Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

prawo jazdy osoby niepełnosprawnej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 gosia11727

gosia11727

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 wrzesień 2011 - 22:58

Tylko w Częstochowie trzeba mieć swoje auto :( . Ja osobiście prawko robiłam w Kielcach z w/w szkół było mi najbliżej do Kielc.


ja robiłam prawo jazdy w Opolu.Jest tam szkoła"DAKAR" i maja oni auto z automatyczna skrzynią biegów które jest przerobione dla potrzeb niepełnosprawnych.Nie musiałam jeżdzic na wykłady tylko miałam nauke w domu a na jazdy przyjeżdżał po mnie instruktor i odwoził do domu.Jest tam bardzo miła atmosfera,instruktorzy bardzo staraja sie aby nie czuc sie gorszym niż zdrowi kursanci.Polecam ta szkołe tym bardziej ze ma ona dobre wyniki zdawalności kursantów.Egzamin robi sie na samochodzie na którym uczy sie jazdy,ponieważ szkoła wynajmuje auto na egzamin.
  • 0

#42 aniusia0204

aniusia0204

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 21:38

Witajcie o co chodzi z tym FARu jakie trzeba warunki spełnic
  • 0

#43 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 20 grudzień 2011 - 11:54

Witajcie o co chodzi z tym FARu jakie trzeba warunki spełnic

Wszelkie informacje znajdziesz na tej stronie:
http://www.far.org.p...rawa-jazdy.html
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#44 stasias

stasias

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 120 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 02:14

Jeżeli chodzi o prawo jazdy z FARu to forsy brak.
  • 0
"Miłość jest silniejsza niż śmierć i strach przed śmiercią. Tylko dzięki miłości trwa i toczy się życie"(Iwan Turgieniew)

#45 asia_86

asia_86

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 23 maj 2012 - 09:14

A ja robiłam prawko w zwykłej OSK - mieli przystosowane autko i udostępnili mi je na egzamin praktyczny w WORD. Testy zdawałam normalnie w WORD który nie był przystosowany. I zdałam za 1 razem !! Mam prawko !

U mnie są tylko dwa ośrodki jazdy....

A o aucie na razie mogę pomarzyć - czytaj brak kasy- na razie nie pracuję ;/ ( a i tak sama musiałam zapłacić za kurs + dodatkowe godziny...).
  • 0

#46 Spencer

Spencer

    Widz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 maj 2012 - 20:55

W Bytomiu też można robić prawko na aucie wypożyczonym z OSK :)
Asiu jak tylko znajdziesz pracę to radzę jakieś autko sobie załatw .. ja akurat pracuję ale jak tylko zdałem prawko szukałem auta by nie wyjść z wprawy i już niedługo będę miał :) każdemu to radzę zdobić bo mieć prawko to jeszcze nic... trzeba jeździć :)
  • 0

#47 asia_86

asia_86

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 04 czerwiec 2012 - 10:58

Spencer- jazdy się nie zapomina :) W razie "w" mam książkę i płytę CD - w każdej chwili mogę zajrzeć i przypomnieć coś sobie. Kupić auto to nie problem ale potem trzeba mieć je za co utrzymać - więc najpierw praca i jej szukanie....

PS U mnie są 2 OSK przystosowane :

I - www.osk-salem.pl (ten całkiem- 2 auta - dla ON- jeden dla tych co mają niepełnosprawność ruchową kończyn dolnych i jeden dla tych co mogą nogami prowadzić. A wiem bo sama tu robiłam ;) )

II - www.zdz.rzeszow.pl/osrodek-szkolenia-kierowcow.html (ten chyba częściowo bo tylko jedno autko widzę....).
  • 0

#48 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 28 lipiec 2012 - 21:03

Może ktoś się orientuje czy ON może zrobić prawo jazdy tylko na skrzynie automatyczną czy na manualną też a jak tak to kto o tym decyduje
  • 0

#49 __ANIOLEK__

__ANIOLEK__

    Orator

  • Super Moderator
  • 6291 postów
  • Skąd:home

Napisano 28 lipiec 2012 - 22:25

Może ktoś się orientuje czy ON może zrobić prawo jazdy tylko na skrzynie automatyczną czy na manualną też a jak tak to kto o tym decyduje

@Piotrze79 o tym, czy będzie to aromatyczna skrzynia biegów, czy też manualna decyduje kursant bądź w skrajnych przypadkach lekarz. Mowa o tym jest tutaj:

http://www.ipon.pl/f...d.php?tid=12439
  • 0

"Stań twarzą zwróconą do słońca, a cień pozostanie za tobą". /Teresa Lipowska/

 

"Śmiech jest masażem dla brzucha! Uśmiech jest masażem dla serca!".

 

 


#50 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 28 lipiec 2012 - 22:52

Gdzieś słyszałem że ON mogą tylko na automat mieć prawko. Jeżeli jest tak jak mówisz to czym rórznią się szkoły jazdy dla ON od normalnych
  • 0

#51 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 29 lipiec 2012 - 09:00

Ja w czasie nauki jeździłem i na manualnej i automatycznej skrzyni biegów. Prawko zdawałem na automacie a od kilku lat na co dzień śmigam na manualnej. A odpowiadając na Twoje pytanie szkoły dla ON różnią się tym, że mają samochody przystosowane specjalnie dla ON, jedni wymagają gazu i hamulca w ręku, drudzy przedłużonych pedałów dla niskich ludzi dla innych wystarczy sama gałka, w "normalnych " naukach jazdy mają zwykłe autka. Pozdrawiam
  • 0

#52 piotr79

piotr79

    Podpowiadacz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 13:31

To dlaczego osoby zdające egzamin na automacie mogą poruszać się tylko samochodami z automatyczną skrzynią, a osoby zdające na samochodach z manualem mogą sobie jeździć czym chcą i ciekawe co na to Policja w momencie kontroli osoby mogącej jeździć tylko automatem jadącym manualem
  • 0

#53 Oli

Oli

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 620 postów
  • Skąd:Łomża

Napisano 29 lipiec 2012 - 15:05

Chyba masz nie aktualne dane ja zdawałem na automacie a jeżdżę na manualnej i pewnie było by odwrotnie gdybym zdawał na manualnej to jeździłbym automatem, kwestia tego czy zatrzyma Cię policja i ukarze to kody jakie masz wpisane w prawo jazdy. Ja gdybym kupił automat nie potrzebowałbym oprzyrządowania które pomaga mi zmieniać biegi, z drugiej strony wolałem kupić auto z manualną skrzynią bo jest tańsze i oprzyrządować, myślę, że więcej informacji uzyskasz w WORDZIE.
  • 0

#54 koles88

koles88

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 17 sierpień 2012 - 10:04

Witajcie o co chodzi z tym FARu jakie trzeba warunki spełnic


FAR to fundacja aktywnej rehabilitacji, wejdź sobie na stronę główną WWW.far.org.pl , jakie warunki? Obecnie to projektów FAR-u mogą przystąpić osoby nieaktywne zawodowo z orzeczeniem niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowany sprzężone z inną niepełnosprawnością np. wada słuchu
  • 0

#55 blackgosiak86

blackgosiak86

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów

Napisano 03 lipiec 2013 - 10:57

A jak wyglądają badania lekarskie?


  • 0

#56 CZARNYANIOL

CZARNYANIOL

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 451 postów

Napisano 03 lipiec 2013 - 12:52

A jak wyglądają badania lekarskie?

Wiesz, to jak wygląda badanie lekarskie w dużej mierze zależy od lekarza i Twojej niepełnosprawności. Na ogół jest to badanie wzroku na tablicy. Lekarz może też wysłać Cię do specjalisty np. jeśli Twoja choroba jest neurologiczna to do neurologa, jak ortopedyczna to do ortopedy itd. aby potwierdzić, że może wydać pozwolenie na prowadzenie pojazdu, przy takiej chorobie. Jednak to aby lekarz medycyny pracy odesłał na konsultację do innego lekarza, żdarza się nie częśto.

Koszt badania w moim rejonie to 50  zł.


  • 0
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy.

#57 katarinchen86

katarinchen86

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 20 wrzesień 2013 - 19:49

Witam, czy osoba niskiego wzrostu moze zrobić prawko i jak to przebiega? mam 138cm wzrostu


  • 0

#58 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 21 wrzesień 2013 - 09:08

Witam, czy osoba niskiego wzrostu moze zrobić prawko i jak to przebiega? mam 138cm wzrostu

Znam kilka osób, które są niższe od Ciebie i mają prawko. Nie znam bliższych szczegółów, ale bardzo możliwe, że naukę jazdy jak i egzamin musiałabyś (?) robić własnym autem, już przystosowanym - domyślam się, że musiałabys mieć przedłużone pedały sprzęgła, hamulca, gazu. A może nie trzeba by nic robić, siadałaś kiedyś za kierownicą, sięgasz do pedałów ? robisz to swobodnie czy z wysiłkiem ? Najpierw popróbuj jeśli tego nie robiłaś.

 

Powodzenia


  • 1

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...


#59 katarinchen86

katarinchen86

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 23 wrzesień 2013 - 18:46

Znam kilka osób, które są niższe od Ciebie i mają prawko. Nie znam bliższych szczegółów, ale bardzo możliwe, że naukę jazdy jak i egzamin musiałabyś (?) robić własnym autem, już przystosowanym - domyślam się, że musiałabys mieć przedłużone pedały sprzęgła, hamulca, gazu. A może nie trzeba by nic robić, siadałaś kiedyś za kierownicą, sięgasz do pedałów ? robisz to swobodnie czy z wysiłkiem ? Najpierw popróbuj jeśli tego nie robiłaś.

 

Powodzenia

Dzięki za odpowiedz ;) właśnie z tym sięgnięciem do pedałów jest mały kłopot, gdyż ledwo sięgam (koniuszkami palców) jest to spory wysiłek i wtedy mało co widzę zza kierownicy.


  • 0

#60 Trybik

Trybik

    Gawędziarz

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 656 postów

Napisano 24 wrzesień 2013 - 07:26

Poszukaj postów, gdzie pisze również apacz, tu masz jeden z nich

http://www.ipon.pl/f...acz#entry154677

 

nawet podaje tam numer do siebie. Myślę, że on najlepiej Cię pokieruje co, gdzie i jak.

 

Pozdrawiam


  • 0

... największym wrogiem wolnego człowieka jest system ...



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych