Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czy Renciści CHCĄ zarabiać bez limitów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#21 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 03 listopad 2010 - 18:16

Lista chętnych na manifestacje:
(proszę podać: Nick, miasto zamieszkania i dogodną dla Ciebie datę manifestacji by móc się na niej pojawić)

1. Lenio - Warszawa - 12.11 lub 19.11.

Gdy zbierzemy grupę 10-15 osób zgłoszę manifestację do Urzędu Miasta.

Bo jak na razie chętne są 3 osoby.
  • 0

#22 mlutek

mlutek

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 05 listopad 2010 - 18:07

Hej może i ustawa będzie szybciej wprowadzona tylko ze nie wierze aby była zatwierdzona bez limitów.
tutaj macie już w linku osobę ktora jest temu przeciwna.. na pewno znajdzie sie o wiele wiecej temu przeciwnych jak co do czego przyjdzie....haha i to sam minister,... pewnie znowu wszystko sie skonczy na hura szumie...optymizmie....Byc moze faktycznie limity zostaną zmienione ale dla rent specjalnych i socjalnych, dla zwykłych z tyt niepełnosprawności nie za bardzo wierze chcoiaz oczywiscie bardzo bym także tego chciał i wierze ze wtedy faktycznie wiele osob by nie pracowalo na czarno...i byłyby z tego o wiele wieksze podatki i zyski dla państwa
Pozdrawiam i macie racje popieram co do manifestacji:)
http://wyborcza.pl/1...emerytury_.html
  • 0

#23 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 16 listopad 2010 - 22:10

Ze względu na znikomą liczbę chętnych (3 osoby) manifestację uważam za bezcelową. Chętnym dziękuję za zaangażowanie a pozostali sami są sobie winni.
  • 0

#24 kopcinskaanna

kopcinskaanna

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 17 listopad 2010 - 10:26

ludzie nażekają, a nie chce im się zmieniać sytuacji w której się znajdują niestety. Po wyborach samorzadowych spotykam się w tej sprawie z kolejnym posłem. Niech o nas sobie przypomni
  • 0

#25 pragmatyk_liryczny

pragmatyk_liryczny

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 17 listopad 2010 - 12:59

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i również jestem żywo zainteresowany likwidacją art. 10 ustawy o rencie socjalnej. Przypomnę, że rencistów socjalnych w Polsce jest blisko 250 tyś., a wśród rencistów i emerytów jesteśmy dyskryminowani. Zgadzam się z poglądami autora wątku.

Ustawa o rencie socjalnej została uchwalona w 2003 roku i od tego czasu u władzy były wszystkie ugrupownia polityczne. Jaki jest efekt? Panie i Panowie czas na działanie jest teraz. Same rozmowy z politykami nic nie dają. Tylko poprzez naszą aktywność i solidarne działanie możemy doprowadzić do usunięcia dyskryminacyjnego art. 10 tejże ustawy. Musimy mieć prawo do godnego życia. Państwo nie może ograniczać naszych wolności.
Pozdrawiam wszystkich!
  • 0
Nie jesteś dzieckiem specjalnej troski. Jesteś obywatelem i tego się trzymaj!

#26 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 25 listopad 2010 - 13:40

Napisałem petycję dotyczącą zmiany art. 10 ustawy o rencie socjalnej. zachęcam do jej poparcia: http://www.petycje.p...?petycjeid=6020
  • 0

#27 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 25 listopad 2010 - 14:52

W sobotę będę się widział z Palikotem ponieważ wstąpiłem do stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#28 pragmatyk_liryczny

pragmatyk_liryczny

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 25 listopad 2010 - 20:37

Napisałem petycję dotyczącą zmiany art. 10 ustawy o rencie socjalnej. zachęcam do jej poparcia: http://www.petycje.p...?petycjeid=6020


To kolejny dobry pomysł. Myślę jednak, że trzeba iść dalej. Likwidaja art. 10 poprzez samą petycję nie zostanie zrealizowana. Tu musi być nowelizacja i wydaje mi się, że politykom trzeba ją podać na "tacy". A potem rozliczać ich z podejścia do niepełnosprawnych na poziomie czynów, a nie deklarcji.
  • 0
Nie jesteś dzieckiem specjalnej troski. Jesteś obywatelem i tego się trzymaj!

#29 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 25 listopad 2010 - 22:39

Napisałem petycję dotyczącą zmiany art. 10 ustawy o rencie socjalnej. zachęcam do jej poparcia: http://www.petycje.p...?petycjeid=6020


Niewątpliwie intencje dobre - wykonanie niestety takie sobie. Wywalasz z grona "popieraczy - lobbystów" rencistów zwykłych.

Przykład. Są dwie grupy ludzi: jedna dostaje po d.pie gumową pałą i to często - druga zaledwie kijaszkiem i nieco rzadziej. Ty jesteś w grupie, która zbiera po d.psku pałą i piszesz petycję do bijącego: "proszę o okładanie mnie kijem". A dlaczego nie piszesz "proszę o zaniechanie karania mnie i innych za legalne zarobki"?
  • 0

KNP


#30 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 26 listopad 2010 - 00:10

Rodys zawsze jesteś takim cynikiem.
Niektórzy mają upodobania masochistyczne i lubią od czasu do czasu dostać wycisk ale latka lecą i upodobania się zmieniają i chcieliby trochę lżej dostawać.- co w tym złego?
Nasz system socjalny jest nastawiony na nagradzanie pracodawców a nie pracowników. Przecież kiedyś można było dostać powyżej wynagrodzenia niepełnosprawnego pracownika refundację a za pieniądze z pfronu były kupowane jachty.

Zapraszam Cię do wątku Inicjatywa ON znosząca "pułapkę rentową" chętnie wysłucham twoich pomysłów.
  • 0

#31 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 26 listopad 2010 - 12:46

Rodys zawsze jesteś takim cynikiem.
Niektórzy mają upodobania masochistyczne i lubią od czasu do czasu dostać wycisk ale latka lecą i upodobania się zmieniają i chcieliby trochę lżej dostawać.- co w tym złego?
[...]

Chodzi o to, żeby nie dostawać żadnego wycisku. Po co kaganiec "30%" (1000zł) zamieniać na kaganiec "70%" (2100zł). Za pensje w wysokosci 2100 zł brutto nie da się godnie zyć. Jak pisać petycję - to powina "wnioskować" o zniesienie limitów w calości.
  • 0

KNP


#32 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 26 listopad 2010 - 14:10

[quote='rodys' pid='156717' dateline='1290771967']
[/quote]
Chodzi o to, żeby nie dostawać żadnego wycisku. Po co kaganiec "30%" (1000zł) zamieniać na kaganiec "70%" (2100zł). Za pensje w wysokosci 2100 zł brutto nie da się godnie zyć. Jak pisać petycję - to powina "wnioskować" o zniesienie limitów w calości.
[/quote]

A sądzisz rodys ze za marne 500 pare zloty socjalnej lub aktulanie 900 zgroszami bez niej da sie godnie zyc? Wiesz mi znacznie łatwiej jest godnie zyc jak sie ma te 500 + 900 niż bez nie wspominając juz o tych 2100zł o których mowisz, no ale jak widze apetyt ci rosnie chyba w miare jedzenia
  • 0

#33 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 26 listopad 2010 - 14:16

ale marudzicie ... No oki jak ktoś chce żyć za 500zł to niech nie narzeka ... Niech zniosą całe limity !
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#34 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 26 listopad 2010 - 14:36

Wydaje mi się, że jeśli budżet ma takie problemy, jak opisane w artykule http://www.rp.pl/art...-na-renty-.html , to całkowite zniesienie limitów dla rencistów - przy jednoczesnym podniesieniu składek na renty dla osób pracujących z 6% do 10,5% - wywołałoby sprzeciw ekspertów od finansów publicznych i opór znacznej części społeczeństwa (przynajmniej części pracującej).
  • 0

#35 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 26 listopad 2010 - 14:42

ale marudzicie ... No oki jak ktoś chce żyć za 500zł to niech nie narzeka ... Niech zniosą całe limity !


Jasne najlepiej by bylo jak by zniesli calkowicie te limity, w koncu renta powinna byc tylko rekompensatą za uszczerbek danej osoby na zdrowiu a nie tak jak jest z nią teraz, jednak ze wątpię ze nasi rządzocy zniosą calkowicie te limity, niemniej jednak powinni je przynajmniej zrównac. I niesądze ze ktos chce zyc za 500zł - moze ma poprostu tylko takie a nie inne mozliwosci e dalej kombinuje na czarno jesli oczywiscie też zdrowie mu na to pozwala. 


ale marudzicie ... No oki jak ktoś chce żyć za 500zł to niech nie narzeka ... Niech zniosą całe limity !


Jasne najlepiej by bylo jak by zniesli calkowicie te limity, w koncu renta powinna byc tylko rekompensatą za uszczerbek danej osoby na zdrowiu a nie tak jak jest z nią teraz, jednak ze wątpię ze nasi rządzocy zniosą calkowicie te limity, niemniej jednak powinni je przynajmniej zrównac. I niesądze ze ktos chce zyc za 500zł - moze ma poprostu tylko takie a nie inne mozliwosci e dalej kombinuje na czarno jesli oczywiscie też zdrowie mu na to pozwala.


  • 0

#36 pragmatyk_liryczny

pragmatyk_liryczny

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 26 listopad 2010 - 22:47

Wydaje mi się, że jeśli budżet ma takie problemy, jak opisane w artykule http://www.rp.pl/art...-na-renty-.html , to całkowite zniesienie limitów dla rencistów - przy jednoczesnym podniesieniu składek na renty dla osób pracujących z 6% do 10,5% - wywołałoby sprzeciw ekspertów od finansów publicznych i opór znacznej części społeczeństwa (przynajmniej części pracującej).


Rozumiem Marzenko Twoje obawy. Ale jeśli sami nie zadbamy o nasze sprawy to nikt za nas tego nie zrobi. Niepełnosprawni muszą być jako środowisko aktywni, widoczni i zjednoczeni. Niepełnosprawni powinni mieć możliwości, by godnie żyć. Niepełnosprawnych jest prawie 6 mln. Nasze postulaty powinni być uwzględniane. A jeśli będziemy czekać, że ktoś za nas coś zrobi i nasza sytuacja się poprawi, to się nie doczekamy... Bo zawsze będą ważniejsze sprawy dla państwa. Pozdrawiam :)
  • 0
Nie jesteś dzieckiem specjalnej troski. Jesteś obywatelem i tego się trzymaj!

#37 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 27 listopad 2010 - 18:51

A sądzisz rodys ze za marne 500 pare zloty socjalnej lub aktulanie 900 zgroszami bez niej da sie godnie zyc? Wiesz mi znacznie łatwiej jest godnie zyc jak sie ma te 500 + 900 niż bez nie wspominając juz o tych 2100zł o których mowisz, no ale jak widze apetyt ci rosnie chyba w miare jedzenia


Pisałem, że za 2100 brutto nie da się przeżyć (1500 netto). Zważ, że nie piszę o wegetacji tylko o zwykłym godnym samodzielnym życiu (nie na garnuszku u mamy).

Dlatego:
- limit 1000 zł brutto jest nie do przyjęcia (renta socjalna)
- limit 2100 zł brutto jest też nie do przyjęcia (renta zwykła)

Jak znieść limity - to wszystkie
  • 0

KNP


#38 pragmatyk_liryczny

pragmatyk_liryczny

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 27 listopad 2010 - 19:40

Pisałem, że za 2100 brutto nie da się przeżyć (1500 netto). Zważ, że nie piszę o wegetacji tylko o zwykłym godnym samodzielnym życiu (nie na garnuszku u mamy).

Dlatego:
- limit 1000 zł brutto jest nie do przyjęcia (renta socjalna)
- limit 2100 zł brutto jest też nie do przyjęcia (renta zwykła)

Jak znieść limity - to wszystkie
[/quote]

Zgadzam się z Twoją opinią, ale środowisko musi to sobie wywalczyć. Na polityków nie ma co czekać. Jeśli zbierzemy pod inicjatywą obywatelską 100 tyś. podpisów to pokażemy, że z nami również trzeba się liczyć, bo jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami. Tylko aktywnością i jednością niepełnosprawni mogą coś zrobić. Pozdrawiam
  • 0
Nie jesteś dzieckiem specjalnej troski. Jesteś obywatelem i tego się trzymaj!

#39 mazi417

mazi417

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 44 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 12:24

co z tą manifestacją? nie zachowujmy się jak ofiary losu, jednoczmy siły!!! zróbmy coś dla ogółu niepełnosprawnych!!!
  • 0

#40 pragmatyk_liryczny

pragmatyk_liryczny

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 21 marzec 2011 - 16:00

co z tą manifestacją? nie zachowujmy się jak ofiary losu, jednoczmy siły!!! zróbmy coś dla ogółu niepełnosprawnych!!!


Mazi, ale czego ty oczekujesz? Nic samo się nie zrobi. Aktywność, aktywność i jeszcze raz aktywność to jest klucz do sukcesu.
  • 0
Nie jesteś dzieckiem specjalnej troski. Jesteś obywatelem i tego się trzymaj!


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych