Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ile mogą dorobić renciści socjalni od 2012 roku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

#101 marcin1987

marcin1987

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 07 styczeń 2012 - 13:35

A ja mam pytanie bo na stronce zusu sa chyba stare dane.Gdzie można sprawdzić w wiarygodnym źródle ile można dorobic do renty socjalnej od 1 stycznia 2012 roku

znalalem tylko cos takiego

http://www.zus.pl/de...t.asp?p=1&id=52


Pod podanym wyżej linkiem jest informacja o tym : od 1 stycznia 2012 r do 28 lutego 2012 r. 2 391,20 zł
  • 0

#102 Hoffmanek

Hoffmanek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 07 styczeń 2012 - 20:27


A ja mam pytanie bo na stronce zusu sa chyba stare dane.Gdzie można sprawdzić w wiarygodnym źródle ile można dorobic do renty socjalnej od 1 stycznia 2012 roku

znalalem tylko cos takiego

http://www.zus.pl/de...t.asp?p=1&id=52


Pod podanym wyżej linkiem jest informacja o tym : od 1 stycznia 2012 r do 28 lutego 2012 r. 2 391,20 zł


W przypadku tego świadczenia kwoty jakie można dorobić są zmienne. Prezes Zus w okolicach ja wiem 15 lutego ogłosi nowe kwoty na kolejne miesiące.
  • 0

#103 izabla

izabla

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 07:55

Witam, Doczytałam na stronie ZUS że mogę odwiesić zawieszoną z powodu pracy rentę socjalną, ponieważ moje dochody nie przekroczą dopuszczalnego progu. Moje pytanie dotyczy tego, czy o odwiedzeniu renty powinnam powiadomić swojego pracodawcę? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • 0

#104 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:10

Tak Izabla, musisz powiadomić pracodawcę o wznowieniu pobierania świadczenia rentowego.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#105 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:24

Witam, Doczytałam na stronie ZUS że mogę odwiesić zawieszoną z powodu pracy rentę socjalną, ponieważ moje dochody nie przekroczą dopuszczalnego progu. Moje pytanie dotyczy tego, czy o odwiedzeniu renty powinnam powiadomić swojego pracodawcę? Z góry dziękuję za odpowiedź.


Nie chce być niemiła, ale po to jest forum żeby go czytać. Ten wątek nie ma aż tak dużo stron żeby na nim nie znaleźć odpowiedzi na twoje zadane pytanie. Trochę wysiłku i chęci chyba jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
  • 0

#106 staniew

staniew

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:49

"Nie chce być niemiła ale" Ale mnie rozbawiłaś. ;)
  • 0
Lecz ci,którzy ufają Panu,nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły,
biegną,a nie mdleją, idą ,a nie ustają.

#107 marcin1987

marcin1987

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 14:41

Witam, Doczytałam na stronie ZUS że mogę odwiesić zawieszoną z powodu pracy rentę socjalną, ponieważ moje dochody nie przekroczą dopuszczalnego progu. Moje pytanie dotyczy tego, czy o odwiedzeniu renty powinnam powiadomić swojego pracodawcę? Z góry dziękuję za odpowiedź.


Nie nie musisz.
  • 0

#108 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 15:04

"Nie chce być niemiła ale" Ale mnie rozbawiłaś. ;)


Staniew - to to jeszcze pikuś. Spójrz na to: :hehe:

izabla napisał(a): Witam, Doczytałam na stronie ZUS że mogę odwiesić zawieszoną z powodu pracy rentę socjalną, ponieważ moje dochody nie przekroczą dopuszczalnego progu. Moje pytanie dotyczy tego, czy o odwiedzeniu renty powinnam powiadomić swojego pracodawcę? Z góry dziękuję za odpowiedź.


Nie nie musisz.


izabla napisał(a): Witam, Doczytałam na stronie ZUS że mogę odwiesić zawieszoną z powodu pracy rentę socjalną, ponieważ moje dochody nie przekroczą dopuszczalnego progu. Moje pytanie dotyczy tego, czy o odwiedzeniu renty powinnam powiadomić swojego pracodawcę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Tak Izabla, musisz powiadomić pracodawcę o wznowieniu pobierania świadczenia rentowego.


i bądź tu mądry :hehe::hehe::hehe:
  • 0

#109 marcin1987

marcin1987

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 15:16


"Nie chce być niemiła ale" Ale mnie rozbawiłaś. ;)


Staniew - to to jeszcze pikuś. Spójrz na to: :hehe:

izabla napisał(a): Witam, Doczytałam na stronie ZUS że mogę odwiesić zawieszoną z powodu pracy rentę socjalną, ponieważ moje dochody nie przekroczą dopuszczalnego progu. Moje pytanie dotyczy tego, czy o odwiedzeniu renty powinnam powiadomić swojego pracodawcę? Z góry dziękuję za odpowiedź.


Nie nie musisz.


izabla napisał(a): Witam, Doczytałam na stronie ZUS że mogę odwiesić zawieszoną z powodu pracy rentę socjalną, ponieważ moje dochody nie przekroczą dopuszczalnego progu. Moje pytanie dotyczy tego, czy o odwiedzeniu renty powinnam powiadomić swojego pracodawcę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Tak Izabla, musisz powiadomić pracodawcę o wznowieniu pobierania świadczenia rentowego.


i bądź tu mądry :hehe::hehe::hehe:


Wystarczy ze poinformuje się lekarza medycyny pracy o posiadanej niepełnosprawności, który może ewentualnie określić jakieś przeciwwskazania. Ja nie informowałem pracodawcy o tym że pobieram rentę a i pracodawca nie był zainteresowany tym że pobieram lub nie pobieram renty. 



A ja mam pytanie bo na stronce zusu sa chyba stare dane.Gdzie można sprawdzić w wiarygodnym źródle ile można dorobic do renty socjalnej od 1 stycznia 2012 roku

znalalem tylko cos takiego

http://www.zus.pl/de...t.asp?p=1&id=52


Pod podanym wyżej linkiem jest informacja o tym : od 1 stycznia 2012 r do 28 lutego 2012 r. 2 391,20 zł


W przypadku tego świadczenia kwoty jakie można dorobić są zmienne. Prezes Zus w okolicach ja wiem 15 lutego ogłosi nowe kwoty na kolejne miesiące.


Tak, kwoty zmieniają się co kwartał. Na stronie GUS można pozyskać informacje o średniej krajowej w danym kwartale i z tego policzyć ile to jest 70 procent
  • 0

#110 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 15:23

To jak cię twój pracodawca rozlicza na koniec roku? (chodzi mi o pit) A co z podatkiem na zus?

Jeżeli pracownik dostaje pensje i pobiera rentę to kwotę zmniejszającą podatek "bierze" ZUS. Dlatego pracodawca potrącą tę kwotę (47 zł) z pensji brutto pracownika. 1111 zł - 47= 1.064 zł

 
  • 0

#111 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 12 styczeń 2012 - 19:34

Po 7 latach sprawiedliwości stało się zadość :) otrzymałem rentkę :)
  • 0

#112 inos

inos

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 88 postów

Napisano 12 styczeń 2012 - 22:48

Po 7 latach sprawiedliwości stało się zadość :) otrzymałem rentkę :)


Gratulacje :) Również o 10 wlazłem na konto, a tu miła niespodzianka :)
  • 0

#113 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 14:08

http://biznes.interi...rasolem,1746049
71zl to czyli ile dostane do reki bo ta kwota to chyba brutto
  • 0

#114 marcin1987

marcin1987

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 15:09

Tak 71 brutto. Czyli gdzieś około 55 zł netto
  • 0

#115 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 13 styczeń 2012 - 17:12

Tak 71 brutto. Czyli gdzieś około 55 zł netto

Dokładnie 57 zł netto. Źródło: http://www.se.pl/wyd...tac_221580.html
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#116 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 17:19

To czyli w marcu juz dostane to 57 zl wiecej czy w kwietniu bo chyba w kwietniu jest wyplacana renta z marca. Jak to jest?
  • 0

#117 Gość_Romek._*

Gość_Romek._*
  • Gość

Napisano 13 styczeń 2012 - 17:33

W marcu dostaniesz juz wiecej,gdyz swiadczenie narcowe wyplacane jest w marcu
  • 0

#118 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 19:55

To w marcu powinienem otrzymac za luty.
  • 0

#119 marcin1987

marcin1987

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 20:40

To w marcu powinienem otrzymac za luty.


w marcu otrzymujesz rentę za marzec, z góry.
  • 0

#120 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 22:04

Aha. Na orzeczeniu mam wisane calkowita niezdolnosc do pracy a zas na drugim jest wpisane ze renta socjalna przysluguje do 2013 a niby te orzeczenia sie roznia tylko ciekawi mnie w czym. Moze ktos wie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych