Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dzieci Osób Niepełnosprawnych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#21 majjkka

majjkka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 17 luty 2010 - 16:13

Pedro, czy poczułeś się urażony moim postem? Jeśli tak, to bardzo Ciebie przepraszam. Nie miałam złych intencji. Ja po prostu rozumiem Sitha, ale absolutnie nie neguję bycia rodzicem ON. Przecież napisałam, że oboje z małżonkiem jesteśmy ON ze znacznym stopniem. Zeby było jasne, na dziecko zdecydowałam się późno i świadomie i nigdy tego nie żałowałam. Jednak ludzie, którzy nas otaczają najchętniej by nas zamknęli w czterech ścianach. Ich pożałowania godne uwagi krzywdzą nas i nasze dzieci. Choć nikt nam nie pomaga i tak niektórzy uważają nas za drugą kategorię. Zawsze będziemy "wydobywać"się z ludzkiej zaściankowości. Masz jeszcze maleństwo, ciesz się nim i nie przejmuj naprzód. Ja też taka byłam, przez co straciłam wiele pięknych chwil. Dziś już tak nie przejmuję się.
  • 0

#22 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 17 luty 2010 - 16:34

[quote name='majjkka]Pedro' date=' czy poczułeś się urażony moim postem? Jeśli tak, to bardzo Ciebie przepraszam.[/quote']
Nie wiem dlaczego tak pomyślałaś ? w żaden sposób nie poczułem się urażony czy zaatakowany w jakiś sposób.
Wiem bardzo dobrze, że są osoby jak m.in. Sith w dość zdroworozsądkowy sposób widzenia świata i nie mam zamiaru z nimi ani walczyć, ani się od nich izolować, podejmuję zawsze dyskusję. Na swojej drodze spotkałem masę takich ludzi i kontakt z nimi tylko rozwija.

[quote name='majjkka]Zeby było jasne' date=' na dziecko zdecydowałam się późno i świadomie i nigdy tego nie żałowałam. Jednak ludzie, którzy nas otaczają najchętniej by nas zamknęli w czterech ścianach. Ich pożałowania godne uwagi krzywdzą nas i nasze dzieci. Choć nikt nam nie pomaga i tak niektórzy uważają nas za drugą kategorię. Zawsze będziemy "wydobywać"się z ludzkiej zaściankowości. Masz jeszcze maleństwo, ciesz się nim i nie przejmuj naprzód. Ja też taka byłam, przez co straciłam wiele pięknych chwil. Dziś już tak nie przejmuję się.[/quote']
Też się za późno zdecydowaliśmy, głównie przez właśnie moje zdroworozsądkowe podejście. I podobnie jak w Twoim przypadku podejrzewam, że też jest wokół mnie wiele osób, dla których powinniśmy siedzieć szczęśliwi w domu i cieszyć się, że żyjemy. A co przejmowania się, to nie to abym jakoś przez moje obawy czegoś nie robił z córką, coś ograniczał, ale np. wiedza jak takie dziecko może odczuwać otoczenie poprzez to, że ma innych rodziców mogłaby być dla mnie cenna. To nie tak, że dziś już martwię sie na zapas, że pewnie naraziłem psychikę mojego dziecka powołując je na świat, ale raczej próba zrozumienia i po części poznania jak dziecko rodziców ON będzie musiało zmierzyć się z życiem.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#23 majjkka

majjkka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 17 luty 2010 - 18:28

Pedro, przeczytałam jeszcze raz Twój poprzedni post i istotnie źle zinterpretowałam - przepraszam.
Tak coś czuję, że mamy podobne spojrzenie na świat. Najpierw zdrowy rozsądek, potem do przodu.Wracając do tematu, dziecko ma problem i trzeba dużo taktu i cierpliwości, oraz budowania wartości rodziny jaką tworzymy. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale my bardzo dużo rozmawialiśmy z synem na temat naszej niepełnosprawności. I chyba zrozumiał.
  • 0

#24 grubby77

grubby77

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 585 postów

Napisano 17 luty 2010 - 19:39

Pedro i Majka dzieci ON jeśli ich cos nie zabije to je wzmocni!!! Macie racje że Sith widzi świat czarny i biały TYLKO! POZDR.
  • 0
"NIE MA kaleki; JEST CZŁOWIEK"-Maria Grzegorzewska zPIPS=WSPS teraz APS

#25 sith

sith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 324 postów

Napisano 17 luty 2010 - 20:48

Chciałbym zauwazyc ,że chodzi mi o osoby uposledzone PSYCHICZNIE :images1:
I tego dotyczył pierwszy post i kolejne
A to chyba dość istotna różnica
  • 0
Istnieje tylko jeden rozsądny powód by wejść w paszczę Śmierci: żeby ukraść mu złote zęby.

#26 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 17 luty 2010 - 21:15

Pod tym względem zgadzam się z tobą Sith.Lepiej zapobiegać niż leczyć.
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#27 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 17 luty 2010 - 21:44

Pod tym względem zgadzam się z tobą Sith.Lepiej zapobiegać niż leczyć.

I ja się zgadzam, że niepowinny mieć dzieci osoby "chore psychicznie", których choroba może zagrozić dziecku. Lecz niestety co robić w takich przypadkach? ... Hitler to rozwiązał, słusznie? Ponadto co dalej? czy matka z "depresją poporodową" też ma mieć odbierane dziecko?, ewentualnie aby zapobiec w przyszłości jej depresji wysterylizować ją pod przymusem bo się nie sprawdziła "psychicznie" jako zdolna do bycia matka? OK. zakazać (przez sterylizację) posiadania dzieci ludziom, u których stwierdzono zaburzenia psychiczne, ale do czego to prowadzi? Cały świat sobie z tym nie radzi bo nie da się znaleźć "granicy", kiedy ktoś może mieć dziecko, a kiedy nie.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#28 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 17 luty 2010 - 22:01

Pedro,ale popatrz też,że krzywdzi się dzieci .Moja przyjaciółka ma upośledzoną psychicznie siostrę,która obdarowała ja 2 swoich dzieci,również w pewnym stopniu upośledzonych.Sama traktowała dzieci jak lalki.Teraz przyjaciółka musi wychowywać swoją 2 i 2 siostry /też upośledzonych dzieci/.Czy nie bardziej humanitarnie przeprowadzić sterylizację takich osób,choćby dla dobra mogących począć się dzieci i rodzin tych upośledzonych,często zmuszonych do wychowywania ich ,też chorego potomstwa.

Ale Pedro popadasz skrajności,nikt tu nie wspomniał o eksterminacji takich osób,tylko o zabezpieczeniu przed rozmnażaniem się.
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#29 majjkka

majjkka

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 199 postów

Napisano 17 luty 2010 - 22:04

Pozwolę sobie wtrącić jeszcze swoje "3 grosze". Kiedyś czytałam zwierzenia kobiety, której matką była osoba upośledzona umysłowo. Dziecko było owocem gwałtu. Nie znała ojca, matka nie była zdolna wychowywać jej, ale zrobili to dziadkowie. Wyrosła na odpowiedzialną kobietę, wykształconą (tak wynikało z jej opowiadania) i opiekowała się swoją matką. O matce mówiła z czułością. Niezbadane są wyroki Boskie. To temat rzeka.

Dodano śro 17 lut 22:11:35 2010 :
Nika5 - w jaki sposób można dokonać selekcji, kogo sterelizować, a kogo nie. Chyba schodzimy z tematu.
  • 0

#30 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 17 luty 2010 - 22:13

[quote name='Nika5]Ale Pedro popadasz skrajności' date='nikt tu nie wspomniał o eksterminacji takich osób,tylko o zabezpieczeniu przed rozmnażaniem się.[/quote']
Nie popadam w skrajności, jak napisałem też jestem przeciw rodzicielstwu osób z zaburzeniami psychicznymi i jak napisałem nikt na świecie od czasów Hitlera nie poradził sobie z tym. Jednak nie da się wyznaczyć granicy moim zdaniem i nie chciałbym być osobą decydującą o tym kto może stać się rodzicem. Kwestia "choroby psychicznej" jest tak bardzo kłopotliwa, że trudno uznać kto jest na tyle "normalny" aby mieć dzieci.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#31 rodys

rodys

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 842 postów
  • Skąd:bierze pieniądze na alkohol?

Napisano 17 luty 2010 - 22:33

[quote name='Nika5]Czy nie bardziej humanitarnie przeprowadzić sterylizację takich osób' date='choćby dla dobra mogących począć się dzieci i rodzin tych upośledzonych,często zmuszonych do wychowywania ich ,też chorego potomstwa.[/quote']
Ale po bandzie pojechałaś. Propagowanie poglądów faszystowskich jest karalne. Grozi za to do 2 lat więzienia (oblukaj Kodeks karny, Art. 256). koncepcja sterylizacji "elementów nieporządanych" to podstawowy postulat nazistowskiej eugeniki - pseudonauki, której owocem była m.in. Akcja T4.
  • 0

KNP


#32 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 17 luty 2010 - 23:05

Już się boje :) - śmieszny i tragiczny jednocześnie jesteś .
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#33 sith

sith

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 324 postów

Napisano 17 luty 2010 - 23:18


Ale po bandzie pojechałaś. Propagowanie poglądów faszystowskich jest karalne. Grozi za to do 2 lat więzienia (oblukaj Kodeks karny, Art. 256). koncepcja sterylizacji "elementów nieporządanych" to podstawowy postulat nazistowskiej eugeniki - pseudonauki, której owocem była m.in. Akcja T4.

Eugeniką były również praktyki Spartan Propagowanie spartańskiego trybu życia powinno byc zakazane :) Propagatorem eugeniki był A G Bell - nalezy zastanowić sie nad zakazem używania telefonów :images1:

Wypowiedzi Niki absolutnie nie można utożsamiac z ideologią faszystowska :images1:
Bo na dokładnie tej samej zasadzie mozna by powiedziec że zakaz aborcji to propagowanie pogladów faszystowskich /lub/ komunistycznych :images1:
Przypominam ze w III Rzeszy i na terenach okupowanych aborcja była zakazana
Podobnie jak w Związku Radzieckim pod rzadami Stalina
  • 0
Istnieje tylko jeden rozsądny powód by wejść w paszczę Śmierci: żeby ukraść mu złote zęby.

#34 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 18 luty 2010 - 13:20

Nika; Sith czyli ostatecznym celem do jakiego postulujecie dążyć, to poprzez sterylizację psychicznie chorych, wyeliminowanie zagrożenia, że ich dzieci również mogą być chore lub ich dzieciństwo będzie "skrzywione"? no a w rezultacie ograniczenia kolejnych "chorych psychicznie" ze społeczeństwa. Co w przypadku np. wspomnianych tu schizofreników? bo schizofrenikiem nie koniecznie się jest od urodzenia, jak również co z ludźmi, którzy zapadają na jakąś chorobę psychiczną w dojrzalszym wieku, także prewencyjne sterylizacje? no i co z ich dziećmi - odbierać, a ich kontrolować, izolować?
To nie są skrajności, dla jednych niebezpieczny jest schizofrenik, a dla innych osoba, która ma np. fobie maniakalną i w tłumie "świruje".
Jak wspomniałem, także wolałbym aby osoby ciężko chore psychicznie nie miały dzieci, dla dobra właśnie tych dzieci, ale bałbym się "otworzyć furtkę" dla takich praktyk, gdzie z "urzędu" osobę psychicznie chorą "sterylizujemy".
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#35 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 18 luty 2010 - 13:31

To może zadziałać w dwie strony bo dla czego na przykład nie sterylizować też tych niepełnosprawnych co ich choroba jest przenoszona genetycznie. Wtedy automatycznie będzie zdrowsze społeczeństwo.
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#36 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 18 luty 2010 - 13:46

Posłuchajcie - łatwo jest pisać z pozycji teoretyka,ale gorzej,gdy widzi się życie zamienione w piekło. Co powiecie mojej przyjaciółce,która nie ma własnego życia,bo opiekuje się psychiczną siostrą i jej 2 równie upośledzonych dzieci.Jej siostra jest agresywna,potrafi wymazać ściany własnymi odchodami,kontakt z nią jest praktycznie zerowy,jest agresywna w stosunku do dzieci i swoich i koleżanki,demoluje mieszkanie.Jedyne wytchnienie daje koleżance naszpikowanie siostry prochami by leżała w całkowitej nieświadomości.Nikt do koleżanki nie przychodzi,bo boją się niepoczytalnej siostry,która potrafi zaatakować obcych.Z jej dziećmi jest to samo,przypominają dzikie zwierzątka,gotowa w każdej chwili podbiec i ugryźć,opluć.Ta dziewczyna nie ma własnego życia,jej małżeństwo jest na granicy rozwodu.Może najpierw zamieńcie się z nią na kilka miesięcy takiego życia,a potem pałajcie oburzeniem.

Dodano czw 18 lut 13:49:17 2010 :
Nikt tu nie mówi o sterylizacji w czambuł wszelkich chorych psychicznie,czy upośledzonych ,nie generalizujcie za bardzo.
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#37 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 18 luty 2010 - 14:16

Nika tu nie chodzi o generalizowanie, a o to, że "otwierając furtkę" nie trudno nie posunąć się dalej. Rozumiem, że gdybym miał sytuację Twojej przyjaciółki lub byłbym w nią emocjonalnie uwikłany, też głosowałbym za sterylizowaniem osób psychicznie chorych. Podobnie jest z eutanazją, jestem w pełni za nią, ale tylko w bardzo ściśle określonych sytuacjach, a dodatkowo zamknąć drogę rozszerzania ewentualnego eutanazji, bo dla innych już tragedią byłaby np. ciężka depresja. I tak w przypadku osób chorych psychicznie (tych najcięższych chorych - agresywnych, zagrażających życiu swojemu lub innych), które nie jest możliwe wyleczyć lub kontrolować ich choroby farmakologicznie, mówię tak dla sterylizacji, ale podobnie jak przy eutanazji tylko w tych ściśle określonych widełkach, bardzo kontrolowane i zamknięte prawnie dla rozszerzania np. bo ktoś doznaje urazu psychicznego pod wpływem emocji, ale jest możliwe, że dzięki terapii lub farmakologii można chorobę zwalczyć lub kontrolować.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#38 Nika5

Nika5

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 463 postów

Napisano 18 luty 2010 - 14:22

Pedro,ale ja też mówię tylko o pewnej grupie chorych psychicznie i upośledzonych.
  • 0
...Olsztyn kocham,moją małą Amerykę ...

#39 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 18 luty 2010 - 14:33

[quote name='Nika5]Pedro' date='ale ja też mówię tylko o pewnej grupie chorych psychicznie i upośledzonych.[/quote']
Wiem, dałaś przykład jaki znasz, ja tylko określiłem swoje zdanie i nie miałabyć to odp. kontra dla Ciebie.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#40 Gość_michalina_*

Gość_michalina_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2010 - 14:33

Przypominam ze w III Rzeszy i na terenach okupowanych aborcja była zakazana
Podobnie jak w Związku Radzieckim pod rzadami Stalina

"Historia legalizacji aborcji w Europie i w Polsce
Ludobójcy Lenin i Hitler jako pierwsi w Europie
zalegalizowali aborcję
Historia legalizacji aborcji w Europie
Pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował zabijanie poczętych dzieci, był Związek
Radziecki 18 listopada 1920 roku. Ludobójca - komunista Lenin, po zwycięstwie rewolucji
bolszewickiej zrealizował swoją wcześniejszą dyrektywę: „domagać się bezwarunkowego zniesienia
wszystkich ustaw ścigających sztuczne poronienia” (W. Lenin, Klasa robotnicza a neomaltuzjanizm,
w: W. Lenin, Dzieła, Warszawa „Książka i Wiedza” 1950, t.19, s. 321). Przypomnijmy, że w całej
ówczesnej Europie prawo chroniło życie ludzkie.
Drugim przywódcą europejskim, który doprowadził do legalizacji aborcji w swoim kraju był
Adolf Hitler. Dążąc do utworzenia czystej, biologicznie mocnej „rasy panów”, doprowadził w 1933
roku, do legalizacji zabijania niemieckich nienarodzonych dzieci, które posiadały lub mogły posiadać
wady wrodzone. Należy dodać, że hitlerowscy „ustawodawcy” chronili surowymi sankcjami karnymi
życie zdrowych, niemieckich dzieci, dążąc do demograficznego wzrostu „rasy panów”.
W skali masowej pierwszymi ofiarami Hitlera nie byli niemieccy komuniści, Żydzi, Polacy czy
Romowie, ale niemieckie nienarodzone dzieci z domniemanymi wadami oraz ofiary, wprowadzonej
na szeroką skalę przez hitlerowców eutanazji. Po podbiciu narodów słowiańskich niemieccy
zbrodniarze opracowali „Planost” – plan wyniszczenia narodów podbitych, w ramach którego
okupowanym narodom szeroko zalecali antykoncepcję i legalizację aborcji. Zbrodnicze plany
hitlerowców najlepiej charakteryzuje wypowiedź Martina Bormana, szefa kancelarii Hitlera i „sternika”
NSDAP: „Obowiązkiem Słowian jest pracować dla nas. Płodność Słowian jest niepożądana. Niech
używają prezerwatyw albo robią skrobanki – im więcej, tym lepiej. Oświata jest niebezpieczna”
(cyt. za: J. Heydecker, J. Leeb „Trzecia rzesza w świetle Norymbergi – bilans tysiąclecia”, Książka
i Wiedza, Warszawa 1979, s. 391)."

Nie wiem z jakich źródeł korzystasz Sith, bo piszesz nieprawdę.

Co do dylematów Niki5:
Na podstawie jednostkowej sytuacji, nie można wkładać do jednego worka całego zagadnienia.
Naprawdę nie mam zamiaru nikogo oceniać, ale Ty Nika5 skupiłaś się wyłącznie na osobach upośledzonych umysłowo...(to już naprawdę trąci fobią)
Chciałabym zwrócić uwagę szanownych dyskutantów, ile jest przemocy i patologii wśród osób zdrowych. Ile dzieci zgineło z ich ręki...pobicia itd...
Niebezpiecznym jest opierać się na incydentalnych faktach.
Sama jestem matką i z tej perspektywy piszę.
Ważne jest, by w naszym cywilizowanym świecie pomagać w już zaistniałej sytuacji... chwalebna jest postawa Twojej koleżanki Nika5. Budzi we mnie wielki niepokój wprowadzanie jakiś ustaw rodem z mrocznych czasów.
Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych