Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

prawo jazdy osoby niepełnosprawnej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 Babe

Babe

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 12 listopad 2007 - 16:18

chciałam powiedzieć, co ostatnio odkryłam :)
są organizowane kursy dla ON w miastach całej Polski.
wszystkiego można się dowiedzieć na stronie babska.prawojazdy.pl :)

weszłam na ta stronę i nie wyswietliła się!!
:images2:
  • 0

#22 monika20

monika20

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 86 postów

Napisano 15 listopad 2007 - 20:02

A czy może ktoś napisać jak wygląda badanie lekarskie niepełnosprawnego kierowcy z mpd?
  • 0

#23 Ja1

Ja1

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 24 kwiecień 2008 - 09:19

robie prawo jazdy w Radomiu Jako ON brak lewej ręki samochód automat ale oprucz tego nie ma żadnych innych udogodnień kierunkowskazy z lewej strony wielka trudność szczegulnie na rondach i przy zmianie pasów intruktor straszy że nie zdam egzaminu wewnęcznego co robić
  • 0

#24 autopol-serwis

autopol-serwis

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 18 marzec 2008 - 14:41

Kochani
Widzę że szukacie szukacie ale nie do końca tam gdzie trzeba
właśnie skończyłem po dwóch dniach ślęczenia aktualizację wykazu OSK, które szkolą ON.
Zapraszam na strony
http://www.on.prawoj...lay.php?site=29
oraz
http://www.autocentr...FF=137&stype=51
powodzenia!
  • 0

#25 jagodzia

jagodzia

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 maj 2008 - 18:21

Ja1
Użytkownikrobie prawo jazdy w Radomiu Jako ON brak lewej ręki samochód automat ale oprucz tego nie ma żadnych innych udogodnień kierunkowskazy z lewej strony wielka trudność szczegulnie na rondach i przy zmianie pasów intruktor straszy że nie zdam egzaminu wewnęcznego co robić


tez mialam taki problem jak ty.uczylam sie w bydgoszczy tam jest przystosowany samochód z tylko dla osob z niedowładem nog nie rak- co nawet mnie nie po informowano . mam niepelnosprawna reke i tez mialam problem z kierunkami i z manualna skrzynia biegow.skonczylam jazdy w bydgoszczy i pojechalam do konstancina na 5 dni na kurs doszkalajacy i tam bylo bez problemu kierunki po prawej stronie i automatyczna skrzynia. Naprawde warto egzamin byl w warszawie
  • 0

#26 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 14 maj 2008 - 17:21

hmm ale ile trzeba dopłacać ??? i Tylko w Gliwicach?? czyKAtowice może ?? ile mozna dostac dofinasowania??
  • 0

#27 baniak281078

baniak281078

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 maj 2009 - 11:16

Witam chciałem się pochwalić dzisiaj odebrałem długo oczekiwane prawo jazdy starałem się o kurs z FAR-u ale był długi okres oczekiwania i nie poruszam się na wózku a był taki warunek dlatego chciałem zapisać się do Wrocławia ale dojazdy pociągiem czas nie pozwoliły mi dlatego włączyłem internet i znalazłem wspaniałego człowieka który ma auto (mazda 323) przystosowane dla osób niepełnosprawnych (automatyczna skrzynia gaz na prawą lub lewą nogę) który ma cierpliwość i potraf nauczyć jeździć autem. Dlatego jak ktoś jest z Kotliny Kłodzkiej i chcę zrobić prawko to dam kontakt do instruktora mój mail baniak78@interia.eu
  • 0

#28 doda

doda

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 6 postów

Napisano 19 sierpień 2009 - 11:08

ja tez tak mysle ze w krakowie....
  • 0

#29 hefalina85

hefalina85

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 25 postów

Napisano 30 wrzesień 2009 - 12:32

serdusio28

niestety do Faru sie nie kwalifikuje, jestem chodząca- nie po wypadku.

Nie gadaj tylko składaj tam papierki bo w przypadku gdy nie mają kompletu osób na wózkach to "dobierają" sobie chodzących. Ja zrobiłam tam prawko w tym roku i jestem chodząca a oprócz mnie były jeszcze 3 osoby chodzące. Można też zadzwonić do pana Tomasza Bidusia Z FARu i powiedzieć jak sprawa się ma.
Naprawdę warto tam zdawać prawko.
  • 0

#30 Kris25

Kris25

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 01 październik 2009 - 08:49

Ja jakoś do FAR-u sie nie dostałem bo jestem chodzący a na czekanie w kolejce nie było czasu tak więc zdawałem w CKiR w Konstancinie i powiem, że oprócz prawka równocześnie uczęszczałem na rehabilitacje ośrodek super naprawdę tam zdać prawko i przy okazji poćwiczyć
  • 0

#31 miniwersja

miniwersja

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 styczeń 2010 - 15:32

Cześć wszystkim!
Muszę Wam powiedzieć jedną rzecz... Prawko może zrobić każdy, nawet ja co mam 1 m wzrostu... Mam na imię Gośka i osobiście prawko robiłam w Konstancinie. Kierownik tamtejszego ośrodka teraz pracuje w PRZEMYSŁOWYM INSTYTUCIE MOTORYZACJI - "PIMOT" w Warszawie na Jagiellońskiej 55. gdzie zorganizował nową ulepszoną, szkołę nauki jazdy. Powstaje tam INTEGRACYJNY OŚRODEK MOBILNOŚCI, który bedzie budować NOWA KULTURĘ JAZDY W POLSCE... Mają fajny sprzęt: autko VOLKSWAGEN BEETLE w automacie. Dla przyjezdnych mają pokoe gościnne. Najważniejsze jest jednak to że ZA DARMO można spróbować przymiarki do samochodu i oprzyrządowania. Można też samodzielnie porowadzić autko pod kontrolą instruktora... Instruktor jest GENIALNY i zna się na naszych problemach... Wydają też zaświadczenia dla lekarzy orzeczników o możliwości szkolenia osób, co do których lekarze mają wątpliwości... POLECAM www.pimot.org.pl POZDRAWIAM GOŚKA
  • 0

#32 codename47

codename47

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 17 luty 2010 - 23:00

Jeżeli potrzebujesz tylko automatycznej skrzyni biegów to polecam Starogard Gdański :) Moja rodzinna miejscowość ;) OSK Rondo dysponuje przystosowanym samochodem Marki Mercedes klasa A ;) szkolisz się na tym samochodzie, jak i zdajesz w Elblągu. Właściciel i jednocześnie jedyny instruktor wykonuje kawał niezłej roboty ;) Z znalezieniem zakwaterowania nie będziesz miała problemu ;) A na egzamin czeka się góra tydzień ;) Ja się tam uczyłem, zdawałem ;) Zdałem za pierwszym razem i jak na razie w rok 25tys km zrobione i żadnych problemów ;) Świetna szkoła i jeszcze lepsze przygotowanie :) Koszt, to jak pamiętam to jakieś 2k.
  • 0
Shit happens

#33 apacz

apacz

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 06 kwiecień 2010 - 09:49

W Integracyjnym Ośrodku Mobilności PIMOT Warszawa, ul. Jagiellońska 55 wkrótce pojawi się nowiutkie autko do nauki jazdy, fiat Panda z automatyczną skrzynią biegów. Zamówiono do niego elektroniczny komunikator dla osób niesłyszących, dla niepełnosprawnych ruchowo gaz ręczny sterowany bardzo precyzyjnie obręczą na kierownicy, hamulec pod kierownicą, kierunkowskazy po prawej stronie dla osób z lewostronnym porażeniem, specjalistyczne gałki na kierownicę (między innymi dla osób bez dłoni, ze słabym chwytem dłoni itp.) oraz urządzenie zwalniające hamulec ręczny. Zamówiono też przemienny pedał gazu do sterowania gazem lewą nogą i wydłużenia pedałów wraz z podwyższoną podłogą dla osób o bardzo niskim wzroście. Pojazd może również prowadzić osoba, która nie potrzebuje w/w wynalazków. Panda zacznie swoje pierwsze jazdy na kursie, który zacznie się w PIMOCIE 19 kwietnia. Kurs poprowadzi instruktor, który w Konstancinie doprowadził do prawa jazdy dziesiątki osób niepełnosprawnych. SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA. Raty 0%. Kontakt tel: 514.891.300.
  • 0

#34 kierowca

kierowca

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 październik 2010 - 19:57

Witam ponownie, tak autko mam a właściwie prawie mam . Fizycznie będę mieć za kilka tygodni. Teraz jest już zamówione i od razu zostanie dostosowane do moich potrzeb. Ja dostanę już gotowy pojazd gotowy do tego żebym mogła wsiąść i jechać:)
  • 0

#35 mantwk

mantwk

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 09 październik 2010 - 20:11

Ja przymierzam się, a przynajmniej chciałbym mieć prawko. Mam zamiar zgłosić się do Integracyjnego Ośrodka Mobilności PIMOT Warszawa, ul. Jagiellońska 55, o którym to była mowa powyżej. Ciekawy jestem czy będę mógł być uczestnikiem kursu. Moja niepełnosprawność to niedowład górnych kończyn. Ale jak nie spróbuje to nie będę wiedział czy mam szanse zostać kierowcą.
  • 0

#36 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 06 luty 2011 - 19:00

Chyba w większości szkól nauki jazdy przynajmniej w większych miastach można zrobić prawko dla ON tylko dana szkoła musi posiadać samochód z automatem, a egzamin zdaje się na tym samym samochodzie z innymi dysfunkcjami to niewiem jak jest, tylko niewiem jak w tej sytuacji jest z badaniami czy wykonuje je lekarz w szkole czy trzeba udać się do jakiegoś innego
  • 0

#37 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 06 luty 2011 - 19:46

CKI w Konstancinie Jeziornej :) nie pożałujesz :D
  • 0

#38 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 08 luty 2011 - 15:21

A gdzie indziej np. w Bydgoszczy bo do Konstancina to ode mnie daleka droga
  • 0

#39

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 15 kwiecień 2011 - 21:51

Szkolenia dla niepełnosprawnych są w Radomiu, Warszawie, Konstancinie, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu, Częstochowie, Bielsko-Białej, Wrocławiu, Żarach, Wiśle i Bydgoszczy.
Więcej informacji tutaj -> http://www.naukajazd...osprawnych.html


http://www.omnibus.g.../3,3,kursy.html
  • 0

#40 Tijaa

Tijaa

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 20:06

Tylko w Częstochowie trzeba mieć swoje auto :( . Ja osobiście prawko robiłam w Kielcach z w/w szkół było mi najbliżej do Kielc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych