Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Randkowanie przez internet


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#41 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 23 lipiec 2010 - 12:27

ale wlasciwie nie wiem oco chodzi z tymi danymi?? Przeciez nikt do was nie wpadnie i nie zamorduje :D

Nawet nie wiesz do ilu rzeczy można wykorzystać Twoje dane. Nigdy nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie za PC.
Nie widzę powodu, by nowo poznany koleś musiał znać mój numer buta, GG, adres itd.
Będzie wartościowym okazem to może z czasem dostanie moje pewne dane, ale nie tak szybko.
Liczy się to, co rozmówca ma w głowie a nie to o co prosi.
Jeżeli będzie kulturalny to uszanuje moją decyzję, a jeśli nie to niech spada.
Jego problem.
A co do miejscowości to zawsze podaję, ale nic więcej.

Co do randek to profil mam tylko na IPONie. Portale typu sympatia i inne bzdety odpadają.
Nie szukam miłości w necie.
Profil na IPONie założyłam z ciekawości, by czasem zabić wolny czas przed kompem.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#42 punk

punk

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 23 lipiec 2010 - 12:43

Dokładnie, na co komu moje dane i to odrazu po pierwszej rozmowie, dlatego takie rzeczy się przekazuje tylko zaufanym osobom
  • 0

#43 Paulla

Paulla

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 897 postów
  • Skąd:Gniezno

Napisano 23 lipiec 2010 - 12:48

[quote name='punk]Dokładnie' date=' na co komu moje dane i to odrazu po pierwszej rozmowie, dlatego takie rzeczy się przekazuje tylko zaufanym osobom[/quote']
GG to jeszcze, bo zawsze możesz zmienić numer. Sama mam kilka numerków :P
Adresu zamieszkania już tak szybko zmienić się nie da.
  • 0
"Wszystkie niejasne pojęcia muszą upaść nim uczeń może nazwać siebie mistrzem..." Bruce Lee
"Trzeba mieć niemało odwagi, aby się ukazać takim jakim się jest naprawdę." Søren Aabye Kierkegaard

#44 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 23 lipiec 2010 - 15:37

nie mowie tutaj o tym zeby podawac dane dokladniejsze np ulica nr domu itp. Jak ktos mieszka w malej miejscowosci to sie zgodze wieksze ryzyko ze ktos sie wygada gdzie mieszkamy ale np w wiekszej takiej np jak ja to i tak bedzie problem ze znalezeniem mnie. np moje jacek częstochowa. :D i co jackow w czestochowie jest kilka tys :D
  • 0

#45 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 24 lipiec 2010 - 20:51

Więc moze i ja się wypowiem...
Ktos tu napisal, ze zakladanie konta np. na Sympatii jest bezcelowe. Ja tak nie uwazam. Bo jak inaczej powiedzmy poznawac nie tylko ON?
Sama mam tam konto, i nie uwazam by takie cos bylo bezcelowe. Wprawdzie mam zdjecie samej glowy, ale tez nie wdaje sie w dyskusje z tzw. napinaczami. Ze zdjecia mozna bardzo wiele wyczytac - wiadomo, ze jesli sie napisze do kolesia ktory pokazuje klate i sie tam siluje z ciezarami, lub do kobiety wygladajacej jak Barbie - to za wiele sie nie pokontaktuje...

Osobiscie mówię o niepelnosprawnosci kiedy stwierdze, ze facet ma cos w głowie. Nie wiem czy wy tez tak macie, ale ja zwracam bardzo duza uwage na to czy mój rozmówca robi emotki (chocby te minki) i czy jest wygadany. Bo jesli dyskusja jest jałowa, bez wyrazania "usmiechow" i "smutków" lub na zasadzie: hej co slychac, tak, nie, acha... to juz predzej ja uciekam ;)

Na szczescie w wiekszosci przypadków sie nie pomyliłam, choć zdarzyło sie i tak, ze chłopak pisał ze jestem bardzo ladna itd, a gdy dalam mu zdjecie na wózku, to szybko sie pozegnal i go nie "widzialam"

Nie sadze, by trzeba bylo informowac kogos o stanie zdrowia na pierwszej rozmowie. Nie wiem :)
  • 0

#46 lonley_angel

lonley_angel

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 24 lipiec 2010 - 22:09

A ja powiem Tobie droga Licorice, że mnie nadmiar ikonek szczególnie w poważnej dyskusji doprowadza nieraz do furii. Można oczywiście zaakcentować zdanie uśmiechem, jeżeli chcemy podkreślić, że wypowiedź jest w żartobliwym tonie, lub posłać całuska na dobranoc. Lecz gdy ktoś zamiast pisać do rzeczy bawi się obrazkami, to w moim mniemaniu jest dziecinny. Pamiętam jak pisałam kiedyś z pewnym dość rzeczowym jak się wydawało kolesiem i nagle urwał nam się kontakt. Ucieszyłam się więc gdy po 2 tygodniach zobaczyłam, że mam od niego wiadomość na gg. I co? Gdy ją otworzyłam zobaczyłam jedynie uśmiechniętą buźkę...Myślałam przez chwilę co zrobić z tym fantem, może posłać mu podobną ikonkę...rozsądek jednak wziął górę i po prostu go zablokowałam.
  • 0

#47 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 24 lipiec 2010 - 22:27

[quote name='licorice]Osobiscie mówię o niepelnosprawnosci kiedy stwierdze' date=' ze facet ma cos w głowie. :)[/quote']
A co rozumiesz pod tym hasłem : "facet ma coś w głowie "?
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#48 bajeczka79

bajeczka79

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów
  • Skąd:Podkarpacie ;)

Napisano 24 lipiec 2010 - 22:38

A mnie sie wydaje ze emotki sa przydatne :)Zgadzam sie ze przesada jest nie wskazana..ale czasem taka buzka jednak oddaje emocje i rozmowa nie jest taka "sucha"
Jednak dobrze jest rozmawiac konkretnie i szczerze to pomaga w nawiazywaniu sympatii,nici porozumienia..
Rozmowa jest bardzo wazna,przez nią mozna juz wiele powiedziec o tej drugiej osobie..wiemy czy bedziemy sie z nią umieli dogadac w realu :)przynajmniej w wiekszosci przypadkow bo nie mowie o zgrywusach ktorzy zmyslaja swoje zyciorysy by poprostu zlowic kolejna naiwna "ofiarę" ;)
Ale mysle,ze my dziewczyny ze swoja intuicja umiemy juz takowych odsiewac ;)
Wiec... rozmowa i emotki-tak
emotki i rozmowa-nie ;)
  • 0

Szczęście to piórko na dłoni...zjawia sie kiedy za nim nie gonisz:)


#49 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 25 lipiec 2010 - 10:56

wiesz co różnie bywa. Sporo kobiet też nie lubi rozmownych facetów .Na randkach ipon zauważyłem sporo osób jest mało rozmownych , trzeba ciągnąć za język .
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#50 Gość_lonka_*

Gość_lonka_*
  • Gość

Napisano 25 lipiec 2010 - 14:11

Tak, mialam na mysli podkreslanie emotkami rozmowy, a nie zastępowanie jej nimi :)

Co rozumiem pod zdaniem, że facet ma coś w głowie?
Przede wszystkim to czy umie rozmawiać na każdy temat. A dokładniej czy potrafi rzeczowo opowiadac i odpowiadać. Bo tak jak wspominałam - jeśli ktos mi sypie tylko: acha, rozumiem, będzie dobrze... itp - tzn. że nie ma zbyt duzo do powiedzenia. Do tej pory mnie to nie zmylilo. Oprócz tego dochodzi to o czym najchetniej mówi - jezeli wciaz gada o "imprezkach w klubach z ostrym chlaniem" lub innych tego typu rzeczach to sie wlacza ta czerwona lampka.
/

Podpisuję się pod tą wypowiedzią obiema rękami :P
Zakładając, że na GG i przez internet jesteśmy odważniejsi i bardziej rozmowni, to jeśli facet na GG nie potrafi nas zainteresować rozmową, to na żywo może jeszcze gorzej. Też mnie denerwują "suche" hasła typu: tak, nie, aha, co słychać?.
Co do samej rozmowy to też jestem za dodawaniem emotek (ale tych najbardziej popularnych). Przynajmniej wiadomo kiedy ktoś żartuje, a kiedy mówi serio :) Nie lubię zaś jak facet wysyła jakieś kwiatki, serduszka i inne dziwności i to od razu w pierwszej rozmowie. No działa to na mnie jak płachta na byka :P
  • 0

#51 xyz

xyz

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 194 postów

Napisano 25 lipiec 2010 - 10:13

Tak, mialam na mysli podkreslanie emotkami rozmowy, a nie zastępowanie jej nimi :)

Co rozumiem pod zdaniem, że facet ma coś w głowie?
Przede wszystkim to czy umie rozmawiać na każdy temat. A dokładniej czy potrafi rzeczowo opowiadac i odpowiadać. Bo tak jak wspominałam - jeśli ktos mi sypie tylko: acha, rozumiem, będzie dobrze... itp - tzn. że nie ma zbyt duzo do powiedzenia. Do tej pory mnie to nie zmylilo. Oprócz tego dochodzi to o czym najchetniej mówi - jezeli wciaz gada o "imprezkach w klubach z ostrym chlaniem" lub innych tego typu rzeczach to sie wlacza ta czerwona lampka.
Kiedys pisalam z takim jednym, co wlasnie nie był zbyt rozmowny, w cudzyslowiu, i spotkanie sie okazalo tragiczne :/
  • 0

#52 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 25 lipiec 2010 - 12:01

A ja nigdy nie ukrywałem, iż źle się poruszam i chodzę o kulach + moj 3 kolowy rower towarzyszą mi na spacerach po moim mieście...
Adam Michnik nie ukrywa tego, że się jąka, ale tylko wtedy kiedy mowi... :-)
Więc i ja nie kryję że kuternogą jestem tylko kkiedy chcę przejść, przejechać, a kiedy śpię to ....
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#53 moncia

moncia

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 25 lipiec 2010 - 14:29

moim zdaniosobiscie nie mam zdania na temat randkowania przez internet bo ja moze nie mam szczescia aby poznac kogos przez neta ale znam małzenstwa które poznały sie przez internet ja chyba nie mam zaufania do tych ludzi z internetu choc poznałam kolege na gg i okazał sie ze on jest synem byłego znajomego mojego ytaty i sie troche polubilismy tylko ze sie boje angazowac w ta znajomosc no i on ma podjechac do mnie do domu aby sie poznac w rzeczywistosci i potem zobacze ale sie boje nie wiem czego
  • 0

#54 Iris.71

Iris.71

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 25 lipiec 2010 - 14:55

Jeżeli chodzi o gg czy czat, dużą uwagę przywiązuje także do tego, jak rozmówca pisze. Jeżeli w jego wypowiedziach jest pełno błędów np. " lubiem zwieżenta np. krulkik a tagrze ptaki papógi ", to od razu daje sobie spokój, ponieważ uważam, że rozmówca nie ma dla mnie na tyle szacunku aby poprawić błędy. Tak samo postępuje w przypadku gdy ktoś używa zwrotów: nio, cio lub skrótów typu cb. tb. Emotki mi nie przeszkadzają, jeżeli są użyte w odpowiedni sposób, podkreślają wypowiedz i emocje. Zwracam też uwagę na czas wypowiedzi i odpowiedzi np.
- Witam- rozmówca
- Witam- ja
po pół godz.
- co słychać - rozmówca
- w porządku- ja
kolejne pól godz.
- a pogoda dopisuje - rozmówca
Takiej rozmowy mam dość, bo ciągnie się pół dnia i nic z niej nie wynika.
Nie lubię też, gdy ktoś pisze z szybkością karabin maszynowego, nie czekając na odpowiedz, a pomiędzy jego setką pytań jest: jesteś, ello, jesteś.
  • 0
"..Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Miłość może nas pogrążyć w ogniu piekieł, albo zabrać do bram raju - ale zawsze gdzieś nas prowadzi."

#55 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 25 lipiec 2010 - 17:04

Do mnie raz napisała jeden i jedna cos w stylu
"Czesc ja terz jezdem hora i szókam męrza"
Takie zaczepki hiper ortograficzne ignoruję, bo mogłbym odpowiedziec złosliwie w stylu
"Skoro mąż zaginoł, to puki go nie znajdziesz mogem być Twoim menrzem i na tym pozostańmy!" Małżenstwo nieskonsumowane uznajemy za niewazne!
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#56 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 25 lipiec 2010 - 18:48

Śmianie się z pisowni innych,gdy samemu tryska się wprost niechlujstwem w pisaniu / brak polskich znaków diakrytycznych,stylistyka/ jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.
Kłania się przysłowie - Przyganiał kocioł garnkowi :D
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#57 Iris.71

Iris.71

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 25 lipiec 2010 - 19:31

Śmianie się z pisowni innych,gdy samemu tryska się wprost niechlujstwem w pisaniu / brak polskich znaków diakrytycznych,stylistyka/ jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.
Kłania się przysłowie - Przyganiał kocioł garnkowi :D

Do mnie piszesz?
  • 0
"..Miłość jest zawsze nowa. I bez względu na to, czy w życiu kochamy raz, dwa, czy dziesięć razy zawsze stajemy w obliczu nieznanego. Miłość może nas pogrążyć w ogniu piekieł, albo zabrać do bram raju - ale zawsze gdzieś nas prowadzi."

#58 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 25 lipiec 2010 - 20:01

Iris.71 nie do Ciebie,do osoby o nicku grubby77 :)
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#59 lonley_angel

lonley_angel

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 57 postów

Napisano 26 lipiec 2010 - 19:10

Ale przecież jeżeli piszemy z osobą która również jest ON to nie powinniśmy aż tak bardzo zwracać uwagi na pisownię z wiadomych przyczyn. Jedną z nich może być lekki niedorozwój umysłowy, inną niedowład 1 lub nawet obu dłoni, lub różnego rodzaju przykurcze, które są jedną z charakterystycznych cech porażenia dziecięcego. Moim zdaniem dla wielu takich osób pisanie samo w sobie jest dosyć męczącą "imprezą", dlatego nie zaprzątają sobie głowy tym, że palec trafił na niewłaściwą literkę.
  • 0

#60 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 26 lipiec 2010 - 20:12

Moim zdaniem dla wielu takich osób pisanie samo w sobie jest dosyć męczącą "imprezą", dlatego nie zaprzątają sobie głowy tym, że palec trafił na niewłaściwą literkę.

To tłumaczenie miałoby sens w przypadku gdyby ktoś taki pisał np. na maszynie do pisania, gdzie korygowanie błędu byłoby faktycznie czasochłonne. Użytkownik komputera ma do dyspozycji programy sprawdzające i w razie potrzeby korygujące pisownię. Więcej na ten temat, można przeczytać tutaj: http://bykom-stop.av...msprawdzac.html Dlatego też (mimo iż z reguły nie czepiam się czyjejś pisowni) pisanie z błędami ortograficznymi wołającymi o pomstę do nieba uważam za objaw lenistwa, oraz lekceważenia innych użytkowników forum.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych