Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

prawo jazdy osoby niepełnosprawnej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 08 październik 2010 - 11:18

Przecież to logiczne, że tak
  • 0

#2 Gość_elkaW_*

Gość_elkaW_*
  • Gość

Napisano 06 październik 2010 - 18:56

Czy żeby móc zdawać egzamin na przystosowanym dla Waszej niepełnosprawności samochodzie musieliście przedstawić orzeczenie o niepełnosprawności?
  • 0

#3 the

the

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów
  • Skąd:Pomorze

Napisano 06 październik 2010 - 06:40

owszem, ale musisz mieć dostosowane auto-masz takie?
  • 0
Nazywaj rzeczy po imieniu, a zmienią się w okamgnieniu.

#4 kierowca

kierowca

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 05 październik 2010 - 22:32

Witam, a ja właśnie stalam się szczęśliwą posiadaczką prawka. Mam niesprawną prawą nogę więc potrzebna była ręczna obsługa gazu i hamulca. Kurs robiłam w Wawie w ośrodku Alfa. Dla zainteresowanych link: http://www.alfa.info.pl/
Aha i zdawałam egzamin na tym samym samochodzie na którym się uczyłam bo można wynająć od ośrodka za bardzo przyzwoitą stawkę. Polecam bo wszystko super, nauka w miłej atmosferze no i skuteczna bo zdałam i mogę jeździć!
pozdrawiam!
  • 0

#5 Babe

Babe

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 28 październik 2007 - 14:02

Proszę o informację gdzie w polsce moze obecnie zrobic prawo jazdy osoba niepełnosprawna
dofinansowane przez PFRON albo ze srodków unijnych?
wiem ze robią kursy w Konstancinie Jeziorna, ale tam trudno sie dostać i ode mnie bardzo daleko.
  • 0

#6 don't_believe_me

don't_believe_me

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 28 październik 2007 - 14:10

wiem, że można na normalnych warunkach zrobić prawko jeszcze w Krakowie...
poza tym zainteresuj się obozami na prawo jazdy z FARu.
  • 0

#7 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 28 październik 2007 - 18:07

Szkolenia dla niepełnosprawnych są w Radomiu, Warszawie, Konstancinie, Gdańsku, Lublinie, Poznaniu, Częstochowie, Bielsko-Białej, Wrocławiu, Żarach, Wiśle i Bydgoszczy.
Więcej informacji tutaj -> http://www.naukajazd...osprawnych.html
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#8 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 28 październik 2007 - 18:34

Ważne jest, żeby WORD dysponował także samochodem przystosowanym dla ON. Z tego co wiem, to WORD w Toruniu dysponuje takim samochodem. Szerzej o tym wątku w artykule : http://www.autocentr...?FF=137&stype=5
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#9 malizja

malizja

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 28 październik 2007 - 18:36

Witam.
Ja robiłam prawko w Gliwicach,"Babska szkoła jazdy",polecam autko przystosowane.Również
istnieje możliwość zakwaterowania podczas kursu na miejscu.http://www.babska.prawojazdy.com.pl/ tu są szczegóły.Gorąco polecam.
  • 0

#10 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 28 październik 2007 - 18:38

[quote name='Balbina]Ważne jest' date=' żeby WORD dysponował także samochodem przystosowanym dla ON.[/quote']
Ważne, aby dysponowali takim samochodem, który jest dostosowany do naszej dysfunkcji - samo "dostosowanie" to nie znaczy, że dla wszystkich ON.
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#11 Balbina

Balbina

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 661 postów

Napisano 28 październik 2007 - 19:04

Chyba to jest oczywiste, żeby pasował do naszej dysfunkcji...przecież nie miałam na myśli koloru auta, albo zamontowanej klimatyzacji :P

Jest jeszcze taka sprawa - 99% szkół jazdy szkoli przyszłych kierowców na samochodzie marki opel cors (w każdym razie tak jest w Bydgoszczy). WORD w Bydgoszczy także egzaminuje na takim samym samochodzie. Ważne, jest to żeby w szkole jazdy był przystosowany samochód danej marki i na egzaminie też był przystosowany tej samej marki. Bo przesiadka z jednego samochodu na drugi robi różnice nawet dla doświadczonego kierowcy. Przecież samochód samochodowi nie równy, ze względu na wiele czynników: gabaryty, "czułość" sprzęgła, hamulców itp.

Mi niestety nie było dane kilka lat temu uczyć się jak i zdawać egzamin na prawo jazdy na przystosowanym do mojej dysfunkcji samochodzie - ponieważ takiego auta nie było, ani w szkole ani w WORD. Musiałam radzić sobie sama. Dałam rade - zdałam za 1 razem :)

Takie jest moje zdanie :)
  • 0
...uparcie do celu tylko iść
na innych nie patrzeć często zbyt
dla siebie zbierać gwiazdy...

#12 Babe

Babe

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 28 październik 2007 - 20:25

dziekuje wszystkie za szybkie ekspresowe odpowiedzi !
:) teraz nie wiem co wybrać..? niestety niektóre z tych ofert to tylko same szkolenia a ja musze miec zakwaterowanie i pobyt bo mieszkam za daleko :rolleyes:
mnie wystarczy automatyczna skrzynia biegów bo nie podniose lewej nogi reszta jak normalnie.

widze ze jest wybór, ciekawe kto mi da pieniądze i czy da bo musze miec z zakwaterowaniem a to nie mała sumka ;)
u mnie jest taka mozliwosc nauki z automatyczną skrzynią biegów w normalnym ośrodku dla kierowców ale nie wiem z kolei czy do szkolenia niepełnosprawnych trzeba miec uprawnienia i czy na to PFRON dałby pieniądze?

pozdrawiam wszystkich którzy mi odpowiedzieli bye! ;) :cool:

Dodano nie 28 paź 2007 20:59:38 CET :

Witam.
Ja robiłam prawko w Gliwicach,"Babska szkoła jazdy",polecam autko przystosowane.Również
istnieje możliwość zakwaterowania podczas kursu na miejscu.http://www.babska.prawojazdy.com.pl/ tu są szczegóły.Gorąco polecam.

czy tutaj są dobre warunki zakwaterowania ? polączone z rehabilitacją ? jak długo tam byłas i czy wszystkie koszta pokrywa PFRON łacznie z pobytem?
a poza tym czy oprócz zajęć mozna sobie jakos czas zorganizowac by sie nie nudzic. czy to jest przeprowadzane grupowo czy pojedynczo? :P
  • 0

#13 Zaraźliwy optymizm

Zaraźliwy optymizm

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 404 postów

Napisano 28 październik 2007 - 21:33

Szkoła Nauki Jazdy "Solo" - Zielona Góra woj.Lubuskie
ul. Storczykowa 40
instuktor: Edward Płarzczyk
tel.kom. 601 76 18 98
Biuro: (068) 322 49 10

A tak na marginesie dzwonilam do swojego PFRON-u i tam powiedzieli mi ze jeszcze nie otrzymali środkow finansowych na dofinansowanie do prawa jazdy :(
Czy u Was z Pfron-ie tez tak podobnie jest ??
  • 0
"Chwytaj życie takim jakim jest ... Pomagaj innym, zrób jakis gest ... Więc warto mieć NADZIEJĘ i znią do przodu przez życie iść ... Inaczej człowiek oszaleje, a potem uschnie jak jesienny liść ..... "

#14 Kicia

Kicia

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2065 postów
  • Skąd:Warszawa-Targówek

Napisano 29 październik 2007 - 11:51

[quote name='Balbina]Chyba to jest oczywiste' date=' żeby pasował do naszej dysfunkcji...przecież nie miałam na myśli koloru auta, albo zamontowanej klimatyzacji :P[/quote']
Balbina, dla nas jest to oczywiste, ale niestety, nie zawsze takie jest dla organizatorów nauki jazdy dla ON... ale jest coraz lepiej i mamy coraz większe możliwości zrobienia "prawka" :)
  • 0
Bądź jak ptak, który, gdy siada na gałęzi zbyt kruchej, czuje, jak spada, lecz śpiewa dalej, bo wie, że ma skrzydła.
Victor Hugo

#15 malizja

malizja

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 81 postów

Napisano 30 październik 2007 - 11:49

Witam Bebe!
A więc po kolei .Z twoich pytań wynika , że pytasz o ten kurs w ośrodku rehabilitacyjnym w Opolu.Ja robiłam prawko w Gliwicach, wtedy tej oferty jeszcze nie było.Więc nie mogę udzielić Ci bliższych informacji.W Gliwicach wiem, że mają pokój w którym można się zakwaterować podczas kursu, ile to kosztuje też nie wiem bo ja nie korzystałam, miałam możliwość dojazdu.Koszty związane z kursem pokryłam sama ponieważ 2 lata temu PFRON
nie miał programu który by płacił za prawko.Najlepiej będzie ,jak zadzwonisz tam osobiście, na pewno udzielą Ci wyczerpujących informacji. Powodzenia.
  • 0

#16 Babe

Babe

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 04 listopad 2007 - 19:07

Witam Bebe!
A więc po kolei .Z twoich pytań wynika , że pytasz o ten kurs w ośrodku rehabilitacyjnym w Opolu.Ja robiłam prawko w Gliwicach, wtedy tej oferty jeszcze nie było.Więc nie mogę udzielić Ci bliższych informacji.W Gliwicach wiem, że mają pokój w którym można się zakwaterować podczas kursu, ile to kosztuje też nie wiem bo ja nie korzystałam, miałam możliwość dojazdu.Koszty związane z kursem pokryłam sama ponieważ 2 lata temu PFRON
nie miał programu który by płacił za prawko.Najlepiej będzie ,jak zadzwonisz tam osobiście, na pewno udzielą Ci wyczerpujących informacji. Powodzenia.

ja własnie myslałam o tych gliwicach:) zrozumiałam z Twego postu ze tam jest osrodek rehabilitacyjny ze mozna połaczyc kurs z rehabilitacją ktora zrefunduje NFZ
ale skoro piszesz ze trzeba wynając pokój nie mówiąc o posiłkach to byłby to dośc duzy koszt i nie opłaca sie jechac tak daleko. Myslałam o czyms na zasadzie Konstancina gdzie pobyt pokrywa Fundusz a prawko PFRON
dzieki i pozdrawiam ;))
  • 0

#17 serdusio28

serdusio28

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 166 postów

Napisano 05 listopad 2007 - 10:08

Babe,zorientuj sie czy kwalifikujesz sie do FAR-u na prawko,jesli tak to jest to w Mietnem pod W-wa,masz tam zakwaterowanie z wyzywieniem.
pozdrowka
serdusio28

  • 0
Guest zapamietaj że Jeśli jakaś dłoń ma miejsce w drugiej dłoni ,to własnie jest przyjaźń

#18 Babe

Babe

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów

Napisano 10 listopad 2007 - 12:41

Babe,zorientuj sie czy kwalifikujesz sie do FAR-u na prawko,jesli tak to jest to w Mietnem pod W-wa,masz tam zakwaterowanie z wyzywieniem.
pozdrowka
serdusio28

niestety do Faru sie nie kwalifikuje, jestem chodząca- nie po wypadku.
  • 0

#19 don't_believe_me

don't_believe_me

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 12 listopad 2007 - 16:45

chciałam powiedzieć, co ostatnio odkryłam :)
są organizowane kursy dla ON w miastach całej Polski.
wszystkiego można się dowiedzieć na stronie babska.prawojazdy.pl :)

weszłam na ta stronę i nie wyswietliła się!!
:images2:

pomyliłam się, szkoła działa tylko na Śląsku, ale sprawdź sama.
wklejam poprawny link (ale przecież w google można było znaleźć ;P)
http://www.babska.prawojazdy.com.pl/
  • 0

#20 don't_believe_me

don't_believe_me

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 213 postów

Napisano 10 listopad 2007 - 16:10

chciałam powiedzieć, co ostatnio odkryłam :)
są organizowane kursy dla ON w miastach całej Polski.
wszystkiego można się dowiedzieć na stronie babska.prawojazdy.pl :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych