Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Mikrotech bedzie zwalniac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#21 slanty

slanty

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 5 postów

Napisano 08 luty 2009 - 13:49

Ja gdybym sam się nie zapytał to bym nawet nie wiedział że zostaje zwolniony.

Wiedziałbyś w ostatnim dniu hasła i loginy przestałyby działać :)

Co fakt to fakt. Ale tak się przecież nie robi. Nawet na umowie napisali że nie ma znaczenia czy okres próbny czy nie, przysługuje nam 2 tygodniowy okres wypowiedzenia. Więc i tak jestem zdania że pojechali.
  • 0
Ooru Naito Rongu...

#22 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 08 luty 2009 - 18:55

Ja gdybym sam się nie zapytał to bym nawet nie wiedział że zostaje zwolniony.

Wiedziałbyś w ostatnim dniu hasła i loginy przestałyby działać :)

Co fakt to fakt. Ale tak się przecież nie robi. Nawet na umowie napisali że nie ma znaczenia czy okres próbny czy nie, przysługuje nam 2 tygodniowy okres wypowiedzenia. Więc i tak jestem zdania że pojechali.

W razie wątpliwości:
-umowa jest na czas określony powyżej 6 miesięcy i strony zawarły klauzulę o dwutygodniowym wypowiedzeniu
-umowa na okres próbny-3 mce
Okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie
Podstawa prawna:
Art 33 i art 34 KP.
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#23 elea

elea

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 112 postów

Napisano 11 luty 2009 - 12:04

[quote name='slanty]Ja zostałem zwolniony po okresie próbnym' date=' pracowałem od Pażdziernika 2008 do 31 Grudnia :( Jestem na lodzie bez renty bez pracy. Załamka...[/quote']
Ja pracowałam 2 lata i też zostałam zwolniona ,chodz w miesiącu styczniu otrzymałam skierowanie z Firmy na badania dalsze okresowe zapłaciłam 50 zł a dnia 30 stycznia dostałam wiadomośc na skypie że już nie będe pracowała od miesiąca lutego Był to dla mnie szok i załamanie ponieważ mam najniższą rente dobrze że mam jeszcze pielęgnacyjne bo Moja renta byłaby tylko 570 zł dla mnie nawet z pielęgnacyjnym jest mało Ciężko mi sie teraz żyje syn nie pracuje mama też osobą schorowaną (ma astme oskrzelową) gdzie na leczenie też musi miec sporą kase ma 65 % utraty zdrowia Pracując w tej firmie żyło mi się lzej ,ale cóż takie życie biednemu zawsze wiatr w oczy wieje
Więc Ci co chcą sie wcisnąć do Firmy Mikroteksu uważajcie !!!!
  • 0

#24 Blue_Angel

Blue_Angel

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 luty 2009 - 13:08

Szanowna pani Elżbieto firma MIKROTECH, a nie jak pani łaskawie napisała Mikroteks, nie jest instytucją charytatywną. Pretensje proszę mieć tylko i wyłącznie do naszego "kochanego" rządu, który stworzył takie, a nie inne przepisy. Proszę zobaczyć co sie dzieje w całym kraju. Mikrotech nie jest pierwszą i zapewne nie ostatnia firma która ogranicza zatrudnienie niepełnosprawnych.
Na koniec przysłowie: "zły to ptak co własne gniazdo kala". Swoją wypowiedzią, a w szczególnosci ostatnim jej zdaniem, tylko potwierdziła Pani, że zwolnienie było ze wszech miar słuszne...
  • 0

#25 tomcio58

tomcio58

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 12 luty 2009 - 16:50

No tak firma ,,Mikrotech” nie jest instytucja charytatywną tylko pijawką która nie dość ze zarabia na osobach niepełnosprawnych to jeszcze ciągnie kasę od państwa czyli nie jesteście w porządku wobec pracowników i byłych pracowników zwalniając ich bez wypowiedzenia i niezgodnie z przepisami....
  • 0
Award: Iponek Award

#26 elea

elea

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 112 postów

Napisano 12 luty 2009 - 17:20

Szanowna pani Elżbieto firma MIKROTECH, a nie jak pani łaskawie napisała Mikroteks, nie jest instytucją charytatywną. Pretensje proszę mieć tylko i wyłącznie do naszego "kochanego" rządu, który stworzył takie, a nie inne przepisy. Proszę zobaczyć co sie dzieje w całym kraju. Mikrotech nie jest pierwszą i zapewne nie ostatnia firma która ogranicza zatrudnienie niepełnosprawnych.
Na koniec przysłowie: "zły to ptak co własne gniazdo kala". Swoją wypowiedzią, a w szczególnosci ostatnim jej zdaniem, tylko potwierdziła Pani, że zwolnienie było ze wszech miar słuszne...

Więc po co Państwo ludzi przyjmuje jeśli tak jest po co przyjmowac ludzi na rok dwa a póżniej zwalniać nawet Ci co mają na dłużej ( a mieli farta i szczęście ) to napewno juz wiedzą że ino skończy im się umowa to i tak będzie koniec z pracą Nawet Państwo nie wiecie jak boli strasznie gdy człowiek przyzwyczai sie do pracy zaklimatyzuje się i w ostatnim dniu przed końca umowy dostaje wiadomość i podziękowanie za wspólną współprace To wielki ból tak jakby człowiek w twarz dostał od kogoś, tymbardziej że po otrzymaniu na badania miałam wielką radość ze zostaje A prosze zauważyć ze my osoby niepełnosprawne mające pierwszą grupe i najniższe renty nie mamy takiej możliwości w znalezieniu pracy jak osoba z niewielką niesprawnością chodzi mi o osoby lepiej poruszająco sie ruchowo czyli osoby z 2 grupą . Wiem że to wina Rządu ale co my biedni niepełnosprawni mamy począc do kogo się zwrócić oni ino umieją podwyższac wszystko a pomóc kto nam pomoże A człowiek jak znalazł prace to co że zamało dostajecie dofinansowania to kopa i papaa Jak pracodawcy otrzymywali za nas 100% to więcej było zatrudnien a teraz ze 75% to zwolnienia nie robi się tak !!!Ale pamiętajcie po zwolnieniu takiej osoby to strasznie boli oj strasznie Ja do dziś nie potrafie sobie miejsca znaleść !!
  • 0

#27 Angel_Blue

Angel_Blue

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 luty 2009 - 17:51

Czemu każdy uważa, że zwolnienia dotyczą tylko osób niepełnosprawnych? Nie słuchacie wiadomości? Nie zauważyliście, że zwolnienia dotyczą WSZYSTKICH i nikomu nie jest łatwo? A może kryzys dotyka także zakłady pracy chronionej? Ale najlepiej założyć, że pracodawcom zwolnienia sprawiają przyjemność. Od kilku dni w tv słychcać ile zakładów zwalnia i planuje zwolnienia więc to nie jest tylko problem w tej firmie.

Dodano czw 12 lut 17:53:08 2009 :
[quote name='tomcio58]No tak firma ' date=',Mikrotech” nie jest instytucja charytatywną tylko pijawką która nie dość ze zarabia na osobach niepełnosprawnych to jeszcze ciągnie kasę od państwa czyli nie jesteście w porządku wobec pracowników i byłych pracowników zwalniając ich bez wypowiedzenia i niezgodnie z przepisami....[/quote']
Skoro nie przestrzegają przepisów to czemu nie reagujecie?
  • 0

#28 elea

elea

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 112 postów

Napisano 12 luty 2009 - 18:18

Tak tak ale osoba pełnosprawna zawsze ma większe szanse wzdobyciu pracy niż osoba niepełnosprawna moze iśc do jakiejkolwiek pracy a osoba niepełnosprawna raczej juz mniej tymbardziej ze ma napisane w orzeczeniu lekarskim tylko praca w domu więc prosze nie porównywać osobe zdrową a niepełnosprawą .

No właśnie więc co maja tacy ludzie zrobić mniej sprawni ruchowo lub ludzie na wózkach czemu nie dajecie im szans pracy czemu likwidowane sa właśnie te Zakłady A wiem właśnie że kiedys dokładnie Firma Mikrotech przyjmowała tylko i wyłącznie osoby z pierwszą grupą a z 2 ludzi co mieli moze i większą szanse na zdobyciu jakiejkolwiek pracy na rynku zwalniano A teraz cóż ze finanse ucieli to my inwalidzi z pierwszą grupą też na bruku jesteśmy?
  • 0

#29 Angel_Blue

Angel_Blue

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 luty 2009 - 18:45

Mój znajomy jest pełnosprawny i szuka pracy od 7 miesięcy. Oczywiście, że niepełnosprawnym jest trudniej, ale nie obwiniajmy za to wyłącznie pracodawców tylko również rząd. Pamiętam jak Pani minister pisała, że nie będzie zwolnień i co? A chodziło mi o to, że dużo zakładów pracy chronionej zwalnia pracowników, bo mają coraz trudniejszą sytuację, na pewno kryzys też na to wpływa.
  • 0

#30 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 12 luty 2009 - 18:57

Elu, rozumiem Twoje rozgoryczenie, ale niestety, nic nie pomoże, takie są prawa rynku. Ja również straciłem niedawno pracę, ponieważ firma w której pracowałem zbankrutowała. Nie ma co się nad sobą rozczulać, tylko szukać innego zajęcia. Oczywiste jest to, że osoby z 1 grupą mają najgorszą sytuację, ale trzeba być ambitnym, a nie tylko pomstować na pracodawców, rząd i wszelkie siły nadprzyrodzone gdyż nie zawsze problem leży po ich stronie.
Elu, ja też kiedyś byłem pracodawcą, i gwarantuję Ci, że zwolniłem pracownika dopiero wtedy, kiedy było to konieczne z powodów ekonomicznych firmy, a nie dlatego że miałem taką ochotę. Każdy pracodawca, zatrudnia tylu pracowników ile mu potrzeba i na ile jest to ekonomiczne, ale jeśli kryzys dotyka prawie każdą grupę pracowniczą, to cóż możemy na to poradzić? Firmy się ratują tnąc koszty, więc zwalniają pracowników, pracują na tzw "pół gwizdka" wysyłają ludzi na urlopy bezpłatne, byle by tylko przetrwać.
Trochę optymizmu i owocnych poszukiwań pracy życzę :)
Pozdrawiam

  • 0

Jacek "Verselle"


#31 elea

elea

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 112 postów

Napisano 12 luty 2009 - 19:54

Ok szkoda juz mówic i pisać na ten temat
a szukac będe chodz wiem ze to zadnych efektów nie da jak sie ma pierwszą grupe chyba ze Rząd podwyższy pracodawcą za nas do 200 % to szybko będą zatrudniać osoby z pierwszą grupa

Chodz wysłałam 4 ankiety od 31 stycznia cisza zadzwoniłam w dwa miejsca mówiąc ze mam pierwszą grupe podziekowano mi że NIE Więc co jest !!!!
  • 0

#32 Blue_Angel

Blue_Angel

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 luty 2009 - 20:02

TOMASZ LELENO Rzecznik Prasowy PFRON - przed chwilą ten inteligent stwierdził w Wiadomościach TVP1, że "....jeśli fala zwolnień w Zpchr w ogóle istnieje, to na pewno nie jest spowodowana nowymi przepisami..." z pewnością ma coś wspólnego z POpaprańcami, bo tylko oni tak potrafią pieprzyć...

Proszę mi nie edytować postów!!!! Nie napisałem nic co by było niezgodne z regulaminem!!!!!!!
  • 0

#33 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 13 luty 2009 - 10:57

Każdy widzi przede wszystkich siebie w trudnej sytuacji, ale niestety pracodawcy nie tylko niepełnosprawnych zwalniają. W tym roku a mamy dopiero luty najwięcej osób zostało zwolnionych w woj. śląskim i to przede wszystkich przez problemy w naszym kraju. Niestety kogoś trzeba zwolnić, kogoś zostawić. Wybór pewnie nie jest łatwy, ale chyba lepiej kogoś zwolnić niż czekać żeby całkowicie firma upadła.
  • 0

#34 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 13 luty 2009 - 11:27

[quote name='Blue_Angel]TOMASZ LELENO Rzecznik Prasowy PFRON - przed chwilą ten inteligent stwierdził w Wiadomościach TVP1' date=' że "....jeśli fala zwolnień w Zpchr w ogóle istnieje, to na pewno nie jest spowodowana nowymi przepisami..." z pewnością ma coś wspólnego z POpaprańcami, bo tylko oni tak potrafią pieprzyć..[/quote']
No faktycznie PiS-owcy, LSDowcy etc. to prawodmówne polytyky:) jak mnie bawią tacy pseudo znawcy polityki. Jak to PiSowcy się chwalą, że za nich była nanjlepsza koniunktóra, bezrobicie spadło, 1milion nowych miejsc pracy itd., a tu jakby się troszkę pozastanawiać to, bum się zaczął za SLD, a na PiS przypadł jego szczyt; bezrobocie spadło + 1mil. nowych miejsc pracy bo 2mil. wyjechało za granicę, więc każdy rozumny domyśli się, a już napewno nie chwaliłby się tym, że 2 miliony wyjechało, z czego połowa pożuciła swe dotychczasowe miejsca pracy. A teraz kryzys, krytykanci rządów, każdego rządu jak mu źle akurat za danej władzy, nbie widzą nic prócz własnego podwórka i własnej d..y. Jakby troszkę wychylili noska za płot, to by zobaczyli: Islandia zbankrutowała, w Norwegi zamykają firmy lub rdukują zatrudnienie, w Angli masowe zwolnienia (walka o wywalenie emigrantów bo dla Anglików zaczyna brakować pracy); Niemcy nie otworzyły swoich granic dla pracowników bo sami mają kłopoty; we Francji bezrobocie kilka procent wyższe i próby obniżenia socjalu etc., a Tu słyszę zabawne teksty "POpaprańcy przyszli to od razu kryzys"; "za PiSu to był raj" itd. ehh.... czasem mi się już tylko smiać chce...
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#35 Blue_Angel

Blue_Angel

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 13 luty 2009 - 12:08

Czy ja w którymś miejscu napisałem, ze za PiS-u był raj? Realia są takie, ze wspaniałą ustawę zafundował nam obecny rząd, a z faktami się nie dyskutuje...
  • 0

#36 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 13 luty 2009 - 12:16

Poprzednie zatrzymały rewaloryzację rent i emerytur, dały z kasy emerytur i rent kilkadziesiąt milionów zł na jakąś nikomu nie potrzebną świątynię. Ustawa o ZPChR od samego początku też była nie doskonała i każdy rząd pokoleji kombinował jak położyć łapkę na kasie, nie wspomnę że od samego początku ustawa była tak skonstruowana, że cały ten PFRON dawał możliwości do naciągnięć. Pytanie tylko co byłoby bez niego, bo nikt innej alternatywy nie dał. Pech jest taki, że obecne przepisy weszły też w fazie gdy jest kryzys, a jak zaczyna brakować pracy na rynku to najszybciej lecą Ci najmniej wydajni, potrzebni, ze specjalnymi przywilejami.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#37 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 13 luty 2009 - 13:09

Zobaczcie komu możecie podziękować przy najbliższych wyborach:


http://orka.sejm.gov...nAgent&6&31

Dodano ptk 13 lut 13:10:58 2009 :
Dnia 24-12-2008 Prezydent podpisał ustawę
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#38 tomcio58

tomcio58

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 13 luty 2009 - 13:52

Imamy kolejny cud nad Wisłą spowodowany przez liberałów PO i PSL i jeszcze tych z lewej SLD. No przecież to nie pracownicy i nie niepełnosprawni doprowadzili do kryzysu i upadku zakładów pracy tylko banki i przedsiębiorcy swoją zachłannością to nie pracownicy wybrali taki rząd jak mamy przecież PO to partia pracodawców i co taka ustawa?... Światowy kryzys spowodowali liberałowie...
  • 0
Award: Iponek Award

#39 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 13 luty 2009 - 14:23

Lekarze, nauczyciele, górnicy itd wszyscy mają prawo protestować. Gdy osoba niepełnosprawna zaczyna dopominać się o swoje to tylko pod wpływem mobbingu ( nowa definicja mobbingu zdaniem Posła Plury) oto przykład:

Poseł Marek Plura (PO):
Dziękuję bardzo. Pani przewodnicząca. Panie ministrze. Chciałbym podziękować pani poseł Janowskiej za głos zwracający uwagę na obecną sytuację w kontekście przewidywanych
zmian wśród niepełnosprawnych pracowników. Ja również podzielam obawy
odnoszące się do kondycji psychicznej pracowników niepełnosprawnych. Myślę, że nie tylko ja otrzymuje szereg listów i telefonów oraz wiadomości email, w których wyrażane są obawy odnośnie proponowanych zmian. Po przeprowadzeniu analizy adresów
w kontekście prowadzonej akcji mailowej, chciałbym złożyć swoiste gratulacje niektórym pracodawcom, a w szczególności firmie„Mikrotech”.W moim przekonaniu firma„Mikrotech”przekracza granice pomiędzy lobbingiem a mobbingiem,ale to nie jest najważniejsze w naszej dyskusji.

Czytając ten tekst dochodzę do wniosku że Pan Poseł Plura jest nie tylko pod wpływem mobbingu ale także jest molestowany i można zauważyć oznaki blubrania, ale to nie jest najważniejsze w naszej. dyskusji.

Dodano ptk 13 lut 14:27:16 2009 :
Pan poseł myślał chyba że w firmie Mikrotech niepełnosprawni wyplatają szczotki albo sprzątają, nie wiedział że tam każdy niepełnosprawny ma laptopa i dostęp do neta.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#40 Peteterek

Peteterek

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 148 postów

Napisano 15 luty 2009 - 20:19

a tak z innej beczki, jesli osoba z prawem do rety socjalnej przepracowala wiecej niz rok w zpch i zostala zwolniona to czy moze isc na bezrobocie po zasilek czy powinna odwiesic rete socjalna i co sie bardziej oplaca?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych