Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Biuro podróży


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
54 odpowiedzi w tym temacie

#41 Baba

Baba

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 18 październik 2008 - 21:48

Kasiam dziwne te Twoje obiekcje to chyba normalne w obecnych czasach, że sprawdza się firmy turystyczne i dziwie się, że Pani Agata K. tego nie sprawdziła na to wygląda że kiepska z niej organizatorka.
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa

#42 kasiam

kasiam

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 18 październik 2008 - 22:01

a co szczegolnie Cie dziwi?
ja po powrcie z lotniska umieściłam gdzie tylko mogłam info o tym przekręcie bo strona wciąż działa. Rozesłałam info wśród ludzi ze środowiska z niepełnosprawnościż i pełnosprawnych bo gościu działa wśród różnych biór. Zajęło i to kilka godzin ale przynajmniej wiem , że tych osÓb już nie naciągnie. Gdyby ktokolwiek z tego grona tak postąpił to działalność tego oszusta zakończyłaby się wcześniej. Bo po naszej interwencj na lotnisku wszczęto postępowanie i na drugi dzień przymkneli go, więc o czy Ty do mnie piszesz? o niby jakich obiekcjach?
  • 0

#43 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 18 październik 2008 - 22:25

Gdyby ktokolwiek z tego grona tak postąpił

To co najwyżej spotkałby się z zarzutem, że opluwa Agatę (przeczytaj sobie ten wątek od początku, tu też pojawiło się takie stwierdzenie).
Ponadto, informacja o małej wiarygodności tej firmy, znajdowała się na forum od 23 września. Wystarczyło wpisać w Google "biuro podróży dla niepełnosprawnych" - i na pierwszej stronie z wynikami wyszukiwania pojawia się ten wątek. Nie rozumiem więc Twojego oburzenia. Może jestem dziwny, ale kiedy mam wpłacić kasę jakiejkolwiek firmie, sprawdzam zawsze za pomocą google opinię o niej. Ty zaufałaś Agacie i poniosłaś tego konsekwencje, tracąc pieniądze. Współczuję Ci bardzo z tego powodu, ale swoją złość zachowaj raczej dla tych, którzy Cię oszukali.

Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#44 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 18 październik 2008 - 23:01

Kasiam, z tego co widzę, nie zadałaś sobie trudu przeczytania całego wątku, bo wiedziałabyś że temat został poruszony miesiąc temu. Ja zanim za cokolwiek zapłacę to sprawdzam "towar", więc skoro Actross poruszył temat, to pomyślałem że watro to sprawdzić czy biuro jest wiarygodne. Dokładnie opisałem co budzi moje obawy i zastrzeżenia, i uzasadniałem je wiarygodnymi linkami. Pierwszą rzeczą na którą zwróciłem uwagę, to niechlujnie zrobiona strona, na której większość odnośników nie działa, braki podstawowych informacji. I to powinno już dać do myślenia...
Przykre jest to, że dałaś się oszukać, ale uważam że większość z okradzionych (również i Ty) zrobiło to na własne życzenie. Bo czy sprawdziłaś cokolwiek zanim wpłaciłaś pieniądze? Jaka firma was miała ubezpieczać? Widziałaś polisę? Całość była "na gębę"...
Otwórz sobie byle jaką stronę z biurami podróży i wejdź w zakładkę np kontakt, a następnie porównaj... proste?
Obrażasz mnie mówiąc o moich satysfakcjach z nieszczęścia innych, bo jest dokładnie odwrotnie. Jak doczytasz w poprzednich postach, p.Kopeć odpowiedziała na wątpliwości i pytania naszej koleżance, a na dodatek napisała takie zdanie: "Firma działa jak najbardziej legalnie, mając poparcie instytucji państwowych"...
A tak na marginesie, to nie zastanowiła Cię zbyt niska cena? Odroczone płatności o 40 dni po wyjeździe???
Nasuwa się jedno stwierdzenie: Chytry płaci dwa razy...

Pozdrawiam
  • 0

Jacek "Verselle"


#45 arius

arius

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 18 październik 2008 - 23:03

Nie do końca macie rację, wierząc święcie, że sprawdzenie takiej firmy w internecie załatwia sprawę. Ja sprawdzałem. W internecie niestety nie znalazłem zbyt wielu informacji (nie licząc reklam umieszczanych przez Agatę K.) Próbowałem sprawdzić tę firmę w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku ale tam dowiedziałem się tylko, że we wpisie biur podróży nie ma takiej firmy (ale pośrednicy nie mają obowiązku dokonywania takiego wpisu) i że jeżeli mam jakiekolwiek wątpliwości to mam zmienić BP. Łatwo powiedzieć - trudniej zrobić! Wiecie ile jest biur podróży oferujących wycieczki czy wczasy dla osób na wózkach inwalidzkich? - Ja niestety nie znalazłem, choć próbuję od 2 lat. Dlatego też widząc taką ofertę ucieszyłem się niezmiernie i zarezerwowałem miejsce na jeden z wyjazdów. Miałem dość poważne wątpliwości (szczegółowo opisane przez verselle), ale miałem tylko dwie możliwości: albo zaryzykować, albo kolejny rok... nigdzie nie jechać. Zaryzykowałem (na szczęście niewielkie pieniądze) i Bogu dziękuję, że nie znalazłem się w tej grupie do Portugalii - ponieważ moje nerwy są bezcenne.
Pozdrawiam
arius
P.S. Jeżeli ktoś zna WIARYGODNE biuro podróży kierujące swoją ofertę również do osób na wózkach, proszę o podanie namiarów.
  • 0

#46 actross

actross

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 18 październik 2008 - 23:57

Próbowałem sprawdzić tę firmę w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku ale tam dowiedziałem się tylko, że we wpisie biur podróży nie ma takiej firmy (ale pośrednicy nie mają obowiązku dokonywania takiego wpisu) i że jeżeli mam jakiekolwiek wątpliwości to mam zmienić BP.

Już to powinno dać Ci do myślenia. Człowieku, zapłaciłeś firmie która nie podała ŻADNYCH SWOICH DANYCH poza numerem konta i numerem telefonu, prawdopodobnie prepaida. A, zapomniałbym: podali jeszcze numer gg...
  • 0

#47 Monia74

Monia74

    Narrator

  • Moderator
  • 1461 postów

Napisano 19 październik 2008 - 10:18

Może się nie znam albo jestem ignorantką w dodatku nieczułą, ale zadaję sobie pytanie: po co na rynku biuro podróży dla kulawych??
Lubicie takie podziały oni-my? Uważam, że każde porządne biuro podróży jest w stanie sprawdzić i zorganizować osobie niepełnosprawnej pobyt za granicą. Wystarczy tylko chcieć. Jeśli pani w biurze nie wie wszystkiego o danym hotelu, to przecież można się skontaktować z rezydentem w danym miejscu i popytać go o szczegóły.
Biuro pani K. i pana K. nie tworzyło przecież nowej infrastruktury hotelowej, nie czarterowało super linii samolotowej- "działali", a raczej tak wmawiali innym, na tym, co już istnieje! Przecież oni byli tylko pośrednikami. Jednym z tysiąca na polskim rynku.
W przyszłym roku chcę z partnerem, polecieć gdzieś nad ciepłe morze. Planując tę wyprawę do głowy by nam nie przyszło kierować się wyborem biura nagłówkiem "dla niepełnosprawnych". Raczej stawiamy na markę i opinię innych turystów...
No, ale każdy ma swój rozum...

  • 0

#48 kasiam

kasiam

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 19 październik 2008 - 11:54

...otóż to raczej też się nie znam i jestem ignoratką i dotej pory organizując sobie wyjazdy na zawody lub zgrupowania wszystko osobiście dopinałam na ostatni guzik. Natomiast nigdy dotąd nie wyjeżdżałam przez biuro podróży.
Osoby, które są niesamoobsługowe na wiadomość, że powstało biuro podróży świadczące usługi dla ludzi z niepełnosprawnościami byli bardzo zadowoleni. A szczególnie z tego, że opiekun za połowę ceny.
Osobiście uważam, że sama inicjatywa biura podróży dla osób z niepełnosprawnośiami to trafiony pomysł i jest zapotrzebowanie na rynku.
mimo wszystko promiennie pozdrawiam
  • 0

#49 grazynaa

grazynaa

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 19 październik 2008 - 12:06

Agate poznałam na szkoleniu "Gotowi do pracy" Uwazam ze to super organizatorka i wspaniały człowiek. Dlaczego ja opluwacie skoro sama została oszukana. Ten człowiek ponoc jest zatrzymany , moze nie zdazył jeszcze przepuścić kasy. Zawsze bede brała udział w imprezach i wyjazdach z udziałem Agaty. Trzymaj sie Agata
  • 0

#50 kasiam

kasiam

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 19 październik 2008 - 12:24

Kasiam, z tego co widzę, nie zadałaś sobie trudu przeczytania całego wątku, bo wiedziałabyś że temat został poruszony miesiąc temu. Ja zanim za cokolwiek zapłacę to sprawdzam "towar", więc skoro Actross poruszył temat, to pomyślałem że watro to sprawdzić czy biuro jest wiarygodne. Dokładnie opisałem co budzi moje obawy i zastrzeżenia, i uzasadniałem je wiarygodnymi linkami. Pierwszą rzeczą na którą zwróciłem uwagę, to niechlujnie zrobiona strona, na której większość odnośników nie działa, braki podstawowych informacji. I to powinno już dać do myślenia...
Przykre jest to, że dałaś się oszukać, ale uważam że większość z okradzionych (również i Ty) zrobiło to na własne życzenie. Bo czy sprawdziłaś cokolwiek zanim wpłaciłaś pieniądze? Jaka firma was miała ubezpieczać? Widziałaś polisę? Całość była "na gębę"...
Otwórz sobie byle jaką stronę z biurami podróży i wejdź w zakładkę np kontakt, a następnie porównaj... proste?
Obrażasz mnie mówiąc o moich satysfakcjach z nieszczęścia innych, bo jest dokładnie odwrotnie. Jak doczytasz w poprzednich postach, p.Kopeć odpowiedziała na wątpliwości i pytania naszej koleżance, a na dodatek napisała takie zdanie: "Firma działa jak najbardziej legalnie, mając poparcie instytucji państwowych"...
A tak na marginesie, to nie zastanowiła Cię zbyt niska cena? Odroczone płatności o 40 dni po wyjeździe???
Nasuwa się jedno stwierdzenie: Chytry płaci dwa razy.
Pozdrawiam

...wątek jak najbardziej sprawdziłam i dlatego dołączyłam się do dyskusji. Nie wnikam w wasze układy z Agatą. Jednakże uważam, że gdybyście wysłali do A.Kopeć lub do A.Dymnej - ba na stronie jej fundacji też się ów P.Kopyt i oferta domu podróży widnieje-
to ten oszust by się tak nie obłowił.
Przyznaję Ci rację - NIE ZADAŁAM SOBIE TRUDU BY SPRAWDZIĆ - a to dlatego, że nie mam z zwyczju podejrzewać znajomych bo chyba bym popadła w jakąś schizę.
Nie jestem chytrą osobą. Chciałam w cieplym i miłym iejscu spędzić urodziny. Acena była atrakcyjna. Nie wydawała mi się zbyt niska.
Nigdy nie wyjeżdżałam z żadnym biurem podróży więc nie miałam odniesienia. Poza tym wszystkie sprawy załatwiałam drogą mailową lub gg z A.Kopeć.
promiennie pozdrawiam



Dodano ndz 19 paź 13:31:20 2008 :
Jak widać w Fundacji mimowszystko wciąż nie ściągneli oferty www.dompodrozy.pl a w piątek wsłałam im link z info tvn24 i całą resztę informacji!!!
  • 0

#51 kasiam

kasiam

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 19 październik 2008 - 13:02

a to ciekawe....?
http://forum.niepeln...how.pl?tid=1907

Dodano pon 20 paź 14:48:34 2008 :
KWP Gdańsk - zatrzymanie mężczyzny, który oszukał ponad 100 niepełnosprawnych



W miniony czwartek wieczorem na lotnisku Okęcie grupa niepełnosprawnych osób czekała na wylot turystyczny do Portugalii. Turyści opłacili wyjazd w jednym z internetowych biur podróży na terenie Gdańska. Jednak na lotnisku okazało się, że bilety lotnicze nie są dla nich zarezerwowane. Wszystko wskazywało na to, że padli oni ofiarą oszustwa.
O sytuacji poszkodowani powiadomili funkcjonariuszy z komisariatu lotniczego na warszawskim Okęciu. Ci natomiast natychmiast sprawę przekazali do Gdańska.



Policjanci z komendy wojewódzkiej Gdańsku już następnego dnia zatrzymali 39-letniego gdańszczanina. To w jego firmie niepełnosprawni turyści wykupili wycieczkę. Policjanci ustalili, że firma nie ma stałej siedziby, a bilety sprzedawane były za pośrednictwem internetowego biura podróży.

W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do oszustwa i do tego, że już w chwili pobierania pieniędzy na obiecaną wycieczkę, nie zamierzał spełnić warunków zawartych w ofercie wyjazdu.
W mieszkaniu 39-latka zabezpieczono dowody świadczące o przestępczej działalności mężczyzny.

Oszust jest również osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku inwalidzkim. Jego stan zdrowia nie pozwala go aresztować, jednak mężczyzna cały czas pozostaje pod nadzorem policji i prokuratury. By uniknąć kolejnych oszustw policjanci wystąpili z wnioskiem o na natychmiastowe zablokowanie strony internetowej biura.



Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.



Policjanci sukcesywnie docierają do osób poszkodowanych w tej sprawie. Klienci tego biura podróży, którzy również mogli zostać oszukani, proszeni są o kontakt ze specjalistami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Gdańsku pod nr tel. (058) 32-15-111 lub (058) 32-15-339.
  • 0

#52 Gonia

Gonia

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 20 październik 2008 - 17:44

Wiecie... znam Agatę. I jestem w szoku, że dała się tak wpuścić w maliny. Nie oceniajcie jej źle. Natomiast ja również byłam w Egipcie z Nauticą, było super-polecam.
  • 0

#53 PrzemekK

PrzemekK

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 20 październik 2008 - 20:38

No cóż... Pozostaje tylko stwierdzić, że wszystko to, co wcześniej napisał o tym biurze Verselle było prawdą - masz dobrego nosa Jacku. Jeśli zaś chodzi o Agatę K. ta sprawa potwierdziła tylko moją ugruntowaną już od dawna opinię o niej.

Nie znam tego biura podróży ale Agate K. znam i zawsze będę ją polecać

PrzemkuK - wyszło na to, że to jednak my znamy ją lepiej :evil:

P.S. Nadal polecasz usługi tego biura? :lol:

Marder potrafisz czytać ze zrozumieniem? Ośmielam się stwierdzić, że nie.

1. Wskaż mi miejsce gdzie polecałem Dom Podróży

2. Od kiedy pracownik odpowiada za działania pracodawcy? (polecam lekturę KK oraz KP)

3. Pracownik/pracownicy są w tym przypadku rwnież poszkodowani, tracą miejsca pracy oraz pieniądze, które wpłacili na poczet kosztów swoich wyjazdów.

4. Tak nadal polecam Agatę i to co Agata organizuje (jako Agata bądź jej Fundacja).

Powiedz mi Marder, znasz Agatę? Kiedy i gdzie ją poznałeś? Jak Cię skrzywdziła? Ale daj konkrety. Nie wstydź się, bo jak narazie Twoje opinie są w stylu ludzi, którzy wyjechali do pracy na wyspy i twierdzą, że są emigrantami politycznymi bo ich "w Polsce kaczory prześladowały". Czyli innymi słowy, mało wiarygodne.

Po prostu żenujące.
  • 0
. . . niepełnosprawny - człowiek po tuningu . . .

#54 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 20 październik 2008 - 21:37

Powiedz mi Marder, znasz Agatę?

Znam, znam i to niestety z tzw. świata realnego.

Jak Cię skrzywdziła? Ale daj konkrety.

Odpowiem Ci tak samo jak Daffy: http://ipon.pl/forum...=134492#p134492
Jeśli chcesz, zapytaj Agaty, dlaczego nie jest tu lubiana. Natomiast Twoje zdanie o mnie, bardzo delikatnie mówiąc nie ma dla mnie większego znaczenia.
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#55 admin

admin

    Podpowiadacz

  • Administrator
  • 168 postów

Napisano 20 październik 2008 - 22:12

Najważniejsze, że sprawa została wyjaśniona i to biuro podróży już nikogo nie oszuka. Wzajemne pokrzykiwanie na siebie niczego tu nie zmieni, dlatego podjąłem decyzję o zamknięciu tego wątku.
Osoby poszkodowane przez biuro "Dom Podróży" proszone są o kontakt są o kontakt ze policjantami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Gdańsku, nr tel. (058) 32-15-111 lub (058) 32-15-339.
  • 0
Roma locuta, causa finita.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych