Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Maciej Zientarski - wypadek Ferrari - Warszawa, Puławska


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dolny oligocen

Dolny oligocen

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 175 postów

Napisano 31 marzec 2008 - 19:06

i...pomyśleć że moja była dziewczyna wymagała odemne ferrari...
  • 0

#2 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 28 luty 2008 - 20:56

Kolejny wypadek, kolejna brawurowa jazda. kolejna bezsensowna śmierć, ale czy musiało do tego dojść?
Może gdyby jechał 50 a nie 200.
Nikt go za to nie osądzi, ale gdyby to był Oksiński i przeżyłby, stanąłby przed sądem, zabraliby mu prawko etc... etc...
Współczuję Zientarskiemu i jestem w szoku, że ten, co tak przestrzegał, tak nierozważnie postąpił.
Sądzę jednak, że wyjdzie z tego. Samo to, że przeżył jest cudem...
  • 0

#3 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 28 luty 2008 - 21:24

Niby testowali nowe Ferrari,ale czy aby ul.Puławska jest na to dobrym miejscem????
Jest to jedna z najbardziej ruchliwych ulic w Warszawie, jest co najmniej 1 miejsce zdecydowanie lepsze na tego typu testy (m.in Lotnisko Bemowo).
Można mieć umiejętności ale zdrowy rozsądek nie zaszkodzi.
Nie umniejsza to faktu,że to tragedia-i bezsensowna śmierć.
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#4 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6295 postów
  • Skąd:home

Napisano 28 luty 2008 - 21:33

Strasznie smutne to, co się stało ... :(
Najlepiej, aby takie sytuacje nie miały w ogóle miejsca, a jeśli już mają niech będą przynajmniej przestrogą dla innych!
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#5 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 28 luty 2008 - 22:44

Moje zdanie jest takie:
1. Pokazowo przeprowadzić proces o zabójstwo z premedytacją oraz zagrożenie spowodowania katastrofy w ruchu lądowym (jazda w terenie zabudowanym 200 km/h).
2. Wszelkie koszty leczenia płatne osobiście w 100% a nie z kieszeni podatników.
3. Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
  • 0

Jacek "Verselle"


#6 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 29 luty 2008 - 07:49

Najpierw niech przeżyje, wylecieć z samochodu z taką prędkością swoje musiało zrobić. Dziś rano oglądałem w TVN24 test jazdy na tym odcinku i tam gdzie jechali są niezłe wyboje, a więc przzy takiej prędkości to samochód poleciał jak na skoczni. Pewnie grozi mu tyle co Otylii, ale najpierw niech przeżyje, fajny dziennikarz z niego jest.
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#7 magdan10

magdan10

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 452 postów

Napisano 29 luty 2008 - 08:19

Jak tylko usłyszałam wczoraj o wypadku, i szukaniu winnych wśród urzędników to mną zatrzęsło. Wariat na odcinku gdzie dozwolona prędkość jest 50 km/h jedzie 200 km/h - niby to testuje samochód. Nikt o zdrowych zmysłach tak się nie zachowuje.
Jest to smutna wiadomość, ale niech odpowie za to jak przeciętny Kowalski.
  • 0
Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze, zrób użytek z tego co masz

#8 jumbo00

jumbo00

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 288 postów

Napisano 29 luty 2008 - 09:22

Lubię Maćka z programów motoryzacyjnych ale!
1. Popieram wypowiedzi, że testy szczególnie z taką prędkością nie powinny odbywać się w miejscach publicznych, tylko na lotniskach lub dedykowanych torach
2. Jeżeli zdarzyłoby by to się 'zwykłemu śmiertelnikowi' NA PEWNO wszyscy by zlinczowali ten czyn i domagali się najwyższej kary
3. W przypadku Macieja i Otylii tak jednak nie będzie i nie było. Oczywiście wszystkim smutno ale tylko tyle...właśnie tylko tyle
4. Sam jestem po wypadku i to ja zostałem wskazany jako winny i zabrano mi również prawo jazdy pomimo tego, że to nie ja jechałem 150km/h, tylko kobieta w drugim samochodzie, który w nas uderzył. Ta kobieta miała tylko przyczynienie się

3. Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dożywocie to chyba przesada ale kara w wymiarze 10-20 lat zakazu sądzę, że byłaby odpowiednia. Pozostałe punkty verselle popieram w 100%
  • 0
Bartosz

#9 Efaa

Efaa

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 368 postów

Napisano 29 luty 2008 - 10:33

:| ale tak już nie oceniając, strasznie współczuję jego ojcu, oni sa naprawdę zżyciu, ci co słuchają lub też słuchali Antyradia wiedzą o czym piszę...
Dla mnie to masakra, cud połaczony z jakimś dziwnym absurdem... Przecież on sam w swoich programach wielokrotnie ostrzegał czy też przestrzegał przed nadmierną prędkością. Nie wiem czy to był test auta, bo przecież ktoś widział ich jak jechali 6h wcześniej z bardzo dużą prędkością...
Prędziej czy później wszystko się wyjaśni...
:|:|:|
  • 0

#10 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 29 luty 2008 - 20:02

On jak przezyje to bedzie CUD, ale pewnie do sprawnosci juz nie wroci jak mowia lekarze ze ma kregosłup złamany w kilku miejscach :(:(:(

I tak to jest uczy innych ,a sam nie przestrzega tego ... .
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#11 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 29 luty 2008 - 20:17

Przecież wszyscy wiemy, że w ferrari nie jeździ się jak w polonezie i sami pewnie byli tego świadomi, tak samo tego, że z taką prędkością mogą mieć wypadek. Nawet nie wierze, żeby nie znali tej drogi i nigdy tamtędy nie jeździli. Mówicie 'fajny, dobry sportowiec'...jaki z niego 'fajny' skoro jedzie ulicą gdzie jest ful innych kierowców, ograniczona prędkość do 50/h a oni sadzą 200/h !!!! Gdzie rozum!!! Tylko fart, że nikt inny oprócz nich nie został w tym poszkodowany/zabity.
  • 0

#12 zjjantar

zjjantar

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 07:42

Jak czytam wasze wypowiedzi, to wydaje mi się, że Jestem na Sali sądowej i słucham nakładanie wyroków, ludzie!, tu chodzi o życie! Jedno już tragicznie zakończone, młody człowiek walczy o nie teraz z pomocą specjalistów. Czy teraz jest ważne, dla czego? A może by tak pomodlić się za obu, za tego, co już nie żyje i za tego, co walczy? Każdy chce być sędzią, jak sępy. Co z was za ludzie?
  • 0
" Człowiek jest tylko człowiekiem gdy żyje dla Człowieka"


#13 Kornelia

Kornelia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 09:14

Dokładnie, widzę, że mamy tu wielu niespełnionych prawników.
Jakie zabójstwo z premedytacją? Dziennikarz SE wiedział, że jedzie z dużą prędkością, gdyby miał coś przeciwko temu, mógł wysiąść, albo poprosić o zwolnienie. Obaj wsiadali i jechali na własną odpowiedzialność. Na szczęście nic się nie stało osobom postronnym.
Trzymam kciuki za wyzdrowienie.
  • 0
Hakuna Matata

#14 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 10:06

Ciekawe czy osoby broniące, byłyby tak samo tolerancyjne i ułaskawiające gdyby tak to autko wpadło np na przystanek autobusowy i zmiotło z 20 osób zabijając je, a wśród tych osób był ktoś z ich rodziny...
Czy pan Zjjantar również wtedy by się modlił o zdrowie kierowcy, czy może o wyrok dożywocia lub śmierci dla niego?

Nie podlega dyskusji że kierowca tego pojazdu jest przestępcą, i na szczęście tylko na jednej osobie się to skończyło, dlatego uważam że powinien być proces z maksymalnymi wyrokami, aby odstraszyć kolejnych "rajdowców"
Ponad połowa polskich kierowców nie zna przepisów ruchu drogowego, a większość i tak się do nich nie stosuje. Z przerażeniem obserwuję tę totalną ignorację prawa i szastaniem własnym i cudzym życiem.
  • 0

Jacek "Verselle"


#15 Kornelia

Kornelia

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 475 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 14:31

Ale Jacku, dziennikarz wiedział z kim wsiada i do jakiego auta. Nikt inny nie zginął. Oczywiście, powinien mieć normalny proces tak jak zwykły człowiek. Ale z pewnością nie było to zabójstwo z premedytacją. Fakt, że nie powinni byli tak szybko jechać.
Czy skacząc np. ze spadochronem, także jesteś samobójcą?
Jestem za odbieraniem takim ludziom prawa jazdy, ale skazywaniem na więzienie nie.
  • 0
Hakuna Matata

#16 Minutka

Minutka

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2156 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 15:00

Kornelio - w ogóle się z tobą nie zgadzam. Co z tego, że wiedział z kim wsiada do auta? To pozwolenie, na ewentualną śmierć? Nikt o zdrowych myślach nie zabija drugiej osoby specjalnie.
Oni po prostu dostali zabawkę w swoje ręce i zachowali się jak małe dzieci.

jedzie z dużą prędkością, gdyby miał coś przeciwko temu, mógł wysiąść, albo poprosić o zwolnienie

Wierzysz jeszcze w takie bajki? Chyba nigdy nie jechałaś z kierowcą który pędzi tak szybko, że masz strach w oczach, a proszenie przeważnie nie daje rezultatów. A teks ,że mógł wysiąść to śmiech na sali - wysiąść jak w ciągu kilku sekund osiągasz ponad 100/h!!!! Spróbuj chociaż przy takiej prędkości drzwi otworzyć, to sama się przekonasz jak to wygląda.

Jestem za odbieraniem takim ludziom prawa jazdy, ale skazywaniem na więzienie nie.

Naprawdę tak myślisz?
Czy jeżeli ktoś kieruje samochodem, jest ciemno, dziecko idzie poboczem, kierowca go nie widzi ale wciąga je pod samochód, zabija, to też pozwalasz żeby taki człowiek chodził po ulicach z podniesioną głową bez jakiejkolwiek kary? Co mi z tego, że zabiorą prawo jazdy...bez prawka też można wsiąść za kierownice i jechać,jechać i znowu kogoś zabić.
  • 0

#17 verselle

verselle

    Sufler

  • Administrator
  • 341 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 16:43

Kornelko, od 21 lat jestem kierowcą zawodowym, z tego 9 przepracowałem w Pogotowiu Ratunkowym, i uwierz mi że napatrzyłem się na wiele wypadków, tragedii ludzkich, które można było uniknąć jadąc przepisowo, czy choćby rozsądnie, dlatego powinny być pokazowe procesy z maksymalnymi wyrokami za tak daleko idącą głupotę i ryzykanctwo.

Marzę o tym, aby kiedykolwiek w Polsce kierowcy byli tak karni, jak np, w Skandynawii, lecz pewnie za mojego żywota się tego nie doczekam...
  • 0

Jacek "Verselle"


#18 Mała

Mała

    Gawędziarz

  • Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 961 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 17:15

[quote name='zjjantar]Jak czytam wasze wypowiedzi' date=' to wydaje mi się, że Jestem na Sali sądowej i słucham nakładanie wyroków, ludzie!, tu chodzi o życie! Jedno już tragicznie zakończone, młody człowiek walczy o nie teraz z pomocą specjalistów. Czy teraz jest ważne, dla czego? A może by tak pomodlić się za obu, za tego, co już nie żyje i za tego, co walczy? Każdy chce być sędzią, jak sępy. Co z was za ludzie?[/quote']
Normalni ludzie.Nikt o zdrowych zmysłach nie jeździ po mieście z prędkością 200 km/h.
Mam nadzieję,że pan Zientarski przeżyje i rehabilitacja (jaka go niewątpliwie czeka) będzie skuteczna.Zdarzyła się tragedia, niemniej jednak ten pan powinien odpowiedzieć z całą surowością prawa. Ten człowiek narażał nie tylko siebie ale i innych.Komentarze kolegów po fachu pana Zientarskiego są co najmniej niestosowne.Poddają oni w wątpliwość kto prowadził.
Wiadomo dlaczego...:icon_evil::icon_evil::icon_evil:
  • 0
Każda chwila, która mogłaby być wykorzystana lepiej, jest stracona.

#19 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3586 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 02 marzec 2008 - 18:19

[quote=zjjantar]J tu chodzi o życie![/quote]
Dokładnie, chodzi o życie. O życie tych, którzy wychodząc na ulicę nie wiedzą czy nie zostaną zmieceni z chodnika przez durnia pędzącego przez miasto 200 km/h...

[quote name='"zjjantar"]Jedno już tragicznie zakończone' date=' młody człowiek walczy o nie teraz z pomocą specjalistów. Czy teraz jest ważne, dla czego?[/quote']
Tak, ważne. To się stało na jego własne życzenie i proszę nie przytaczać tu argumentów że mógł nie zdawać sobie z tego sprawy - to nie był nastolatek, który podebrał kluczyki tatusiowi.

[quote name='"zjjantar"]A może by tak pomodlić się za obu' date=' za tego, co już nie żyje i za tego, co walczy?[/quote']
Jeśli chcesz, możesz. Skuteczność i tak zerowa, ale może będziesz mieć lepsze samopoczucie.

[quote name='"zjjantar"]Każdy chce być sędzią' date=' jak sępy. Co z was za ludzie?[/quote']
Ty również, Zjjantarku - przecież właśnie osądziłeś nas.


Uważam że kierowca, powinien być osądzony za zabójstwo - przecież zabił, posługując się samochodem równie skutecznie jak pistoletem, nożem lub garotą. Powinien - ale na pewno (niestety) tak się nie stanie. Pamiętacie bardzo podobny przypadek pływaczki, jak jej tam było? Otylia jakaśtam... Też pędziła z ogromną prędkością, skasowała samochód wraz ze swoim bratem. O ile dobrze pamiętam, wyrok opiewał na ileś tam godzin prac społecznych. W tym wypadku, zapewne będzie bardzo podobnie. Oczywiście, gdyby taki wypadek spowodował zwykły człowiek, statystyczny Kowalski, wówczas należy przypuszczać, że sąd nie byłby tak wyrozumiały, a media zaniosłyby się krzykiem, że słusznie skazano pirata drogowego. I to byłoby tyle na temat złudzenia zwanego "równością wobec prawa", które można co najwyżej o kant d...y potłuc.

Pozdrawiam
marder
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.


#20 Gosik04

Gosik04

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 02 marzec 2008 - 18:30

Facet jechał jak szalony ma na co zasłużył. Gdyby nie to że jest dziennikarzem nikt by nawet o nim nie wspomniał. A idioci i tak będą szaleć za kółkiem i takie masakry nie wyeliminują ich z ruchu drogowego. Brawura i głupota jest wszechobecna na naszych drogach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych