-D

Jeszcze raz pozdrawiam
  • 0

#23 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 04 wrzesień 2004 - 23:36

Hihihi Cannon A60 :D To shit Tym zoomem to sobie mozna porobic Zblizenia własnych paznokci u stóp :P Nie mówiac ze ten badziew nawet stabilizera nie ma Taki shit to jest dobry na fotki u cioci na imieniny


Tak Nilfheim "mistrzu" prowokacji za taką cenę stabilizera czy innych spec rzecy nie dostaniesz .. jak się ma kilka tysięcy to niema sprawy...
Ale szczerze wystarczy mało pić żeby się ręce bardzo nie trzęsły i trochę umiejętności
I nie wiem czy to są fotki z imienin cioci... A zbliżenia wychodzą paznokci u nóg dobre i od tego nie zoom tylko tryb makro jakby coś lepiej wyjdą ...

A tak żeby być dokładniejszym to jakby można było z 1,5 metra [bo tyle załóżmy jest do tego paznokcia] tak zbliżyć zeby dało się tylko zdjęcie paznokcia zrobić to tak jakny zrobić portret z dajmy... 25m .. hm zoom w miarę przyzwoity.. ale niestety ten aparat wbrew twoim twierdzeniom tego nie potrafi

A zoom 3-krotny to już coś ale fakt że mało... zawsze można tele dokupić bo jest możliwość podpięcia... albo wydać n razy więcej i mieć lepszy zoom co niekoniecznie pójdzie w parze z jakością aparatu.

Żaden aparat nie jest doskonały .. ale nie wymagaj takich cudów zwłaszcza od apatatu za taką cenę ...
można bez tych "cudów" żyć
Można oczywiście spróbować poszukać czegoś w granicach 1000 zł z lepszym zoomem i coś sobą reprezentującego...

I zawsze można polecić wydanie nawet 3000-8000 na aparat ale po cóż taki komuś kto robi zdjęcia dla zabawy ... i kogo na taki wydatek stać ...
i w tym sedno dyskusji

Niestety Nilfheim ten badziew trochę potrafi tylko trzeba się nim umieć posługiwać ...
twoja kultura też wiele potrafi zdziałać w dyskusji tylko wypada stosować i jak nie masz nic mądrego {chociaż przyznam czasem masz} do powiedzenia to nie mów nic albo powiedź to kulturalnie jeśli już...

Do dalszych dyskusji nie na temat [bo pewnie będą] zapraszam do działu pt. "Śmieszne"
  • 0

#24 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 05 wrzesień 2004 - 10:25

A po co wydawać 3000-4000 pln ? Porównaj sobie Cannona A60 do Olympusa C2100 Mozna go kupic juz za 1500 pln
W granicach 1000 pln nie kupisz w Polsce nic przyzwoitego Jesli juz sie wydaje pieniadze w tym przedziale to po co przepłacać ? Lepiej juz kupić najprostszy model HP bo ma niezła optyke :) a zoom x3 daje tyle samo co brak zoom-u
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#25 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 05 wrzesień 2004 - 11:22

widzę ze dyskusja na poziomie ;)
Myślę zoom x3 to nie tyle samo co żaden zoom...
Dla zwykłej zabawy wystarczy, można przeżyć bez 10X zoom-u
I w ogóle się do zoomu przyczepiłeś ;) ..
Porównuję i nic ... szkoda 500 zł wiecej dawać [jak sie je zaznaczam ma] ... co do Olympusa C2100 to wprawdzie zoom 10X ma..
ale co to za potężna optykę i elektronikę włożyli to nie wiem.
Coś za coś jest jak jest zoom czy stabilizator to braknie innych szczegółów

http://cofecto.com/o...ges/image1.html
to fotka z przykładowych zdjęć dawanych przez olympus-a ... "piękne" szumy... może wiesz co to ... hm spójrz na skórę tam widać najlepiej ale wybaczam bo tak ciemno dla aparatu że ISO400 {czułość matrycy to tak jak czułość kliszy do aparatu ...} było włączone...
A że to ewidentna wina matrycy i elektroniki ... zoom 10X tu nie pomógł..
Szczerze miałem gdzieś pare zdjęć robionych w podobnych warunkach i też kobiety ;) a wyszły dużo lepiej...0 szumów ładne kolory przyznam jak dobrze się przyjrzeć trochę nie ostre bo ona niebyła modelką i nie pozowała bez ruchu... tylko broniła się jak mogła przed obiektywem ;) .. i ciężko było


http://cofecto.com/o...ges/image5.html
tu też zresztą bardzo dobrze widać a to już ISO100 i jeszcze mi się szum niezdarzył w takich warunkach... I mogę Ci śmiało stwierdzić że lepsze zdjęcia jakościowo osobiście zrobiłem moim badziwiem...
Ale racja zoom czasem by sie przydał w czym przyznaję rację, ale zoom to nie wszystko

A co do A60 to pół roku temu kosztował te 1500 zł i był jednym z lepszych jak nie najlepszym z aparatów tej klasy... teraz wchodzą lepsze modele Canona wiec ten tanieje bardzo i dlatego go poleciłem bo nie każdego stać

Lepiej juz kupić najprostszy model HP bo ma niezła optyke a zoom x3 daje tyle samo co brak zoom-u

Tak oczywiście pozwolę sobie na małą ironię ...Można i kupić ładny prosty tanii samochód z pięknymi kołami ... nie ważne że pod maską ma silnik fiata 126p ;) ..

Miałem pare takich najprostrzych modeli w rękach i... hm to jest dopiero aparat na imieniny cioci i to jeszcze wszystko ładnie oświetlone musi być żeby cokolwiek ładnie wyszło

Ta dyskusja może trwać długo wiec szkoda ją prowadzić
Pozdrawiam ;)
  • 0

#26 Nilfheim

Nilfheim

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 513 postów

Napisano 05 wrzesień 2004 - 11:45

Hehehe no jasne ze bedziesz chwalił A60 - w koncu go kupiles :D Dziwnie ale przykładowe zdjecia z c2100 wcale jakos nie przekonuja o tym ze to "straszna" elektronika i optyka z prostego powodu - mozna wygrzebac w necie zdjcie zrobione na A60 które sa o wiele gorsze i tak dalej i dalej :P wiec taka zabawa jest bez sensu - proste Juz wyjaśniam dlaczego przyczepilem sie do zoom-a - dlatego ze zoom ponizej x10 to tylko zbedny gadzet dla potrzeb relamowych - i podnoszacy cene - w kocu jest "zoom" Podobnie jak z iloscia pixeli Bardzo czesto zdarza sie tak ze jakis kompletny badziew ma matryce 4.1 I co z tego własciwie wynika ? Nic Tylko kolejny chwyt reklamowy Podobnie jest z rejestracja sekwencji video - kolejny gadżet podbijajcy cene właściwie na cholere potrzebny Natomiast istnieja aparaty które maja zoom ok a brak stabilizera co jest paranoja zwazywszy ze jest tam napchana kupa innych zbednych rzeczy
i koniec dyskusji faktycznie :) :) :)
  • 0
Bestia najgorsza zna trochę litości , lecz ja jej nie znam , więc nie jestem bestią.

Youth's like diamonds in the sun
And diamonds are forever

#27 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 05 wrzesień 2004 - 15:00

to nie były przykładowe znalezione zdjęcia tylko fotki ze strony producenta .... A co do zooma i pikseli to fakt faktem to czasem są one stosowane do prostych zagrań marketingowych... A zoom z cyferką 10x też może być chwytem marketingowym ... tak jak 5,1 Mpikseli w aparacie za 300 zł... wiec ? co do dużego zooma i braku stabilizera masz rację że to paranoja...
A sekwencje wideo .. tak bajer od tego są kamery a nie aparat za 1000-2000 zł... Ale 320x240 i 6 minut filmu z dźwiekiem w przyzwoitej jakości się przydaje jak coś ciekawego się dzieje...

A że go chwalę to dlatego że miałem z nim doczynienia, niewiem skąd twoja o nim opinia... bo za taką cenę to naprawdę dobry aparat...

A że nietylko moja oponia to proszę bardzo poczytaj jak to nieduży wysiłek... dokładnie tu masz opinie innych ... wady zalety :

http://fotorecenzja....omments&bkid=20

http://www.agito.pl/...=2564&cid=12&p=

http://www.recenzje....n_powershot_a60

A tu przykładowe fotki z neta z A60 :

http://www.digicamfo....php?cat_id=243

A tu przykładowa ze strony Canon-a :

http://www.canon.com...ps-a60_pix1.jpg

I jeszcze niech będzie ranking Chip-a aparatów cyfrowych :
http://rankingi.chip...0e6c969f9b7ea65
dla tych co się niechce studiować to 1 miejsce eco czyli możliwości przez cena ... a 30 miejsce w power czyli możliwości co nie jest złym miejscem biorąc pod uwagę to że są w rankingu aparaty za 5000zł...

Polecam bo jes godny polecenia [zresztą zdjęcia mówią same za siebie ... chyba że mam talent/bądź jestem cudotwórcą ;) a w to wątpię], tak samo pewnie godny jak podany przez ciebie Olympusa C2100 bo to jak się zoriętowałem udany model choć jak każdy nie dokońca ... każdy ma wady i zalety i cenę .. A dyskusja... to prawie jak dyskusja wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą bądź odwrotnie ;) ale wiem lubisz dyskutować i dowodzić swoich racji .. a każdy trochę jej ma w tym jak i w większości wypadków (E)
  • 0

#28 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 16 październik 2004 - 20:50

Te zdjęcia są warte obejrzenia (ok)

http://www.mp3s.pl/niesamowite/
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#29 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 17 październik 2004 - 22:50

"front" chmur bardzo ciekawy i reszta także...
jednak ten piorun wydaje się mało autentyczny... może się mylę
ale możliwość "wstrzelenia" się akurat w ten moment jest bardzo mały...
chociaż fakt zawsze szczęście gra swoją rolę.. najlepsze najdziwniejsze i najciekawsze zdjęcia wychodzą przez takiego farta
pozatym ktoś musiał by robić zdjęcie przy krótkim czasie żeby piorun wyszedł tak ostro jak widać i nie był tzw "duchem" { tzn nie był przeźroczysty tu jak widać nie jest .. jest wyraźny i ostry }
Co do wspomnianego przezemnie wymaganego stosunkowo krótkiego czasu naświetlania ...to wieczorna pora ma to do siebie że ten czas musi być "dość długi" żeby w ogóle było coś widać ..
po 3 niepokoi mnie skąd ten piorun sie tam wziął ;)
hm po czwarte w zawansowanych właściwościach pliku tam gdzie piszą o rozdzielczości głębi kolorów autorze aparacie {itp itd techniczne rzeczy}...
Jest rubryczka "oprogramowanie do tworzenia" a w niej Adobe PhotoShop.... co wiele może znaczyć ale też nic niemusi zaznaczam :P
Ale może się czepiam, jak to autentyk to gratulacje dla autora i pozazdrościć sprzętu i umiejętności

A tak pozatym to pozdrawiam
  • 0

#30 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 10 luty 2005 - 15:15

Dla zainteresowanych fotografią ... http://www.sxc.hu/
portal gdzie wielu fotografów profesjonalnych bądź nie (także i ja)
udostępnia swoje zdjęcia w dużej rozdzielczości za darmo.
Tylko trzeba się zarejestrować w serwisie zeby je ściągnąć w dużej rozdzielczości...
przeglądać można bez rejestracji ale warto się zarejestrowac
Bardzo użyteczna strona dla poszukujących grafik np na stronę .. itp. itd.
Bardzo polecam.. a zbiór dobry bo każde zdjęcie które ktoś chce udostępnić jest weryfikowane przez administratorów... wiec z reguły są tam zdjęcia dobre, ciekawe, uzyteczne :-D itd..
..w sumie maja już w zbiorach 116281 zdjęć ;) a dziennie z 300 przybywa wiec jest w czym przebierać

Jeszcze dla ułatwienia link do kategorii http://www.sxc.hu/browse.phtml
i dla ciekawych do mojej jeszcze sktromnej galerii
http://www.sxc.hu/br...=profile&l=peie
chociaż z czego się bardzo ciesze jedno z moich zdjęć jak zostałem poinformowany zostalo wykorzystane w tworzeniu jakiegos podręcznika do ekonomi w USA :D

Pozdrawiam
  • 0

#31 toron27

toron27

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 11 kwiecień 2005 - 01:00

No proszę znalazłem ciekawy temat, a od prawie roku nie ruszany :shock:
Ja akurat fotografią zajmuję się i dla przyjemności i zawodowo. Praktycznie fotografia towarzyszyła mi od dziecka, ale do wyboru szkoły fotograficznej najbardziej przyczynił się mój wujek, który fotografuje głównie przyrodę, no i zaraził mnie tą tematyką.On też kupił mi na komunię pierwszy aparat. Był to niemiecki odpowiednik Smieny- Certo KN 35. Potem był oczywiście Zenit TTL, po nim Practica BC-1, no a po niej Canon EOS 10s. Ostatnio go mocno zaniedbałem (nie używałem) bo od ponad roku robię fotki cyfrówką(choć niezbyt wysokich lotów ale na razie zupełnie wystarcza)
  • 0

#32 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 18 sierpień 2005 - 10:16

Ja fotografią zajmuję się od niedawna i po amatorsku. Jakieś dwa miesiące temu kupiłam sobie aparat cyfrowy. Nie jest on najwyższej klasy (prfesjonaliści powiedzieliby pewnie, że jest mierny), ale muszę powiedzieć, że robienie fotek sprawia mi naprawdę ogromną przyjemność. Bardzo lubię fotografować przyrodę, zwierzęta, ale również rodzinę i przyjaciół :-D Posiadanie aparatu pozwala uwiecznić wyjątkowe chwile... Może za jakiś czas, zainwestuje w profesjonalny aparat. Na razie wiem, że brak mi wprawy, ale bardzo miło jest przeglądać swoje własne zdjęcia ;) Pozdrawiam wszystkich amatorów fotografii.
  • 0

#33 Ina30

Ina30

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 77 postów

Napisano 22 sierpień 2005 - 15:24

Fotki wykonane aparatem Canon PowerShot A75
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#34 Madzia

Madzia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 345 postów

Napisano 25 sierpień 2005 - 20:08

Naprawdę piękne zdjęcia...
  • 0

#35 toron27

toron27

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 25 sierpień 2005 - 23:13

Klara fotki są świetne, Ty je robiłaś?
  • 0

#36 toron27

toron27

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów

Napisano 26 sierpień 2005 - 23:41

No a ja dziś odnowiłem sobie sprzęcik. Sytuacja zmusiła mnie do kupienia nowego aparatu. EOS !0 postanowił wysiąść , to kupiłem nóweczkę EOSa 30V . Fajne cacko już nie mogę się doczekać pierwszej robótki. jak zrobie nim jakies nowe fajne fotki to zobaczycie je w galerii. :-D
  • 0

#37 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 27 sierpień 2005 - 12:13

jak zrobie nim jakies nowe fajne fotki to zobaczycie je w galerii. :-D


Toronku, Życzę jak najwięcej fajnych obiektów do fotografowania ;)
Z pewnością dzięki nowemu sprzętowi zdjęcia będą jeszcze ładniejsze od tych superanckich, które miałam przyjemność oglądać :-P Jesteś dobry w tym co robisz i tak 3mać :!: Z niecierpliwością będę zerkać do galerii :D
  • 0

#38 WojtekK

WojtekK

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 28 sierpień 2005 - 16:49

hmm,
Moja przygoda z fotografia zaczela sie ok. 1985 roku kiedy mialem Smiene, filmy cz-b gdyz kolorowe byly za drogie lub ich wcale nie bylo,
W roku 1995 ZENITH 122 a od ok. 30 dni mam cyfrowke HP PhotoSmart 507 :D
Zgadzam sie, zenith 122 jest dobry jak sie robi zdjecia przy dobrym oswietleniu i bez lampy.
A nowym HP zrobilem juz ok. 1500 zdjec i ok. 30 filmow.
Karta 512 MB Kingstom daje ok. 456 zdjec w 4 mln pic.
Milego dnia
  • 0
"idź tak przez życie,aby ślady Twoich stóp przetrwały Cię"
Jan Chrapek

#39 misio71

misio71

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 22 wrzesień 2005 - 14:02

Wiatam wszystkich fotografików amatorów, do których zaliczam się i ja.

Mały wycinek tego, co udało mi się ostatnio zrobić możecie obejrzeć pod tym adresem:

http://www.plfoto.co...horname=misio71

Pozdrawiam,

Piotr.

PS. Ja od paru miesięcy bawię się cyfrówką (OLYMPUS C-725 UZ).
  • 0
www.piotrsajnog.pl

#40 Daga

Daga

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 837 postów

Napisano 22 wrzesień 2005 - 14:14

Widzę, że lubisz macro... :)
A odkryłeś już może te piękne miejsca w Warszawie wzdłuż wału wiślanego na północ?

I czemu na plfoto nie umieściłeś portretów? ;)
  • 0
Daga


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych