Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Randkowanie przez internet


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jutrzenka

Jutrzenka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 12 lipiec 2010 - 11:00

Tu pewnie nie chodzi o "specjalne przygotowanie" na ON. Chodzi o to, że jest kilka kluczowych kwestii, które wypada "wyznać" via internet przed spotkaniem matrymonialnym w realu. Jak ktoś tego nie zrobi to niech się potem nie dziwi negatywnym reakcjom. Do tych kluczowych kwestii zaliczyłbym:
- płeć
- wiek
- stan cywilny/posiadanie dzieci
- ogólne poglądy na życie
- niepełnosprawność (jeżeli jest znaczna)
i kilka innych

Po co marnować swój czas?

Inna sprawa, że niepełnosprawność "płoszy" ludzi (sam kiedyś sprawdziłem). Ale tak jest i się tego nie zmieni. A zatajenie niepełnosprawności to żadne wyjście z sytuacji

To bardzo logiczne podejscie do znajomosci (bo nie tylko randkowania)w sieci.Chyba nie warto zaczynac czegokolwiek od kłamstw i mataczen,oczywiscie radze zachowac czujnosc w takich internetowych znajomosciach,nigdy nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie "lustra" i nie podawac np nr PIN..
  • 0

#22 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 13 lipiec 2010 - 16:07

[quote name='Ivona]trzeba mówić... zawsze. jak nie wyjdzie' date=' przynajmniej ma się świadomość, że grało się fair...[/quote']
Otóż to.
Ja zawsze mówię co i jak.
Jeśli ktoś ma mnie zaakceptować to taką jaką jestem.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#23 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 16 lipiec 2010 - 17:24

czy warto mówić ? pewnie że warto 50% głąbów przestanie z tobą gadać od razu i problem zniknie od razu dokona się swoisty odsiew tych co nie warto poznawać .

poznawanie przez internet moje zdanie jest takie że dla ludzi urodzonych w 1990 i starszych tak +/- do urodzonych 1965t jest to metoda dobra jak każda inna i warta uwagi zwiększa zasięg otwiera na nowe poglądy wartości można wysłuchać wielu zdań opinii na te same tematy powymieniać poglądy z różnymi ludźmi z różnych środowisk czyli się rozwijać i otwierać co daje nam większą szanse że nie będziemy zamkniętym BETONEM jaki narodził się przed 1965 rokiem życia którzy w internecie (co pewnie wielu zdziwi) są główną grupą określaną przez socjologów jako "dzieci Neostrady " tak tak główna grupa pisząca na forach różne bzdury nieważne jak absurdalne i skrajnie prostackie są to ludzie starsi i tym ludziom umawianie się przez internet spotykanie poznawanie nie służy do niczego poza umacnianiem swojej żel betonowej platformy myślowej i poglądowej bez żadnej próby wysłuchania kogo kolwiek inne zdanie niż ich własne lub zbieżne oznacza obrazę majestatu i następna wielka grupa i ważna w internecie urodzeni w 91 i młodsi jak by się nie starali nigdy nie będą gorsi od dzieci Neostrady (na szczęście) niestety z nimi można się umawiać tylko przez internet bo świat taki najbardziej realny dla nich to simsy zazwyczaj im młodsze tym mniej z tego umawiania można wynieść zawierzyli ży7cie sieci a real służy do wymiany przeżyć ze świata wirtualnego który stał się ich światem realnym odnoszę wrażenie że poznawanie ludzi w świecie realnym stało się czymś nieakceptowalnym w małych grupkach poznawanie nowych grupek czy znajomych ma na celu potwierdzanie akceptacji siebie i nikogo innego młodzież która ma upośledzony cały "ośrodek mózgu" odpowiedzialny za relacje między ludzkie grupa tworząca swoisty pomost pomiędzy resztą swoiste spoiwo urodzona w latach 1978-1971 która z faktu pojawienia się nowego medium skorzystała chyba najwięcej tworzy najbardziej spójna grupę i tych warto poznawać zawsze choć by ze względu na świadomość społeczną w momentach historii świata i internetu u tej grupy przenoszenie mieszanie świata wirtualnego i realnego w odpowiednich proporcjach jest najbardziej widoczne

oczywiście niemożna uogólniać to wszytko jest oparte na badaniach społecznych przeprowadzonych ponad 3 lata temu ale wiele się nie zmieniło
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#24 kolega_z_czatu

kolega_z_czatu

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 19 lipiec 2010 - 12:07

cześć Wam.Wszyscy, jesteśmy dziećmi tego samego Boga.Mamy swoje wady i zalety,bez względy na wiek i stan zdrowia.Mamy swoje marzenia i potrzeby.Internet jest oknem na świat,często pomaga w codzienności.Czasami pomaga odnależć siebie i sobie podobnych.Daje możliwość poznawania innych.To dobry duszek w trudnych chwilach.Tą drogą można poznać sympatie.Internet pomaga. Pozdrawiam.
  • 0

#25 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 22 lipiec 2010 - 21:54

ale wlasciwie nie wiem oco chodzi z tymi danymi?? Przeciez nikt do was nie wpadnie i nie zamorduje :D
  • 0

#26 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 17:07

zakladanie konta na portalu typu sympatia gdzie większość jest zdrowych jest bezcelowe
  • 0

#27 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 18:26

Jacku niepełnosprawność jest w głowie.Jeśli TY sobie poradzisz z niepełnosprawnością to inni też sobie z tym poradzą.Jednym słowem pokochaj siebie a pokochają Cię inni.Portale randkowe są dobrą formą do zawierania znajomości.Pozdrawiam
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#28 bini6

bini6

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 124 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 18:44

Jacku niepełnosprawność jest w głowie.Jeśli TY sobie poradzisz z niepełnosprawnością to inni też sobie z tym poradzą.Jednym słowem pokochaj siebie a pokochają Cię inni.Portale randkowe są dobrą formą do zawierania znajomości.Pozdrawiam

W 100% sie zgadzam mam kolezanke ktora choruje na DPM i ona wiecznie narzeka ze jest chora nikt jej nie chce jak ona ma sobie znalezc faceta przyjaciol ale wlasnie takim narzekaniem ona odpycha ludzi a najwiekszy problem jest w tym ze ona nie moze zaakceptowac tego ze jest chora
  • 0
nasza miłość trwa

#29 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 21 lipiec 2010 - 22:35

tak na randkach ipon jest pełno takich lasek . Użalają się nad sobą a nic tym nie robią żeby było im lepiej .
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#30 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 22 lipiec 2010 - 11:48

Każdy sposób na poznawanie ludzi jest dobry, choćby internet i portale randkowe.
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#31 Iris.71

Iris.71

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 22 lipiec 2010 - 12:22

Pozwolę sobie zadać Wam inne pytanie, z dziedziny mówić czy nie oraz kiedy? Jeżeli nowo poznana osoba, pyta Was o miejsce zamieszkania, od razu mówicie z jakiej miejscowości jesteście? Pytam, bo mam z tym problem, mieszkam na " Zadupiu", gdzie wszyscy- wszystkich znają,, więc nie ma problemu aby ktoś nowo poznany, z podstawowymi informacjami na mój temat ( wiek, niepełnosprawność, cechy ogólne wyglądu ) zapukał do moich drzwi ;) Zawszę mówię ogólnie np. województwo i powiat i tu najczęściej jest zgrzyt. Albo internetowy znajomy, drąży temat (przez co najczęściej kończę znajomość ) albo się obraża, że nie mówię gdzie mieszkam i ta osoba kończy znajomość. Ech. Napiszcie jak Wy postępujecie w takiej sytuacji?
  • 0
"..Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Miłość może nas pogrążyć w ogniu piekieł, albo zabrać do bram raju - ale zawsze gdzieś nas prowadzi."

#32 bajeczka79

bajeczka79

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów
  • Skąd:Podkarpacie ;)

Napisano 22 lipiec 2010 - 12:42

mówić czy nie oraz kiedy?

Moim zdaniem nie ma nic złego w tym że ktoś broni swojej prywatnosci i jest zwyczajnie ostrozny:)I wydaje mi się że każdy rozsądnie myślacy czlowieczek to zrozumie;)...a jeśli nie... to chyba nie warto sie tym przejmowac i kontynuowac takiej znajomosci ;)
Jeżeli bedziesz chciala,i bedziesz pewna ze chcesz sie spotkac z tą osoba wtedy podasz swoje namiary..ale myśle ze na to potrzeba nieco czasu by tę osobe nieco "rozgryzc" i zaufac jej;)
Wiec... jako kobieta powiem tak...zaufaj swojej intuicji ;)Ona rzadko nas zawodzi ;)
pozdrawiam :)
  • 0

Szczęście to piórko na dłoni...zjawia sie kiedy za nim nie gonisz:)


#33 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 22 lipiec 2010 - 14:21

Ja nie podawałam nigdy nazwy swojej miejscowości, podawałam, że mieszkam blisko Słupska - wiec informacja ogólna.
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#34 Tomek 72

Tomek 72

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 71 postów
  • Skąd:Wielkopolska

Napisano 22 lipiec 2010 - 15:22

Ja także staram się nie podawać gdzie mieszkam , piszę tylko że na wsi w pobliżu takiego a takiego miasta. Ale to wystarcza że 99% ludzi już nie odpisuje . Ciekawe dlaczego?:icon_evil:
  • 0

#35 Iris.71

Iris.71

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 22 lipiec 2010 - 16:22

[quote name='Tomek 72]Ja także staram się nie podawać gdzie mieszkam ' date=' piszę tylko że na wsi w pobliżu takiego a takiego miasta. Ale to wystarcza że 99% ludzi już nie odpisuje . Ciekawe dlaczego?:icon_evil:[/quote']
No właśnie zastanawiam mnie, dlaczego większość nowo poznanych ludzi z neta, chce wiedzieć dokładnie, gdzie się mieszka? Jak nie chcę podać bliższych informacji, najczęściej jest to koniec znajomości. Dziwne.
  • 0
"..Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Miłość może nas pogrążyć w ogniu piekieł, albo zabrać do bram raju - ale zawsze gdzieś nas prowadzi."

#36 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 22 lipiec 2010 - 18:23

dodaj - twoim zdaniem. :P

nie tylko moim zdaniem ale to zdanie ma kilka osób które znam :) maja profile od ponad roku jedna nawet 2 lata i żadne z nich nigdy nie dostało wiadomości ani nie odpisano im :) / mowa o sympatia.pl
  • 0

#37 andrajer

andrajer

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 72 postów
  • Skąd:Siemiatycze

Napisano 22 lipiec 2010 - 20:26

Ciekawy problem, bo rzeczywiście gdy piszesz z nową osobą ona od razu chce wiedzieć gdzie mieszkasz? Ja mam z tym maleńki problem, bowiem na początku wolę nie podawać takich danych. Ale że ufam ludziom i jeszcze nie zostałem w jakiś tam sposób oszukany, to szybko ujawniam tę wiadomość!
Może jestem zbyt naiwny, kto wie?
Okaże się w przyszłości?!?
Jednak uważam, że nie ma co aż tak bardzo czaić się z tego typu danymi, chociaż na pewno nie powinniśmy podawać dokładnego adresu, a najwyżej przybliżony...
I taki też widnieje przy moich danych do tego forum.
  • 0

#38 Gość_lonka_*

Gość_lonka_*
  • Gość

Napisano 22 lipiec 2010 - 22:58

nie tylko moim zdaniem ale to zdanie ma kilka osób które znam :) maja profile od ponad roku jedna nawet 2 lata i żadne z nich nigdy nie dostało wiadomości ani nie odpisano im :) / mowa o sympatia.pl

Może nie umieją się "reklamować"? :P
  • 0

#39 Iris.71

Iris.71

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 22 lipiec 2010 - 23:09

Jacek, nie chodzi o to, że boje się, że ktoś mnie zamorduje ( chociaż nigdy nie wiadomo co siedzi w głowie komuś, po drugiej stronie druta ;) ) Ale o to, że nie życzę sobie niespodziewanych wizyt. Jak pisałam w moim przypadku, mieścina jest tak mała, że bez problemu można dostać mój adres, pytając np. Panią z kiosku. Z drugiej strony, chcę zachować swoją prywatność.
  • 0
"..Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Miłość może nas pogrążyć w ogniu piekieł, albo zabrać do bram raju - ale zawsze gdzieś nas prowadzi."

#40 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 23 lipiec 2010 - 07:35

ja podaję tylko województwo nawet tu na ipon. najlepiej na pierwsza randkę chyba umówić się na mieście a adres podać tylko wtedy jak się już bardziej zaufa .
Chociaz jeśli o mnie chodzi to jeszcze nie padła propozycja spotkania. A dlaczego chcą wiedzieć gdzie mieszkamy? po pierwsze żeby sprawdzić czy będą mieć daleko na randki ( ci uczciwi) a są też oszołomy. i nigdy nie wiadomo na kogo trafimy. ale to już wszędzie loteria nie tylko w internetowych znajomościach
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych