Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Mikrotech bedzie zwalniac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 16 luty 2009 - 13:41

Peteterek,nie dostaniesz zasiłku,bo masz ustalone prawo do renty socjalnej,wystarczy ją odwiesić.

pozdrawiam
  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#42 tomcio58

tomcio58

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 26 luty 2009 - 13:31

I tak myślałem ze firmy takie jak Mikrotech maja coś za to ze zatrudniają osoby niepełnosprawne najlepiej z pierwsza grupa przecież szefowie takich firm muszą z czegoś żyć jeździć na szkolenia w egzotyczne miejsca na s wiecie przecież PFRON zapłaci.. Angel_Blue a gdzie mamy reagować i tak jesteśmy na przegranej pozycji a wy się wywiniecie...
  • 0
Award: Iponek Award

#43 Santa

Santa

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 27 luty 2009 - 04:37

I tak myślałem ze firmy takie jak Mikrotech maja coś za to ze zatrudniają osoby niepełnosprawne najlepiej z pierwsza grupa przecież szefowie takich firm muszą z czegoś żyć jeździć na szkolenia w egzotyczne miejsca na s wiecie przecież PFRON zapłaci..

tak a propos... http://www.rmf.fm/fakty/?id=151991
  • 0
". . . kiedy czegoś gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."

[you] bardzo mi miło Cię poznać :)

#44 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 03 marzec 2009 - 22:28

A propos w/w tematu Ja dzisiaj dostałem pismo z wypowiedzeniem dwu tygodniowym.
Dziwi mnie tylko że nie ma uzasadnienia takowej decyzji.
Treść pisma jest taka cytuję:

Rozwiązanie umowy o prace zawartej w dniu "PI" z zachowaniem 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia. Jednocześnie informuje iż w terminie 7 dni od dnia doręczenia to jest "PI" niniejszego pisma przysługuje Panu prawo wniesienia odwołania do rejonowego sądu pracy w Krośnie.

Nie jestem zaskoczony tą zaistniałą sytuacją natomiast zastanawia mnie co innego czy można co kol wiek z tą decyzją powalczyć...
Jak uważacie Santa, Panta rei, pedro bo po waszych wypowiedziach w postach widzę że nie jesteście w "cienie bici"
A może ktoś z pozostałych forumowiczów coś się orientuje?
Pozdrawiam
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#45 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 04 marzec 2009 - 09:33

Jak miałeś umowę na czas określony to pracodawca może rozwiązać umowę za dwutygodniowym wypowiedzeniem bez uzasadnienia.
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#46 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 05 marzec 2009 - 10:52

W celach informacyjnych dla tych co się może nie orientują:
Dni wolne Zgodnie z kp „W okresie co najmniej dwutygodniowego wypowiedzenia umowy o pracę dokonanego przez pracodawcę pracownikowi przysługuje zwolnienie na poszukiwanie pracy, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.
Wymiar zwolnienia wynosi 2 dni robocze - w okresie dwutygodniowego i jednomiesięcznego wypowiedzenia”
Pozdrawiam
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#47 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 06 marzec 2009 - 20:10

A propos w/w tematu Ja dzisiaj dostałem pismo z wypowiedzeniem dwu tygodniowym.
Dziwi mnie tylko że nie ma uzasadnienia takowej decyzji.
Treść pisma jest taka cytuję:

Rozwiązanie umowy o prace zawartej w dniu "PI" z zachowaniem 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia. Jednocześnie informuje iż w terminie 7 dni od dnia doręczenia to jest "PI" niniejszego pisma przysługuje Panu prawo wniesienia odwołania do rejonowego sądu pracy w Krośnie.

Nie jestem zaskoczony tą zaistniałą sytuacją natomiast zastanawia mnie co innego czy można co kol wiek z tą decyzją powalczyć...
Jak uważacie Santa, Panta rei, pedro bo po waszych wypowiedziach w postach widzę że nie jesteście w "cienie bici"
A może ktoś z pozostałych forumowiczów coś się orientuje?
Pozdrawiam

Po takiej niespodziewanej informacji napewno wpadłeś w depresję a w związku z tym ?, ze sądami i odwołaniami daj sobie spokój. Napewno ze strony prawnej wszystko jest ok.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#48 sucherro

sucherro

    Mistrz Ciętej Riposty

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 677 postów
  • Skąd:Nibylandia

Napisano 06 marzec 2009 - 22:24

Panta rei
Nie no spokojnie do tego podszedłem to jest normalny przecież myk ZPCH.
Mam swoje zdanie na temat ZPCH-r ale to nie istotne akurat.
Po za tym nie wiązałem planów dalekosiężnych z tym zakładem tylko ta praca umożliwiała mi "jakieś przychody". Ze względu na tok studiów nie mogę pracować na otwartym rynku pracy przynajmniej jeszcze przez rok wtedy będę po licencjacie.
W poniedziałek mam iść na rozmowę zobaczymy co z tego wyniknie z tym że to nie jest praca zdalna. Ale tylko przez 4 dni w tygodniu i przez ograniczony okres to mi akurat odpowiada:)
Co do sądu to nawet nie ma o czym mówić i myśleć wszystko jest z ich strony ok tak jak mówisz...

Ja sobie poradzę ale najgorzej jest z tymi osobami co faktycznie nie mogą podjąć pracy innej jak mój kolega z MPD
A prawda jest taka że w takich firmach liczy się tylko człowiek jako "Sztuka".
Zastanawia mnie jeszcze jedno jak by zareagowała Firma gdy by ludzie zwalniani naglę się rozchorowali... :lol:
Chyba dla tego duża koperta polecona priorytetowa z żółtą zwrotką jest wysyłana znienacka bez wcześniejszego poinformowania...:D
Pozdrawiam i uszy do góry Panowie i Panie ;)
  • 0

[you] Jeżeli w piekle wózki inwalidzkie są napędzane złem to będziemy wszyscy nieźle z*********ć... :)


#49 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 08 marzec 2009 - 08:26

Panta rei
W poniedziałek mam iść na rozmowę zobaczymy co z tego wyniknie z tym że to nie jest praca zdalna. Ale tylko przez 4 dni w tygodniu i przez ograniczony okres to mi akurat odpowiada:)

Życzę powodzenia.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#50 wwwjerzyk

wwwjerzyk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 09 marzec 2009 - 19:27

Trzeba Się Cięszyć I Ze Wszystkiego Ja Pracuje 2 A 7 Byłem Bez Pracy Jak Już Pisano To Wina Rządu A Wiadomo Że Przykro Jak Zwolnią !

Dodano pon 9 mar 19:35:27 2009 :
DOSTAĆ LAPTOPA TO NIE TO SAMO CO WYPOWIEDZENIE TRZEBA MIEĆ NADZIEJĘ ŻE ZACZNĄ NAM POMAGAĆ I WRUCĄ DO MIKROTECH I NIE TYLKO CI CO PRACOWALI I DO INNYCH FIRM I OSZCĘDZI SIĘ NAM KOLEJNYCH ROZGORYCZEŃ

Regulamin forum, mówi wyraźnie: Nie pisz postu WIELKIMI literami. (punkt 3l) Następnym razem proszę o wyłączenie caps locka gdy piszesz post.
Admin

  • 0

#51 Panta rei

Panta rei

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 13 marzec 2009 - 10:43

Podobno kolejne osoby dostały wypowiedzenia.
  • 0
Uśmiechnij się widząc człowieka,
Uśmiechnij się on na to czeka.
N.N.

#52 nonames

nonames

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 319 postów

Napisano 17 czerwiec 2009 - 14:44

Imamy kolejny cud nad Wisłą spowodowany przez liberałów PO i PSL i jeszcze tych z lewej SLD. No przecież to nie pracownicy i nie niepełnosprawni doprowadzili do kryzysu i upadku zakładów pracy tylko banki i przedsiębiorcy swoją zachłannością to nie pracownicy wybrali taki rząd jak mamy przecież PO to partia pracodawców i co taka ustawa?... Światowy kryzys spowodowali liberałowie...

ojejku ...masakra... nie zapomnij od czego kryzys się rozpoczął u podstaw były kredyty suprime które były udzielane zwykłym obywatelom na ich nowe domy zawinił

1)system premiowania który dawał premie za udzielony kredyt
2)biorący kredyt przez "różowe okulary" oceniali swoje możliwości finansowych
3)skłonność ludzi do ryzyka w końcu papiery suprime były sprzedawane funduszom banką jako ryzykowne papiery na końcu kupował je zwykły klient czy to w postaci ryzykowanych funduszów jak by klienci nie kreowali popytu maszyna by nie ruszyła na taką skale i nigdy by się dzisiejszy kryzys nie wydarzył
4)przez rząd usa który produkował za tani pieniądz
5) przez zbyt przegrzaną gospodarkę

wszytko to doprowadziło do utraty płynności przez przedsiębiorstwa nawet państwa w niespotykanej dotąd skali często było tak że jakiś projekt sfinansowany przez bank pochłoną mln i teraz żeby zaczął przynosić zyski co jest podstawą do odzyskania przez bank pieniędzy trzeba w niego wpompować następna kasę więc bank pompował by firma mogła mu oddać to co pożyczyli inaczej by bank stracił wszytko a tu nagle okazuje się że bank ma wielki worek gdzie może wrzucić inwestycje bez zastanawiania się nad ich sensem jako straty i w wielu przypadkach tak zrobili projekty się załamały stanęły ludzi zwolnili tylko czemu tutaj jest winne PO PSL????

największym winowajcom za sytuacje budżetu i duże cięcia oszczędzaniu na wszystkim osobach ON też ponosi PIS który mógł sprzedać przedsiębiorstwa nie strategiczne należące do skarbu państwa po dobrej cenie bez problemów bo wtedy kupowało się marzenie a nie realia stworzyć tym samym poduszkę finansową dzisiaj te same spółki można sprzeda za max 50% tego co 2-3 lata temu o ile ktokolwiek będzie chciał kupić bo dziś kupuje się realia i marzy by przyniosły zyski
  • 0
życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, jest raczej ślizganiem się z boku na bok, z czekoladą w jednej dłoni, winem w drugiej, ciałem gruntownie wyeksploatowanym, totalnie wyczerpanym i z krzykiem... ??
O Cholera, Ale Jazda!!

#53 kar27

kar27

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 346 postów

Napisano 05 październik 2009 - 09:21

Witam
CZy ktoś z was zwolniony na początku roku z Mikrotechu, został przyjęty do pracy ponownie.
  • 0
karol

#54 Santi

Santi

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 15 październik 2009 - 20:49

Witam
CZy ktoś z was zwolniony na początku roku z Mikrotechu, został przyjęty do pracy ponownie.

Mój kolega został przyjęty ponownie.
  • 0

#55 sb1mm7g5

sb1mm7g5

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 16 październik 2009 - 23:14

po 3 umowie można zostać zwolnionym po 3 miesięcznym wypowiedzeniu umowy o prace ponieważ 3 umowa jest umową nie okresową a umową na stałe to było kiedyś że można było przedłużać umowy ile się podoba niestety teraz od ładnych parę lat jest że 3 umowa mimo że wpiszą date jest umową stałą.

Powiem tak brat mój został zwolniony z firmy lecz brakowało mu do kuronia 3 miesiecy i mu przedłużyli przekładając 3 umowę na okres tych 3 miesięcy pracuje do dziś ponieważ umowa o prae 3 stała się umową na stałe i to tyle

po za tym osoby niepełnosprawne maja prawo do skorzystania bez odpłatnego radcy prawnego

Dodano sob 17 paź 00:22:38 2009 :
co można zrobić w tej sprawie można wystąpić do sądu pracy i tym lepiej gdy by było więcej takich osób wtedy można działaś wspólnymi siłami.

Pracodawcy wiedzą że osoby niepełnosprawne nie znają przepisów prawnych więc to wykorzystują

następna sprawa z mailem gdy nie można wysłać to zrób to tak
podaj swoje dane no i e mail załóż inny jeśli nie pójdzie to po prostu zmień adres na tymczasowy np twojej kochanej ciotki :)
  • 0

#56 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 18 czerwiec 2010 - 10:41

Niech mi ktoś wytłumaczy ! Firma Mikrotech zabrania pracować na pół etatu i okazuje się że też zabrania pracownikowi dorabianie w innej firmie . Czemu??
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#57 Marta S

Marta S

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 786 postów
  • Skąd:szkoda że nie Lublin

Napisano 21 czerwiec 2010 - 18:31

nie wiem ale to jak mówisz zabranianie dorobienia to chyba ma związek z umową o zakazie konkurencji która podpisujesz przy pierwszej umowie. ja taką umowe podpisałam przy przyjęciu do Mikrotechu. Wydaje mi się że nie możesz w związku z tym dorabiać w innej firmie wykonując podobne zajęcie, np wyszukiwanie, tworzenie innych baz danych . Ale gdybyś na przykład dorabiał tworząc stronki internetowe to chyba wolno dorobić tak się wydaje mi na mój rozum bo też tam pracuję .
  • 0

www.facebook.com/niemotylica zapraszam na moją autorską stronę z wierszami . 


#58 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 22 czerwiec 2010 - 21:39

w ogóle nie pozwalają
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#59 Jacek1982

Jacek1982

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 678 postów

Napisano 22 czerwiec 2010 - 21:55

zakaz konkurencji

http://itlaw2.comput...e-pracy_tbi.pdf
  • 0

#60 katte73

katte73

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 96 postów

Napisano 19 wrzesień 2010 - 10:02

odkurzam temat....Mikrotech - czy przyjmuje nowych pracowników, czy przedłuża umowy tym co się im kończą...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych