Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Renciści będą zarabiać bez limitów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
655 odpowiedzi w tym temacie

#601 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 06 kwiecień 2011 - 09:55

Myślę, że jak raz padnie pytanie o zniesienie limitów to admin czata może tego nie wyłapać, więc proponuję kilka osób z iponu żeby się zalogowało i zadawać pytania :)
  • 0

#602 damikss

damikss

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 121 postów

Napisano 06 kwiecień 2011 - 14:19

Wyslalem dziadowi pytanie ale jakoś nie przeszło.nie wiem od czego to zalezy.

Widac trzeba pytac o rzeczy dobre zgodnie z linia parti.
  • 0

#603 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 07 kwiecień 2011 - 00:04

Ja miałem pytanie przed wyborami chyba Prezydenckimi na czateri do Grzegorza Napieralskiego takie - dlaczego SLD nie pomogło w odrzuceniu veta Prezydenta Kaczyńskiego ws niewieszania rent przez osoby niepełnosprawne - pisałem to pytanie pare razy i wysyłałem łudząc się,że dotrze do Gorzegorza Napieralskiego i,że odpowie na to pytanie, co się okazuje - moderator nie przepuścił pytania do końca czatu.
Moje wrażenie po tym jest takie,że publicznie można rozmawiać tylko na tematy medialne, inne nie przechodzą.
  • 0

#604 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 07 kwiecień 2011 - 06:42

Mówi się tylko o wygodnych tematach o pozostałych się milczy :(
  • 0

#605 barttt

barttt

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 07 kwiecień 2011 - 08:29

Dlatego warto by się zorganizować i wymusić na nich soloną prace i rozsądne ustawy, bo przez ostatnie lata jest ta sama "banda", która nie ponosi za nic odpowiedzialności, a jak bym tu nanieść odpowiedzialność prawną za każdą ustawie, czy działanie od niskiego stopniem urzędnika po parlament, myślę że by to zaczęło działać, bo po co taki ma się starać zrobić lepsze jutro dla wszystkich, jak może zrobić lepsze jutro ale wokół "własnego tyłka", a jak się coś sypnie to poda się do dymisji i żyje ustawiony, albo po 3 latach wraca gdzie już nikt o jego przekręcie nie pamięta, bo przez ten czas wyszły przekręty innych, a ten może spokojnie znowu robić karierę za plecami "kolegów"
  • 0

#606 pragmatyk_liryczny

pragmatyk_liryczny

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 07 kwiecień 2011 - 12:44

Dlatego warto by się zorganizować i wymusić na nich soloną prace i rozsądne ustawy, bo przez ostatnie lata jest ta sama "banda", która nie ponosi za nic odpowiedzialności, a jak bym tu nanieść odpowiedzialność prawną za każdą ustawie, czy działanie od niskiego stopniem urzędnika po parlament, myślę że by to zaczęło działać, bo po co taki ma się starać zrobić lepsze jutro dla wszystkich, jak może zrobić lepsze jutro ale wokół "własnego tyłka", a jak się coś sypnie to poda się do dymisji i żyje ustawiony, albo po 3 latach wraca gdzie już nikt o jego przekręcie nie pamięta, bo przez ten czas wyszły przekręty innych, a ten może spokojnie znowu robić karierę za plecami "kolegów"


Pozytywna forma nacisku wchodzi w grę. Trzeba umawiać się na spotkania indywidualne z posłami i senatorami w swoim okręgu, rozmawiać z mediami. Ale nie na zasadzie, wzbudzania litości wobec niepełnosprawnych i lęku przed niepełnosprawnością. Trzeba pokazywać buble prawne i podawać konkretne rozwiązania.

Kiedyś napisałem, że dopóki ludzie niepełnosprawni, będą ekspertami jedynie w kwestii własnej niepełnosprawności, to będą wzbudzać tylko litość i pobłażanie w społeczeństwie, nie będą traktowani poważnie. Media pokazują niepełnosprawnych jako biernych i chorych ludzi, są zapraszani wylącznie ze względu na niepełnosprawność. Nie ma niepełnosprawnych, którzy są ekspertami w innej dziedzinie niż własna niepełnosprawność, np. ekonomia, gospodarka, prawo. Tekst napisałem w 2006 roku, a do dzisiaj niewiele się zmieniło.
  • 0
Nie jesteś dzieckiem specjalnej troski. Jesteś obywatelem i tego się trzymaj!

#607 Eusebio100

Eusebio100

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 7 postów

Napisano 11 kwiecień 2011 - 12:17

Napisałem wiadomość tydzien temu bezposrednio do premiera sprawie "limit zarobków" ---->

Zostałem odp <---- Przesyłam zgodnie z kompetencjami.
Z poważaniem, Magdalena Karchut “ sekretarz w Centrum Informacyjnym Rządu.
  • 0

#608 Rafalek

Rafalek

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1105 postów

Napisano 11 kwiecień 2011 - 16:57

Także popełniłem list do premiera, pełna jego treść na mym Facebookowym profilu.
  • 0

"Boże, daj mi siłę by zmienić to co mogę zmienić
i odwagę by zaakceptować wszystko, czego nie mogę zmienić,
i mądrość, bym znał różnicę".


#609 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 11 kwiecień 2011 - 17:36

Czyli gdzie go w końcu można przeczytać ??
  • 0

#610 ciiekawy

ciiekawy

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 11 kwiecień 2011 - 22:24

może ktoś dać linki do tych listów i profili ?
  • 0

#611 adam_kawka

adam_kawka

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 13:07

Proponowałbym zamknąć ten wątek i kontynuować rozmowy na temat inicjatywy dotyczącej pułapki rentowej w jednym wątku.
Administrator mógłby nawet wyodrębnić te sprawy w jedno podforum aby podkreślić ważność tej inicjatywy.
  • 0

#612 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 12 kwiecień 2011 - 13:56

Ludzie co tak cicho nagle siedzicie???
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#613 madziucha

madziucha

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano 19 kwiecień 2011 - 16:53

No właśnie czemu tak cicho??? Pytanie do organizatorów akcji: -Co się dzieje z całą akcją? Są jakieś nowości? Wiadomo ile jest w tej chwili podpisów...? I do kiedy można jeszcze wysyłać podpisy???-kiedy akcja zrobi następny krok? POZDRAWIAM!!!
  • 0

#614 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 19 kwiecień 2011 - 18:05

Ludzie angażują się w zbieranie podpisów, proste ...
  • 0

#615 lord wodzu

lord wodzu

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 169 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 19:11

No ale tak konkretnie proszę . Właśnie na forum do Was pisał kordynator do spraw osób niepełnosprawnych z stowarzyszenia poparcia Palikota. Chce też wiedzieć bo chce pomóc a jak tak dalej będzie taka odpowiedzieć to też tak samo oleje sprawę .
  • 0
A SŁOWO STAŁO SIĘ CZYNEM!

#616 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 20 kwiecień 2011 - 19:53

Drogi koordynatorze organizatorzy petycji nie mają czasu ciągle przesiadywać na forum, proponuję odwiedzić stronę www.stop-pulapcerentowej.pl tam masz podane numery komórkowe lub skontaktować się poprzez fb i nk to chyba nie takie trudne.
  • 0

#617 madziucha

madziucha

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 20:59

No tak wierzę że organizatorzy nie maja czasu ciągle przesiadywać na forum (i oczywiście szacun dla nich!) ale było by dobrze coś wiedzieć o całej akcji!-co w tej chwili się dzieje..? -do kiedy można wysyłać podpisy? -czy jeszcze zbierać i dopiero potem wysłać..? -ile tych podpisów jest na tą chwilę? -co tak ogólnie dzieje się wokół całej akcji...?? Bo ze strony pułapki rentowej nie wiadomo za wiele-mało sie tam zmienia mało jest nowych wiadomości..! POZDRO!
  • 0

#618 Maskotus

Maskotus

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 21:17

Nie masz telefonu? Jak nie masz to kup kartę w kiosku i zadzwoń z budki.
  • 0

#619 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 20 kwiecień 2011 - 21:22

Chłopaki cały czas rozmawiają z politykami gdyby już zebrano odpowiednią ilość podpisów to na pewno byłoby ogłoszenie żeby już nie zbierać nie ma co się zajmować głupotami tylko nadal działać przyjdzie czas to sam się odezwą. Pozdro
  • 0

#620 jedrek115

jedrek115

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 61 postów

Napisano 21 kwiecień 2011 - 19:56

Witam dziś dostałem po prawie 2 miesiącach decyzje renty rodzinnej i nie rozumie tych praw zusu bo pisze na decyzji ze renty rodzinnej nie dostaje bo nie jestem całkowicie niezdolnym do pracy.A o rencie socjalnej nie pisze nic to chyba zostawili mi bo normalnie przychodzi mi na konto tylko ze decyzja jest z 14 kwietnia.Ale może tak być ze do renty rodzinnej nie jestem niezdolny całkowicie do pracy a do renty socjalnej jestem całkowicie niezdolnym do pracy,chyba ze teraz zrobią mi weryfikacje renty socjalnej czy nie mogą jak mam na stale socjalna??????
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych