Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Renciści będą zarabiać bez limitów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
655 odpowiedzi w tym temacie

#621 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 25 kwiecień 2011 - 21:41

żeby się to udało mam wrażenie,że osoby udzielające się w wolontariatach gdyby były zmuszone przez przełożonych albo przełożone chodzić po domach gdzie są jakieś osoby niepełnosprawne albo zbierać podpisy od osób niepełnosprawnych którymi się opiekują, w dodatku gdyby się w to włączyły też instytucje które zarabiają na pomocy osobom niepełnosprawnym w znalezieniu pracy i organizowaniu jakichś kursów to może wtedy to dałoby jakiś efekt, w przeciwnym razie środowisko osób niepełnosprawnych nie ma szans na to,żeby ten projekt trafił do Sejmu bo paru organizatorów przy założeniu osób niepełnosprawnych które wypowiadały się na forum w stylu,że poczekają co zrobią inni nie ma za bardzo szans, a Sejm nie będzie się liczył z paroma organizatorami skoro samo środowisko niepełnosprawnych nie postuluje o zniesienie limitów i skoro nie ma zgody w środowisku niepełnosprawnych co do zniesienia limitów - tak na to spojrzy Sejm.

Zanim zaczniecie się podniecać krytykując mnie zastanówcie się czy chcecie zniesienia limitów i czy sami jesteście się w stanie poświęcić temu celowi zbierając podpisy czy nie wymigując się,że w swoim mieście nie wiadomo kto jest niepełnosprawny i od kogo takie podpisy zbierać bo podpisy zbierać można do każdego, nie tylko od osób niepełnosprawnych.

Jestem pewien,że przed wyborami i po wyborach nie będzie zniesienia limitów bo środowisko niepełnosprawnych nie umie albo nie chce albo jedno i drugie tego wywalczyć.
  • 0

#622 michal_pietrzykowski

michal_pietrzykowski

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 372 postów
  • Skąd:zachodniopomorskie

Napisano 26 kwiecień 2011 - 11:56

Witam dziś dostałem po prawie 2 miesiącach decyzje renty rodzinnej i nie rozumie tych praw zusu bo pisze na decyzji ze renty rodzinnej nie dostaje bo nie jestem całkowicie niezdolnym do pracy.A o rencie socjalnej nie pisze nic to chyba zostawili mi bo normalnie przychodzi mi na konto tylko ze decyzja jest z 14 kwietnia.Ale może tak być ze do renty rodzinnej nie jestem niezdolny całkowicie do pracy a do renty socjalnej jestem całkowicie niezdolnym do pracy,chyba ze teraz zrobią mi weryfikacje renty socjalnej czy nie mogą jak mam na stale socjalna??????


ZUS ci nie przyzna renty rodzinnej z rentą socjalną.
Musisz wybrać z tych tylko jedną opcję.
  • 0

#623 jedrek115

jedrek115

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 29 kwiecień 2011 - 10:01


Witam dziś dostałem po prawie 2 miesiącach decyzje renty rodzinnej i nie rozumie tych praw zusu bo pisze na decyzji ze renty rodzinnej nie dostaje bo nie jestem całkowicie niezdolnym do pracy.A o rencie socjalnej nie pisze nic to chyba zostawili mi bo normalnie przychodzi mi na konto tylko ze decyzja jest z 14 kwietnia.Ale może tak być ze do renty rodzinnej nie jestem niezdolny całkowicie do pracy a do renty socjalnej jestem całkowicie niezdolnym do pracy,chyba ze teraz zrobią mi weryfikacje renty socjalnej czy nie mogą jak mam na stale socjalna??????


ZUS ci nie przyzna renty rodzinnej z rentą socjalną.
Musisz wybrać z tych tylko jedną opcję.



Mylisz się kolego można pobierać rentę socjalna i rodzina ale nie może kwota przekraczać 200% najniżej emerytury.A tego mi nie robili weryfikacji renty socjalnej jak nie dostałem rodzinnej bo bylem w ZUS i powiedziano mi ze rentę rodzinna nie dostałem a socjalna mi zostawiono bo niema weryfikacji rent socjalnych co były dane przez powiatowy zespól ds.orzekania ds.niepełnosprawności na stale przed 2003 r.Jak bym miał dana socjalna przez ZUS to wtedy mogli by mi zrobić weryfikacje renty socjalnej. 
Wie może ktoś z was czy ZUS sprawdza ze zaświadczenia o zarobkach w zakładzie pracy jak dostarcza się takie zaskwierczenie o zarobkach czy nie sprawdza ZUS???Chodzi mi o osobę co ma rentę socjalna i pracuje.Proszę o odpowiedz
  • 0

#624 madziucha

madziucha

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano 01 maj 2011 - 20:10

...Z tego co wiem to ZUS sprawdza i to dość dokładnie zarobki rencistów socjalnych! ZUS co roku wysyła pismo do firmy (tak początkiem roku) z prośbą o wysłanie do ZUSu zarobków za każdy miesiąc w poprzednim roku! Do osoby która pobiera świadczenie ZUS wysyła tylko pismo powiadamiające o powyższym! (dawniej to właśnie pracownik firmy sam musiał dostarczać takie informacje do ZUSu!) Zarobki muszą się zgadzać!-zarobek nie może przekroczyć nawet o grosz kwoty dopuszczalnej bo jak przekroczy trzeba zwracać całą rentę!!! POZDRAWIAM! //NO DOBRA A CO Z CAŁĄ AKCJĄ MAJĄCĄ NA CELU ZNIESIENIE LIMITÓW...????? BO NIGDZIE ŻADNYCH NOWYCH DANYCH!!!!!!!!!
  • 0

#625 jedrek115

jedrek115

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 09 maj 2011 - 13:33

...Z tego co wiem to ZUS sprawdza i to dość dokładnie zarobki rencistów socjalnych! ZUS co roku wysyła pismo do firmy (tak początkiem roku) z prośbą o wysłanie do ZUSu zarobków za każdy miesiąc w poprzednim roku! Do osoby która pobiera świadczenie ZUS wysyła tylko pismo powiadamiające o powyższym! (dawniej to właśnie pracownik firmy sam musiał dostarczać takie informacje do ZUSu!) Zarobki muszą się zgadzać!-zarobek nie może przekroczyć nawet o grosz kwoty dopuszczalnej bo jak przekroczy trzeba zwracać całą rentę!!! POZDRAWIAM! //NO DOBRA A CO Z CAŁĄ AKCJĄ MAJĄCĄ NA CELU ZNIESIENIE LIMITÓW...????? BO NIGDZIE ŻADNYCH NOWYCH DANYCH!!!!!!!!!




Nie chce mi się wieżyc by ZUS sprawdzał zarobki w firmach jak mi śle co 3 miesiące bym dostarczał zaświadczenia z pracy za 3 miesiące to poco by miał jeszcze raz sprawdza w firmie????
  • 0

#626 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 09 maj 2011 - 17:18

No niestety to prawda ZUS to sprawdza, mi tez kazali zwracac za jeden miesiac rente poniewaz zarobki przekroczyly minimum.
  • 0

#627 Eusebio100

Eusebio100

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 10 maj 2011 - 14:04

Info ----> http://praca.gazetap...j_dorobia.html:)

Kliknij i czytajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

#628 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 10 maj 2011 - 19:36

I bardzo dobrze od 2003 roku to trochę za długo nas dyskryminowali !!!
  • 0

#629 damikss

damikss

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 11 maj 2011 - 08:55

Tylko jedno ale, dlaczego tam podaje sie ze dostajemy 608 zł .Skoro na rękę i tak jest 540 . Podobnie w płacy minimalnej . Wszędzie 1300zł, rzad widać chce sobie uparcie poprawić samopoczucie i podaje stawki brutto.
Osoba z zewnątrz czytająca ten artykuł pomyśli ze dostajemy te 608 zł na rękę.
  • 0

#630 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 11 maj 2011 - 12:42

A czy wiecie może ile można dorobić do tej renty, znaczy ile można wziąść do ręki?
  • 0

#631 damikss

damikss

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 11 maj 2011 - 13:25

1031 brutto czyli na lape 732 zł przy umowie o pracę

ale to chyba już jest 0,75 etatu. Bardzo niebezpieczna granica bo jak limit sie zmieni a przecież wróżką nie jesteś podpisując umowę to stracisz sporo więcej wiec chyba najbezpieczniej jet na pól etatu.
  • 0

#632 mandacik11

mandacik11

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 205 postów

Napisano 11 maj 2011 - 16:30

Tak właśnie pracuje na pół etatu i zarabiam 650zl to narazie moge byc spokojny
  • 0

#633 jedrek115

jedrek115

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 11 maj 2011 - 23:28

1031 brutto czyli na lape 732 zł przy umowie o pracę

ale to chyba już jest 0,75 etatu. Bardzo niebezpieczna granica bo jak limit sie zmieni a przecież wróżką nie jesteś podpisując umowę to stracisz sporo więcej wiec chyba najbezpieczniej jet na pól etatu.


Kolego nie pisz głupot ze na rękę 732zl można zarobić każdemu może u ciebie tak jest.To zależy od zakładu pracy jakie składki jeszcze dolicza do kwoty neto oprócz składek standardowych przy umowie o prace.Na przykład u mnie w agencji ochrony doliczają jeszcze jakieś składki na związki zawodowe to w marcu zarobiłem 690zl i już mi wyszła suma burto za marzec 1052zl
  • 0

#634 damikss

damikss

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 12 maj 2011 - 09:35

to a dane z http://www.pensje.ne...lator/1031netto
  • 0

#635 jedrek115

jedrek115

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 17 maj 2011 - 20:30

Wiadomo coś ze zniesieniem limitów dla nas????????
  • 0

#636 Eusebio100

Eusebio100

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 19 maj 2011 - 14:29

Projekt podobno ma byc uchwalony jeszcze przed wakacjami
  • 0

#637 Lenio

Lenio

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 245 postów

Napisano 19 maj 2011 - 19:23

Wiadomo coś ze zniesieniem limitów dla nas????????


Może zadzwoń do posłów w swoim okręgu wyborczym powiedz że jest taki projekt i zapytaj czy o nim słyszeli. Ewentualnie zadzwoń do Gabinetu Marszałka Sejmu i zapytaj czy ustawa ma już numer druku (do głosowania). Bo temat ogólnie posłom nie jest znany. Jeśli o nim słyszeli to od samych rencistów socjalnych. A chyba wszystkim nam chodzi żeby jak najwięcej posłów było za?
  • 0

#638 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 24 maj 2011 - 03:38

Projekt podobno ma byc uchwalony jeszcze przed wakacjami


Tylko czy będzie bo jeśli nie to może się okazać,że Politycy będą obiecywać,że uchwalą po wyborach, a po wyborach mogą zapomnieć o uchwaleniu tego...
  • 0

#639 damikss

damikss

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 24 maj 2011 - 12:21

mydlą oczy od 2 lat i tyle z tego wszystkiego.
  • 0

#640 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 24 maj 2011 - 18:16

Damikss dlatego znalazł się Lenio zorganizował akcję stworzył stronę i propaguje i namawia do zbierania podpisów i rozmawiania z politykami z własnej okolicy, nawet sami politycy nie wiedzą, że istnieje taki chory przepis gdzie socjalni nie mogą dorabiać a normalni renciści już tak, więc zamiast narzekać, że ktoś nam myli oczy od tylu lat to bierz się za robotę bo jak ten projekt nie przejdzie to prędko nie znajdzie się taki Lenio i nigdy nie odzyskamy renty , pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych