Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Zwierzaki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

#121 maartas

maartas

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów
  • Skąd:Poznań

Napisano 08 luty 2009 - 11:39

Ja posiadam psa (a raczej suke), mały kundelek.. wabi się Plama. I właśnie wczoraj przekonałam się, że bardziej trafnego imienia wybrać nie można było wybrać. Po powrocie z dworu była cała w czarne plami.. wyglądała jak lampart ;D Okazało się, że zrobiła sobie wycieczkę pod samochód taty i umazała się w oleju czy czymś takim xD Poza tym mam jeszcze dwa żółwie wodne. Leona i Brokuła. :) Leon ma ponad rok a Brokuł około 6 miesięcy;D Codziennie jak tylko zacznie się robić jasno, budzą się i domagają zapalenia światła i jedzenia;D
  • 0

Uśmiechnij się, życie nie jest Twoim wrogiem!


#122 ppryga

ppryga

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 10 luty 2009 - 14:13

Mam 2 szczury:>Czarny
  • 0

#123 Gość_kenegro_*

Gość_kenegro_*
  • Gość

Napisano 01 kwiecień 2009 - 13:45

Powiem że mnóstwo zwierzaków było u mnie w domu. Rybki, kanarki i chomiki. :) Teraz też mam psa mieszańca. Powiedziała bym że ma w sobie trochę z wilka i wiewiórki. Jest u nas już ponad trzy lata. Był psem w strasznym stanie jak trafił do nas. Każdy z domowników zadawał sobie pytanie czy coś z niego będzie. Jednak udało się. Dzisiaj Puszek to w szczególności pupilek mojej mamy.
Niestety nie mogę zamieścić tutaj jego fotki, chociaż bym bardzo chciała żebyście mogli go zobaczyć. :images2:
  • 0

#124 samira

samira

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 lipiec 2009 - 11:11

witam!mam pytanko dotyczące Yorków...Jak zrobić żeby pies zaczął jeść karmę dla dorosłych?Moja suczka mimo że ma już 2 lata ciąż gustuje w karmie dla szczeniąt.Proszę o jakąś radę:)
  • 0

#125 Shark

Shark

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 15:02

Dwa dachowce: Zuźka i Maciek. Przy czym stan ten pewnie niedługo się zmieni, bo Maciek często obrywa od innych kotów: dwa tygodnie temu prawie stracił oko, przedwczoraj "tylko" poharatał sobie palec; a wiejskiego, podwórkowego kota raczej się nie upilnuje :/
  • 0

#126 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 06 marzec 2010 - 23:05

Mam 9-miesięczną kotke i jak to o tej porze roku bywa Bajka chce do kota,nie jest wysterylizowana tylko zaszczepiona i teraz pytanie,czy to wystarczy aby nie powiększyła rodzinki?Weterynarz mowił,ze tak,tylko trzeba pamietac aby raz na kwartał szczepic ale ja mam watpliwosci co do takiej antykoncepcji.
  • 0

#127 ZiBiWawa

ZiBiWawa

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 23 czerwiec 2010 - 12:17

mam kocura, bardzo miły, fajny, ale też trochę humorzasty. jak zrobię fotki to wkleje.
  • 0

#128 Sobolewski

Sobolewski

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 64 postów

Napisano 25 czerwiec 2010 - 02:09

Ja mam kota i dwie papugi. uważam że zwierzęta to ważna sprawa w naszym przypadku. Bo jest pewien "kontakt" i człowiek nie jest sam!
  • 0
Sobol [Wawa]

Nie masz zasług: te co my zowiemy zasługi, Są tylko ku Ojczyźnie wypłacone długi.

#129 stu

stu

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 02 styczeń 2011 - 11:56

Witajcie :D
Ja mam sunię , ma 2.5 roku , jest rasy Chihuahua , przywiozłam ją z wczasów, jakie spędzam na Mazurach .Wcale nie zamierzałam przywozić sobie psa .
Dlatego , że byłam w żałobie , po niedawno , zmarłej poprzedniej suni , miałam ją 15 lat , zeszła , nagle po ukąszeniu kleszcza . Przyrzekłam sobie wtedy , " nigdy więcej żadnego pasa".
A musicie wiedzieć , ze przez całe moje życie , miałam tylko psy , ostatnia , to była sunia .....
No wiec , wróciłam z psem, kolejną sunią ..i doszłam do wniosku , że nie da się ominąć , tego , co jest nam dane , a wierzcie mi naprawdę , chciałam , by było , tak jak ja chce , a wyszło wszystko inaczej i dostosowałam się do tego :angel:
Teraz już wiem , czemu była mi ona dana .,..tak , to jest dar , z góry
Dzięki niej znowu się śmieję , jestem od samego rana radosna , jestem witalna i wielce zadowolona , no i mam poczucie odpowiedzialności i wielkiej miłości....ale jak wychodzę na spacer z Zuzią vel Blinka ...to mam nieodparte wrażenie ,...że to ona wyszła ze mną na spacer, niestety , muszę tam chodzić za nią , gdzie ona idzie ....taka jest cwaniara

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0
"Są takie dni, kiedy i makijaż nie pomoże"

Pozdrawiam serdecznie . Basieńka.

#130 a ga ta

a ga ta

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 241 postów

Napisano 06 styczeń 2011 - 12:25

Ja mam kotkę Brytyjską, Emmę
Dołączona grafika
Oraz psa rasy Akita Inu, Bohemiana:
Dołączona grafika
  • 0

#131 stu

stu

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 06 styczeń 2011 - 12:47

Ale piękne mordki...:D
  • 0
"Są takie dni, kiedy i makijaż nie pomoże"

Pozdrawiam serdecznie . Basieńka.

#132 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 08 styczeń 2011 - 00:40

Witajcie :D
Ja mam sunię , ma 2.5 roku , jest rasy Chihuahua

Przykro mi ale to nie jest pies rasy Chihuahua.
  • 0

#133 lena_

lena_

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 08 styczeń 2011 - 04:47

No zgadza się ale pies jest cudny w przeciwieństwie do Chihuahua:)A tak na marginesie jakieś 90% psów "rasowych" wszelkie akity, leonbergery, jamniczki, szpice i grzywacze to psy w typie rasy uznawane mylnie przez swych właścicieli za psy rasowe ( czasami dlatego, że kupili je za jakieś 300-500 zł no ale to zupełnie inna bajka).Czy my na każdym kroku musimy się puszyć pies to pies. Brak rodowodu nie powinien dezawuować psiej istoty tak bezkrytycznie nam oddanej.
  • 0

#134 stu

stu

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 08 styczeń 2011 - 11:11

A jakiej jest rasy....:D:D:D 
http://pl.wikipedia....ahua_(rasa_psów) 
http://www.ellen.pl/galeria/psy.html


Fakt , właścicielka nie posiada rodowodu , bo nie prowadzi sprzedaży...piszę o swojej suni i zakupie ... 
Moja jeszcze pod bródką , ma serduszko czarnej , na białej szersi...jest do 3kilo :D:D
  • 0
"Są takie dni, kiedy i makijaż nie pomoże"

Pozdrawiam serdecznie . Basieńka.

#135 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 09 styczeń 2011 - 05:00

maskot ma racje nie jest to niestety chihuahua...nawet nie jest podobny... mieszaniec ale slicznny :)
ja mam bestie o imieniu Major jest psem rasy cane corso :) mozna go zobaczyc w galerii :) i kotke mieszanke persa i dachowca, zwie sie Paskuda :D
Stu rodowod nie jest potrzebny gdy chce sie sprzedac psa...jest wymagany u obojga rodzicow jesli chce sie zalozyc legalna hodowle ale i to nie zapewnia rodowodu u szczeniat :)
Pozdrawiam
  • 0

#136 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 09 styczeń 2011 - 10:32

Rodowód nie jest dla szpanu. To zapewnienie o czystości genetycznej.
  • 0

#137 lena_

lena_

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 09 styczeń 2011 - 11:15

Rodowód nie jest dla szpanu. To zapewnienie o czystości genetycznej.


Zgadza się. Kupując rasowe psy mamy też od razu pewność jakie choroby będą nam towarzyszyć razem z naszym rodowodowym pupilem dotyczy to chociażby pekińczyków, wszelkiej maści mastifów, shar pei, dogów, buldogów itd. No i jeszcze jedno tzw. legalne hodowle to też często tylko rozpłodownie gdzie suki traktowane są jako rozpłodowe maciory i usypiane po 3-4 latach ciągłego rodzenia. Wszystko wygląda pięknie na stronach www. i wystawach a w praktyce nie różni się od zwykłych pseudohodowli. Owszem są też plusy mając doświadczenie np. z cockerami wiemy , że mając dziecko nie powinniśmy brać złotego cockerka bo jest duże ryzyko, różnych chorób neurologicznych mogących zagrażać dzieciom, biorąc leonbergery możemy spodziewać się wielkiego słodziaka, jednak jest tu wiele mitów, które w naszym społeczeństwie pokutują jak chociażby ten, że labradory to psy rodzinno dziecięce nić bardziej mylnego najczęściej od behawiorystów słyszy się ostatnio o problemach z labradorami, których jest ostatnio w Polsce sporo. Znam labradora wybitnie agresywnego jak i totalną przylepę , co do behawioru sam rodowód to dopiero czubek góry lodowej. Co do mojej sfory to obecnie 4 sztuki same miksy, które trzeba było rozszyfrowywać z czasem.
  • 0

#138 stu

stu

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 09 styczeń 2011 - 12:09

:D:D:D
Dziękuję bardzo za dobre informacje ........a w jakim przedziale rasowym , byście umieścili moją sunię ????
  • 0
"Są takie dni, kiedy i makijaż nie pomoże"

Pozdrawiam serdecznie . Basieńka.

#139 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 10 styczeń 2011 - 13:35

Hmmm jak dla mnie to mix palillona z pomeranianem albo jednej z tych ras z jakims innym ale obstawiam bankowa ktoras z tych wlasnie ras :)
  • 0

#140 stu

stu

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 27 postów

Napisano 10 styczeń 2011 - 20:14

:D:D:D:D....nie za duże one są ..moja ma tylko 3 kg wagi i mierzy wys , 23 cm....wzdłuż 45 cm....

http://trojmiasto.sz...cji-ID4w8T.html


http://www.spitzpome...n.eu/mainp.html
  • 0
"Są takie dni, kiedy i makijaż nie pomoże"

Pozdrawiam serdecznie . Basieńka.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych