Skocz do zawartości

A- A A+
A A A A
Zdjęcie

Dlaczego się boicie ?aficie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
171 odpowiedzi w tym temacie

#141 011877

011877

    Statysta

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 09:25

No to mamy juz dwoje nawiedzonych.
Jedna mysli, ze jest rzecznikiem rzadu Jezusa, drugi mysli, ze zostal wybrany i obdarzony takim wspanialym darem jak kalectwo. Co zlego, przykrego sie tylko stanie, to jest to blogoslawienstwo...

Smiem twierdzic, ze stawiasz osoby niepelnosrawne nad sprawnymi, poniewaz gdybasz, ze gdybys byl sprawny moglbys byc chuliganem, cpunem, czy alfonsem. Czy to znaczy, ze jak zostales "dotkniety" to do Twojego mogzu zostalo przetransportowane dodatkowe IQ?

Nie chce mi sie wierzyc w to, ze Joela nie jest wytworem czyjejs wyobrazni i po prostu robi sobie jaja piszac takie farmazony. Mysle, ze to prowokacja, albo konkretnie wyprany mozg przez jakas sekte.
  • 0

#142 olineks

olineks

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 127 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 09:26

miałam pójść za radą verselle i zostawić ten wątek ale jak widzę takie "mądrości życiowe", że kalectwo jest "błogosławieństwem życiowym" wywracają mi się flaki na drugą stronę.

To nie wózek ratuje człowieka przed kratami tylko jego umysł. Każdy z nas często zastanawiał się jak wyglądałoby jego życie gdyby nie wózk, kule, laska, aparat słuchowy itp. Jest kilka opcji, ale to jak potoczy się nasze życie zależy od NASZYCH wyborów.

Śmiem również twierdzić, że niepełnosprawność nie jest żadnym błogosławieństwem i nie jest żadnym uszlachetnionym cierpieniem. To po prostu część naszego życia, z którym musimy się pogodzić, bo nie mamy inego wyjścia.
  • 0

#143 dzidzia1985

dzidzia1985

    Sufler

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 464 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 09:50

Olineks bardzo mądre słowa.Pozdrawiam Cię
  • 0
mam w sobie duże pokłady energi i ciepła

#144 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2007 - 09:59

PS A tak się akurat składa że znam kryminalistę który wiele lat spędził w więzieniu i powiedział mi żę są tam i wózkowicze za kratami ukarani ze różne machloje albo kradzierze.
  • 0

#145 Joela

Joela

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 11:02

vTotto]
Błogosławienstwem moze być na tyle na ile sam człowiek wywyższy w tym Boga.
Co do tego ,ze gdybys był zdrowy to moze bys poszedł drogą co niektórych kolegów ,to ja juz słyszałam takie poglady i jakos mi nie pasuja do całosci.Po obu stronach mamy dwojaki rodzaj człowieka ,i ani ten kaleka nie musi być człowiekiem Znajacym Miłujacym Boga - ani ten zdrowy sprawny nie musi byc łajdakiem mimo ze nie zna Boga.
Chociaz człowiek któremu nic nie doskwiera ma wszystko łacznie ze zdrowiem ,poco jemu Bóg ? on sobie sam jest bogiem czesc ciału oddaje .
Ale jesli Bóg ma w kims upodobanie bedzie go ścigał az go dopadnie :)i dopadniety zobaczy Miłosc Boga do siebie.
>>>>>
Problem w tym ,ze to my jesteśmy na terytorium szatana ,bo cały świat leży w złym Szatan przechadza sie i szuka tych INNYCH ,oni musza miec na sobie jakiś ZNAK podobnie jak Hiob ,PIOTR,Paweł , to o takich ,żada by przesiac ich jak pszenicę.
Mnie zastanawia dlaczego Bóg sie na to godzi ,i wiesz mysle ,że Bóg WIE ,że to sa ci na których diabeł połamie sobie zęby ,bo nie moze ich SKORUMPOWAć ,nie oddadza DUSZY
za np zdrowie ,i moze dlatego nazwałes to Błogosławienstwem.
Człowiek ma tylko jeden WYBóR ,albo chce zyc z Bogiem albo przeciw obu sie nie połaczy.

Joela - zabrał mi zdrowie ,ale zadna miara nie zabierze mi WOLNOSCI DUSZY.
Bede Głosic Miłość i Zbawienie jakie nam dał Jezus mimo łez ,które sa nieodłaczna cena siania Słowa

Część ale jakże ważna Głosimy i Słowem i życiem ,ale czesto np buddysci uwazaja ,ze zyja lepiej niz niejeden chrzescijanin czy to jak czytałam wypoiedź satanisty na twoim watku .On powiedział ,ze nie pije nie cpa itp no i co Bóg sakcze z radosci na jego widok?
Grzechem nie jest to co ktos robi np pije pali ,ćpa obmawia ,szydzi ,ale on to robi dlatego poniewaz NIEWIERZY W BOGA gdyby wierzył zgodnie z tym jak podaje Pismo ni robił tych rzeczy.
Drzewo i Owoc musza byc zgodne.Co do policzka to nastawiam nieustannie ,chodzi oto ze
ty/on nie musi uderzyc,rozumiesz NASTAWIAMY siebie ,ale oni decyduja czy uderzyc .

Czy zastosowałbys to wobec włąsnego syna ? by szedł drogą która wiedzie ku przepaści ? wątpie .
To Boza Miłosc Nawołuje Upamietajcie sie i nie grzeszcie
Kto utrudzony ,niech przyjdzie do MNIE JA mu DAM ODPOCZNIENIE ,DAM mu Wode ,po której nie bedziecie pragnac tego świata.
Niestety uczymy sie na własnych błedeach ,bo z natury jestesmy buntownikami i potrzebujemy czasu by zgiąc kark.
>>>
Za mna chodził przez wiele lat zanim ja zwróciłam sie do Niego zawsze myslałam ze jest gdzies daleko ,a On czekał .
wIECEJ LUDZI JEST ZAGUBIONYCH i nawet niewiedza o tym ,dlatego musimy byc jak Latarnie Morskie"

Człowiek jest tyle wart na ile Bóg moze sie przez niego PRZEJAWIC.
  • 0
Pytanie do MODÓW i Admina --- KTO i DLACZEGO , zablokował mi
mozliwość pisania postów .
Jesli przeszkadzam , to nic prostrzego jak usunąć moje konto ...

#146 mors

mors

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 144 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 11:07

Już mieliśmy z Ewitą wsiadać w melexa i popędzić :lol: na poszukiwanie Pedra , gdy nagle zrozumiałem , że szanse dorwania vel Pedro są coraz mizerniejsze . Oto na drodze do złapania wielokrotnego złoczyńcy stanęła postać vel D 2005 . Jej zabójcza broń - "hugo boss deep red" sprawiła , że stałem się bezbronny i niezdolny do jakiegokolwiek działania :P . A już mieliśmy plan..i przygotowane pułapki..i przynętę ( miss mokrego podkoszulka) spryskaną "Lancome Miracle" . Ale jak mawiają ludzie - "co ma wisieć nie utonie" ..no może w tym wypadku .."co ma spłonąć nie odpłynie" :D

dobrzy ludzie mówią , że schował się u jakiejś "szpilki" ..trzeba zamontować
w melexie wykrywacz metali..:P :lol:
  • 0

#147 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2007 - 11:37

Mors jestes nieziemski buhahaha , cale forum przestudiowales zeby tego Hugo Bossa znalezc?? w czolko
  • 0

#148 olineks

olineks

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 127 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 11:46

a jednak na coś się zdały nasze protesty, oprócz farmazonów o Szatanie, Joela nie przepisuje nam Biblii. To bardzo duży postęp. Kto wie, może jeszcze zobaczy w nas ludzi a nie wysłanników diabła. ;)
  • 0

#149 pedro

pedro

    Narrator

  • Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 11:53

dobrzy ludzie mówią , że schował się u jakiejś "szpilki" ..trzeba zamontować w melexie wykrywacz metali..:P :lol:

W życiu mnie nie dorwiecie, nawet na mis podkoszulka zbryzganą choćby bitą śmietaną i wisienką w nosie. Zajdę Was od tyłu melexa i szatańskim sposobem szepcząc do uszu skieruję Was na złą drogę, a tam same uciechy tego życia, czerwone latarnie, bary za free, karuzele, domy uciech cielesnych, kasyna itd. skończycie marnie, a na końcu będę ja, z ekipą od PiekłoSpa, kąpiele siarkowe, masaże smoliste, akumpunktura widłowa, łoże madejowe:evil:
  • 0
Pozdrawiam
Pedro

#150 ewita

ewita

    Gawędziarz

  • R.I.P.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1156 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 14:20

:D :D :D
Zgadzam się z Diablicą, Mors! Jesteś po prostu nieziemski! Pedro! Ty nas chyba nie doceniasz! Mój czerwony melex, wykrywacz metali i innych takich, Mors na dodatek - nie masz szans! :D Swoją drogą ciekawa jestem, co na to Pineska?
A w melexie przede wszystkim chciałabym zamontować światła do jazdy dziennej, bo... piekielnej energii mi braknie...
  • 0
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)

#151 Lara

Lara

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 74 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 14:39

to smutne/przykre...że ta dyskusja...zabarwiła się satyrycznie/prześmiewczo, istny kabaret. :(
(plus młynek offtopowy).
ludki, zamiast ciosów słownych..wybierzmy się gdzieś na spacer...chwytać słoneczne promyki życia.
łapy na zgodę z Joelą.

...coś w głębi, dyktuje Jej, aby w takiej formie, a nie innej głosiła prawdy wiary...i Joela ma do tego prawo..do wklejania cytatów biblijnych jak i dzielenia się swoimi myślami z obcowania z Bogiem.
(forum jest dla Wszystkich)

Totto, pisałeś o kalectwie, błogosławieństwie...o tym i o istocie cierpienia, wiele można wyczytać z "Dzienniczka Siostry Faustyny", polecam.

pozdrawiam
  • 0

#152 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2007 - 15:19

http://forum.ipon.pl...id=93405#p93405 i tu własnie jest zadanie dla moderatora.... zobaczymy jak się wywiąrze.
  • 0

#153 Joela

Joela

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 15:45

tak postąpili z Jezusem
I jeszcze to "pobili mnie, zdarli ze mnie szaty, ci którzy miasta pilnują".
>>>>
"Oto dlatego Ja posyłam do was proroków i mędrców, i uczonych w Piśmie, a z nich niektórych będziecie zabijać i krzyżować, innych znowu będziecie biczować w waszych synagogach i przepędzać z miasta do miasta" [Mat. 23:24]

Co więcej, uczony w Piśmie, który się naprawdę narodzi na nowo, może być użyty przez Boga do służby w Królestwie, jeśli tylko będzie wybierał właściwe rzeczy ze skarbca:

"A On rzekł do nich: Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem Królestwa Niebios, podobny jest do gospodarza, który dobywa ze swego skarbca nowe i stare rzeczy" [Mat. 13:52]

tymek czy jestes NARODZONY na Nowo z DUCHA świetego?
jakim jesteś naczyniem ,czy Bóg moze sie toba poszczycić czy cierpisz dla Jezusa jesteś Jego żołnierzem czy łatwiej walczyc z niewiastami?
czy wrecz
przeciwnie ciskasz kamieniami w tych co o Jezusie mówia .
Jezus i ciebie Miłuje jak jemu odpowiesz ?:|
  • 0
Pytanie do MODÓW i Admina --- KTO i DLACZEGO , zablokował mi
mozliwość pisania postów .
Jesli przeszkadzam , to nic prostrzego jak usunąć moje konto ...

#154 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2007 - 16:12

tymek czy jestes NARODZONY na Nowo z DUCHA świetego?
jakim jesteś naczyniem ,czy Bóg moze sie toba poszczycić czy cierpisz dla Jezusa jesteś Jego żołnierzem czy łatwiej walczyc z niewiastami?
czy wrecz
przeciwnie ciskasz kamieniami w tych co o Jezusie mówia .
Jezus i ciebie Miłuje jak jemu odpowiesz ?:|

Znasz doskonale moje poglądy Joela więc nie wiem po co piszesz personalnie domnie. Kiedyś próbowalem anlizowac twoje posty, zastanawiałem się nad cytatami kturymi przesadnie siejesz, dla mnie toje wypowiedzi są raczej bezsęsowne, nie próbuję polemizować, ale mimo wszystko uwarzam że masz prawo się wypowiadać. Co do mojego wcześnejszego posta uwarzam że został naruszony regulamin przez urzytkownika Morsa (punkt 3a) i dlatego napisałem. Zwruć uwagę że nie tylko ty piszesz i śledzisz ten wątek i uwarzam że taki "hłubce" zaśmiecaja niepotrzebnie ekran.

A tak nawiasem mówiąc nie wiem jak się ustosunkować do "Dlaczego się boicie ?aficie" jest to dla mnie raczej niezrozumia zbitka znaków.
  • 0

#155 Joela

Joela

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 17:04

Aż tak doskonale to nie znam bo i skad
No tak Biblie ma kazdy wiec uwazasz ,ze nie ma co mówic o jej Przesłaniu o Wołaniu Boga

Bibja nie jest taka sobie ksiażka ,ale Ksiega za którą ludzie gineli i gina ,co jest w TEJ Ksiedze takiego ,żeby człowiek człowieka skazywał na śmierć ,na nienawiść.
Moja ciocia tez miała Biblie i chwaliła sie jaka jest czysta nie ruszana smile
I cóz z tego ,ze ten czy tamten MA Biblie jesli nie potrafi sie PODZIELIC Biblia
Biblia jest SłOWEM-CHLEBEM z NIEBA i Pan Jezus powiedział DZIELCIE sie Słowem.
Zakłamaniem jest ze kazdy ma włąsna droge jesli tak to zanaczy ze Jezus był KłAMCą!
On powiedział JA JESTEM DROGA i Prawda i życie ,my mozemy sie zastanowic CO znacza TE Słowa .
sa tylko DWIE DROGI jedna ku śmierci jest to szeroka droga i
Droga ku życiu wiecznemu WąSKA CIASNA i niewielu ja znajduje - tak powiedział Jezus
i powiedział kto Pragnie niech Przyjdzie do MNIE JA mu DAM WODE .
czy wiecie co to za WODA ? WODA ,po której nie ma sie pragnien TEGO świata ,ma sie wszystkie dziury zapełnione nie teskni sie za marnoscia tego świata ale jest sie sytym
i poprzestaje na małym nie zazdrosci sie innym ,którzy musza sie uganiać by ugasic niegasnace pragnienie.

Jeśli uważa się , ze ja zaśmiecam forum mówiac o Jezusie to znaczy ,ze On zasmiecał ten świat SWOJA OBECNOSCIA ,?
jednak On Okazał nam Miłosć gdy jeszcze bylismy grzesznikami.

Dlatego zapytałam DLACZEGO sie boicie mówic o Jezusie o swoim zagubieniu o tesknocie o byciu potrzebnym Bogu jako Naczynia napełnione Jego śWIATłEM
Jezus przyszedł do tych którzy Go potrzebuja ,religia dowodzi jak bardzo ludzie sa samotni .
  • 0
Pytanie do MODÓW i Admina --- KTO i DLACZEGO , zablokował mi
mozliwość pisania postów .
Jesli przeszkadzam , to nic prostrzego jak usunąć moje konto ...

#156 Gość_konto_skasowane_*

Gość_konto_skasowane_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2007 - 17:37

Aż tak doskonale to nie znam bo i skad
No tak Biblie ma kazdy wiec uwazasz ,ze nie ma co mówic o jej Przesłaniu o Wołaniu Boga

Przedewszystkim nie rzyczę sobie żebyś wkładał mi w usta słowa których nie wypowiedzialem. Poza tym nie mam chęci odpisywać na twje posty z tego powodu że ich nie czytam (nudne i patetyczne). Więc uszanuj moje prawo do nie pisańia tak jak ja szanuje twoje do pisania.
  • 0

#157 AGATAwroclaw

AGATAwroclaw

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 110 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 19:32

joela- ty też mnie irytujesz, już od dawna.
  • 0
zawsze możesze [you] na nas liczyć.

#158 tuwo

tuwo

    Milczek

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 47 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 17:59

Joella, zajmij sie czymś pożytecznym, żebyś w tym czasie co tu wypisujesz chociaż dziecko przez ulice przeprowadziła, był by wiekszy pożytek dla ludzkości.

"Tak i wiara, jeżeli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie"
List Świętego Jakuba,2,17.
  • 0

#159 Joela

Joela

    Mruk

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 13 marzec 2007 - 18:23

tymek nie irytuj sie ,to nie było personalnie do ciebie ,ale ogólnie.

>>>>>>>

Ps 19:8 Br "Doskonałe są pouczenia YHVH , bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest prawo YHVH , bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca."

  • 0
Pytanie do MODÓW i Admina --- KTO i DLACZEGO , zablokował mi
mozliwość pisania postów .
Jesli przeszkadzam , to nic prostrzego jak usunąć moje konto ...

#160 marder

marder

    evil admin

  • Administrator
  • 3583 postów
  • Skąd:/home/marder

Napisano 13 marzec 2007 - 23:35

[quote="Totto"]Czy mógł byś sprecyzować swój zarzut?[/quote]
Dobrze, postaram się wyjaśnić to w taki sposób, abyś zrozumiał :)

Spróbuj przeczytać mój poprzedni post jeszcze raz, jako całość - nie dzieląc go na dwie połówki, tak jak uczyniłeś to cytując powyżej.
Ponieważ wyraziłeś się w swoim poprzednim poście mało precyzyjnie, napisałem:
[quote name='"marder"]Zatem sugerujesz' date=' że każdy "zdrowy" jest potencjalnym alkoholikiem, narkomanem i przestępcą?[/quote']
miałem przy tym na myśli, że nie tolerujesz zdrowych osób. Stąd dalsza część mojej wypowiedzi, którą zacytowałeś w końcowej części swego ostatniego posta była taka a nie inna.

Jeżeli jeszcze jakiś mój post, jest dla Ciebie niejasny śmiało daj mi znać, a postaram się wówczas wyjaśnić Ci, co miałem na myśli w sposób łatwy i przystępny. :)
  • 0

Nierozwiązywalność jest zawsze stanem przejściowym. 

 

Ziewanie, to cichy krzyk o kawę.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych