Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Biuro podróży


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
54 odpowiedzi w tym temacie

#1 PrzemekK

PrzemekK

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 25 wrzesień 2008 - 11:48

[quote name='actross]PrzemekK: Niestety znam osobę którą wymieniłeś i to właśnie przesądza o tym' date=' ze będę się trzymał możliwie najdalej od tego biura podróży. Dziękuję Ci za ostrzeżenie Przemku.[/quote']
to nie było ostrzeżenie. Agata K. i jej Fundacja są instytucjami jak najbardziej godnymi zaufania.

Korzystałem z imprez organizowanych przez fundację bądź z funduszy Fundacji.
Było to szkolenie dla niepełnosprawnych nurków i wyprawa nurkowa do Egiptu w tym roku.

Agata współpracuje też z serwisem www.vitalon.pl


Nie znam tego biura podróży ale Agate K. znam i zawsze będę ją polecać :)


Pozdrawiam

Dodano czw 25 wrz 12:55:57 2008 :
[quote=DaFFy]My jako IPON mamy kiepskie wspomnienia związane z tą Panią . Niektórzy cały czas mają w pamięci imprezę jaką zorganizowała i jak potraktowała iponków :([/quote]
Czy możesz przybliżyć mi sprawę, o której piszesz?

Chętnie się z nią zapoznam bo ja po moich kontaktach z Fundacją Tacy Sami mam o niej pozytywne zdanie.

Pozdrawiam

Dodano czw 25 wrz 13:14:02 2008 :
[quote=Zaraźliwy optymizm]Ostatnio ogladalam program na TVP2 - Sprawa dla Reportera.
Był to reportaż o ON ,którym pewna fundacja z Polski organizowała wycieczki chyba do Grecji i tam dzieki wolontariuszom zapominali o swoich klopotach, problemach, a to za sprawą nurkowania.
Rzeczywiscie pieknie to wyglądało, ale gdzie jest kamera i szersza rzesza oglądających - tam jest pieknie i zachwycająco.

Sama sie tym zainteresowalam.
Czy ktos z Was tez ogladal ten reportaz? bo zapomnialam jaka to jest fundacja i biuro podrozy ,ktore takie wypady organizuje...a moze to wyzej wspomniana fundacja ?![/quote]
A więc. Jeżeli to było nurkowanie to może był Egipt? W tym roku w wyprawie niepełnosprawnych nurków do Egiptu uczestniczyli też w roli obserwatorów reporterzy z TVP.
Miał być reportaż w TVP ale niestety nie widziałem go :(.

Wyjazd organizowała Nautica www.nautica.pl
Wyprawa była dofinansowana przez Stowarzyszenie Nautica www.nautica.pl (fundusze pochodziły m.in. z Funtacji Tacy Sami z Gliwic)

Uczestniczyłem w tym wyjeździe i mogę opisać swoje odczucia.

Wyjazd z Krakowa busami Nautici (dodatkowa opłata)

Wylot z Warszawy - sprawnie i sympatycznie, część z nas dopakowywała jeszcze sprzęt nurkowy do bagażu.

Na miejscu zakwaterowanie w Hotelu Badawia - ja osobiście uważam ten hotel za kiepski, ale w końcu byliśmy nurkować, a nie siedzieć w pokojach.
Wyżywienie w hotelu zjadliwe ale nie powalające na kolana, raczej monotonne.

Nurkowanie - cudowne wrażenia pod wodą, sympatycznie na łodzi. Polecam każdemu :)

Na miejscu chodziliśmy na egpipski targ i inne takie.

Po przylocie do Warszawy transport busami do Krakowa, było to w cenie przejazdu do Warszawy.

Tak więc polecam każdemu. :)

Chociaż mając już jakieś pojęcie o egipcie i o tym co szukać następnym razem polece raczej sam. Ale ja jestem jedynie amputantem, wózkowicze mają napewno trudniej w samodzielnych wyprawach.


Pozdrawiam nurkowo :)
  • 0
. . . niepełnosprawny - człowiek po tuningu . . .

#2 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 24 wrzesień 2008 - 19:05

Ostatnio ogladalam program na TVP2 - Sprawa dla Reportera.
Był to reportaż o ON ,którym pewna fundacja z Polski organizowała wycieczki chyba do Grecji i tam dzieki wolontariuszom zapominali o swoich klopotach, problemach, a to za sprawą nurkowania.
Rzeczywiscie pieknie to wyglądało, ale gdzie jest kamera i szersza rzesza oglądających - tam jest pieknie i zachwycająco.

Sama sie tym zainteresowalam.
Czy ktos z Was tez ogladal ten reportaz? bo zapomnialam jaka to jest fundacja i biuro podrozy ,ktore takie wypady organizuje...a moze to wyzej wspomniana fundacja ?!
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#3 robo

robo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 24 wrzesień 2008 - 18:23

Lucy!! Owej imprezy nie tylko Ty jak i Waldi nie zapomnicie tej imprezy ja też jej nie zapomne!! Ja też się nie boje ujawniać, bo takie zachowania nie należą do zachowań ludzi którzy chcą i "niby" wiedzą jak pomagać i rozmawiać z ludźmi.
  • 0
Prawdziwym schronieniem dla człowieka jest drugi człowiek

#4 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 24 wrzesień 2008 - 18:43

Nie wiem czy już tam pracuje czy jeszcze, ale ma tam zacząć zajmować się tymi sprawami sama osoba niepełnosprawna więc może będzie lepiej.
  • 0

#5 lucyna

lucyna

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 309 postów

Napisano 24 wrzesień 2008 - 14:37

Daffy masz racje, ja tam wcale nie boje sie ujawnic ze tą imprezke bede pamietala do koca swych dni
  • 0
Nawet siwa może być szczęśliwa:)

#6 kinia_legionowo

kinia_legionowo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 24 wrzesień 2008 - 10:36

Powiem szczerze szkoda ze to wszystko tak nieciekawie wyglada :( Bo idea jest piekna...juz bym sie spakowała:). Niby ruszyli 1 sierpnia 2008 to co nie maja NiP ani Regon oraz adresu siedziby hmmm

Dodano śro 24 wrz 11:54:36 2008 :
Wkurzyłam sie i napisałam do nich meila zeby podali wszelkie informacje i sie uwierzytelnili. Uprzedzajac ich ze za takie praktyki grożą sankce karne!!! A co trzeba takich tepic!!!
  • 0
A my tak łatwopalni biegniemy w ogień by mocniej żyć!, tak śmiesznie marni dosłowni zbyt

#7 Gość_DaFFy_*

Gość_DaFFy_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2008 - 10:15

My jako IPON mamy kiepskie wspomnienia związane z tą Panią . Niektórzy cały czas mają w pamięci imprezę jaką zorganizowała i jak potraktowała iponków :(

Dodano śro 24 wrz 11:21:41 2008 :
A co do tego biura trzeba się zastanowić czy nie powinno się tego gdzieś zgłosić by nie wyszło jak z tym dwu tygodniowym kursem komputerowym gdzie ludzie po wpłacali kasę a nie było takiej fundacji i sprawa dopiero trafiła na policje
  • 0

#8 actross

actross

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 24 wrzesień 2008 - 08:21

Verselle: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Masz rację, po bliższym przyjrzeniu się nie wygląda to zbyt wiarygodnie.

PrzemekK: Niestety znam osobę którą wymieniłeś i to właśnie przesądza o tym, ze będę się trzymał możliwie najdalej od tego biura podróży. Dziękuję Ci za ostrzeżenie Przemku.
  • 0

#9 PrzemekK

PrzemekK

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 24 wrzesień 2008 - 05:24

Nie wiem jak to wygląda organizacyjnie, ale o szczegóły można zapytać Agatę K. z fundacji Tacy Sami z Gliwic www.tacysami.org.pl
Z tego co pamiętam to Agata współpracuje z tym biurem.

A tak swoją drogą to moge polecić właśnie fundację Tacy Sami do zrobienia kursu nurkowego.

Pozdrawiam
  • 0
. . . niepełnosprawny - człowiek po tuningu . . .

#10 dani

dani

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 322 postów
  • Skąd:Wrocław

Napisano 23 wrzesień 2008 - 22:34

Jacuś - dziękuję za ważne informacje
  • 0
"Warto, warto żyć" -Tuwim Julian

#11 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 23 wrzesień 2008 - 22:11

Sprawdziłem i wnioski:
Nie znalazłem żadnych informacji na temat adresu biura, numerów NIP, Regon (czyżby firma działała nielegalnie?), skrzynka e-mail jest na darmowym serwerze (interia.eu)... Infolinia to telefon komórkowy,a numer gg jest zarejestrowany na osobę o imieniu Agata...
Sprawdziłem na liście Polskiej Izby Turystyki (http://www.pit.org.pl) , i nie figurują tam pod żadną z nazw podanych na własnej stronie, co nie wpływa dodatnio na ich wiarygodność...
Ciekawi mnie, czy to biuro, posiada jakieś gwarancje, lub zabezpieczenia finansowe, takie jak np. to: http://www.pzu.pl/?n...07&show=details
Z powodu braku kompletnych danych na stronie, nie można sprawdzić, czy owa firma figuruje w Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników turystycznych (wyszukiwarka dostępna pod tym adresem: http://turystyka.mg..../przewodnik.php )
Jeśli chodzi o stronkę, to większość zakładek nie działa (np, ubezpieczenia, hotele, wynajem samochodów), zakładka z wyszukiwaniem rezerwacji biletów lotniczych nie wyświetla się w całości a wręcz obcina ważne informacje. Wyszukiwarka biletów lotniczych jest pobierana ze strony natomiast na stronie, głównej serwisu z którego owa wyszukiwarka jest pobierana, możemy przeczytać: "Strona ta służy wyłącznie do prezentacji działania produktu Sirius. Rezerwacje dokonane poprzez tę stronę nie są rezerwacjami rzeczywistymi."
Rezerwować czy nie?..... :evil:
  • 0

Jacek "Verselle"


#12 actross

actross

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 23 wrzesień 2008 - 21:24

Buszując po sieci, znalazłem biuro podróży dla niepełnosprawnych http://www.dompodrozy.pl/index.php
Czy ktoś z forumowiczów korzystał z ich usług? Będę wdzięczny za wszelkie informacje i sugestie. :)
  • 0

#13 Gość_DaFFy_*

Gość_DaFFy_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2008 - 17:00

Czy możesz przybliżyć mi sprawę, o której piszesz?

Chętnie się z nią zapoznam bo ja po moich kontaktach z Fundacją Tacy Sami mam o niej pozytywne zdanie.

Pozdrawiam

i niech tak pozostanie , ci co wtedy byli wiedza o czym pisze
  • 0

#14 thraikill

thraikill

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 192 postów

Napisano 25 wrzesień 2008 - 17:19

Minutka pisze:

Nie wiem czy już tam pracuje czy jeszcze, ale ma tam zacząć zajmować się tymi sprawami sama osoba niepełnosprawna więc może będzie lepiej.

Nie wydaje mi się aby to cokolwiek zmieniło. Czy zatrudnienie tam kulawego, sprawi że na stronie pojawi się adres biura? albo nip i regon? Czy to sprawi że na stronie oprócz numeru komórki i numeru gg pojawią się pełne dane, pozwalające stwierdzić czy ta firma znajduje się w Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych? Według mnie to mało prawdopodobne.

Jeśli chodzi o Agatę K. to wolę się nie wypowiadać, aby nie zostać zbanowanym za złamanie punktu 2g regulaminu. W każdym razie Twój ostatni post PrzemkuK wyjaśnił mi jedną sprawę która zastanawiała mnie już od jakiegoś czasu. Może zacznę od początku. W firmie w której jestem zatrudniony, pełnię obowiązki admina. Doglądam naszej firmowej sieci. Jednym z moich obowiązków, jest zapewnienie ochrony przed spamem. Z tego powodu jestem stałym czytelnikiem grupy pl.internet.mordplik służącej do raportowania spamu. Zdziwiłem się bardzo, gdy przez tą grupę przewinął się właśnie adres vitalonu jako źródła spamu. Post PrzemkaK wyjaśnił mi wszystko... Przecież ta fundacja również pojawiła się tam, raportowana jako źródło spamu. Czyli: ta sama osoba, te same metody.
Muszę zgodzić się z przedmówcami. Skoro ta osoba zajmuje się tym biurem, to prędzej wyrośnie mi kaktus na dłoni niż skorzystam z ich usług.
  • 0

#15 PrzemekK

PrzemekK

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 25 wrzesień 2008 - 21:32

Jeśli chodzi o Agatę K. to wolę się nie wypowiadać, aby nie zostać zbanowanym za złamanie punktu 2g regulaminu.
...
Muszę zgodzić się z przedmówcami. Skoro ta osoba zajmuje się tym biurem, to prędzej wyrośnie mi kaktus na dłoni niż skorzystam z ich usług.

Tajemniczo się wypowiadacie o Agacie.
Nie znam dawnych historii związanych z IPON i Agatą.
Nie ukrywam interesuje mnie to. Chciałbym wyrobić sobie zdanie o tym co było, aby mieć możliwość skonfrontować z tym co ja wiem (na podstawie kontaktów z jej obecną działalnością).

Mówienie o kimś półsłówkami. Twierdzenie, że lepiej niech zostanie tak, że nic nie wiem nie jest metodą. To jest metoda uprawiania polityki (niedopowiedzenia), a nie wymiana poglądów i informacji na forum. Z kontaktów z polityką chwilowo zrezygnowałem więc może powiecie co wiecie o tej ciekawej dziewczynie?

Pozdrawiam
  • 0
. . . niepełnosprawny - człowiek po tuningu . . .

#16 kinia_legionowo

kinia_legionowo

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 137 postów

Napisano 25 wrzesień 2008 - 21:41

Dobre wieści odpisali na mojego meila !!! Oto cytuje jakie informacje otrzymałam od biura na wszystkie zastrzerzenia o jakich nadmienił Verselle w swoim poscie

Witam, nasz NIP:957-097-64-70rEGON 191218334 numer umowy z instytucją
państwową jaką jest PFRON zawartej za pośrednictwem PUP Gdańsk 02/08. Firma
działa jak najbardziej legalnie, mając poparcie instytucji państwowych a
konto na interii posiadamy oprócz adresu firmowego biuro@dompodrozy.pl na
który Pani piszę. Infolinia to telefon komórkowy bo biuro prowadzą osoby
niepełnosprawne, które czasami muszą być poza domem aby korzystać z
rehabilitacji, leczenia czy po prostu muszą załatwić sprawy urzędowe.
Członkiem polskiej izby turystyki nie zostaje się od tak trzeba mieć 2 lata
działalności i być poleconym przez 2 czlonków tej izby. My działamy od 1
sierpnia 2008 roku. Co do strony - cóż początki bywają trudne a nikt nie
jest doskonały-planujemy jej gruntowną przebudowe pod koniec roku. Z
poważaniem Agata Kopeć-Romik
specjalista ds sprzedaży i PR

W tym momencie już sama nie wiem co o tym myslec hmmmm ???? Czy jest jeszcze jakis sposób by ich zweryfikowac? bo nie powiem oferta jest kuszaca :):) Macie jakiś pomysł????
  • 0
A my tak łatwopalni biegniemy w ogień by mocniej żyć!, tak śmiesznie marni dosłowni zbyt

#17 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 25 wrzesień 2008 - 22:44

Kiniu, więc dlaczego te wszelkie informacje są ukryte? Jakoś nie podoba mi się taka taktyka. I nadal nic nie wiemy czy jest jakiekolwiek ubezpieczenie, a co z reklamacjami? Kto odpowiada za np, niedotrzymanie warunków umowy?
Więc jak widać na niewiele zarzutów odpowiedziano... Przypomnę choćby gwarancje lub zabezpieczenia finansowe, czy Centralną Ewidencję Organizatorów i Pośredników Turystycznych.
Sama umowa z PEFRON-em niczego poza dofinansowaniem nie wnosi, więc trudno to nazwać "poparciem".
Ponad to, w zakładce "Wycieczki dla Niepełnosprawnych" czytamy: "Dom Podróży oraz Instytut Turystyki i Kultury zapraszają..."
Czyli są to dwie firmy czy jedna? Jeśli dwie to która bierze na siebie odpowiedzialność za klientów?
Szczerze mówiąc ja osobiście nie zaryzykowałbym takiej podróży w ciemno...

Osoba która odpowiada na Twój e-mail Kiniu, podpisuje się jako specjalista od spraw sprzedaży i promocji, a nie potrafi zadbać o wiarygodność firmy w której pracuje?
Straszną amatorką i brakiem dbałości o klienta mi to trąci...
  • 0

Jacek "Verselle"


#18 Gość_DaFFy_*

Gość_DaFFy_*
  • Gość

Napisano 26 wrzesień 2008 - 00:20

[quote name='PrzemekK]Mówienie o kimś półsłówkami. Twierdzenie' date=' że lepiej niech zostanie tak, że nic nie wiem nie jest metodą. To jest metoda uprawiania polityki (niedopowiedzenia), a nie wymiana poglądów i informacji na forum.[/quote']
I tu się z tobą zgadzam , a tak z ciekawości zapytam, wiesz jaki nick ma Agata K. ?

Z tego co piszesz jesteś z nią w miarę dobrych kontaktach wiec po prostu zapytaj się jej wprost czemu na iponie jest tak "lubiana"

Opisywanie ci imprezy na której nie byłeś , przez osoby których nie znasz, dotyczące Agaty K. było by co najmniej nie na miejscu, a na pewno nie spowodowały by zmiany twojego zdania o niej.
  • 0

#19 PrzemekK

PrzemekK

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 26 wrzesień 2008 - 05:17

I tu się z tobą zgadzam , a tak z ciekawości zapytam, wiesz jaki nick ma Agata K. ?

Z tego co piszesz jesteś z nią w miarę dobrych kontaktach wiec po prostu zapytaj się jej wprost czemu na iponie jest tak "lubiana"

Opisywanie ci imprezy na której nie byłeś , przez osoby których nie znasz, dotyczące Agaty K. było by co najmniej nie na miejscu, a na pewno nie spowodowały by zmiany twojego zdania o niej.

1. nie znam nicku Agaty

2. Agatę poznałem podczas szkolenia nurkowego, w tym roku i Agata z mężem i ja z żoną byliśmy na wyprawie Nautici w Egipcie. Tak mam o Niej dobre zdanie.



Więc powiedzcie mi dlaczego Macie do Agaty taki a nie inny stosunek?

Pozdrawiam
  • 0
. . . niepełnosprawny - człowiek po tuningu . . .

#20 Gość_DaFFy_*

Gość_DaFFy_*
  • Gość

Napisano 09 październik 2008 - 18:55

Agata miała nick POLITYK :D to tak w nawiązaniu do wcześniejszego twojego tekstu o uprawianiu polityki :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych