Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Ile mogą dorobić renciści socjalni od 2012 roku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
156 odpowiedzi w tym temacie

#21 marcin1987

marcin1987

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 13 listopad 2011 - 17:01

Chciałbym się zapytać Was. Czy wynagrodzenie za grudzień 2011 wypłacone 10 stycznia 2012 w wysokości większej niż 1009 zł brutto, czyli więcej niż 30% przeciętnego wynagrodzenia, będzie powodowało zawieszenie renty wypłaconej 15 stycznia czy już nie?
  • 0

#22 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 15 listopad 2011 - 11:28

Płaca 10 stycznia będzie płacą za grudzień. Bez względu na to którego jest pensja wypłaca to jest ona za ostatni przepracowany miesiąc.
  • 0

#23 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 15 listopad 2011 - 13:20

Czyli jeśli w styczniu nie przekroczysz dochodu dostaniesz rentę jeżeli odpowiednio wcześnie poinformujesz o tym ZUS.
  • 0

#24 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 15 listopad 2011 - 13:28

Ja zamierzam to zrobić na początku grudnia :)
  • 0

#25 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 18:51

nowy limit dorabiania czyli średnia krajowa chyba ma iść w góre od 1.grudnia.2011, na jakich stronach netowych najlepiej szukać takich informacji jaki będzie limit od 1.grudnia.2011 dorabiania do rent, których nie trzeba będzie wieszać od stycznia.2012 ?
  • 0

#26 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 28 listopad 2011 - 23:54

Po pierwsze
Temat brzmi - Ile mogą dorobić renciści socjalni od 2012 roku?
jeśli ktoś ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem to niech się nauczy czytać ze zrozumieniem.

Po drugie
Nie zaśmiecajcie tematu pytaniami, które już były i odpowiedziami, które też już były.

nowy limit dorabiania czyli średnia krajowa chyba ma iść w góre od 1.grudnia.2011, na jakich stronach netowych najlepiej szukać takich informacji jaki będzie limit od 1.grudnia.2011 dorabiania do rent, których nie trzeba będzie wieszać od stycznia.2012 ?


wie ktoś na jakich stronach są takie dane ?
  • 0

#27 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 01:58

Ciekawy a jak myślisz?

Na stronach sejmu:
http://isap.sejm.gov.pl/SearchServlet

i na stronach ZUS
http://www.zus.pl/de...t.asp?p=1&id=52
  • 0

#28 Peteterek

Peteterek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 148 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 14:08

dajcie znac jak tos był uz w zus co mu powiedzieli.
  • 0

#29 fighterr

fighterr

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 18:34

Mam takie pytanko, ile wynosi netto renta socjalna?? Na stronce ZUS-u jest 611 ale to chyba brutto??
  • 0

#30 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 29 listopad 2011 - 19:41

Ja byłem w zusie i babka dała mi ZUS Rw-73 - Oświadczenie o osiąganiu przychodu, które mam wypełnić i do nich wysłać, że w danym miesiącu nie przekraczam dochodu powodującego zawieszenie renty.
  • 0

#31 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 21:43

Mam takie pytanko, ile wynosi netto renta socjalna?? Na stronce ZUS-u jest 611 ale to chyba brutto??


611,67 brutto
-16 podatek
-55,5 ubezpieczenie zdrowotne

= 540,62 netto
  • 0

#32 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 14:41

Ja byłem w zusie i babka dała mi ZUS Rw-73 - Oświadczenie o osiąganiu przychodu, które mam wypełnić i do nich wysłać, że w danym miesiącu nie przekraczam dochodu powodującego zawieszenie renty.


Dziwne, że każą ci to wypełnić skoro ten druk nie dotyczy rent socjalnych. :s Już sam pkt. 5 o tym mówi, że chodzi o renty inwalidzkie i emerytury.
Ja listownie wysłałam oświadczenie. Ciekawe czy mi coś przyślą, bo jak na razie to cisza. Pewnie co woj. i co powiat to inaczej jak to z ZUSem bywa.
  • 0

#33 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 30 listopad 2011 - 15:56

Niestety tak interesują się nami urzędnicy :P wcisneła mi kobieta wniosek nie pytając nawet o jaką rentę chodzi. Szczerze to nawet nie czytałem jeszcze tego druku ale na początku grudnia zadzwonię i zorientuję się co i jak :)
  • 0

#34 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 09:09

Może rzeczywiscie co oddział ZUS to obyczaj jak to u nich bywa ale ja zawsze odwieszałem rentę na druku ZUS RW-73 i teraz jak byłem wsprawie odwieszenia renty socjalnej od stycznia 2012 z uwagi na nową ustawę o zmianie limitu dorabiani do rent socjalnych to wpierw babka zrobiła wielkie oczy , dodając że oni nic o tym nie wiedzą , by cos takiego weszło a pózniej dała mi ten sam druk dodając ze skoro tak bedzie to najlepiej by złożyć ten druk już w grudniu 2011 i dopisać na nim ustawę która zmienia ten limit dorabiania do 70%.

Alex 76
  • 0

#35 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 01 grudzień 2011 - 10:43

Alekx76 ale jaką Ty masz rentę ?? Jeśli socjalną to wychodzi na to że ten druk jest uniwersalny. Moje urzędniczy na szczęście nie zrobiły oczu bo byłem u nich zbierając podpisy do petycji stop-pulapcerentowej i same życzyły mi powodzenia ciekawe tylko jak to będzie wyglądało z odwieszaniem i kiedy dostanę pierwszą rentę, jak ZUS nie zrobi zamieszania to prawdopodobnie w lutym za styczeń.
  • 0

#36 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 01 grudzień 2011 - 13:23

Oli, jak w tym m-cu złożysz pismo o odwieszenie to na 99% w styczniu normalnie dostaniesz. Ja na drugi tydzień jadę do ZUS-u
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#37 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 02 grudzień 2011 - 11:28

Rafałek dzięki za pocieszenie, ale właśnie dzwoniłem do wojewódzkiego oddziału ZUS z zapytanie jakie muszę wysłać pismo, żeby odwiesili mi rentę socjalną, ponieważ od 01.01.2012 roku wchodzi ustawa o dorobieniu do 70 % średniej krajowej ? a babka do mnie TAAAAAAAAAAAAK ?? przecież my nic nie wiemy ? To ja mówię, że tak w styczniu wchodzi ten przepis, a ona to też w zależności kiedy otrzymają wytyczne być może w lutym ha ha ha Parodia jednym słowem
  • 0

#38 Micho

Micho

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 02 grudzień 2011 - 12:06

Rafałek dzięki za pocieszenie, ale właśnie dzwoniłem do wojewódzkiego oddziału ZUS z zapytanie jakie muszę wysłać pismo, żeby odwiesili mi rentę socjalną, ponieważ od 01.01.2012 roku wchodzi ustawa o dorobieniu do 70 % średniej krajowej ? a babka do mnie TAAAAAAAAAAAAK ?? przecież my nic nie wiemy ? To ja mówię, że tak w styczniu wchodzi ten przepis, a ona to też w zależności kiedy otrzymają wytyczne być może w lutym ha ha ha Parodia jednym słowem


Mój pierwszy post.

Ta babka ZUS to ona sobie może wytyczne dostać i w 2020 roku. Nikogo to nie interesuje. Ustawa obowiązuje od stycznia 2012 i jak kobieta niekumata to niech zmieni pracę.

Tak poza tym to już wiadomo ile można dorobić do socjalu od stycznia 2012. kwoty są znane.
  • 0

#39 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 02 grudzień 2011 - 12:16

Micho kilka postów wyżej Lenio podał strony gdzie szukać takich danych, jaka na razie nic nie wiadomo.
  • 0

#40 Micho

Micho

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 02 grudzień 2011 - 12:26

Ja znalazłem coś takiego - linków nie mogę wstawiać jakiś limit mam

Sprawdź, ile możesz dorobić do renty socjalnej w 2012 nie-pelnosprawni.pl

oraz

Większy limit zarobków dla rencisty socjalnego i emeryta, rp.pl

zatem wiadomo już ile można dorobić. Sporo !!!!!!!!! 
i jeszcze to znalazłem

Tytuł: Renta socjalna limity dorabiania - obecne i od Nowego Roku
onsi .pl

Wszystko się zgadza.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych