Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Endoproteza stawu biodrowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
668 odpowiedzi w tym temacie

#121 mobea

mobea

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 kwiecień 2009 - 09:06

Witam,
mam pytanko jak napisać podanie o przyśpieszenie operacji na endoprotezę?Jak to ubrać w słowa by miały ręce i nogi?:)))
  • 0

#122 mirada

mirada

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 30 kwiecień 2009 - 13:29

Witam Barbaro 1. Ja urodziłam się w 1949r z obustronnym zwichnięciem stwów biodrowych. Trochę utykałam, ale nieznacznie. W 1975r miałam rekonstrukcję głowki i panewki prawego stawu. Ja to nazywam rekonstrukcja, a polegało to na zrekonstruowaniu główki i pogłębieniu panewki. Po tym zabiegu chodziiłam do 2000r. W listopadzie 2000r. miałam wstawioną protezę prawego stawu biodrowego. oOrzymałam z NFZ protezę angielską Jonson end Jonson. . Z tą protezą chodzę do dzisiaji nic sie nie dzieje. Nie kuleję, a tego sie obawiałam, bo operacja była skomplikowana. Podczas operacji , przy wkładaniu protezy ,pękła mi kośc udowa. Zespolono ją drutami i jest w porządku. Następną operację na nogę miałam jak wiesz 5 miesięcy . udała sie, ale wszystko okaże sie jak odrzucę obie kule.Myśle , że będę chodzić jak struna. Czego i Tobie życzę. Nie bój się opieracji, mysl jak to będziecudownie, chodzić bez bólu. Pozdrawiam Mirka

Dodano czw 30 kwi 14:33:35 2009 :
Droga Barbaro! Jak będziesz chciała więcej informacji to podaję Ci mój adres e-mailowy ( byb@interia.pl)
  • 0

#123 majka28

majka28

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 01 maj 2009 - 09:48

witam, jestem po operacji prawego biodra już 9 tygodni( bezcementowa proteza), czuję się bardzo dobrze, nadal muszę chodzić o dwóch kulach w domu do 25 maja, potem o jednej ale na dworzu aż 3 m-ce o dwóch,widzę, że różne są wypowiedzi co do chodzenia o kulach, mam pytanie, do tych bioderkowiczów, którzy tak jak ja są już po operacji, zbliża się lato,powiedzcie kiedy można korzystać z kąpieli slonecznych,czy można się opalać w solarium? pozdrwiam wszystkich..
  • 0

#124 mirada

mirada

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 01 maj 2009 - 16:01

Majka 28. Ja o dwóch kulach chodziłam 3,5 miesiąca. Na kontrolnej wizycie po 10- ciu tygodniach lekarz powiedział,że po 15 tygodniach ( jesli nie bedzie bolało) mogę odstawić jedną kulę. Odstawiłam jedną kulę, ale trochę mnie bolało, później stopniowo ból sie zmniejszał. Znowu na kontrol jadę 20 maja, a wtedy będzie juz 6 miesiecy od operacji. Bardzo czekam co zaleci mi lekarz, chciałabym już wsiąść na rower, oczywiście stacjonarny. Od dwóch dni , od czasu upałów, leżę na tarasie i się opalam,bo to uwielbiam. Jednak muszę zaznaczyć, że zakrywam poduszką operowane biodro. Pytasz o solarium, raczej nie wskazane. Dopiero po kilku latach (tj. 2-3) pozwoliłam sobie na solarium. Życzę miłego opalania.
  • 0

#125 aniolek0505

aniolek0505

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 maj 2009 - 20:09

Witam wszystkich.
Mam pytanko związane z wypowiedziami powyżej.....
W czerwcu idę na operacje-czyli początek lata i upałów-czy będę mogła wychodzić na słońce czy jest jakiś okres czasu przez który nie jest wskazane wychodzenie na słońce.....???
  • 0

#126 Honorata

Honorata

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 01 maj 2009 - 21:37

Witam wszystkie BIODERKA - jestem 2 lata po operacji,niestety ciągle o kuli i na niestabilnych nogach. Oprócz endo mam jeszcze stan postpolio więc nie mam szans na powrót do sprawności. 7 miesięcy po operacji utworzyłam w moim mieście Stowarzyszenie Osób po Endoprotezoplastyce Biodra BIODERKO, w tej chwili jesteśmy nalprężniej działającą w Chodzieży organizacją Od stycznia mamy własną salę rehabilitacyjną, gdzie się spotykamy 2 x w tygodniu, a od maja realizować będziemy projekt ENDOPROTEZA- MOJE ŻYCIE, na który dostałam dotację z Samorządu Woj.Wielkopolskiego. W ramach projektu będą spotkania z lekarzem, psychologiem i obowiązkowo rehabilitacja. Wcześniej każdy grosz zbieraliścy tzw. "żebractwem" chodząc po firmach itd. Jest nas 30 osób, tworzymy niemal rodzinę, - życie z endoprotezą może być ciekawe, bo daje nowe doświadczenia.
  • 0

#127 Duśka_punbb_import8351

Duśka_punbb_import8351

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 01 maj 2009 - 22:40

Witam,
jestem z Krakowa i mam 37 lat. Od dziecka choruje na dysplazje obu stawów biodrowych. Lewe biodro mialam otwierane 7 razy i mam juz w nim endo, prawe, chwała Bogu tylko 2 razy. Jestem 3 tygodnie po rewizyjnej operacji stawu z endo, mam porobione przeszczepy i endo wzmocnione śrubami. Ostatnią operacje mialam ponieważ endo skutecznie w ciągu 6 lat podjechało mi 5 cm do góry:)
Czy ktoś miał cos podobnego? To się nazywa migracja endo:)
Jesli tak, to kiedy i jak co było dalej :) Pozdrawiam wszystkich. Dagmara
A poza tym szukam ludzi z Krakowa z takimi problemami, bo przyznam się, że czasem ogarnia mnie straszna niechęć do siebie :)

Dodano ptk 1 maj 23:45:19 2009 :

Witam !
Cieszę sie że trafiłam na to forum :o)
W lipcu mam mieć przeprowadzony zabieg wszczepienia endoprotezy lewego stawu biodrowego w szpitalu w Śremie.
Może to o co zapytam zabrzmi głupio ale niech tam:O) Jestem kobietą i czy do szpitala zabrać koszulę nocną długą czy za kolana czy piżamę ?
Proszę odpowiedzcie bo już pomału przygotowuję sobie rzeczy.
To że muszę zabrać kule już wiem po przeczytaniu tego forum :o)
Pozdrawiam :o)

Hello,
ja wzielam bluzki z krótkim rekawem, bo zanim wyjmą dreny i tak lezysz bez majtek, a koszula Ci sie bedzie zwijac i brudzic :)
A w trzeciej dobie (zazwyczaj) pionizuja, wiec mialam spodnie od dresu i bylo mi wygodnie. Ale mozesz miec koszulke do kolan, albo pizamke. Zalezy w czym chcesz paradowac po korytarzu :) W dlugie koszule i szlafroki bym sie nie bawila:)
Pozdrawiam. Dagmara

Dodano ptk 1 maj 23:52:59 2009 :

Witam wszystkich Bioderkowiczów :)
Ciesze sie że trafiłam na wasze forum :) można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy... i mam nadzieję nawiązać znajomości.
Mam 27 latek w dzieciństwie miałam juz operacje stawów biodrowych-miałam nastawiane stawy-teraz czekają mnie dwie endoprot. Będę miała operacje w Otwocku-tylko narazie mam inne problemy zdrowotne i muszę jeszcze trochę z tą operacją poczekać.
Szczerze to boję się jak :((
Jak czytam posty powyżej - piszecie że nie jest tak źle :) no ja tez mam malutką nadzieję że jakos to przeżyję.... jakoś...
Mam pytanko-pojawiajace się już w waszej dyskusji-słyszałam że po wstawieniu endoprotez nie można juz jeździć na rowerze(nie mówię o stacjonarnym) i jak to jest z tym zachodzeniem w ciążę...? Czy są jakieś poważne przeciwskazania-przecież w ciąży sporo się przybiera na wadze itp...?
I czy naprawdę można normalnie potem żyć...??
I jeszcze słówko-chciała bym nawiązać bliższą znajomość z kimś w moim wieku i kto przeszedł to samo....-żeby sobie tak po prostu pogadać i rozwiać w razie czego swoje watpliwości...
Z góry dzięki za odp na moje pytania...
Jak by co to piszcie na maila...
Buziaki dla wszystkich w piątek 13-go :)

Witam,
ja bylam z endo w ciazy. W czasie ciazy bylo ok, ale zaraz potem endo podjechalo mi 5 cm do gory, jestem juz po rewizyjnej. Podobno nie chodzi o wagę tylko o hormony, ktore zmieniają gęstość kosci i zaczynaja sie problemy. Ja sobie juz dodatkowe ciąze daruje :)
Pocieszeniem jest tylko to, ze zawsze mozesz zrobić operacje rewizyjna i przeszczepy i jakoś to poskładają do kupy :)
A na rowerze jezdze z endo normalnie i staram sie tez zyc normalnie:)
Jak masz ochotę to pisz: duskam@o2.pl.
Jestem z Krakowa i mam 37 lat.
  • 0

#128 barbara1

barbara1

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 02 maj 2009 - 19:48

Drogie koleżanki i koledzy może z Was ktoś by mi podpowiedział na takie pytanie. Miałam zrobiny rtg stawu biodrowego w styczniu 2008r. W tej chwili wybieram się na wizytę do innego ortopedy.Czy powinnam zrobić drugi rtg stawu . Myślę że może w stawie nastąpiły jakieś zmiany od tamtej pory.
  • 0

#129 Honorata

Honorata

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 02 maj 2009 - 21:34

Jeśli czujesz pogorszenie stanu zdrowia to zrób zdjęcie, bo bardzo często w ciągu roku następują znaczne zmiany w stawie, potem już idzie jak z górki i trafiasz na stół.
  • 0

#130 kabietka

kabietka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 02 maj 2009 - 22:00

duska
Dziękuję za odpowiedż na moje pytanie :)
Wezmę spiszę wszystkie najważniejsze sprawy i już zacznę realizować je w praktyce :)

Serdecznie Was dziewczyny Pozdrawiam :)
  • 0

#131 barbara1

barbara1

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 03 maj 2009 - 11:13

Barbara. Dziękuję serdecznie za odpowiedz na moje pytanko.Pozdrawiam cię Honoratko i życzę dużo,dużo zdrowia.
  • 0

#132 Duśka_punbb_import8351

Duśka_punbb_import8351

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 03 maj 2009 - 14:43

Witam,
czy jest tu ktos z Krakowa? odezwijcie się :) Marzy mi sie jakas grupa wsparcia :) Wirtualna grupa tez jest super, ale fajnie by bylo urwac sie z kims na jakas kawe :)
Pozdrowienia dla wszystkich :)
  • 0

#133 Honorata

Honorata

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 03 maj 2009 - 17:12

Po operacji byłam w strasznym dole, bo wszystko było nie tak jak myślałam - zero informacji przed operacją od lekarza, zero informacji jak dalej żyć i jak chronić endo, bo tego wymaga do końca życia. Dzisiaj działając w Stowarzyszeniu BIODERKO pomagam osobom przed i po pojąć to wszystko, bo sami widzicie - ile osób tyle różnych pytań i odpowiedzi. Pierwszy okres po operacji to ulga i emocje że jest sie już po, ale dopiero później przychodzą problemy i wątpliwości. Nasi członkowie idą w pełni przygotowani do operacji, z całą świadomością swego stanu, mięśnia wzmocnione poprzez ćwiczenia, po operacji porady lekarza i psychologa w ramach naszej działalności. I tak jak w gabinecie lekarskim mamy szybkie 5 minut na wizytę, tak w BIODERKU lekarz jest do naszej dyspozycji przez 2 godziny. Taka organizacja to wspaniała rzecz, naprawdę
  • 0

#134 Avicenna

Avicenna

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 04 maj 2009 - 14:17

[quote name='Honorata]Po operacji byłam w strasznym dole' date=' bo wszystko było nie tak jak myślałam - zero informacji przed operacją od lekarza, zero informacji jak dalej żyć i jak chronić endo, bo tego wymaga do końca życia. Dzisiaj działając w Stowarzyszeniu BIODERKO pomagam osobom przed i po pojąć to wszystko, bo sami widzicie - ile osób tyle różnych pytań i odpowiedzi. Pierwszy okres po operacji to ulga i emocje że jest sie już po, ale dopiero później przychodzą problemy i wątpliwości. Nasi członkowie idą w pełni przygotowani do operacji, z całą świadomością swego stanu, mięśnia wzmocnione poprzez ćwiczenia, po operacji porady lekarza i psychologa w ramach naszej działalności. I tak jak w gabinecie lekarskim mamy szybkie 5 minut na wizytę, tak w BIODERKU lekarz jest do naszej dyspozycji przez 2 godziny. Taka organizacja to wspaniała rzecz, naprawdę[/quote']
Hey,czy to wasze stowarzyszenie ma jakąś stronkę?
  • 0

#135 Honorata

Honorata

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 04 maj 2009 - 14:23

Wyszukaj Stowarzyszenie BIODERKO w goglach , albo poszukaj mnie na naszej klasie - Honorata Pilarczyk Chodzież przedział wiekowy 50- 56 lat, niestety nie mamy jeszcze strony intern.
  • 0

#136 Avicenna

Avicenna

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 28 postów

Napisano 04 maj 2009 - 14:27

[quote name='Honorata]Wyszukaj Stowarzyszenie BIODERKO w goglach ' date=' albo poszukaj mnie na naszej klasie - Honorata Pilarczyk Chodzież przedział wiekowy 50- 56 lat, niestety nie mamy jeszcze strony intern.[/quote']
Dzięki,ja nie pod kątem wieku:),ale dzięki pani prezes
pozdro
  • 0

#137 Honorata

Honorata

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 23 postów

Napisano 04 maj 2009 - 14:31

Znaczy się znalazłaś, a co do wieku, to jest ten co w latach pięćdziesiątych zagrożony był polio. Właśnie zbieram teraz żniwo zespołu postpolio, dlatego bardzo się spieszę aby z tego życia jak najwięcej wycisnąć dla siebie, i dać coś z siebie innym.
  • 0

#138 mirada

mirada

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 05 maj 2009 - 18:16

Witaj Honorato! Jakie ćwiczenia mogę wykonywać w domu, będąc 5,5 miesiaca po operacji. Bo mój lekarz , który przeprowadził moją operację, powiedział, że rehabilitacja będzie po roku. Interesuje mnie, czy mogę zacząć ćwiczyć na rowerze stacjonarnym. Cwiczę codziennie napinanie posladków, zginanie stopy do siebie i od siebie, ale wydaje mi sie to za mało. Bardzo proszę, jeśli możesz to wskaż mi kilka ćwiczeń. Pozdrawiam serdecznie i z góry dziekuję.
  • 0

#139 Anna8968

Anna8968

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 22 postów

Napisano 05 maj 2009 - 18:34

Droga mirando, jestem 3 m-ce po operacji i zaczęłam jeździć na normalnym rowerze. Nie są to co prawda wojaże dalekie ale tak około godzinki po najbliższej okolicy, tym bardziej że pogoda temu sprzyja. Tak wiec zachęcam ciebie przynajmniej na jazdę na rowerze stacjonarnym, na pewno przyda się to twoim mięśniom! Zachęcam wszystkich bioderkowiczów do większej aktywności, naprawdę rozmawiałam z lekarzem, który twierdzi,że większość ograniczeń wynika raczej z naszego strachu przed zwichnięciem endoprotezy niż jest to naprawdę wskazane ! Przecież zaraz po operacji przychodzi rehabilitant , który wymusza na pacjentach ruch, i z każdym dniem zaleca go więcej, chyba,że przeszkadzają w tym inne schorzenia lub wiek!
  • 0

#140 mirada

mirada

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 06 maj 2009 - 10:11

Witam Cię Anno! Bardzo dziekuję za Twoją radę. Ja bałam się, że to jeszcze za wczesnie na jazdę na rowerze. Przed operacją dużo jeździłam na wycieczki rowerowe. Jednak w ubiegłym roku ból nie pozwalał mi na taki luksus. Pozdrawiam serdecznie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych