Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Cała prawda o zpchr


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#41 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 04 lipiec 2008 - 12:00

Może ZPCH nie są idealnym rozwiązanie, mają wiele wad ale uważam że są potrzebne.
Jest wiele ludzi niewykształconych, bardzo schorowanych i jedynie ZPCH chcą tych ludzi zatrudniać.

Zaraz mnie zlinczujecie za te słowa, ale taka jest prawda.

A osoba niepełnosprawna które udało się wybić i skończyć szkołę średnią czy studia to z powodzeniem mogą pracować na otwartym rynku pracy i mogą omijać ZPCH wielkim łukiem.

Ja jestem taką osobą której udało sie po szkole średniej znaleść pracę na otwartym rynku pracy, później jeszcze bardziej ambicje wzrosły i zaczęłam się dokształcać. Teraz pracuję na samodzielnym stanowisku, za rok będę mieć magistra.

Nadmienię, iż "mało atrakcyjnym" jestem pracownikiem - pracuję w godzinach mi pasujących dostosowanych do godzin otwarcia świetlicy szkolnej córki, nie mogę zostać po godzinach, bo nie ma kto się zająć córką, córka jest ON więc sama w domu nie zostanie ale pomimo tego jestem doceniana za swoją wiedzę i kompetencje.

Każdemu życzę takiej komfortowej sytuacji, gdzie może wybierać między ZPCH a otwartym rynkiem pracy, ale nie zapominajmy że wśród ON są ludzie bez kwalifikacji i ZPCH jest dla nich jedynym wyjściem.
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#42 Santa

Santa

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 178 postów

Napisano 04 lipiec 2008 - 13:09

[quote name='magdan10]Każdemu życzę takiej komfortowej sytuacji' date=' gdzie może wybierać między ZPCH a otwartym rynkiem pracy, ale nie zapominajmy że wśród ON są ludzie bez kwalifikacji i ZPCH jest dla nich jedynym wyjściem.[/quote']
Nic nie jest jedynym wyjściem, tak jak nie ma jedynie słusznej ideologii. To my kreujemy rzeczywistość i od nas zależy, jakie wyjścia stworzymy sobie i innym. :)
  • 0
". . . kiedy czegoś gorąco pragniesz cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu."

[you] bardzo mi miło Cię poznać :)

#43 Gość_Karina_*

Gość_Karina_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2008 - 11:20

Każdy ma prawo wyboru: renta czy praca za proponowaną stawkę?

Chyba jednak (niezależnie od kwoty poborów) lepsze jest to 2gie bo przynajmniej jest jakieś zajęcie :rolleyes:

A tak czy siak myślę, że nikt ZPCH nie pozamyka (co najwyżej zostaną przekształcone i będą funkcjonować pod inną nazwą) wszak - bądzmy realistami - przynoszą co niektórym zbyt wiele korzyści...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych