Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Czy Renciści CHCĄ zarabiać bez limitów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
135 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 20 październik 2010 - 23:42

5 października dzwoniłem do kancelarii sejmu i "ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw" jest konsultowana w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej i nie została przekazana jeszcze nawet do sejmu. Więc termin przełom września i października podany przez "Integracje" głosowania tej ustawy był mocno optymistyczny. Nie wiadomo kiedy przekażą do sejmu podobno "mniej niż kwartał".


Jak zwykle obiecanki cacanki ... sad W jaki sposób mamy im się przypominać jak na forum jest nas zaledwie garstka chyba żeby dać cynk na jakieś inne fora lub portale typu niepełnosprawni ]czy integracja żeby coś z nami zrobili w końcu?"

"Integracja" nic nie zrobi. Idąc twoim tokiem myślenia dostaniemy coś jak Polska będzie bogatym krajem czyli długo po mojej śmierci. Rodziców dzieci potrzebujących 24h opieki było dużo? Jednak postanowili się zebrać i blokować pasy pod sejmem. Kto kiedy może iść manifestować pod Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej?

Lenio ma rację musimy sie w koncu z solidaryzować tak jak inne grupy społeczne i upominać sie o swoje nawet blokując drogi pod ministerstwem, jesli nie bedzie nas widac to nigdy nie bedą sie z nami liczyli a tylko obiecywać bedą "gruszki na wierzbie"
Alex

Dlatego proponuję zorganizować demonstrację pod Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej. Kto z Forumowiczów ma siłę i ochotę? Siedziba ministerstwa znajduje się na ul. Nowogrodzka 1/3/5 w Warszawie. Proszę o opinie jaka powinna być forma protestu i kiedy kto może się wybrać. Ja myślę że jeśli mamy działać to teraz zanim zima na zastanie.
http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=Warszawa%2C+Nowogrodzka+1\3&cId=&sId=&moreCities=
  • 0

#2 pozaczasem

pozaczasem

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 20 październik 2010 - 23:52

Ja mam siłę i ochote.Chetnie się tam pojawie.
Bo to jest żenada co jest w Polsce.Dziwne ze juz dawno ktos z tym nie zrobil ładu.

Zamiast wypisywac na iponie i żalić sie miedzy sobą lepiej pojsc i dac o sobie znac.Bo pisanie postow których i tak osoby decyzyjne nie czytaja nie da nic.
  • 0

#3 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 21 październik 2010 - 00:14

Ja mam siłę i ochote.Chetnie się tam pojawie.
Bo to jest żenada co jest w Polsce.Dziwne ze juz dawno ktos z tym nie zrobil ładu.

Zamiast wypisywac na iponie i żalić sie miedzy sobą lepiej pojsc i dac o sobie znac.Bo pisanie postow których i tak osoby decyzyjne nie czytaja nie da nic.

Popieram, rusz my w koncu tyłki bo biadolenie na iponie i samo pisanie maili do roznych decydentów którzy smiem twierdzic iz nie przywiązuje praktycznie zadnej wagi do tych naszych apelow na nie wiele sie zdaje o czym napewno niejednokrotnie piszący te maile sie przekonali.
Moim zdaniem jedynym slysznym rozwiązaniem jest zebranie się w konkretnej licznej grupie , spisanie naszych oczekiwań i pójscie na demonstrację pod ministerstwo, przy czym nie nalezy zapomniec o zaproszeniu mediów który głodne sensacji napewno chetnie obwieszczą czego oczekujemy może wówczas zaczną sie z nami liczyć.

pozdrawiam

Alex
  • 0

#4 Gość_Majonez_lodz_*

Gość_Majonez_lodz_*
  • Gość

Napisano 21 październik 2010 - 17:33

Podobno mamy trzech niepełnosprawnych w sejmie, którzy mieli dbać o środowisko "kulawych"? Chyba mocno przypieli się do koryta i trudno ich oderwać.
  • 0

#5 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 21 październik 2010 - 18:15

Dobrze myślę że powinniśmy zebrać się przynajmniej w 10 osób tego samego dnia. Postulat jest prosty przekazanie projektu ustawy do sejmu czas 2 tygodnie albo miesiąc. Jakie proponujecie terminy manifestacji?
Majonez 3\460 to nie jest większość do forsowania ustaw, jesteś chętny coś zrobić czy wpadłeś pogadać?
Jak ktoś ma megafon albo dobre pomysły niech się ujawni ;)
  • 0

#6 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 21 październik 2010 - 18:50

dokładnie lenio dobrze prawisz trzeba stworzyc konkretny postulat i go złożyc naszym rządzącym oficialnie i przy mediach najlepiej.
  • 0

#7 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 22 październik 2010 - 13:29

Lenio namawiasz do manifestacji, ale w imię czego? Czego chcesz(chcemy)? Tu nie chodzi o wyładowanie złości i pokazanie się, ale podjęcie sensownego dialogu.
  • 0

#8 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 22 październik 2010 - 15:53

Szanowny Maskocie jeśli potrzebujesz ideału to niech będzie nim równość społeczna. Moim zdanie celem manifestacji powinien być postulat o przyspieszenie przekazania projektu nowelizacji ustawy o rentach i emeryturach z FUS do sejmu szybciej niż w kolejnym roku budżetowym. Przy okazji pokażemy, że problem zarobkowania niepełnosprawnych dotyczy realnych i zaangażowanych ludzi. Jeśli pojawią się media nagłośnienie tematu naszej sytuacji na rynku pracy też będzie cenne. Jeśli ktoś wyładuje frustrację lub złość podczas chodzenia, pikietowania czy rozmowy też dobrze. Palenia opon i rzucania koktajli Mołotowa nie przewiduję.
  • 0

#9 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 23 październik 2010 - 22:08

A ja uważam że, trzeba walczyć nawet agresją .A to że, ludzie u nas wolą siedzieć i biadolić rzecz normalna w Polsce, wolą iść na łatwiznę. Oby było więcej takich ludzi jak ten koleś z Łodzi.

P.S Chętnie pojadę protestować
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#10 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 25 październik 2010 - 11:26

Lenio namawiasz do manifestacji, ale w imię czego? Czego chcesz(chcemy)? Tu nie chodzi o wyładowanie złości i pokazanie się, ale podjęcie sensownego dialogu.


Jak to czego chcemy? ja naprzykład i mysle ze nie tylko ja chcę zrówniania limitów pomiedzy rentą zusowską a socjalną a nawet ich zniesienia - bo niby dlaczego mam pokutowac cale życie za swą niepełnosprawnosc przed 16 rokiem zycia a tym samym byc obwarowanym ograniczeniami jakie niesie ze sobą renta socjalna poprzez durne przepisy w naszym kraju.
A zapewniam cie maskot iż nalazło by sie tez jeszcze kilka innnych postulatów.
  • 0

#11 Depth of Thought

Depth of Thought

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 25 październik 2010 - 11:57

Popieram manifestację pod Ministerstwem. Musa nas przyjść sporo tak żeby nas i nasz problem dostrzegli.
  • 0

#12 marcel81

marcel81

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 9 postów

Napisano 26 październik 2010 - 14:11

to kiedy tam manifestacja...ludzie zbierajcie bo ominie znowu projekt.
  • 0

#13 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 27 październik 2010 - 07:35

to kiedy tam manifestacja...ludzie zbierajcie bo ominie znowu projekt.


dokladnie, czas zacząc sie zbierac z ta manifestacją i spisaniem naszych postulatów.
  • 0

#14 Depth of Thought

Depth of Thought

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 8 postów

Napisano 27 październik 2010 - 12:18

Moim skromnym zdaniem trzeba by było zrobić podpisy pod petycją o szybkie uchwalenie następującej ustawy z dnia 03.09.2010r która leży sobie w komisji i nawet jej nie raczą dać pod głosowanie w sejmie: Ustawa o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (projekt 3.09.2010 r.)
Ustawa ta jest dostępna na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej: http://www.mpips.gov...09_07-09-10.pdf
  • 0

#15 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 27 październik 2010 - 19:15

Dzwoniłem dziś do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej projekt jest nadal "konsultowany i poprawiany i nie wiadomo kiedy zostanie przekazany do sejmu. Pani poleciła mi oglądanie telewizji."

Depth of Thought moim zdaniem zbiera się podpisy pod obywatelskim projektem ustawy. W naszej sytuacji najlepiej pokazać realnych ludzi bo to że ustawa dotyczy dużej liczby ludzi urzędnicy wiedzą a gotowy projekt ustawy nadal leży w biurku.

Alex76 projekt o którym tu piszemy znosi wszelkie limity dorabiania do rent (socjalnych i z tytułu niezdolności do pracy).

Proponuję by ludzie, którzy nie mogą demonstrować dzwonili do Ministerstwa lub wysyłali maile i pytali o ustawę (http://www.mpips.gov....php?idkat=2605) do znudzenia by zmobilizować opieszałość urzędniczą.
Departament Ubezpieczeń Społecznych
dyrektor Przemysław Żółtowski
z-ca dyrektora Mariusz Kubzdyl
z-ca dyrektora Zbigniew Januszek
telefon: (22) 661 17 38 lub 39

Lista chętnych na manifestacje:
(proszę podać: Nick, miasto zamieszkania i dogodną dla Ciebie datę manifestacji by móc się na niej pojawić)

1. Lenio - Warszawa - 5.11 lub 12.11.

Gdy zbierzemy grupę 10-15 osób zgłoszę manifestację do Urzędu Miasta.

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować bezpośrednio zapraszam: Lenio82@op.pl
  • 0

#16 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 28 październik 2010 - 10:14

Oki jestem chętny . Jeszcze popytam innych ludzi . Trzeba uzbierać z 100 osób . Czy kupimy jakieś efekty specjalne np. petardy czy coś innego ?? Sądzę że, trzeba zrobić jakieś spotkanie organizacyjne .
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#17 kopcinskaanna

kopcinskaanna

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 02 listopad 2010 - 13:58

Jeśli tylko będę miała czas na pewno wybiorę się na wiec. Obowiązujace prawo jest karygodne
  • 0

#18 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 03 listopad 2010 - 08:51

Właśnie wysłałem e maila do ministerstwa od dziś zaczynam ich bombardować gdyż nie będę mógł przybyć na manifestację w ten sposób będę walczył o nasze prawa !!!
  • 0

#19 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 03 listopad 2010 - 11:17

Dobra ludzie konkrety ... Kiedy organizujemy manifestacje ???
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#20 Alex76

Alex76

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 160 postów

Napisano 03 listopad 2010 - 13:45

Dobra ludzie konkrety ... Kiedy organizujemy manifestacje ???


Dokładnie konrety - bo czas najwyzszy
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych