Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ile mogą dorobić renciści socjalni od 2012 roku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

#141 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 10:09

No to ci współczuje. Ja na szczęście socjalną mam na stałe więc grozi mi to tylko w przypadku zmiany przepisów.
  • 0

#142 Gość_Romek._*

Gość_Romek._*
  • Gość

Napisano 30 sierpień 2012 - 14:39

[/quote]
I moje posty się dobrze potwierdziły co do zabierania i nie przedłuzenia renty socjalnej. Sam o tym się przekonałem na swoim odwołaniu w sądzie.
A wszystko to przez politykę Tuska które weszły nowe ustawy i przepisy.
Jedynie moge teraz po roku lub wcześniej stanąć na komisji lekarskiej w zusie i ubiekać się o rente inwalidzką a nie rente socjalną którą miałem w latach 1999-2011 jak sytuacja zdrowotna się pogorszy
[/quote]

No i widzisz,jak Ci pisałem,że przy częściowej niezdolności do pracy nie będziesz miał renty socjalnej,to odpowiedziałeś,że już tak miałeś i będziesz otrzymywał dalej.
  • 0

#143 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 30 sierpień 2012 - 15:28

[quote='Romek.' pid='186288' dateline='1346333998']
[/quote]
I moje posty się dobrze potwierdziły co do zabierania i nie przedłuzenia renty socjalnej. Sam o tym się przekonałem na swoim odwołaniu w sądzie.
A wszystko to przez politykę Tuska które weszły nowe ustawy i przepisy.
Jedynie moge teraz po roku lub wcześniej stanąć na komisji lekarskiej w zusie i ubiekać się o rente inwalidzką a nie rente socjalną którą miałem w latach 1999-2011 jak sytuacja zdrowotna się pogorszy
[/quote]

No i widzisz,jak Ci pisałem,że przy częściowej niezdolności do pracy nie będziesz miał renty socjalnej,to odpowiedziałeś,że już tak miałeś i będziesz otrzymywał dalej.
[/quote]
Romek
Wcześniej tak miałem w orzeczeniu częściowo całkowicie nie zdolny do pracy do maja 2011 roku.
A teraz weszły te n0owe ustawy i przepisy przez zasrany rząd Tuska.
My wszyscy teraz będziemty mieli całkowicie zmarnowane życie przez Platforme Obywatelską jak i ministra zdrowia.
Chodzi tu o nasze lekarstwa na które dużo wydajemy.
  • 0

#144 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 01 wrzesień 2012 - 01:36

michał
czym się różni renta inwalidzka od renty socjalnej w sensie starania się o rente ?
nie chcą przedłużyć renty socjalnej dlatego, że pracujesz czy z jakiego powodu ?

EDIT
pytanie nieaktualne jeśli ta renta inwalidka to renta z tytułu niezdolności do pracy, zmyliła mnie nazwa.

był temat, nie wiem czy nie ten, nie chce mi się przeglądać w którym pisałem, że być może Sejm pozwolił na to, żeby renciści nie wieszali rent do większego limitu bo może komisje nie będą przyznawać rent tym osobom, które pracują, wtedy byłem zły bo niektóre osoby pisały coś w stylu, żeby nie wywoływać paniki, no to się teraz okazuje czy wywoływałem panikę czy moje podejście do nieprzyznawania rent były uzasadnione czy nie.
  • 0

#145 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 01 wrzesień 2012 - 12:01

No i widzisz,jak Ci pisałem,że przy częściowej niezdolności do pracy nie będziesz miał renty socjalnej,to odpowiedziałeś,że już tak miałeś i będziesz otrzymywał dalej.

http://prawo.rp.pl/artykul/55649,805607-Prawo-do-renty-socjalnej-renta-socjalna-dla-mlodych-bez-stazu.html
Ku pokrzepieniu, gdyż walczyć o swoje zawsze warto nawet, jeśli na początku wydaje się to wszystko mieć marne szanse:
http://wyborcza.pl/1...skac_rente.html
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#146 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 05 wrzesień 2012 - 22:48

Renta cocjalna a renta inwalidzka dużo się różni.
Do renty inwalidzkiej są lata przepracowane a oprócz tego że zachorowałeś na chorobe lub ciebie pracodawca zwalnia z pracy z powodu dłuzszego uszczerbku na zwolnieniu lekarskim i wysyła ciebie na badania do zusu Takie są moje przewidzenia. Zus może ciebie skierować do sanatorium na dwa-trzy tygodnie.
  • 0

#147 Serolka

Serolka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 listopad 2012 - 19:34

Witam serdecznie,

Przeczytałam z uwagą cały wątek, lecz nigdzie nie znalazłam informacji, czy praca o umowę o dzieło jest również przez ZUS traktowana jako pełnoetatowa forma zatrudnienia.
i druga sprawa,,,,, czy pracując na umowę o dzieło, muszę powiadamiać pracodawcę że mam rentę socjalną?
I trzecia sprawa....czy muszę informować ZUS że pracuję na umowie o dzieło?
  • 0

#148 Piotr M

Piotr M

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 435 postów
  • Skąd:Bystra Krakowska

Napisano 14 listopad 2012 - 20:04

Witam serdecznie,

Przeczytałam z uwagą cały wątek, lecz nigdzie nie znalazłam informacji, czy praca o umowę o dzieło jest również przez ZUS traktowana jako pełnoetatowa forma zatrudnienia.
i druga sprawa,,,,, czy pracując na umowę o dzieło, muszę powiadamiać pracodawcę że mam rentę socjalną?
I trzecia sprawa....czy muszę informować ZUS że pracuję na umowie o dzieło?


Nie wiem co rozumiesz przez "pełnoetatowa forma zatrudnienia" Umowa o dzieło znacznie różni się od umowy pracę ta ostania Jest korzystniejsza dla pracownika tak najogólniej. Jeżeli chodzi o to jak umowa zlecenie wpływa na rentę socjalną to o ile się niue mylę nie ma różnicy. Czy musisz informować pracodawcę nie ale musisz informować ZUS. I tu jest problem bo różnie to bywa w różnych oddziałach jedni wymagają informacji co miesiąc inne oddziały tylko w przypadku przekroczenia. a jeszcze inne co kwartał' Najlepiej zapytać w swoim oddziale Zus
  • 0

Piotr M
(...)Jeżeli bro­nisz się, znaczy: czu­jesz się ata­kowa­ny. Jeżeli czu­jesz się ata­kowa­ny, znaczy: jes­teś cel­nie tra­fiony. Miej to na uwadze. Edward Stachura


#149 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 14:51

pracuje w dwóch instytucjach w jednej na umowę o dzieło w drugiej na umowę zlecenie. W listopadzie przez chyba pomyłkę dostałam dwa wynagrodzenia tj z z tytułu jednej i drugiej umowy w związku z tym limit 2447 zł został przekroczony - prosiłam aby wynagrodzenie z tytułu umowy o dzieło zostało wypłacone w grudniu ale dostałam je 30 listopada... zastanawiam się jak rozwiązać te sytuację aby nie zwracać renty... czy istnieje możliwość korekty wynagrodzenia tj. np. zwrócę im te wynagrodzenie które dotarło do mnie 30 listopada a oni ponownie przeleją mi je w grudniu z korekta terminu wypłaty? czy takie coś jest możliwe? czy może jeszcze inaczej....

czy może ktoś mi udzielić takich informacji? proszę....
  • 0

#150 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 15:43

Informacji udzieli Ci Fioleczka ZUS ale jeśli nic się w tym roku nie zmieniło to nic nie będziesz zwracać bo przychód rozlicza sie rocznie a nie miesięcznie.
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa

#151 fioleczka2

fioleczka2

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 220 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 16:32

no z tym rocznym rozliczeniem to chyba do końca tak nie jest... przed podpisaniem umów o dzieło i zlecenie dowiadywałam się w zusie o to i przychód rozlicza się miesięcznie - pracodawca - zlecający dzieło lub zlecenie ma obowiązek poinformować ZUS o tym w którym miesiącu i ile zostało mi wypłaconego wynagrodzenia - tak mówiła kobietka na infolinii. jutro będę się dowiadywać co w takiej sytuacji mam zrobić gdyż dziś zauważyłam że 30 listopada zaksięgowane mam na koncie wynagrodzenie umowy o dzieło dlatego na bieżąco napisałam na forum moje pytanie.
  • 0

#152 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 02 grudzień 2012 - 20:20

19 grudnia jest rozprawa z waloryzacja rent. Czy ktos wie ile rencisci socjalni otrzymaja mniej jesli okaze sie ze jest niezgodna z konstytucja?
  • 0

#153 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 30 kwiecień 2013 - 05:23

okazało się, że było zgodne z Konstytucją

 

skoro już ten temat jest to można monitorować limity zarobków tu na forum

 

limit dorabiania żeby nie wieszać renty socjalnej od 1 marca 2013 r. do 31 maja 2013 r. 2 583,30 zł brutto czyli 1866,51 zł, jeśli inaczej to mnie poprawcie


Użytkownik ciiekawy edytował ten post 30 kwiecień 2013 - 05:29

  • 0

#154 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 18 czerwiec 2013 - 22:46

zmieniła się strona ZUS i nie ma teraz gdzie znaleźć obecnych limitów dorabiania, ma ktoś może link do tego ?


  • 0

#155 dawk

dawk

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 19 czerwiec 2013 - 11:45

http://www.zus.pl/de...t.asp?p=1&id=52

od 1 czerwca 2013 r. do 31 sierpnia 2013 r. 2 618,10 zł,


Użytkownik dawk edytował ten post 19 czerwiec 2013 - 11:45

  • 0

#156 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 21:31

Czyli do reki to jaka kwote mozna dorobic


  • 0

#157 dawk

dawk

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 21 czerwiec 2013 - 12:01

to będzie ok. 1859 zł netto, na tej www można sobie to przeliczyć http://www.pensje.ne...lator/2618netto


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych